panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Cobra303 Koeman sam ma wejść ? czy bramkarza ma zmienić ?
0
@tbas no ale to kim on ma tam grać ? Zamiast Longleta może Umtitiego wstawić, czyli drugą tykającą bombą, za Albe kogo ? Firpo, który ma poziom na Elche lub Huesce ?
Zmiany jakieś Koeman robić musi, a że ma na ławce towar jaki ma, to wprowadza kogo może.
1
Będę dalej bronił Koemana... odzyskał po eruni Setiena wielu piłkarzy, wprowadził do drużyny młodych zawodników, trochę uparcie pomija Puiga, który powinien być pierwszym zmiennikiem ale... facet oprócz Desta nie otrzymał żadnych zawodników, którzy przydaliby mu się w zespole. Trincao, Pjanic, Brejt... to wszystko wynalazki ery Bartomeu, z niektórych z nich nie da się po prostu skroić zawodników na miarę Barcelony i czy u sterów będzie Koeman czy Xavi czy Guardiola to się nie stanie, tak jak nie stało się z Czygryńskim, Andre Gomesem itd. Koeman nie miał jak poprzednicy trzycyfrowych kwot na wzmocnienia, a kontuzje również nie omijają zespołu, przede wszystkim Pique i Fatiego.
Podsumowując: to nie Koeman jest źródłem problemów Barcelony, chłop orze jak może...
0
@Janiama szykuje się ujemna ocena występu De Jonga :)
0
Czy ktoś widział w akcji tego Matthew Hope'a z Schalke ? W 6 meczach 4 bramki w słabiutkim Schalke. Nie żebym go zaraz do Barcelony chciał wstawiać, ale tak się po prostu zastanawiam, bo to chyba jedyny jasny punkt Schalke w tym sezonie.
0
Stawiam dzisiaj podium:
1) Lindvik
2) Stękała
3) Huber
6
@mr_robot może to już pora na ten upragniony transfer do Realu xD
8
@Janiama ale szambo to Ty szanuj :)
3
Trzeba anulować drugą serię bo przegramy xD
1
@AxelF nie chcę się zagłębiać w temat za bardzo, ponieważ to miał być tylko przykład w dyskusji, że lewa strona forum nie jest wcale tak wyidealizowana jak wspomniano. Ja znam ten obraz i dla mnie jest on wyraźny, pamiętam kiedyś jeden kolega prosił o jego zmianę właściciela, bo go nie tyle co obraża co boli. Sam właściciel wspomniał, że przez całą jego bytność tylko trzy osoby miały z tym problem. Ale czy to oznacza, że jeżeli są one w mniejszości (chociaż być może większej ilości osób to przeszkadza tylko o tym nie piszą), to można je ignorować? To zupełne chyba zaprzeczenie lewicowym ideałom.
Tak czy siak, to tylko przykład w dyskusji, nie miałem na celu dyskutować, kogo to obraża, czy to obraża, boli itd.
pozdrawiam :)
0
@AxelF no porównanie generalnie trafne, tyle, że jedna drobna różnica, to nie ja tutaj "paraduję z pupą z balkonu" tudzież jakimś jej odpowiednikiem. Wyraźnie napisałem też, że nie czuję się tym obrażony, bo nie jest w stanie mnie obrazić to że ktoś sobie coś tam wrzuci jako avatar na forum. Dla mnie to jeden z milionów użytkowników internetu. Niektórych jednak prawdopodobnie będzie to ruszać i takie głosy tutaj tu były.
Nie uważam też, bym robił jakiś szum wokół tego, spójrz na mój pierwszy post, który napisałem w kontekście dyskusji do wypowiedzi @pax a. Po prostu zwróciłem uwagę, że lewicowi uczestnicy forum nie są barankami i też w swojej działalności tutaj próbują dokopać tanimi chwytami prawicowym użytkownikom. Uważam, że takim przykładem jest lewicowy użytkownik, który manifestuje swoje poglądy i jednocześnie w avatarze ma zdjęcie z karykaturą Chrystusa miłosiernego. To wszystko, żadna burza.
0
@Persyfl
"to polecam np zerknąć na ostatnich 25 wpisów @Persyfl i wyświetlające się przy nich zdjęcie. " Pax prosił o 25 wpisów wycelowanych od strony lewicowej w prawicową, napisałem, że przy 25 ostatnich Twoich wpisach wyświetla się zdjęcie z karykaturą centralnej postaci Chrześcijaństwa. Uważasz, że przy jednym z Twoich ostatnich 25 wpisów nie wyświetla się to zdjęcie?
Ok, naprawdę szkoda mojego i Twojego czasu na tę dyskusję. W tym czasie mógłbyś np "skasować" kilku prawaków na tym forum, bo patrząc na Twoją aktywność przynajmniej ostatnią w komentarzach głównie tym się tu zajmujesz, bo przecież nie footballem.
11
Piłka Griezmanna jeszcze leci ? Ma ktoś info ?
1
przeczuwam pudło Griezmanna ...
0
@Chwytliwy w porządku, nie mam z tym problemu... Opinia , nie fakt.
0
@Persyfl "Czepiasz się Mojego sposobu prowadzenia dyskusji zarzucając mu agresję (której nie umiesz udowodnić)" - no i właśnie ze względu na takie pajacowanie nie lubię z Tobą dyskutować... gdzie napisałem, że Twój sposób prowadzenia dyskusji (SPOSÓB czyli upierdliwe cytowanie i rozbijanie zdań, wyrywanie z kontekstu, nie treść, czyli to co piszesz) niesie w sobie agresję i kiedy jeszcze próbowałem to udowodnić ? Co do oznaczania, kiedyś zapomniałem oznaczyć @pax w dyskusji, na co Ten zwrócił mi dobitnie uwagę, ja krytykę przyjąłem, zgodziłem się z nią i od teraz oznaczam każdego i wszędzie... jeśli piszę o Tobie, to powinieneś o tym wiedzieć, tak jest chyba fair. Dlatego też oznaczyłem moderację, ale nijak się do nich nie zwróciłem w tej kwestii, również prywatnie. Naprawdę przez te domysły, i urojenia, z Tobą rozmawia się bardzo ciężko.
Co do jeszcze zaimków, jeśli w rozmowie okazujesz brak szacunku rozmówcy, to sam wymagasz bardzo poprawnie napisanego tekstu z odpowiednio postawionym przecinkiem? Tym bardziej, że poniżej jak widać sobie sam okazujesz szacunek (pisząc "Mnie z głowy", co wygląda zabawnie i jest błędem językowym w SJP)
No Ty to już chyba piszesz z kolei dla zielonych od @Chwytliwy ego, który generalnie lajkuje wszystko co choć odrobinę zabarwione lewicowo, więc to normalne.
Z mojej strony bez odbioru, naprawdę szkoda mojego i Twojego czasu.
1
@Persyfl no i cyk, masz swój komentarz z dupy... nie czepiam się Twojego avatara, ponieważ doskonale wiem po co tam jest czyli w celach czystko prowokacyjnych. Nie mam w zwyczaju łapać się na takie prowokacje, więc nie reaguję na to, ale w połączeniu z Twoimi manifestowanymi poglądami jest to oczywista lewicowa prowokacja, porównałem to do tego jak mogłaby wyglądać adekwatna prowokacja ze strony prawej. A prośby do moderacji nie ja zgłaszałem, bo jak pisałem, na mnie to nie działa. A teraz rozbijaj zdania współrzędnie złożone na cytaty i odpowiadaj na każdą część z osobna.
0
@Persyfl pozostanę przy swoim stanowisku i w ten sposób nie będę dyskutował, co do wyrywania z kontekstu, mieliśmy do czynienia dyskując w tym w tym wątku i wyraźnie to zaznaczyłem:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9216296#comment-9219047
jeszcze bazując o twoim sposobie dyskusji, naukowej nomenklaturze o której tutaj wspominasz, w wątku który zacytowałem o aborcji notabene, gdzie można, a nawet powinno się dyskutować na ten temat używając "naukowej nomenklatury" (chociaż ja zdecydowanie bardziej wolałbym naukowych faktów i dowodów niż nomenklatury), w Twoich wypowiedziach raczej jej brak.
Podsumowując... chyba nic nie zrozumiałeś, a osobiście wydaje mi się, że udajesz, że nie zrozumiałeś na czym polega problem. Ale tutaj raczej wymienilibyśmy kilka uwag i ten stan by się nie zmienił, więc może pomińmy wymianę uwag, to zaoszczędzimy trochę czasu.
Na koniec pozwolę sobie na wyjątek odnośnie zwyczaju cytowania, bo widzę, że komuś tu puszczają nerwy i poszedł z wycieczką o interpunkcji... więc może w ramach rewanżu polecę słownik języka polskiego, który mówi: "w korespondencji tzw. zaimki osobowe (Ty, z Tobą, Ci, do Ciebie itp., ale też Wy, z Wami, do Was itp.) oraz tzw. dzierżawcze (np. Twój, Twojej, Wasz, Wasi) zapisujemy wyłącznie wielką literą." to w odniesieniu do " ale ty nie musisz. ".
0
@Persyfl nie śledzę aż tak uważnie Rambli, ale też chcę zwrócić uwagę, że Twojego avatara też się nie czepiam . Nie pisałem do moderacji, żeby zajęła się tym tematem, po prostu wskazuję @pax owi, że nie zgadzam się z nim do końca jeśli chodzi o porównanie radykalizacji prawicy i lewicy na forum i podałem przykład Twojej Szanownej Osoby. Bez drugiego dna.
0
@Persyfl krótko: dyskusja w oparciu o cytaty, większość wyrwane z kontekstu i dopowiedzenia z dupy, to nie moja bajka, tak się po prostu nie da dyskutować, bo ja musiałbym w tym momencie skopiować i wkleić całą twój bardzo długi tekst i budować tam swoje odpowiedzi... po wymienieniu 3-4 wypowiedzi pisalibyśmy już tu teksty wielkości Pana Tadeusza. Tak po prostu się nie da dyskutować.
0
@pax nie chcę, ponieważ musiałbym się postawić w roli lewicowca albo prawicowca, a ja ewidentnie nie tym się kieruję i reprezentuję mieszane poglądy na różne tematy, po prostu kieruję się własną logiką, poczuciem a czasem intuicją. Chcę tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz z której być może wynika tutaj nieporozumienie... Wczoraj moim zdaniem niedostatecznie jednoznacznie zaznaczyłeś, że odnosisz swoje spostrzeżenia do Rambli, np. zacząłeś tak: "Ciężko być prawicowcem." co wskazuje, że tekst będzie nie o tym, co jest reprezentowane na Rambli tylko raczej o całości społeczeństwa, przekazach masowyh, medialnych itd. To są dwie różne historie i dwie zupełnie różne statystyki, dwa zupełnie różne kalibry stosowanych tekstów, różne poziomy radykalizacji (porównując Ramble i świat, media, establishment itd.). Owszem później w wypowiedzi odnosiłeś się do Rambli, ale jako czytelnik odebrałem to tak, że wysuwasz jeden-dwa przykłady stąd, by próbować przełożyć to na ogół. Dlatego też dzisiaj bardzo się zdziwiłem jak rzuciłeś wyzwanie kto znajdzie więcej tekstów kompromitujących dla strony prawej czy lewej.
Co do avatara, był już zgłaszany...
1
@pax nie jestem stroną w konflikcie i nie chcę się w to wciągać, ale jeśli mam spojrzeć od strony powiedzmy tutejszej "prawicy", którą tam wczoraj podsumowałeś i chciałbyś zobaczyć agresję lewicy w jej stronę, to polecam np zerknąć na ostatnich 25 wpisów @Persyfl i wyświetlające się przy nich zdjęcie. Zakładając skojarzenie prawicy z religią, a jest to bardzo powszechne może to przeszkadzać, to tak jakby ktoś wrzucił np tęczową flagę LGBT umazaną ekskrementami albo płonącą itd. I nie mam ochoty na dyskusje czy to obraża czy nie, czy może obrażać czy nie... nie traćmy czasu, szanujmy się i nie róbmy z siebie idiotów...doskonale wszyscy wiemy po co to zdjęcie tam jest i jaka jest jego rola :) a @Moderacja na nie nie reaguje, chociaż już były prośby o to. Kolejna kwestia to chociażby dyskusje o aborcji i płodzie, gdzie lewicy tutejszej kompletnie brakuje wyczucia i zrozumienia wrażliwości prawicowych adwersarzy. Chociażby płód, który prawica uważa za osobną jednostkę ludzką i jest ku temu multum racjonalnych argumentów naukowych, (świadczy o tym chociażby genetyka i zupełnie nowy, odrębny genom) bywa porównywany do kupy, smarków czy kichnięcia. Oczywiście prawica ma swoje za uszami i generalnie dużo wczoraj co napisałeś to była prawda, ale dzisiaj przeginasz trochę rysując tutaj obraz swiętej i oświeconej lewicy, zawsze merytorycznej w dyskusji i nigdy skrajnej... no nie... no po prostu nie...
1
@pax ja myślę, że świat byłby piękniejszy, gdyby ludzie przestali kupować pakiet poglądów, mając do wyboru jedynie "prawicowe" i "lewicowe". Naprawdę to strasznie ogłupia i w ten sposób sam nie wiesz kiedy, rodzi się podejście, w którym zaczynasz na siłę szukać, googlować myśleć, szukać dowodów na udowodnienie kolejnych tez, które sprzedała Ci bądź to prawica, bądź lewica. Naprawdę, mamy wszyscy własne rozumy i powinniśmy kierować się nimi, a nie kupować na siłę to co nam sprzedają w pakiecie. Uważam, że taka jak jest wiele poglądów prawicowych, bardzo rozsądnych i z którymi jest mi po drodze pod względem logicznym i mojej wrażliwości, tak i jest wiele kwestii w których moim zdaniem to lewica ma rację i tego bym się trzymał. Każdy z nas jest inny, ma inną wrażliwość inny sposób myślenia, a ładując w siebie z góry poglądy w stylu prawica i lewica, zatracamy to... Ale jak żyć, w dobie TVP i TVN...?
0
@Ramos9248 tak, na domiar złego jest to fakt, nie opinia :)
1
@Pianist00 platforma też była niby taka świetna a z pisem przegrała... Taki urok wyborów. Ludzie szybko zapominają i ludzie lubią powiew zmian i świeżości. Laporta był świetny. Miał swoje wtopy, ale definitywnie jest w top3 sterników Barcelony w historii.
3
@kejdzi ja też się trochę boję, ale z drugiej strony Real postawił koljeny raz na Pereza i moim zdaniem wyszedł na tym bardzo dobrze. Laporta za pierwszym razem pokazał, że wie, jak wyciągnąć klub z totalnej dupy, znajdujący się gdzieś za kolejnym zakrętem okrężnicy. Font moim zdaniem to za duże ryzyko, ponieważ on jest zapatrzony za bardzo w swój Xavi-plan. Mam wrażenie, że on mógłby nawet tonąć, byle z Xavim, a może jednak klub potrzebuje czegoś innego? Laporta pokazał ciągłość dowodzenia za swojej prezydentury, Font wydaje się za bardzo wpatrzony w plan i dlatego to JL moim zdaniem powinien objąć stery.
1
@ElKamil no skoro w takich okolicznościach tylko łapie szanse od trenera to wchodzi i się pokazuje na ile dobrze może. Koeman nie wierzy w niego raczej za bardzo, skoro od początku nie daje mu pograć.
4
Ten plebiscyt lepiej traktować jako zabawę i może trochę ranking popularności naet nie tyle zawodników co dziedzin sportu. Każdy z tych co zostali i tych co już byli wyczytano mógłby wygrać, bo jest mistrzem w swoim fachu. A że piłka nożna i skoki to sport narodowy, to zawsze jest tutaj pewna przewaga ludzi z tego kręgu. Sportowcy pewnie tak do tego podchodzą, jeśli dziennikarze trochę zluzują to będzie super.
Pamiętam jak kiedyś Renata Mauer z dwoma medalami igrzysk w Atlancie zajęła drugie miejsce, a wygrał Marek Citko klzw bramkę strzeloną Anglii ;) tyle wart jest ten plebiscyt.
6
Na koniec tego sezonu parą stoperów będzie Konrad De La Fuende z Puigiem...
1
W czasie tej minuty ciszy grała muzyka kompozycji Williama z Listy Schindlera... Aż szkoda że tak krótko, piekny kawał muzyki.