patry295
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
27 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@LeoMessi1994 Kolega widzę podobny rocznik to i ja zarzucę dwoma klasykami z tamtych czasów ;)
9
@Jakchcesz Otóż to. Szczególnie, że to akurat Barcelona przodowała ostatnimi czasy w kuszeniu przeciętnych grajków wielkimi kontraktami
5
Chyba nic gorszego dzisiaj już nie zobaczę
10
@msmsms Temat wałkowany tutaj już tysiąc razy :) Przeciwko rzecz jasna
13
Co zrobi Jaś z rozpaczy:
a) naćpa się
b) naćpa się
c) naćpa się
6
Lepsze wspomnienia i klimacik niż z życia instainfluencerów :D
0
@Dankhog Dobra, przyznaj się, że szkoda Ci lajków :p
2
@Koors Zabrakło Nadniestrza, które najchętniej emigrowałoby do ZSRR :D
0
@Quavosk Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś ;)
15
Ciekawa mapa pokazująca, gdzie obywatele krajów europejskich najchętniej chcieliby emigrować
0
@Quavosk Zapomniałeś dodać, że członkini rodziny Rolexa :(
120
@Cochise 14 dni w serwisie i cel -atakowanie prawicowców. Ciekawe czyje to multi
0
@takisobiektos I jeszcze siatkarze z Rosją
0
@marcin62 Tam nie szukałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
@BartaxXx To tak, żeby móc zrobić screena z moją odpowiedzią, a komentarz borneo przeszkadzał
16
@klemens100 wciąż czekam na to źródło OFICJALNYCH danych o 30 tys gwałtów popełnianych rocznie, bo widzę, że dalej wojujesz w komentarzach, a ja się nie doczekałem odpowiedzi :(
https://zapodaj.net/65f26fb177b0a.png.html
0
@FCB_dimiC Ironia - ukryta złośliwość, pogarda lub kpina wyrażona przy pomocy pozornej aprobaty (SJP)
Mój komentarz się w te ramy wpisuje. Twój nie.
1
@Janas11224 W 100% się podpisuje pod tym
20
@Persyfl Kult sprzeciwiający się tarczy pomocowej dla artystów i Kazik jadący po ustawie reprograficznej. Niewątpliwie o kasę im chodzi
2
@FCB_dimiC Niesamowite szczęście. Nie wiem wręcz jak można mieć takiego farta
2
@NaFazieHitman Jak najbardziej. Ale taką samą przesada jest mnóstwo innych społecznych programów jak chociażby pierwsze z brzegu 500+. Tylko, że akurat Stano wziął na tapetę projekt ustawy reprograficznej. Uważam, że każdy projekt rozdawniczy można by tak samo wyśmiać i uzmysłowić ludziom absurdalność.
0
@Transu96 Dla mnie była to kwestia promocji kraju na świecie poprzez wzmacnianie kultury. Tworzenie dodatkowych szans artystą. Mnie ten argument nie przekonuje, ale rozumiem jeśli ktoś ma inne zdanie. Tu już wchodzi kwestia podejścia państwa do spraw takich jak finansowanie z budżetu
2
Mimo ogólnej beki jaką wszyscy mają z Sidneya Polaka to mam wrażenie, że jest on pierwszą osobą wśród dziennikarzy, artystów, aktywistów, który przedstawił jakiś powód dlaczego rozszerzenie ustawy reprograficznej ma sens. Sprawił tym samym, że przestałem aż tak zero jedynkowo patrzeć na sprawę.
Mianowicie uważam, że gdyby osoby przepychające ten pomysł przestały mówić o rzeźbiarzach nic nie zarabiających, piosenkarzach muszących chodzić do pracy czy złych ludziach ściągających na dyskietki filmiki z youtube’a to wyszłoby im to lepsze, bo tak się tylko ośmieszają. Gdyby od początku mówili, że jest to opłata, która jednak ma sprawić, że zostanie dofinansowana kultura w Polsce w celu promocji tej dziedziny. Abyśmy zwiększali szanse konkurowania na tym polu z innymi krajami to byłoby to lepsze rozwiązanie. Osobiście i tak bym się z tym nie zgodził i był przeciwko, ponieważ uważam, że zabranie jednemu by dać drugiemu jest złe. Natomiast rozumiałbym jeśli ktoś myśli w tej kwestii inaczej. A tak, społeczność twórców wybrała brnięcie w absurdy rozbudzając tylko hype na śmianie z nich w internecie, gdyż wybrali drogę argumentacji, której nie da się w żaden sposób obronić.
1
@NaFazieHitman Nie znam się na kryptografii, by wchodzić w szczegóły działania Cardano i czemu to tak długo trwa. Natomiast sam projekt podzielony jest na kilka faz, które są realizowane. Pamiętaj, że Cardano łączy wiele rzeczy w jeden wielki projekt. Projekty DeFi oparte na sieci Ethereum potrzebują Oracles do pozyskiwania danych z realnego świata. Za to odpowiada chociażby Chainlink jako osobna kryptowaluta. Cardano docelowo ma być takim mega pakietem w jednym, które będzie zawierać w sobie już działalność Oracles bez udziału Chainlinka
1
@Bykunn Naprawdę bardzo polecam. Ostatnio rozmawiałem o tym z @Colon, który też ma tą pozycje na swojej liście. Z chęcią podyskutuje o Twoim punkcie widzenia na sprawę, bo książka nie jest stricte o samym Bitcoinie, a przybliża historie pieniądza i politykę monetarną krajów od początku istnienia środków wymiany
1
@NaFazieHitman Bitcoin służy jako Store of value i wydaje się, ze w tym kierunku ta waluta będzie szła. Choć są rozwiązania takie jak Lightning Network, które drastycznie zmniejszają koszty. Cardano już teraz czy Ethereum po wprowadzeniu ETH 2.0 drastycznie zmniejszy koszty transakcji. Samo Cardano podpisywało ostatnio umowę z rządem Angoli o strategicznej współpracy
0
@Kgorecki2500 Ja również. Bitcoin i inne kryptowaluty w tym momencie są w fazie adaptacji co służy spekulacji i zarabianiu na tym. Wraz ze wzrostem kapitalizacji użyteczność się zwiększy, a dzięki braku inflacji i wyeliminowaniu pośredników, czytaj banków stanie się rewolucją niczym internet
0
@NaFazieHitman Dane on-chain pokazują, że więksi gracze wciąż skupują wszelkie dołki, a jeśli ktoś się wysprzedaje to młode portfele będące na rynku poniżej 6 miesięcy. Użyteczność wzrosła o 20% w Afryce w ciągu ostatnich miesięcy ze względu na fatalny stan tamtejszych walut i szalejącej inflacji
2
@Bykunn Dlatego polecam się zainteresować z czystej ciekawości z racji tego, że mam Cię za ogarniętego gościa :) „Standard Bitcoina” jest uważam świetną pozycją traktującą o historii pieniądza i o tym dlaczego Bitcoin ma wszystkie cechy pieniądza idealnego.
@DwayNee Niczym McAfee w 2017 :)
4
W Miami odbywa się właśnie największa konferencja na świecie dotycząca kryptowalut organizowana przez burmistrza Miami Francisa Suareza. Sam Suarez jest ewenementem na niesamowitą skale. Pomimo iż pochodzi z partii republikańskiej to w swing state jakim jest Floryda, a w dodatku miasta z reguły są bardziej na lewo niż na prawo to wygrał reelekcję zdobywając 85% głosów. Burmistrz wygłosił przemówienie otwierające na konferencji Bitcoin 2021, mówiąc, że dni waluty przywiązanej do banku centralnego dobiegają końca. Porównał je nawet do tego, co Miami próbuje osiągnąć, stając się centrum technologicznym.
Zachęcał ludzi, aby przestali zwracać uwagę na obecną zmienność, przypominając wszystkim, że cena bitcoina jest na dobrym poziomie od początku roku. Miami staje się powoli stolicą kapitału przyciągając coraz większe rzesze inwestorów swoją proliberalną polityką gospodarczą. Sam Suarez zapewnił, że zmierzać będzie do tego, żeby USA stały się liderem kopania Bitcoinów z odnawialnych źródeł energii. Sama kapitalizacja rynkowa kryptowalut od kilku miesięcy wacha się w okolicach 2 bilionów dolarów, a zasięg kryptowalut porównuje się z zasięgiem internetu z 1997r. Przy czym rynek krypto rozwija się w znacznie szybszym tempie.