panczo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Przemyśl
17 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@HansLanda i nic dodać, nic ująć, amen... może źle się wyraziłem z tymi ateistami i lewicowcami, bardziej chodziło mi o pewną ich podgrupę czyli feministki.
nie wierzę, że ta ustawa przejdzie, tak szalony nie jest nawet pis, a Godek z tego co wiem ich nie reprezentuje. Trzeba rozróżniać religię i państwo, a fundamenty religijne nie mogą stanowić prawa. Zgwałcona Katoliczka może rodzić dziecko jeśli tylko to czuje i chce się kierować fundamentem wiary i w gruncie rzeczy ja ją będę za to podziwiał i kibicował, żeby kiedyś ten dzieciak odwdzięczył się najlepiej jak tylko można i był kochającym synem. Zagorzała feministka idąc do łóżka z facetem musi się liczyć z odpowiedzialnością i brać tablety albo kazać facetowi ubierać gumę, ewentualnie w razie wtopy wziąć Escapelle do 48 godzin. Trzeba być szalonym, by próbować ruszać ten kompromis.
to oczywiście raczej mniej tyczy się tego projektu, bo tym razem mamy zaserwowane coś innego, ale ogólnie co jakiś czas nowych projektów forowanych przez prolife. idea prolife jest mi bliska sercu, ale zawsze powinna iść przez wybór, a nie nakaz.
0
@TheNekro94 no właśnie, niby nie, ale ktoś, kto go usunął wie, że tak naprawdę patrząc w przyszłość zdecydował o nieistnieniu człowieka, który zakładając zdrowy rozwój płodu kiedyś w przyszłości powstałby. Zawsze dziwi mnie to, że lewicowe i feministyczne środowiska, zwykle ateistyczne tak lekko podchodzą do aborcji, a chrześcijańskie są tak głośno przeciw. Przecież z punktu widzenia lewicowca-ateisty odbierasz komuś szansę na byt i przez to być może genialny muzyk, pisarz, lekarz czy nawet zwykły człowiek, który już ma podwójny zestaw chromosomów nigdy nie ujrzy światła dziennego. Z kolei z punktu widzenia religii, wyobrażam sobie, że takie nienarodzone dziecko trafia gdzies do grona aniołków i jest git. Więc tak na zdrowy rozum, aborcja powinna być raczej tragedią z punktu widzenia lewicowego, a tu cyk :D
6
@NeroTFP myślę że Rambla to nie najlepsze miejsce do szukania odpowiedzi na takie pytania. Zgaduję że teologów i etykow może tu być stosunkowo niewielu.
0
@HansLanda no autor tego cytatu dzięki temu stworzył tzw szczególną teorie względności, dziś uznawana przez naukę i jednogłośnie okrzyknięta przełomowym odkryciem dziejów i wyjaśnieniem zjawisk fizycznych w świecie cząstek i ogromnych prędkości. Gdyby zamknął swój umysł tylko na fizykę newtonowską, dzisiaj świat wyglądałby zupełnie inaczej ... ja bym Einsteinowi jednak autorytetu nie ujmował. Wtedy tacy jak Ty też krzyczeli, ale dobrze z punktu widzenia cywilizacji , że karawana jechała dalej :)
3
@Bykunn naprawdę nie zrozumiałeś tej ironii i mema w formie żartu , tak dla rozladowania atmosfery? :) no nie podejrzewałem Cię :)
1
@Misanthrope @Bykunn@michal26 @tediko
to spróbujcie wytłumaczyć mi to:
https://www.blasty.pl/11540/kiedy-twoja-corka-jest-opetana-ale-sufit-sam-sie-nie-pomaluje
0
@HansLanda "Phantasie ist wichtiger als Wissen, denn Wissen ist begrenzt."
czyli
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
oczywiście, nie w kontekście Kościoła, tylko wyobraźni i dorabiania sobie bajek ... zgadnij kto to powiedział i próbuj z nim dyskutować ...xD
0
@MarioVeB! zarzucając użycie hiperboli, w tej samej wypowiedzi piszesz:
"Nie raz nie dwa dawał Barcy punkty i trofea."
to wymieniaj te trofea ...
póki co wymieniłeś, zresztą słusznie Superpuchar Hiszpanii, ale skoro używasz liczby mnogiej to rozwiń tę listę.
1
@BarcaInfo spoko, spoko, zespół ekspertów z Rambli zaraz zmontuje paczuszkę piłkarzy, którzy pójdę na wymianę za Neymara, Rakitic i Semedo - dwie pozycje obowiązkowe...
0
@patry295 bingo ! :) a dla tych co nie oglądali polecam, na trudny czas :D
1
zagadka na Covid-19-time :)
dokończ zdanie
"Diane, jest 11:30, 24 lutego. Wjeżdżam do miasteczka _ _ _ _ _ _ _ _ _ "
0
@cules100pro Alenia + Rakitc w ofercie za Neymara ? Jestem za... xd
Neymar wyceniany jest na ok 170 mln, nie widzę obecnie kart przetargowych, które skłoniłyby PSG to wymiany. PSG nie musi oddawać go na siłę, a to nie jest tak, że oni się zgodząna wszystko co im się zaproponuje... bo niby kogo ? Dembele co od powiewu wiatru się łamię ? Cou w poszukiwaniu zaginionej formy, którego tylko Klopp może odczarować ? Może jedynie Griezz, ale tu wymiany 1:1 nie będzie, a w wieloosobowe wymiany raczej nie wierzę...
0
@SelloutCrowd Twoją babcię czy dziadka też uważasz za darmozjada ?
1
Sport jest niemożliwy... kryzys się szykuje jak jasna cholera, Barca szuka oszczędności, redukuje zarobki piłkarzy, a Ci spekulacje transferowe kręcą, jakby co najmniej każdego dnia coś się działo w tej kwestii w klubie. Dziś już nawet MD odpuściło. Spoko, że w tych czasach próbują zajmować się sportem, no ale ta blazenada to już przegięcie.
6
Zidane chciał sprawdzić, czy Hazard będzie w stanie samodzielnie wytoczyc się po kwarantannie z domu :D
0
@MarioVeB! Tak jak Valverde ? xD
1
@denis9401 za Coutinho i Dembele to może po 50 mln ktoś da. Teraz to nawet PSG czy United nie szastaja pieniędzmi płacąc wysokie kwoty za przereklamowanych Pogbe, Di Marie czy Herrere. Za ten pakiet Cou z Debele to może 100-110 mln odzyskamy i nic ponad to .
4
a na zdjęciu idą wierni "kibice" Realu:)
1
@Hushovt jak uwielbiam Linkin Park i wychowałem się na nich, to niestety ale @Eto'o9 R10 ma tutaj rację jeśli chodzi o znaczenie LP w światowej muzyce. Jakby nie patrzeć w najbardziej prestiżowych rankingach ich utworów próżno szukać w pierwszej dwusetce. W rankingu prestiżowego The Rolling Stone's nie ma ich nawet w pierwszej pięćsetce.
24
70 mln + Vidal i Semedo za Martineza ? Chyba nawet Bartomeu nie jest aż tak głupi, nie wspominając o tym, że taką ofertę Inter pewnie przyjąłby z pocałowanie w rękę. Szczególnie pozbywanie się Semedo w momencie, kiedy wreszcie nabierał wiatru w żagle brzmi idiotycznie, na prawej stronie obrony chyba będzie biegał Bartomeu.
0
@nawy12 nie wiem jak tam z Korwinem, no ale walisz jego retoryką. Przecież jest napisane, że gość pracował w budowlance dorywczo. Dorywczo- pewnie dlatego że dla zwykłych robotników to branża sezonowa i pracuje się tam często na umowę zlecenie odbierając część kasy w kopercie. Nigdzie nie ma też napisane, że nie ma zamiaru pracować w przyszłości. W jego sytuacji nie ma jednak możliwości zapipczać na 1,5 etatu. Przecież te najmłodsze naprawdę absorbują dużo czasu i pieniędzy. Na dodatek tam jest napisane o zbiórce na początek, która ma zapewnić każdemu dzieciakowi osobne łóżeczko do spania. To naprawdę nie brzmi jak luksus, z którego można czerpać zły przykład.
"Za zebrane fundusze włocławskie społeczniczki kupią dzieciom wdowca m.in. buty, ręczniki, pościele, koce, środki czystości. W ten weekend obie pojadą do rodziny z pierwszymi darami, ubraniami dla dzieci i zabawkami. - Kuchnia i łazienka w mieszkaniu są w opłakanym stanie. I ściany, i meble - mówią organizatorki. - Mamy nadzieję, że zdobędziemy pieniądze choćby na odmalowanie ścian i zakup skromnych szafek."
Moim zdaniem, w tej zbiórce idea polega jednak na zebraniu pieniędzy na to, żeby facet się otrząsnął po tej tragedii i dom stanął na nogi.
Nie wiem czy masz dzieci, ale podejrzewam, że chyba jednak nie, bo inaczej nie pisałbyś, że w wielodzietnej rodzinie jak jedno z rodziców odejdzie, to "Ta sytuacja naprawdę nie jest trudna do rozwiązania"
0
@Bykunn Tak sądzę, ale zwróć uwagę, że te kobity zbierają kasę dla nich na początek, bo dzieciaki śpią po dwoje-troje w jednym łóżku, bo nie ma podstawowych artykułów. Poza tym, tam jest napisane wyraźnie, że gość pracował na budowach na śmieciówki, może dlatego, że to się finansowo opłacało, bo część kasy dostawał w kopercie pod stołem ? Przecież tu nie chodzi o to, żeby gość zaczął jeździć Mercedesem a dzieciak bawiły się zestawami Lego, tylko w tej zbiórce chodzi o to, żeby każde miało swoje łózeczko. Wracając jeszcze do WOŚP i odwracając kwestię. Czy nie sądzisz, że dla kolejnych rządów WOŚP jest akcją demoralizującą? Bo skoro wiedzą, że aparatura i sprzęty i tak zostaną zakupione jako efekt narodowej zbiórki, to nie starają się zorganizować środków, na sprzęt, który normalnie powinien byćsfinansowany z naszych podatków ? Tak jak Ty mówisz, można powiedzieć każdemu potrzebującemu. Weźmy kogoś kto dostał guza na mózgu i w Polsce może co najwyżej umrzeć robiąc pod siebie, a w USA jest klinika, gdzie mogą go zoperować... co mu powiesz... "TRZEBA było się ubezpieczyć, a jak się nie ubezpieczyłeś to zdychaj niedorajdo ?" Podejrzewam, że nie, podejrzewam że wyciągniesz piątkę i rzucisz mu, bo jednak gdzieś wyobrazisz sobie siebie. Biedy też nikt sobie nie wybrał, owszem jest mniej losowa niż choroba, ale pamiętaj, że nie wszyscy w życiu mamy równy start . Jest wiele przykładów ludzi, którzy mając trudny start poradzili sobie, ale jest pierdyliard więcej takich którzy nie dali sobie rady, bo nikt ich nigdy tego nie nauczył, bo żaden rodzic nie wpoił jak ważna jest nauka, na czym polega rynek itd. Fajnie jest, jak tatuś sfinansował korepetytorów, nosisz zawsze drogie ciuchy, I-phone w kieszeni i 3-letni Seat na osiemnastkę, ale nie wszyscy tak mieli.
0
@Bykunn Nie społeczeństwo - my cały czas rozmawiamy o pomocy osób, które z własnej kieszeni robią zbiórki, o tym jest ten artykuł i na to spada tutaj fala hejtu. Nie jestem za tym, żeby komukolwiek zabierać pieniądze i dawać innemu, po prostu nie cierpię jak ktoś dyktuje z kim inni ludzie mają się dzielić a z kim nie i wystawia to na osąd publiczny.
0
@nawy12 Życzę Ci, żebyś nie znalazł się nigdy z siódemką dzieci i nie próbował pogodzić tego z pracą, w której z zapewne niskim wykształceniem masz wyciągać pięciocyfrową kwotę netto, żeby utrzymać rodzinę. Czytając ten artykuł stwierdzam, że facet raczej wyżej niż na budowę albo do biedronki na kasę nie sięgnie, na dodatek można jeszcze się zastanowić co ma zrobić z siódemką dzieci ? Bo raczej z najstarszym nie zostawi pod opieką. Wiesz ile w dzisiejszych czasach kosztują żłobki, uposażenie dla dzieci, ubranka nawet w szmateksach? I rację macie wszyscy, jest to efekt błędów młodości, efekt tego, że nie ubrał gumy zanim zaczął stukać itd. Można mu to wszystko wytknąć, tylko pytanie dalej... ma zostać razem z tymi dzieciakami i jeść "szczaw" jak to zachęcał jeden z polityków. Pewnie Twój ojciec, podobnie jak mój wziął Cię kiedyś i pokazał do czego służy prezerwatywa, on pewnie nie miał akiego szczęścia bo albo ojciec był totalną melepetą albo miał zlewke na wszystko.
Łatwo się korwinuje jak się jest za sterami klawiatury komputera. Ale to jest życie i a nie The Sims 4. Nie rozumiem jak można być tak jednak niewrażliwym na krzywdę dzieciaków, żeby komentować i osądzać czyjeś postawy dobroci ? Może i chłop był głupi za młodu, ale to znaczy, że należy dać mu i jego dzieciakom zdechnąć z głodu ? Rozwiązanie z rozstrzelaniem jest w tym wypadku znacznie szybsze i jak to określałeś młode darmozjady nie nauczą się, że im spada manna z nieba? Jest jeszcze inne rozwiązanie ... dom dziecka i rodzina zastępcza... pytaanie tylko, czy to moralne zabierać dzieci za biedę ?
Trochę się zagotowałem- wybacz- ale ja już jak czytam korwinizmy to czasami naprawdę nie wytrzymuję.
0
@Bykunn czekaj, czekaj... Ty chcesz tylko powiedzieć, że te dzieciaki znalazły się w biedzie przez swoją głupotę i teraz powinny za to odpokutować ? Dzieciaki mają ponosić konsekwencje za głupotę rodziców ? A co do Owsiaka- to tylko przykład. Ty decydujesz na to komu dajesz swoje własne środki. Zbiórki Owsiaka, którego bardzo lubię , bardzo mu kibicuje i zawsze wspieram... gdyby się przyjrzeć ideowo też są w pewnym stopniu do przypierniczenia się. Kupujemy sprzęt do państwowych szpitali, który powinien być kupowany za nasze podatki które wszyscy płacimy. Tuszujemy nieudolność kolejnych rządów, które nie są w stanie tego zapewnić i robimy narodową zrzutę ... skoro kupujemy to wszystko do szpitali, do których prędzej czy później sami pewnie trafimy albo nasi bliscy ... to jest to jakiś szczególny czyn z naszej strony czy dobro ? Czy tak naprawdę forma dodatku do podatku, tylko znacznie lepiej wykorzystana, ale która ratujemy trochę nasze własne dupska?
0
@nawy12 ok, to proponuję inne rozwiązanie, całą siódemkę postawić pod ścianą i rozwalić... ty pociągasz za spust.
2
@NeroTFP wiesz co, powiem Ci, że kiedyś też tak myślałem jak Ty. Do czasu jak urodziło się moje pierwsze dziecko, staram się, żeby wszystkiego miał pod dostatkiem, żeby wyrósł na wykształconego, przyzwoitego człowiek przewartościowałem sobie wszystko i patrząc na niego marzę, żeby wszystkie dzieciaki miały beztroskie dzieciństwo i równy start... w dupie mam ich nieodpowiedzialnych czy odpowiedzialnych rodziców- nie chcę być sędzią w sprawie czyjejś płodności. Chcesz- dajesz, nie chcesz - nie dajesz... jak z Owsiakiem.
1
Zidane i jego pakt z diabłem, stołek zrobił się gorący do granic możliwości, żadnych widoków na poprawę gry, a tu cyk... cały świat w koronawirusie, odwołane wszystkie rozgrywki.
1
Te Neymary, Martinezy to rozumiem machanie szabelką mając 60 mln z budżetu przeznaczone na transfery i przepłacone gwiazdy jak Coutinho, z których ciężko będzie wyciągnąć połowę zainwestowanych w nich pieniędzy ?
13
@Hiacynk 1. Monica Bellucci
2. Monika Bellucci
3. Monika Bellucci