0

Nie wiadomo czy kibicować temu Atletico czy trzymać kciuki żeby tracili punkty: z jednej strony trzeba gonić lidera, ale z drugiej strony, Real do tego lidera ma bliżej niż my...
Dobrze, że nasze trzymanie kciuków nie ma żadnego znaczenia :)

1

@JarekS eeee, nie psychofani... może i Puig się nie nadaje, problem jest tylko taki, że inni nie nadają się jeszcze bardziej, a niewspółmiernie bardziej obciążają klub finansowo, a w związku z tym, że dużo zarabiają muszą stale pojawiać się na boisku.

4

@Gall myślę że -1,5 za holowanie i +0,25 za asystę będzie w punkt xD

1

@Gaz akurat Arthur nie okazał się słabym transferem, w Juventusie jest bardzo chwalony, a tutaj... należało mu dać jeszcze jeden sezon, a nie wymieniać na starego Pjanica, który nie wnosi do drużyny absolutnie nic. Dzisiaj wolałbym mieć na ławce Arthura, a nie Bośniaka i nawet jako zmiennik, dawałby tej drużynie cokolwiek w środku pola. Pjanic przed odejściem miał katastrofalny sezon w Juve, ale Bartomeu i reszta sprowadzili go chyba po obejrzeniu starych kompilacji na youtubie. Arthur nie był idealny, a jego kondycja fizyczna i fakt, że od 60 minuty wyglądał jak karp w worku foliowym wkurzało jak nie wiem + częste problemy z dyscyplina, ale fakt jest taki, że można było trochę więcej cierpliwości mu okazać. Dembele dostał dużo czasu na ogarnięcie się i teraz to procentuje, jestem przekonany, że z Arthurem też by tak było.
@VamosRakieta z Suarezem pełna zgoda, ale jak odchodził to 2/3 rambli piało z zachwytu, jakby jego odejscie miało zakończyć smutną erę i rozpocząć nową nadzianą zwyciestwami i pucharami.

0

@przemek14qwe hahahaha xD made my day xD

0

@przemek14qwe ty nie dość że jako źródło wrzucasz Wikipedię, co już definiuje Cię jako laika, to jeszcze wrzucasz link do terminu human_personhood co nie jest wbrew pozorom równoznaczne z human. Po drugie, nie wiem dlaczego uparcie wyjezdzasz mi tutaj z moimi jakimiś koneksjami z religią ? To nie jest ściśle powiązany temat z religią, a ja w przeciwieństwie do Ciebie odwołuje się do nauki. Ty nawet swoim odwołaniem który jest nie na temat nawiasem mówiąc, odwolujesz się do religii. Tak naprawdę myślę że skończę tę dyskusję, oprócz tego że jesteś kłamcą jesteś też kompletnie pozbawionym logiki ignorantem. Co do nauki...ja na Rambli kiedyś wrzucałem okładkę swojego doktoratu. Możesz pochwalić się swoim ?

2

po dzisiejszym meczu z Monaco, tylko jeden wniosek odnośnie Arka:
kłopoty, kłopoty Milika !

0

@przemek14qwe
"jakich źródeł sobie życzysz? "
chociażby podręczników do biologii na które się powołujesz przytaczając swoje kłamstwa.
"Przecież artykuły naukowe wysmiejesz, naukowcy będą lewakami
"
To twoje słowa. Raczej nie będą, ponieważ sam jestem naukowcem, parę ładnych lat pod doktoracie i u progu habilitacji, na jednym z najlepszych uniwerków w Polsce, ze stażami w zagranicznych uniwersytetach, bynajmniej nie zajmującym się naukami humanistycznymi.
"Poczekajmy aż proboszcz z ambony tak powiem, wtedy sam to przyznasz. Twardogłowy katoliku. "
tego nie komentuje, bo to jakiś debilizm
"Może sam przedstawisz dowód na poparcie swojej tezy?"
tak, przedstawiłem go powyżej i jest to uzasadnienie z genetycznego punktu widzenia, ale skoro Ci za mało to powtórzę jeszcze raz: w momencie zapłodnienia nowy człowiek uzyskuje genom, który ma później przez całe życie NOWY, inny niż mają jego rodzicie, dziadkowie itd. I ten genom człowiek posiada już przez całe życie w tej właśnie postaci, każda jedna jego komórka.
Ta 14 w nicku to jednak chyba wiek...

0

@socha zaliczył kontakty z piłką które można policzyć na palcach dwóch rąk.

1

golazzo Jovetica Monaco - Marsyli 3:1

1

@koksik2700 już pomijając aspekt, który przedstawił @sebasek99 i który wydaje mi się, że w przywołanym artykule jest nieco zafałszowany i bazuje na amerykańskim systemie, gdzie czekanie na egzekucje to tyle czasu, że niektórzy umrą w międzyczasie śmiercią naturalną... to naprawdę chciałbyś pozostawić temat w rękach policji, prokuratury i sądów? Masz do tych instytucji na tyle zaufania? Te instytucje potrafią być tak upolitycznione, nastawione na wynik (wskazanie winnego, a nie odnalezienie sprawcy), często skorumpowane. Osobiście wolałbym bardziej nastawić system penitencjarny na minimalne nakłady na każdego więźnia (czytaj: skromne warunki odbywania kary), z możliwością ich poprawienia przy wykonywaniu konkretnych prac (tak, by każdemu dać jednak jakiś cel).

1

@przemek14qwe
"Tymczasem PiS stosujący metody podobne do Putina nie wypowiada się żeby nie wyjść na hipokrytów. "

No to jedziemy:
"Postępowanie władz rosyjskich wobec Aleksieja Nawalnego nie może nie mieć konsekwencji dla relacji społeczności międzynarodowej z tym krajem. W imieniu Polski - członka Rady Praw Człowieka ONZ, apeluję o międzynarodową solidarność w tej sytuacji." A. Duda

"Zatrzymanie @Navalny to kolejna próba zastraszenia demokratycznej opozycji w Rosji. Szybka i jednoznaczna reakcja na poziomie UE jest niezbędna. Poszanowanie praw obywatelskich stanowi podstawy demokracji. Apeluję do władz w Rosji o natychmiastowe uwolnienie zatrzymanego." M. Morawiecki

I strongly condemn the detainment of @navalny and hope for his immediate release. I express my solidarity with all Russian people who share the ideals of the detained Russian opposition leader. Alexey, don’t give up! #Navalny Z. Rau

Czy ty możesz wreszcie przestać notorycznie ściemniać, kłamać i wypisywać niesprawdzone informacje?
PS. nie piszę jako zwolennik PiSu.


7

@viscajasiek pełna zgoda co napisałeś o OFE, z tym nie polemizują, chodzi mi natomiast o bardzo kontrowersyjną decyzję uznania środków w OFE za środki publiczne, nawet jeśli są to obligacje, to wciąż stoją za nimi pieniądze. Z tego co pamiętam, decyzja o uznaniu ich za środki publiczne była mocno kontrowersyjna i manipulowana. Był tam wyrok trybunału, który orzekł to za konstytucyjne, ale ta sama instytucja całkiem niedawno również wydała pewne "konstytucyjne" orzeczenie, po którym ludzie wyszli na ulice. Ja nie operuję tutaj narracją, że Tusk ukradł to i kupił za to Kasi mieszkanie... chodzi mi o to, że według wielu specjalistów (bynajmniej nie polityków PiSu), nie miał prawa tego zrobić w imię fałszowania wysokości długu publicznego i zaciągania nowego zadłużenia, nawet jeśli później trybunał konstytucyjny orzekł swoje.

0

@przemek14qwe jesteś wyjaśniony, bo piszesz swoje zdania nie podpierając tego żadnym materiałem źródłowym, literaturą czymkolwiek... powiem więcej, obleśnie kłamiesz bo fałszywie powołujesz się na materiał źródłowy, w którym tych informacji nie jesteś w stanie się doszukać, bo ich tam po prostu nie ma. Sam się kompromitujesz, ja Ci do tego nie jestem potrzebny.
"płód to nie dziecko, deal with it." takie zdania może sobie każdy napisać, sęk w tym, że z genetycznego punktu widzenia, płód to odrębna jednostka ludzka, która w momencie zapłodnienia otrzymuje swój unikatowy genom, niepowtarzalny dla żadnej innej jednostki.
To co Ty chłopie piszesz, to jest takie "najmanowanie" to jest tak jakbyś napisał "na Marsie jest życie" albo "Ziemia jest płaska" ... no ok... ale bo co? jakiś dowód " cokolwiek ?
Ruszyłeś już tak daleko na lewo, że wyłączyłeś prawą półkulę mózgu. Rozumiem, że tych źródeł z podręczników do biologii nie będzie... trzy dni szukasz i ch*j xD ot taki naukowiec co go podręczniki szkolne przerosły.

0

@viscajasiek
"okazało się to zgodne z konstytucją, gdyż środki w OFE uznały zostane za publiczne"

jeden powie, że leżała jakaś sterta pieniędzy i uppsss "okazało się" że są one publiczne, a więc niczyje i bęc...
a drugi zapyta, kto ciężko harował na te pieniądze, kto je wypracował i w związku z tym tak naprawdę czyje one są i kto może sobie do nich rościć pretensje?
nie wiem, czy to jest taka tylko kwestia interpretacji, w moim odczuciu zupełnie nie.

0

@przemek14qwe długo Ci zeszło ... tak myślałem... więc przestań łgać bo z nauką to ty nie masz nic wspólnego. Jesteś wyjaśniony, dziękuję, dobranoc...

2

Takie mecze jak wczorajszy Realu i dzisiejszy Barcelony doskonale pokazują jak w piłce wielką rolę odgrywa motywacja i nastawienie. Drużyny z ni=szych lig wychodzą zmotywowane +70%, mistrzowie i wicemistrzowie grając z ogórami wychodzą niezmotywowani odbębnić mecz z mentalem -50% bo trudno się zmotywować na takich rywali i w efekcie na boisku obserwujemy dwie podobne drużyny.

0

@LyFT to jak zawsze, od kiedy zostawił głowę w Portugalii i jeździ bez jego korki dymią na okrągło, nawet jak siedzi na ławce.

0

wpadłem sprawdzić czy tu płonie ? :D

1

@DanielOOL *120.

3

@daniel32778 też długi czas o Stanowskim wiedziałem generalnie tyle, że istnieje... nie interesowało mnie Weszło i Hejtparki, ale tyle razy słyszałem już to nazwisko, że stwierdziłem, że zaryzykuję i sprawdzę... posłuchałem słynnego hejtparku z Najmanem, a później "omówienia" książki o Brzęczku. Stwierdziłem, że Najman jakim łebkiem jest, takim jest, ale w jednym miał rację: Stanowski to nie dziennikarz, to zwykły hejter, tyle, że przebrany za dziennikarza. Kreuje się jako Wojewódzki sportu, ale to niestety tak niski poziom, że lepiej tego nie oglądać, bo odzobaczyć już się nie da.

1

" Barcelona nie przestaje obserwować zawodnika. "

to najlepiej niech przestanie, dość wywalonych w błoto pieniędzy

0

@przemek14qwe poszukaj w jakimś podręczniku szkolnym do biologii informacji, którą przytoczyłeś: "płód nie jest człowiekiem" i wrzuć w formie skanu lub zdjęcia... jeśli nie znajdziesz, a pewny jestem że nie znajdziesz, to przestań wierutnie kłamać.

0

@tobiasson92 z pierwszym zdaniem się zgadzam, drugie zdanie to kpina xD
ale lepszy był Rysio Terlecki, który na pytanie co będzie z Emilewicz odpowiedział: "jakieś zawieszenie xD"

3

@Bykunn "Znowu mając na ustach wiarę, ktoś chce się dopuścić barbarzyństwa. Nie tylko w stosunku do tego człowieka, ale też w stosunku do jego absolutnie najbliższych."
ja myślałem, że barbarzyństwem jest skazywać kogoś na śmierć z braku wody i jedzenia, ale ważne, że NIE w imię wiary uzasadnił odmowę transportu do Polski:
"cierpienia chorego związane z chociażby transportem byłyby dużo większe niż oczekiwanie śmierci w brytyjskim szpitalu"

0

@masq tak z ciekawości, grałeś kiedyś w mistrzostwach Polski Izb Aptekarskich ? :)

7

@pride1899
wielkie niedopatrzenie, jest:
"mamy stale udostępniane przez Ciebie posty byłego premiera Donalda Tuska "

winno być:

"mamy stale udostępniane przez Ciebie posty byłego premiera oraz byłego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska"

celowo umniejszasz wybitnemu politykowi xD xD xD

5

Potrzebny byłby chyba tylko po to żeby leżeć w końcówkach meczów wygrywanych na styk. Niesamowicie irytujący kmiot. Barcelona też wygrywała wczoraj mecz bardzo długo i takiego cyrku z podkładaniem się jak ten pajac nie odstawiała. Przepraszam za określenia pod adresem tego gościa, ale innych nie znajduję.

0

@tbas raczej nie wrócił do normalności po erze Setien'a. Dla mnie on jest bardziej tykający niż Mingueza, naprawdę drżę, jak widzę jego interwencje "na raz", obijane dłonie w polu karnym, których chowa, nabieranie się na łatwe kiwki. Fakt, podaniem do przodu potrafi zaskoczyć i potrafi jak się skupi czytać grę, ale dla mnie on spikował z formą w dół nieprawdopodobnie. Naprawdę mam wrażenie, że on nie potrafi się skupić prez 90 minut i zaangażować do meczu.

0

@tbas można trenować, tyle, że raczej tacy piłkarze jak Alba czy Lenglet powinni wiedzieć jak się ustawiać. Możesz trenować te stałe fragmenty do oporu, ale w momencie gdy jeden z drugim są zdekoncentrowani i myślami gdzieś daleko... to Koeman nie ściągnie ich na ziemię. Lenglet moim zdaniem pokazuje już to wielokrotnie, to nie materiał na Barce, nawet Barce spłukaną z pieniędzy. Gość nie jest w stanie meczu bez kartki skończyć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?