panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@norbi77 dołóż im !!! :)
0
Ten Munoz, to jest jakiś zagubiony zawodnik z V-ligowca, który przypadkiem zakopał się pod ziemią po jakimś meczu Pucharu Króla, właśnie się obudził i wypełz na powierzchnię grać mecz?
0
"Bracie, on gra przeciwko nam, nie graj z nim..." K.Benzema
0
Knur na sterydach dzisiaj kopiuje Ramosa, ale ten kanciasty łeb nie ułatwia strzelania.
16
Sraczo ma dzsiś pełne Portu xD
2
Kurde, przysięgam, pierwszy raz w życiu, patrzę na livescore jest 0:0, wchodzę na mecz a tu jest 1:0 ale nie dla Realu Madryt... nie wierzę, nieprawdopodobne...
0
@Wilczeq wojna degeneruje ludzi i Kuraś z pewnością tego doświadczył, tylko czy to powinno wpływać na ocenę jego i jego oddziału w kwestii tego co robił później z cywilami np. Słowakami? Takie to były trudne czasy, ale moim zdaniem ktoś z tytułem bohatera narodowego, krwi cywilów, bezbronnych dzieci i kobiet na rękach nosić nie powinien. Mamy naprawdę dużo lepsze wzorce w historii, nawet wśród bohaterów II wojny światowej. Jakby polska prawica pochyliła się nad tematem chociażby polskiego września 39, to takimi przykładami dosłownie by się obwiesiła.
2
@CatalanDream
Skopiuję swoją wypowiedź z innego wątku, bo nie ma sensu się parafrazować.
Polska prawica bardzo uprościła historię i każdego kto tłukł się z komunistami niezależnie od pobudek, patriotycznych czy po prostu zbójeckich i rabunkowych wrzucił do jednego worka tzw. "żołnierzy wyklętych". Skutkiem tego tak jasna, przejrzysta i bardzo pozytywna osoba jak rotmistrz Witold Pilecki, wymieniana jest niemal jednym tchem z taką kreaturą jak Józef Kuraś "Ogień", który do komunistów należał, był zwykłym alkoholikiem, był w UB i z "niejasnych przyczyn" wrócił do lasu. Wsławił się między innymi powieszeniem ciężarnej kobiety i nacjonalizmem.
@MarioVeB! No Ty właśnie przesadzasz jak ideologiczna prawica, tylko 180 stopni w drugą stronę. Jest tam kilka osób, które zasługują na miano bohaterów, ale zgodzę się, że generalnie to mamy wielu bohaterów w historii znacznie bardziej jaskrawych i jednoznacznych a zapomnianych, jak np. Pułkownik Stanisław Dąbek dowódca obrony Oksywia w Kampanii Wrześniowej czy kapitan Bolesław Zajączkowski który zginął pod Zadwórzem czyli polskimi Termopilami.
14
@SiSenior Czarzasty ma tutaj rację. Polska prawica bardzo uprościła historię i każdego kto tłukł się z komunistami niezależnie od pobudek, patriotycznych czy po prostu zbójeckich i rabunkowych wrzucił do jednego worka tzw. "żołnierzy wyklętych". Skutkiem tego tak jasna, przejrzysta i bardzo pozytywna osoba jak rotmistrz Witold Pilecki, wymieniana jest niemal jednym tchem z taką kreaturą jak Józef Kuraś "Ogień", który do komunistów należał, był zwykłym alkoholikiem, był w UB i z "niejasnych przyczyn" wrócił do lasu. Wsławił się między innymi powieszeniem ciężarnej kobiety i nacjonalizmem.
30
Wszystkim piejącym z zachwytu przypomnę, że kiedy jednego prezesa Barcelony już aresztowali, więzili a całkiem niedawno uniewinnili. Przypomnę też, że to nie za niegospodarność Bartomeu został zatrzymany. A na końcu dostudze jeszcze emocje i wspomnę, że prawdopodobnie dzisiaj zostanie zwolniony i zarzutów mu nikt nie postawi. Też go nie lubię, ale lepiej nie ferować za szybko wyroków.
1
@Pilka_jest_okragla Bunga, bunga presidente ! :D
0
@messi564 Griezmanna zaliczyłbym do kolejnej farsy, ponieważ przyjście tego zawodnika od początku skazane było na porażkę. W samym Atletico z sezonu na sezon mocno już obniżał loty, ale kij z tym, on tu po prostu nie pasował, do systemu 4:3:3, który jest markowy dla Barcelony. To była zbrodnia pakowanie go na siłę na skrzydło, podczas gdy on to właściwie najczęściej grywał fałszywego napastnika albo wolnego zawodnika.
Z plusów transferów Bartka: Dembele i Cou na pewno się bronią, mocno przepłaceni- ale taki to były czasy. Ter Stegen, De Jong, transfery Arthura, Lengleta, Umtitiego, Vidala - to wszystko miało swoje uzasadnienie.
Największe przestępstwa transferowe to właśnie Griezmann i Pjanic, pry czym przyjście tego ostatniego to już jest zbrodnia. I nie przyjmuję tutaj pieprzenia o kreatywnej księgowości, za te miernotę mógł przyjść kto inny, ktokolwiek inny, Juventus wepchnął szrot i każdy kto oglądał Juve w poprzednim sezonie wie o czym piszę, on tam już nie istniał.
0
@AmigoBlancos "⚽Mijatovic - bramką dająca 7 LM po 32 latach."
to ten złoty gol z metrowego spalonego, "przeoczonego" przez arbitra ? xD faktycznie dobrze definiuje Real Madryt w każdym okresie, nie tylko w tamtym.
7
@BarcaInfo i to jest dobra wiadomość !
0
@escarabajo może nie chciał po prostu wypominać, że gdy Sevilla wyciągała z Leganse El Nesirego, do nas trafił Brait : )
1
@Ojciec5tkidzieci tak :) chociaż trzeba przyznać że kiedyś Donek kompromitował się swoim językowym skillem a teraz się bardzo wyrobił :) widać dobre kursy zrobił i już wstydu nie ma. Ale dobre memy ze starych czasów zostały :)
2
Liga Europy nudna jak flaki z olejem, więc można sobie powtórzyć co nieco idiomy języka angielskiego.
Kto zrobi to lepiej niż były premier Polski i obecny przewodniczący europejskiej partii ludowej Donald Tusk :)
https://speakingo.com/angielski-z-tuskiem/
1
@Tomek54321 z jednej strony, można tak powiedzieć, osiągnięcia międzynarodowe robią wrażenie, ale z drugiej jak się np zerknie na ilość wygrywanych trofeów, to może wyjść różnie :
http://firsteleven.com/artykuly/7969,10-najbardziej-utytulowanych-klubow-w-europie?img=10
Zależy kto i jak ułoży statystykę pod siebie ;)
0
Ta fraza z Valdesem, to takie samo pieprzenie ludzi związanych z białymi, że "jesteśmy Realem Madryt, najlepszym klubem na świecie", więc teoretycznie każdy może sobie takie swawolne i subiektywne opinie wygłaszać :D
1
@Rewolucja123 no to idę po pop-corn, rozstawiam stoliki, biorę po 200 zł z konta każdej z drużyn i słucham państwa :D ...
0
@IronSanHybrid Kurła czy Kurtuła ? Atalanta tylko dwa niecelne strzału więc Jaś Fasola dzisiaj raczej nie był decydujący xD
0
@LUPR przepisy chyba takie, że Real trzeba ciągnąc za uszy zawsze i wszędzie. To jest tak jak powiedział to Pique, bardzo w punkt: "po każdej skandalicznej sytuacji zaczyna się pieprzenie, że właściwie można było to gwizdnąć, albo można było to puścić", no właśnie, tylko w przypadku można było lub nie można było, zawsze jest naciągane na korzyść Realu. A później zaczyna się szukanie w czeluściach pamięci, kiedy być może Barcelona lub inny klub otrzymał coś podobnie wyglądającego.
2
@Janiama a daj spokój Minguezie i nie wrzucaj go do tej dwójki... sorry, ale on zostawia w tyle drogich i lepiej zarabiających Umtitiego i Lengleta, a gość wskoczył do pierwszej drużyny praktycznie z marszu bo była taka potrzeba. Właściwie to nawet Duńczyk nie zasługuje na porównanie do tej bośniackiej miernoty, która nawet się nie stara jak na boisku, a później udaje, że nie wie o co chodzi .
0
@PanZagadka my to rozumiemy, problem jest jednak taki, że ten człowiek nie ma żadnej pozycji.
0
Pochettino ogląda to w Paryżu i robi pod siebie.
0
No i fajno, ten Breit to słaby, wręcz mierny piłkarz, ale przynajmniej się stara. Nie jego wina, że tutaj trafił a ktoś ułomny w Barcelonie uznał że tutaj pasuje. W przeciwieństwie do Pjanica nie można odmówić mu zaangażowania i założę się, że jeśli siedzi na ławce, to w przeciwieństwie do Bośniaka, wie dlaczego tam siedzi. Ten bośniacki osioł dalej tego nie rozumie.
0
@Peniu Myślałem jeszcze o Hansim Flicku i Fernando Alonso.
0
a kogo ma przepraszam wprowadzić ? Casemiro ?
0
Wbrew większości opinii, z tej rzeczonej dwójki Busi - Pjanic, to zdecydowanie bardziej wolę opcję numer 1. On przynajmniej się trochę stara, a że możliwości i forma pozawalają na tyle co pozwalają, to czasem wychodzi jak wychodzi. No i Busi przynajmniej naprawdę czasami potrafi posłać dobrą prostopadłą piłkę do przodu. Pjanic nie daje absolutnie nic. Takiego dna w Barcelonie nie widziałem od dawna, naprawdę mam wrażenie, że gdyby w jego miejsce na boisku pojawiał się Neto albo trzeci bramkarz, nie widzielibyśmy różnicy. Na dodatek, gość wygląda na boisku po prostu jak rozleniwiony Garfield na kanapie. Ten przygłup Bartomeu dał mu wysoki kontrakt i teraz Bośniak pokazuje, jak bardzo ma wszystko i wszystkich w d***e. A ponieważ obecnie na tej pozycji mamy wybór między Busim a Pjanicem, ja bez wahania wybieram Busiego z wszystkimi jego mankamentami. A Pjanica, to ja najchętniej nawet na ławce bym nie oglądał.
4
@urbipl spoko, ja nie mówię że jestem zwolennikiem czy przeciwnikiem pracy w niedzielę, wydaje mi się, że mogłaby być tutaj pewna dobrowolność, albo np. obowiązkowe, określone ustawowo dopłaty do pracy... mam mieszane uczucia co do tego, ale jednocześnie wiem, że w wielu krajach zachodu niedziele są wolne od pracy i jakoś z tym żyją (np. Niemcy, Portugalia).
Ja po prostu nie lubię, jak ktoś mi wciska takie bzdury i huczy jeszcze, że to jest prawda, nie znoszę, gdy ktoś próbuje opowiedzieć mi ile ja dodatkowo dostaję/dostawałem za przepracowaną niedzielę, podczas gdy mój pasek wynagrodzenia mówił kompletnie co innego.