panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
wincyj kruchych Francuzów , wincyj :)
0
@Bykunn Unia powinna wrócić do kształtu Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Idea Unii jest słuszna i jej bym nie przekreślał, niestety Unia w ostatnich dwudziestu latach zrobiła się tak strasznie przeregulowaną instytucją, która na dodatek jednak za dużo chce ingerować w sprawy wewnętrzne państw. Tymczasem w obliczu Covid, kiedy jeszcze się nie zaczęło, a później jak już odpaliło we Włoszech, wykazali swoją najlepszą reakcję: "wyrazili zaniepokojenie". Dlatego Włosi chcą stamtąd za Anglikami w podskokach wiać.
0
Pytanie odnośnie dopisania do spisu wyborców, czy ktoś orientuje się, czy jeśli wybory odbędą się później (np 23.05) to będzie można jeszcze dopisać się do spisu wyborców ?
Ja muszę oddać głos na Stacha Żółtka xD
0
@D10SLEO no właśnie, to jest bardziej podniecające niż to, kto wygra !
6
Stachu Żółtek na razie miażdży Tanajno i Jakubiaka !
1
Zwycięzca wyborów jest raczej znany, może pobawimy się we wskazanie tego, który zajmie ostatnie miejsce. Mój typ: Stanisław Żółtek :D
0
czy kiedykolwiek jakaś debata sprawiła, że zmieniliście zdanie odnośnie głosowania ? Tylko proszę obiektywnie. Moim zdaniem największym przegranym możesz zostać, kiedy postąpisz jak gajowy Bronek i zaczniesz uciekać przed debatami. Obecnie Adrianek poszedł w ślady Bronia i również ucieka przed debatami, idzie tylko pod swój własny parasol. Polski naprawdę nie stać na kogoś lepszego niż ta dwójka ?
2
Nie smialbym się tak z Kurtyny na waszym miejscu. Przypominam, że drugi zespół PD zdobył Super Puchar Hiszpanii, gdzie normalnie to nie miałby w ogóle prawa walczyć o to trofeum. Te białe mendy są nauczone i przyzwyczajone, że nawet jak nie idzie to ktoś za uszy pociągnie, jakieś zmiany regulaminow zawsze korzystne dla Madrytu. Barcelonie na pewno majstra nie przyznają, prawdopodobnie nikt nie zostanie utytułowany.
2
Sancho już dawno powinien być na celowniku Barcelony w kontekście zastąpienia kiedyś Messiego kimś, kto chociaż odrobinę będzie go przypominał. Neymar jest już stosunkowo nie pierwszej młodości zawodnikiem, natomiast Fati to wielka niewiadoma. Uważam, że można próbować obniżyć cenę za Sancho wypożyczajac Fatiego na dwa lata. Szkoda że Dembele spalił za sobą most bo możnaby też spróbować go wcisnąć, ale jego w Dortmundzie już raczej nikt nie chce oglądać.
7
Ja się już przestałem podniecać tymi newsami hiszpańskiej prasy. Właściwie, to jednak w czasie Covidu, madrycka prasa pokazuje wyższy poziom niż katalońska. MD i Sport to działają trochę na zasadzie: sprzedać wszystkich, kupić wszystkich. Co dziennie pojawia się nowe nazwisko na giełdzie, dzisiejszym newsem jest : wypożyczenie Umtitiego, czego do tej pory nie grali. Jutro pewnie podadzą, że Barca chce wypożyczyć Suareza, żeby rozwijał się młody perspektywicznym klubie, Messiego żeby zaoszczędzić na pensji, a pierwszoplanową postacią ma zostać BraveHeart bo tak i już.
0
pani minister... pani minister ...
0
@MarioVeB! oceniając z perspektywy całej kariery to mógłby, bo jednak dzieli ich jakieś 14 lat różnicy, ale Pique ma już 33 lata i nigdy nie będzie taki jak jeszcze parę lat temu. Prawda jest taka, że obecnie oprócz Pique (pod warunkiem, że nie ma akurat zjazdu formy) , nie mamy żadnego pewniaka na stoperze, tylko nieudane próby zastępowania Longleta Umtitim i odwrotnie. Ja bym wolał De Ligta nawet kosztem tej dwójki i z Todibo i Aroujo na ławce.
0
@Gacu95 na początku szło mu kiepsko, ale szybko się ogarnął. Niepotrzebnie w ogóle tam przechodził, u nas nie miałby problemu z wygryzieniem Longleta i Umtitiego, którzy po prostu są za słabi na pełnienie funkcji stopera w Barcelonie. Sam się świetnie zapowiadał, ale po kontuzji to cień obrońcy. Longlet to dobry rezerwowy.
1
@Amigo_Blanco ale co do tego ma Duda, że Koalicja Europejska wystawia nieudacznika jako kandydata na prezydenta ? No chyba tylko to, żeby ułatwić Dudzie wygraną. Zawieszanie kampanii wyborczej, a później nagle jej kontynuowanie, Budka odpowiadający na pytania dziennikarzy, kiedy kandydatka stoi z tyłu... naprawdę nie było nikogo lepszego ? Przecież nawet sam Budka byłby pierdyliard razy lepszym kandydatem niż Kidawa.
0
@MXFCB kilka lat temu już był taki, co nauczył się rozpracowywać hiszpańskie kluby i kobitki, ale zapomniał jak to się robi z obroną rywala. Myślę, że jeśli on tego nie pogodził, to ARthur z Neymarem tym bardziej tego nie pogodzą.
2
Według sportu Barca celuje w Neymara i Lautaro, Marca pisze, że kluby będą musiały postawić na minimalistyczne okienko transferowe. Hiszpańska prasa to stan umysłu.
0
@Bykunn oczywiście :) ja i tak trochę obawiam się , że to może być granie jakimś tematem zastępczych na zrobienie szumu celem przeforsowania czegoś po cichu :) ale tak taki to już teraz klimat mamy :D a Godek trafi i tak do zamrażarki :D
1
@Bykunn tak , tu pewnie masz rację, chodziło mi tylko o to że nie zmieni się tak skrajnie na prawo i jak tego chce Godek. Na lewo pewnie kiedyś pójdzie.
0
@Stoiczkow "Da się da, co inne kraje niedługo udowodnią." ok, skoro nie Włochy i Hiszpania, to może zamiast zarzucać mi demagogie, to pisz konkretnie, które kraje nam to tak udowodnią. Można rząd lubić lub nie, ale trzeba jednak przyznać, że wchodząc na drogę obraną przez Czechów chyba jednak dość rozsądnie postąpili. Małpowanie w tym przypadku to jednak nie był zły pomysł i jeśli chodzi o liczbę zakażeń idziemy łeb w łeb i z tego co rozmawiam ze znajomymi z Czech z którymi współpracuję, u nich też zaczynają powoli luzować.
0
@Bykunn no właśnie moim zdaniem jednak dotyczy jednak tych osób, bo w tym momencie wchodzi Art. 38 Konstytucji RP: Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Więc tak czy inaczej, gdzieś tu się to rozbije o problem ochrony życia i pewna regulacja mam wrażenie że i tak zostanie narzucona. Bo jeżeli za życie uznamy od momentu uzyskania podwójnego kompletu chromosomów - to w tym momencie ma ochronę od Państwa, jeżeli od 12 tygodnia ,to Państwo zaczyna chronić właśnie wtedy.
Lekarze też są różni, zbierze się Hazan i spółka , zbiorą się inni. Z tego co wiem, lekarze ginekolodzy raczej wolą walczyć o życie i sytuacje, kiedy jednak ich zadaniem jest podtrzymywać te komórki, które za chwilę zróżnicują się w tkanki, narządy, układy, niż pozbywać się ich bo ktoś musiałby kupić większe mieszkanie jest N.Przybysz w wywiadzie przyznała.
Osobiście uważam, że obecny stan jest dobry i uważam, że się nie zmieni. Projekt od Godek to projekt obywatelski, gdyby był Pisowski i Pis chciał go, to już dawno wszedłby w życie. Także te dyskusje i tak rozbijają się o mrzonki, które nigdy nie będą miały miejsca.
3
@Stoiczkow
Póki co, to inne kraje na czele z Włochami i Hiszpanami udowodniły, jak się nie powinno postępować w przypadku kryzysu pandemii. Prawda jest taka, że nie ma pewności jak wprowadzane restrykcję wpłyną na ilośc zachorowań i rozwój epidemii, dlatego nikt nie może podać konkretnych terminów. Moim zdaniem, a w nauce siedzę nie od dziś zajmując się nią zawodowo, to ten wirus będzie nam już towarzyszył i zostanie z nami i pewne restrykcje również do momentu wprowadzenia szczepionki. Akurat tutaj Szumoowski nie powiedział nic głupiego.
0
@Bykunn to po co chcesz to regulować jakimś 12 tygodniem ? Przecież tym samym sam opowiadasz się za regulacją, powinieneś raczej być zwolennikiem uwolnienia tej kwestii i usuwania płodu w każdy dowolnym momencie. No pardon, ale to wynika z twojej retoryki.
A to co piszesz o zabijaniu ludzi, kłóci się u Ciebie z tym co piszesz dalej o światopoglądzie. Dla niektórych bowiem, płód to homo sapiens (człowiek rozumny) a zatem usuwanie go z orgniazmu i kończenie jego naturalnego rozwoju to zabijanie człowieka. Więc może zgodnie z twoją ideologią i światopoglądem nie jest to zabijanie człowieka, ale dla innego światopoglądu już jest, stąd cały ambaras.
0
@Bykunn własnie pytanie czy to jest kwestia wciskania ideologii czy ochrony istnienia jednostki ludzkiej? Tu ludzie krzyczą, od 3 miesiąca, od 6 miesiąca, od 9 miesiąca ... To może w ogóle zdjąć kwestię ochrony jednostki ludzkiej i nikt nikomu nie będzie wciskał żadnej ideologii ? Po prostu wolnoć Tomku w swoim domku. Jeśli nie chcesz wciskania ideologii, to po co piszesz o tych trzech miesiącach, w ogóle nie definiujmy, bo dlaczego ktoś swoją chorą ideologią ma nam wciskać jakieś 3 miesiące ?
0
@Bykunn No dobrze, ja mogę Ci też wrzucić zdjęcie dorosłego człowieka i też będzie wyglądał inaczej niż 3miesięczne dziecko czy 12 tygodniowy "płód który nie jest człowiekiem". Możemy se tu wrzucać zdjęcia zygoty, moruli, blastuli itd. tylko pytanie po co ? Małe dziecko tez nie ma wykształconych wszystkich funkcji, słabo widzi, nie rozpoznaje otoczenia, nie interpretuje itd. Mało tego, jest w pełni zależne od rodziców, bo jak zostawisz je samo sobie, to albo umrze z głodu, albo utopi się we własnej kupie, tak czy srak nie przeżyje ? Zabiera przy tym mnóstwo czasu wiec z waszego punktu widzenia to pasożyt (jak to już tutaj wielokrotnie rzucacie), a jak go zabortujesz to też nie ogarnie więc mając swoją retorykę, to w czym widzisz problem ? Rodzice powinni wszak mieć wybór.
Po zapłodnieniu powstaje zygota, która ma podwójny zestaw chromosomów i taki sam dokładnie zestaw ma do końca życia Początkowo te komórki są bardzo podobne, później zaczynają się różnicować, tworzą się tkanki, narządy itd. Dla Ciebie definicja powstania człowieka jest może to różnicowanie czyli powstawanie narządów, ale może inni kierują się genetyką i uważają ,że homo sapiens powstaje, kiedy stworzy się komórka otrzymująca kompletny zestaw genów.
Ja skomentowałem to co napisałem w odniesieniu do idiotycznego komentarza "od razu wliczajmy do morderstw jak ktoś nie spłodzi wystarczająco dużo dzieci.
" odpisując równie idiotyczną retoryką, ale robiąc to celowo. Wk***a mnie to, że na tak trudne tematy lludzie wypowiadają się tak lekko, jakby to była decyzja czy zjeść frytki czy purre. Każdy może mieć swoje zdanie, ale jakiś szacunek dla drugiego poglądu, kultura w dyskusji, przemyślenia tego co się mówi... no błagam.
1
Komentarz usunięty
0
@ngif to są wszystko kwestie światopoglądowe, zależące od wrażliwości i spojrzenia, tutaj żadnego konsensusu się nie osiągnie i szkoda czasu o tym dyskutować, bo i tak nic to nie da i nikt nikogo do swojego zdania na siłę nie przekona.
0
@norbi77 https://pl.wikipedia.org/wiki/Insygnia_runiczne_w_III_Rzeszy_Niemieckiej
polecam porównać ze znaczkiem Ger... mi błyskawica w ten sposób namalowana kojarzy się z SS i na miejscu tych dziewczyn wybrałbym co innego. Ale spoko, jak dla mnie ok, nie ma problemu, jestem tylko ciekaw skąd ten wybór, bo założę się że nie tylko mi się tak kojarzy. Zresztą pytałem z ciekawości, a nie z woli krytyki. Tak jak pisałem, uwazam, że parasolka była lepsza :)
0
@HansLanda to dlaczego swastyka jest zdelegalizowana ? przeciez też nie Hitler ją pierwszy wymyślił a to bardzo stary symbol i pytanie drugie, czy gdyby swastyka była w herbie to też mówiłbyś, że to szukanie dziury w cały ? Zresztą ja tego nie krytykuję, mi to nie przeszkadza, ale jestem ciekaw po prostu :) Na ich miejscu tylko wybrałbym inny znaczek, te parasole były lepsze :)
0
Czemu od rana na Facebooku wyświetlają mi się zdjęcia znajomych z blyskawicami rodem z SS ? Wiem że chodzi o protest, ale dlaczego akurat taki znaczek sobie protestujący wybrały ?
0
@HansLanda i nic dodać, nic ująć, amen... może źle się wyraziłem z tymi ateistami i lewicowcami, bardziej chodziło mi o pewną ich podgrupę czyli feministki.
nie wierzę, że ta ustawa przejdzie, tak szalony nie jest nawet pis, a Godek z tego co wiem ich nie reprezentuje. Trzeba rozróżniać religię i państwo, a fundamenty religijne nie mogą stanowić prawa. Zgwałcona Katoliczka może rodzić dziecko jeśli tylko to czuje i chce się kierować fundamentem wiary i w gruncie rzeczy ja ją będę za to podziwiał i kibicował, żeby kiedyś ten dzieciak odwdzięczył się najlepiej jak tylko można i był kochającym synem. Zagorzała feministka idąc do łóżka z facetem musi się liczyć z odpowiedzialnością i brać tablety albo kazać facetowi ubierać gumę, ewentualnie w razie wtopy wziąć Escapelle do 48 godzin. Trzeba być szalonym, by próbować ruszać ten kompromis.
to oczywiście raczej mniej tyczy się tego projektu, bo tym razem mamy zaserwowane coś innego, ale ogólnie co jakiś czas nowych projektów forowanych przez prolife. idea prolife jest mi bliska sercu, ale zawsze powinna iść przez wybór, a nie nakaz.