0

@Borneo A jakby zaprosił kogokolwiek innego kto uważa, że niemiarodajny raport jest dobry, bo lepszego nie ma to myślisz, że Stanowski by go nie zezłomował?

3

@puyol_presidend5 Z chęcią bym zobaczył taki Hejt Park

27

@Chwytak Ciężko nie znać gwałcicieli jak 4 mln Polek zostało zgwałcone... sprawdz lodówkę, bo może jakiś tam siedzi :D

1

@MesQueUnClub96 Na mączce Iga jest niesamowita. Trochę mniejsze prawdopodobieństwo wpadki, choć potrafi być nieobliczalna

0

@Colon „Tysiące lat produkcji, przetrwało w Duszy i czystej Krwi
Rothbard nas przebudził, Misesa nauki przetarły trakt
Wnet ujrzelimy Prawdę - by Kapitalizm nadszedł a z nim światło
Kłamstwu zadajem ciosy - Libertaryjskiej Rekonkwisty to czas!”

Tak mi się przypomniało :D Kojarzysz?

3

@RobiS Nie wiem jak sam tygodnik, bo nie czytałem, ale konta w social mediach mają bardzo dobrze prowadzone. Zawsze trafne i zabawne komentarze.
Postać Urbana to inna sprawa. Był na swój sposób karierowiczem i zerem moralnym, ale jest to też cholernie inteligenty gość. Przyjemnie mi się go słucha, bo często wbija kij w mrowisko zmuszając do refleksji i rzuca spojrzenie z innej perspektywy.

3

@Kgorecki2500 Mentzen przygotował Stanowskiemu projekt ustawy znoszącej obowiązującą ustawę reprograficzną, więc chyba oczywistym jest, że konfederacja jest przeciwko.

0

@Chwytak Może to po prostu jakiś rolnik i pasjonat majsterkowania po godzinach, nie znający się na symbolice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5



Stanowski jak zwykle ostatnio w punkt!

0

@Nano22 Ale może on go nie atakuje, tylko komplementuje, bo sam ma takie same socjalistyczne poglądy na gospodarkę

1

@wyjasniecie No jest korzyść na stronę Zachodu i dlatego wprowadzenie euro będzie miało sens, gdy dobijemy do tego zachodu. Wówczas będzie miała dopiero sens dyskusja czy lepiej żeby politykę pieniężną ustawiała nieudolna polska klasa polityczna czy europejska. Na ten moment jest to bez sensu.

Gdzie napisałem, że głównym powodem upadku Grecji było samo euro? Oczywiście, że za to odpowiadało mnóstwo wewnątrz krajowych problemów. Problem Grecji polegał na tym, że brak własnej waluty nie pozwolił na to, żeby poprzez politykę monetarną ożywić gospodarkę.

Edit: Tak, bez względu na euro czy drahme byłaby tam bieda, bo sama waluta pozwoliłaby na łatwiejsze wyjście z kryzysu, a nie na bezproblemowe wyjście z kryzysu

4

@Mistrzu888 bandy złodziei są wszędzie, bo to nie jest cecha polskiego polityka, tylko natury ludzkiej. Żyjemy w systemie, w którym do władzy dochodzą populiści, a jedyne czym się różnią to głoszeniem tego, komu należy dać ten przysłowiowy „darmowy obiad”

1

@wyjasniecie Problem pieniądza dostarczanego przez państwo polega na tym, że stabilność jego podaży uzależniona jest całkowicie od tego, na ile zarządzający nim politycy będą zdolni i skłonni ją zwiększać. Pieniądz państwowy do powstania wymaga jedynie dekretu rządu. Nieustannie rosnąca podaż oznacza ciągłą dewaluację waluty, a także wywłaszczanie jej posiadaczy na rzecz emitentów oraz tych, którzy otrzymują pieniądze jako pierwsi. W sytuacji parytetu złota, który funkcjonował przed I wojną światową w krajach europejskich waluty były wymieniane po sztywnym kursie. Wówczas jak mówisz moglibyśmy przyjmować euro, bo to że zarabialibyśmy 1tys euro, a na zachodzie 3tys euro nie robiłoby żadnej różnicy

12

@wyjasniecie To myślisz, że wyższy poziom życia na Zachodzie wynika tylko z tego, że tam są inteligentni politycy? To w Polsce rządzą orangutany, a tam ludzie z IQ 150? Lata komuny, zniszczenia, które u nas nastały w trakcie wojny, wcześniejsze okresy okupacji. Bierzesz to pod uwagę?

Dodruk trwa i u nas, ale w zależności od sytuacji państwo może zwiększyć bądź obniżyć stopy procentowe, aby pobudzić gospodarkę. Jeśli wprowadzisz euro to przykładowo bogata Francja może znajdować się w innej sytuacji niż biedniejsza Polska. Wówczas masz konflikt interesów i to co im się bardziej opłaca to niekoniecznie Polsce. Dokładnie to miałeś w Grecji. Co doprowadziło do tego, że jedyne co mogła zrobić unia to pompować kasę w Grecję, która po dziś dzień się nie dźwignęła

4

@wyjasniecie Mniej nieudolni politycy niż u nas? Bo?
Co ma idea jedności do realnej polityki pieniężnej? Rozmawiamy o konkretach czy mrzonkach. Pytanie o Twój wiek jest nader trafne, bo argumenty, którymi próbujesz coś porównywać są infantylne

@NaFazieHitman Jest tak jak piszesz, czyli jako słabsza gospodarka możemy skończyć w pewnym momencie jak Grecja. Gadka Millera jest typową gadką pod publikę mającą na celu uderzenie w PiS. Skupianie się na tym, jak się ceny zachowają krótkoterminowo jest typowo populistycznym podejściem polityków, bo to nie jest główny problem, a jedynie przejściowy okres dostosowywania się rynku do nowej waluty. Problem przychodzi w momencie kryzysów, gdy trzeba gospodarkę stawiać na nogi. Przykładowo ciągły dodruk, który przybrał kolosalne rozmiary w trakcie pandemii spowoduje krach, bo ktoś ten rachunek w końcu będzie musiał zapłacić.

7

@wyjasniecie “Innymi słowy, nie ma co bać się euro, gdyż finalnie uniezależnimy walutę od nieudolnych polskich polityków“
I oddamy w ręce nieudolnych europejskich polityków. Czym się różni polityk niemiecki od polskiego? Jeśli wyznaje te same poglądy w kwestii polityki monetarnej? Różnica jest taka, że mając swoją walutę jesteśmy w stanie ją osłabiać lub wzmacniać w zależności od koniunktury rynkowej. Mając euro jesteśmy zdani na Bruksele i to co będzie się opłacało realnym siłą w Europie czyli Francji i Niemcom. Gdybyśmy mieli zachowany parytet złota to wtedy jasne, wprowadzajmy euro. Nic by to nie zmieniło, bo kursy wymian między euro a złotówką i tak byłyby sztywne. Natomiast gdy politykę monetarną kształtują politycy poprzez dodruk i stopy procentowe to jest to zdawanie się na innych, których w pewnym momencie interes może być inny od interesu polskiego

2

@FC1899Barca Dobrze, że PSG popłynęło w Lidze i Lidze Mistrzów to przynajmniej szanse Mbappe zmalały niemal do zera, bo po hat tricku z Barceloną już mu wróżono złotą piłkę

2

@bartekvisca U nas często lepszy młody zawodnik jak najszybciej ucieka za granicę grzać ławkę w drugiej lidze angielskiej czy średniaku włoskim, bo hajsy muszą się zgadzać, a potem najczęściej taki zawodnik już nie jest w stanie odbudować się do poziomu na jakim był

3

@Heheszek71 Policji Myśli z książki 1984 na szczęście jeszcze nikt nie wprowadził

42

https://x.com/footyhumour/status/1398953858689343488

Są rzeczy ważne i ważniejsze :D

8

@MarcelNJ11 Co jest śmieszne? To, że Milan ma teraz gorszy okres w swojej historii? Jeszcze niedawno ta statystyka wynosiła 7-2 dla Milanu

0

@Corr Szkoda de Bruyne’a i tej sytuacji, ale to był typowy faul taktyczny. Rudiger chciał powstrzymać nieprawidłowo wychodzącego na pozycje zawodnika i za to należy się żółta, ale premedytacji do wyeliminowania Belga na dobre tam nie było

0

@FC1899Barca No i byłaby szansa na Złotą Piłkę, a tak to niestety...

5

@Kettger Wolność pięści jednego kończy się tam gdzie zaczyna się wolność nosa drugiego. Wiem, że charakter Twojego wpisu ma charakter ironiczny, ale stoi za nim nieprawidłowość natury logicznej.

@EdinsonCavani Bosak przecież nie jest wolnościowcem. Porównanie go do liberała jest tak samo trafne jak przykładowo Tuska do komunisty

2

Jest tu ktoś, kto popiera Jasia Kapele? Chciałbym wiedzieć przy kim włączyć opcje ignoruj, bo większego lasowania mózgu w życiu nie słyszałem

0

@michal26 Przeżylibyśmy, bo kluby dokończyłby ten sezon w Lidze Mistrzów/ Lidze Europy

1

@Colon No jeszcze Fergusona

3

Przypomniał mi się mecz z Mistrzostw Afryki chyba 2007, gdzie Kamerun grał karne z WKSem. Tam też doszło do strzałów bramkarzy i gra się toczyła dalej i dopiero w 12 serii niestety Eto'o nie strzelił, a Drogba zdobył gola i to WKS awansował dalej

0

@Azi Napisałeś, że wybitnym idiotą nie jest wybitny idiota, tylko, że ktoś kto uważa obrażanie innych za formę wolności słowa jest wybitnym idiotą. Tym samym też obraziłeś konkretną grupę. Chociażby ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, którzy wprowadzili 1. poprawkę do konstytucji dotyczącej wolności słowa. Ja nie uważam ich za wybitnych idiotów, no ale najwyraźniej Ty wiesz lepiej

0

@Azi A jak napiszesz „tylko głupek wierzy w Boga” to jest to obrażanie uczuć religijnych czy wolność słowa?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?