2

@CatalanDream a właśnie moim zdaniem, Niedzielski w obozie rządzącym to jedna z niewielu kompetentnych i bardziej ogarniętych osób. Jest lepszy niż jego poprzednik Szumowski, i ZDECYDOWANIE lepszy niż ich poprzednik Radziwiłł. Nawet w tym przypadku nie boi się mówić jak jest. Zresztą Niedzielski jest w bardzo ciężkim położeniu i między młotem (ludźmi) a kowadłem (prezesem) który trzyma zapaloną zapałkę przystawioną do lontu odpalającego ładunek pod jego gorącym krzesłem :)

2

@Ojciec5tkidzieci pięknie przemyślane i napisane. Ja miałem szczęście pamiętać wszystkich dziadków. Dziadek, z którym byłem najbliżej bo zajmował się mną gdy reszta była w pracy odszedł najwcześniej, kiedy miałem 13 lat, więc pamiętam go bardzo dobrze. Zostały dzisiaj tylko wspomnienia i jedna babcia w dość dobrej kondycji fizycznej, którą ze względów lokacyjnych i COVIDowych niestety bardzo rzadko widuję. Ale natchniony Twoim postem zadzwonię dzisiaj do Niej :)

0

@cat_r37 małe sprostowanie, Umtiti jako piłkarz Lyonu nigdy nie był TOP3, grając na wysokim poziomie w Barcelonie był w TOP10 środkowych obrońców z pewnością, ale TOP3 ? lekka przesada. Ale fakt faktem, w tamtym czasie otrzymał odpowiednie wynagrodzenie jak na to co prezentował.

0

@greymid cieszę się, że trochę udało mi się poprawić Ci humor :) wiem, wiem, zgadzam się z tym wszystkim co napisałeś, mój post to trochę wyraz nostalgii za tym co było kiedyś :) Natomiast w przypadku tego transferu jedno jest pewne, za Hallanda trzeba będzie wyłożyć niebotyczne pieniądze, by w ogóle stanąć do przetargu i być branym pod uwagę jako nowy klub dla niego. Nie ma innej opcji.

0

Radiola ze starym Hallandem robią objazd jak ksiądz po kolędzie, tyle że Ci jeżdżą sprawdzić dopiero gdzie koperta będzie najbardziej wypchana zielonymi. Trochę nie lubię takich zawodników, którzy nie mają swojego zdania i serca które dyktowałoby gdzie mu najbliżej, który klub go przyciąga, gdzie zawsze chciał grać, gdzie grali wcześniej jego idole. Takie podejście jest cholernie przedmiotowe, zawodnik trochę jak przedmiot na allegro, kto da więcej i zadowoli wszystkich ten wygrywa. Wolałbym w tej sytuacji Depaya razem z Aguero na ławce, Ci przynajmniej wiedzą że chcą grać w Barcelonie, być trenowani przez żywa legendę i grać z najlepszym zawodnikiem w historii w jednym zespole i co najważniejsze, nie podkopywać stabilności finansowej klubu.

1

jeszcze tylko Benz-out i w El Classico nawet VAR z Lahozem ich nie uratują.

4

@DLFCB stracić bramkę u siebie z Kosowem, to może nie kompromitacja, ale jednak też wstyd :)

1

@Timishiru1337 nie bardzo :)

0

@Dosq w meczach Realu też jest VAR i oszukują, chociaż tutaj nie ma Realu więc byłaby szansa na większą uczciwość xD

0

@busquets5 no szczerze mówiąc nie jest mi wszystko jedno, czy będziemy wkrótce grali w primera division czynów w IV lidze gdzie zrzucą nas za zadłużenie i brak środków. To jest jednak różnica, a stabilność finansowa to priorytet. Nie jestem księgowym w Barcelonie, ale czytam, że jest większy dramat niż przypuszczano, więc nie sądzę że nawet jeśli Haland miałby być inwestycja obarczoną ryzykiem, to stać nas na takie ryzyko.

0

Czytam ostatnie informacje odnośnie Kuna Aguero, Depaya i Hallanda. Rozumiem ludzi, którzy nie chcą w Barcelonie Kuna Aguero, Depaya bo liczą na przyjście Norwega. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują jednak, że tak naprawdę sprowadzenie Halanda do Barcelony to misja samobójcza, bo podkopująca i tak wątłą stabilność finansową klubu i niemożliwa (bo nas na to nie stać), więc może jednak taka dwójka jak Kun Aguero z Depayem, biorąc pod uwagę, że trzeba zapłacić za nich okrągłe "0" to nie jest taki zły pomysł ? Obecnie gramy z pokraczna "9" tzn. Martinem, ale jeśli on by odszedł, a za niego wprowadził się taki duecik: jeden z topowych graczy ligi francuskiej, który wykręca tam statystyki nieznacznie niższe niż pożądany i porównywany z Messim Mbappe oraz powoli przemijający ale wciąż z insynktem Kun jako rezerwowym... moim zdaniem to miałoby ręce i nogi.

1

@clyde głowa do góry, miałem tak przez ok dwa miesiące po mojej infekcji (objawy ból mięśni i gorączka, trwało to 5 dni). PRzez ok miesiąc dyszałem jak lokomotywa wchodząc na V piętro do pracy. Było to w październiku. Od lutego wróciłem do regularnego biegania, bardzo szybko odbudowałem formę, dzisiaj jest lepiej niż, kiedykolwiek było, rytm oddechowy w trakcie biegu jest bardzo równy. Będzie dobrze, cierpliwości i zdrowia ! ;)

0

@Kettger przecież Polska za rządów PiSu miała wstawać z kolan a nie na nie klękać. Polscy piłkarze powinni dostosować się do narodowej strategii zaproponowanej przez rząd.

0

@Joe_Pesci
w komunikacie z 25. marca:
https://www.gov.pl/web/irlandia/komunikat-dla-polakow-przebywajacych-za-granica

widnieje odwołanie wciąż do tego rozporządzenia:
https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000036701.pdf

a tam jest na stronie 6. punkt 15, który zwalnia pracowników. Mogę się mylić, nie jestem w tym jakoś super mocny, ale wydaje mi się, że ten dokument jest wciąż obowiazującym.

0

@Joe_Pesci jeśli jesteś pracownikiem transgranicznym to nie musisz. Ja wracają z Czech do Polski żadnego testu nie wykonuję, bo podchodzę pod pracownika transgranicznego + wykonuję pracę naukową co zwalnia z obowiązku :)

0

@PawkoFCB Vateszu Morawiecki ? To Ty ? :D

2

@Chakalaka
Na literkę "H" wybór jest szeroki jeśli chodzi o klasyków. Ja wybrałem na dziś Józefa Haydna i symfonię numer 45... Wrzucam link, gdzie jest więcej utworów, jednak początek to jest właśnie ta charakterystyczna symfonia, spotykana w niektórych filmach jako podkład muzyczny :)



No i jeszcze, ze specjalną dedykacją dla autora tego notowania, Marka Niedźwieckiego Rambli czyli @Chakalaka , również piękny skąd inąd autorstwa także Haydna : hymn Niemiec ;)


2

@Comentateiro Twoje wynurzenia powinny być ostrzeżeniem dla ludzi, jak wygląda SKRAJNiE lewicowa postawa, ile jest w niej hipokryzji i jak rozumie "nie wpieprzanie się w życie czyjejś rodziny".

5

@Comentateiro
Yhy... to proponuję zakaż posyłania dzieci na lekcje gry na wybranym przez rodziców instrumencie, bo może będą wolały inny albo żaden, zakaż posyłania do szkoły, bo może będą wolały inną lub żadną... zakaż uczenia dzieciaków gry w piłkę nożną, bo może jako dorosłe będą wolały koszykówkę itd. itd. itd. Bredzisz... wszystkie te decyzje są odwracalne, jeśli osoba na jakimkolwiek etapie życia dojdzie do wniosku, że nie po drodze jej z KK, wówczas w wieku 18 lat się z niego wypisuje, składa apostazje, a kilka kropel wody w dzieciństwie nie ma tu żadnego znaczenia.
To nie jest obrona przed opresją, to jest tylko twoja hipokryzja, kiedy sam chcesz z buciorami włazić w czyjeś życie, tłumacząc to "stawianiem tez", a później nie życzysz sobie by inni wpierdzielali się w twoje życie.

Całe szczęście, mam nadzieję, że Polska nie będzie rządzona przez ekstremistów, zarówno tych którzy rządzą obecnie, jak i lewicowych, reprezentowanych przez Ciebie.

4

@Comentateiro
"Stawiasz fałszywy znak równości. Bo jakim prawem ograniczony prawicowiec, ma bronić mojej rodziny, i mówić mi jak mam żyć? Niech broni swojej i od mojej się odwali. Dla kontrastu jak on widzi swoją rodzinę mnie nie obchodzi. "

przypominam nieśmiało, że kilka tygodni temu sam chciałeś wpi***ać się z butami w rodziny i zakazywać udzielania chrztów małym dzieciom. Hipokryzją śmierdzi to na odległość.

2

@Kapitan_SW

Wczorajszy dzień pominąłem, bo nikt z klasyków nie przychodził mi na myśl na literę F, zdecydowanie prościej jest jeśli chodzi o literę G :)

Dla mnie wybór oczywisty: genialny norweski kompozytor Edvard Grieg i jego słynna kompozycja Peer Gynt. Być może wielu z Was kojarzy się z Władcą Pierścieni, gdyż ten motyw był tam wykorzystany, a to stary klasyk, warto na spokojnie posłuchać :)


0

@Esio tak, ja dokładnie to samo... ma w pracy zwyczaj, że wchodzę sobie dla zdrowotności tylko po schodach, a zjeżdzam windą. MASAKRA, jeszcze przez dwa miesiące zadyszka goniła zadyszkę. Wczoraj przy bieganiu zrobiłem 18 km i czułem się fantastycznie. Zacząłem sezon biegowy miesiąc wcześniej niż zwykle i muszę przyznać, że bardzo szybko wszedłem w dobrą formę :) U każdego pewnie to inaczej wygląda, ale ja chyba mam akurat szczęście.

0

@MaxiLopez_84 Carles "Jedyny w Swoim Rodzaju" Puyol

1

@Esio przechodziłem w październiku, również łagodnie, trzy dni gorączka + ból mięśni jakiego nigdy w życiu nie czułem, ale to niski wymiar kary... od początku lutego zdecydowałem się wrócić do biegania, jest końcówka marca i ja już swoją formę odbudowałem, wcześniej biegać nie próbowałem, bałem się, bo jeszcze w grudniu wyzwaniem było wejście do mnie do pracy na piąte piętro po schodach :( także głowa do góry, daj sobie czas !

0

@Murazor ale jaką dramę, że co przepraszam, że jest porównywalny do Polskiego wieku emerytalnego, to jest drama? Drama to jest, że jak Polak płaci ZUS to płaci 41,5% pensji, a Czech w tym czasie płaci 13,5% swojej pensji.

To może pakujmy 80% naszych pensji, żeby wyciągać tyle ile weszło? A może po prostu system jest do dupy i "ryba psuje się od głowy", więc może jednak zamiast wiecznie lać do dziurawego worka, trzeba wreszcie coś zrobić z systemem?

0

@Bykunn no rozumiem, tylko Ty ujmujesz to w ten sposób, jakbym po prostu celowo przekręcił kluczowy fakt do góry nogami, żeby wyszło na moje, bo coś uprościłem i wpisałem za zapytaniem z wujka google... no równie dobrze, ale przepraszam bardzo, możesz zarzucić mi nieprawdę, bo napisałem, że w Polsce pracodawca wcale nie płaci 19% tylko 19,11% i tak rzeczywiście jest tylko czy to cokolwiek zmienia w dyskusji?

2

@MaxiLopez_84 nie mają :) Wbrew pozorom, jesteśmy tutaj bardzo lubiani! :) JA się tutaj świetnie czuję, atmosfera w pracy jest super, a Czesi są bardzo otwarci.

1

@Murazor piszę o tym, że te różnice to nie jest przepaść, natomiast wysokość składek płacona na to między krajami to jest kosmos + pomysł o podniesieniu wieku emerytalnego.

Co jeszcze istotne a nie wspomniałem, Czeszki siedzą po urodzeniu dziecka na wychowawczym przez 3 LATA ! w porównaniu do jednego roku w Polsce. Ludzie, to jest przepaść, a Wy to naprawdę tłumaczycie dziesiętnymi różnicami w przyroście ?
2018 Czechy 0.3% - Polska 0%
2017 Czechy 0.3% - Polska 0%
2016 Czechy 0.2% - Polska 0%
itd itd.

0

@Bykunn rzuciłeś link do naprawdę długiego tekstu, możesz konkretnie wysnuć zarzut co z tego co napisałem jest wprowadzaniem w błąd ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?