patry295
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
27 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Azi Co za paradoks. Wyzwać kogoś od idiotów, broniąc prawa żeby nie móc wyzywać innych grup od idiotów. Strój z mema już założony?
6
Nie oglądałem całości, tylko urywki, ale niestety po tym co zobaczyłem to jako wolnościowiec muszę powiedzieć, że cała konfederacja ma tyle wspólnego z wolnością co krzesło z krzesłem elektrycznym.
https://x.com/kaligynefobia/status/1397315945996111874
0
@nwchades Mój błąd, chodziło mi o porównanie zachorowalności: grypa - COVID, a napisałem śmiertelności
2
@Persyfl „Jakiż to emocjonalny wpływ miałbym wywołać w miejscu, gdzie śmierć 3 milionów ludzi to nic wielkiego”
Google podaje, że śmiertelność na grypę w sezonie 2018/19 wyniosła 3,7 mln. Czy to wywołało choćby ułamek poruszenia na La Rambli w stosunku do covida? No nie. Czy należy lekceważyć covida? Też nie i uważam, że społeczeństwo powinno zachować środki bezpieczeństwa, nie tyle, żeby powstrzymać wirusa co rozwlec zachorowalność w czasie. No ale, możemy straszyć wirusem, możemy podawać jednostkowe przykłady, jakby one cokolwiek znaczyły i próbować na ich przykładzie udowadniać cokolwiek.
4
Gdyby to męska sekcja piłkarska prowadziła w finale Ligi Mistrzów po pierwszej połowie 4-0, to chyba wiemy jakby się to skończyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@jamesbond6 “Zarzuciłeś koledze jednostkowy przykład, wiec pokazałem że statystyka jest po jego stronie. “
Bardziej absurdalnego argumentu od dawna nie czytałem.
„To buduje inny obraz niz pusta statystyka z pierwszego posta, nie?”
Wcześniej statystyka była po stronie persyfla Twoim zdaniem, teraz realna statystyka jest według Ciebie „pusta”. Zdecyduj się w końcu.
4
@Persyfl Tak jak potrafisz odwracać kota ogonem to nikt nie potrafi.
Tekstem, że odniosłeś się do emocji, bo i zarzut autora do nich się odnosił pokazałeś kolejny raz, że nie stoisz za logiczną linią argumentacji tylko za emocjonalnym wywoływaniem wpływu na odbiorcach.
2
@jamesbond6 Aaa rozumiem, że ty jesteś od decydowania kto od miecza zginął, a kto ma racje, przy okazji nie przedstawiając żadnych argumentów? Akurat gość, do którego komentarza się odniosłem przedstawił ściekowy typ argumentacji. Ty natomiast nie podważasz niczego konkretnego co napisałem, tworzysz wyimaginowane historie z potrąceniem pieszego i wymagasz ode mnie „empatii” zamiast logicznego myślenia. W przypadku argumentów akurat należy posługiwać się tym drugim, bo po pierwsze historyjki w internecie mogą być wymyślone, a po drugie i przede wszystkim liczy się średnia działań, próbka statystyczna, a nie pojedyncze skrajne przypadki.
4
@ObiektywnyKibic121 Chodzi , nie chodzi tak można to nazwać. Bezpieczeństwo, bezpieczeństwem. Zachowywanie pewnych norm jest jak najbardziej ok, ale tak jak mówisz, co niektórzy traktują COVID jak wirusa, który wymiótł pół Europy, podczas gdy są poważniejsze schorzenia, które schodzą na dalszy plan właśnie ze względów na covida
1
Piękna jest ta nasza seria. Było wszystko w naszych rękach i 5 punktów na 15 możliwych w ostatnich 5 meczach. To już ostatni Eibar bijący się o utrzymanie zdobył więcej :D
No ale tak z pozytywów to cieszy wprowadzanie młodych do zespołu oraz nowy zarząd dający nadzieje. Ważne, żeby Suarez zdobył mistrza. Vamos!
5
@Persyfl Ależ z Ciebie ostry manipulant. Ani ty ani rodzina twojej znajomej nie są wiarygodną próbką statystyczną. Wykazujesz brak logicznego myślenia wykazując się tak zwanym błędem logicznym o nazwie fałszywej powszechności czyli posługiwaniem się danymi z niereprezentatywnej próbki statystycznej.
Gadka o tym, żeby @mr_robot miał czelność to samo powiedzieć dzieciom zmarłego ojca jest typowo populistyczną gadką i graniem na emocjach.
@ObiektywnyKibic121 gratuluje wyjaśnienia gościa, gadającego nowomową nie mającą nic wspólnego z logicznym rozumowaniem
1
@kaamil1910 Co jest w nim takiego niesamowitego? Serio. Głupie video na tik toku?
1
Nie orientuje się za bardzo w kontekście konfliktu na linii Hamas-Izrael. Zakładam, że nie jest to jednowymiarowe na zasadzie: ci dobrzy vs ci źli. Choć można odnieść takie wrażenie, jak się tu niektóre komentarze czyta. @Bykunn z tego co pamietam, to Twoją dziedziną naukową były stosunki międzynarodowe. Mógłbyś w skrócie przedstawić swój punkt widzenia nakreślając sytuacje?
1
@Mario96w Chyba chodzi o to, że Boniek grał we Włoszech, zna język i ma kontakty. Jest w stanie podziałać z Zalewskim
0
@QUNJ Masz, bo widzę że dupka bardzo mocno zapiekła
https://zapodaj.net/6ebd0bff3346c.png.html
0
@Koors wykupili licencje na grę w pierwszej lidze, no ale zespół musieli zbudować
3
@Oskar00 Ta osobowość Cavaniego w mediach też wydaje się takiego fajnego, normalnego gościa, któremu kasa i kariera nie przysłoniły wszystkiego. Natomiast być może to jest kwestia tych kilku czynników, która tworzy różnice osobowości u tych panów. I stąd fakt, że za sobą nie przepadają. Też tak mam, że są osoby, za którymi nie przepadam ze względu na inne charaktery.
4
@VamosRakieta #złomowanie
55
Spotykają się dwie żony posłów PISu. I jedna mówi do drugiej:
- Co robisz?
- Nic.
- A w jakiej spółce?
1
@Khajio Aubemayang był już w składzie i w Borussi dużo gorzej się nie prezentował jak Lewy. Tak wiec nie zgodze się, że drugiego takiego napastnika by nie znaleźli, bo już go mieli w składzie
1
@QUNJ To ty chyba futbol ze skrótów na eurosporcie tylko kojarzysz, jak myślisz, że się wtedy nie gadało o fantastycznym ruchu transferowym Bayernu. Nie ma to jak dopowiadanie sobie historii i gadanie głupot, że Lewy wówczas to nie był jeden z najlepszych napastników w Europie. Wciąż nie wskazałeś lepszego wolnego transferu, niż transfer Lewego, biorąc pod uwagę jaki wtedy już poziom prezentował
1
@Ronaldinho10VB Otóż to. Jak o Lewym nie można powiedzieć, że to był top z takimi wynikami to tak samo nie można powiedzieć tego o Haalandzie. A jednak każdy by tu się posikał jakby za darmo udało się go wyciągnąć z Borussi
1
@QUNJ „Bo do końca,chcieli go zostawić i do końca toczyli z nim rozmowy o przedłużenie?”
No czyli naiwność zarządu liczącego na to, że jednak Lewandowski zmieni zdanie, co się nie wydarzyło.
„.Gdyby wtedy go sprzedali to by byli,frajerami jak,bo nie znaleźli by zastępstwa”
To przecież klub wiedział w trakcie przedostatniego sezonu, że zawodnik nie chce przedłużyć umowy. Mogliby bez problemu znaleźć zawodnika na jego miejsce. Poza tym, mieliby pieniądze na transfer, wiec co ty porównujesz z oddaniem Suareza za darmo. Szczególnie, że Borussia nigdy nie próbowała wyciągać top zawodników z największych klubów, tylko obiecujących grajków, których jest znacznie więcej i znacznie łatwiej jest pozyskać.
Sam fakt oddania takiego zawodnika jest głupotą. Specjalne pozostawienie zawodnika wówczas wartego około 60mln euro na JEDEN sezon jest jak wypożyczenie zawodnika za 60mln. Nie byłaby to głupota? Byłaby.
5
@Barca1992 To fakt, mógłby jeszcze więcej strzelać
0
@QUNJ pozyskanie zawodnika z topu za darmo = geniusz
Nie sprzedanie zawodnika wcześniej skoro nie chce przedłużyć kontraktu = frajerstwo
Jeszcze jakieś pytania?
3
I pomyśleć, że Lewandowski przeszedł do Bayernu za darmo i to jak już był na top poziomie. Nie wiem czy to bardziej geniusz Bayernu czy frajerstwo Borussi
0
@FCBparasiempre FC Terrasa, zawsze grałem nimi karierę w Fifie 2005, robiąc z nich koksów i podkładając się w meczach z Barcą. To były czasy :D
1
@Sulimo „Samemu sprawdziłem, ale komuś kto też chce tylko sprawdzić to nie podam linku, bo ja taki etyczny” xD
2
@Viscael11Barca Cardano i Ethereum z pewnością są graczami, którzy zrobią wiele na rynku. Po prostu stwierdzam, że Bitcoin nigdzie się nie wybiera i prędzej altom nie uda się zmienić świata finansów niż Bitcoin jako idea pieniądza.
@NaFazieHitman @DonMatteo901 ale pamiętajcie, że wszystko jest wciąż na etapie adopcji. Bitcoin ma rozwiązania drugiej warstwy takie jak Lightning Network, które pozwalają na zwiększenie skalowalności sieci. Tym bardziej Ethereum z wprowadzeniem shreddingu. Choć być może PoW jest złym rozwiązaniem, które będzie musiało zostać zastąpione przez PoS albo jeszcze jakiś inny konsensus w przyszłości, co wyeliminuje problem koparek. Natomiast widzę te problemy, o których mówicie i to przynajmniej na ten moment wyklucza korzystanie z sieci globalnie jako waluta. Natomiast mówiąc o wszelkich cechach waluty perfekcyjnej to Bitcoin to ma. Całe nieszczęście gospodarek centralnie planowanych wzięło się od odejścia od standardu złota, ciągłego osłabiania walut poprzez dodruk oraz wykorzystywania możliwości podaży w celu przekupywania społeczeństwa „darmowymi” programami socjalnymi, za które realnie płaci każdy w skutek dewaluacji jednostki pracy.
0
@YouShouldListenToMe Co charakteryzuje solidny pieniądz taki jakim było złoto oraz pieniądze papierowe oparte o złoto? To że nie dało ich się dodatkowo w magiczny sposób stworzyć. Tym samym jest Bitcoin, którego podaż jest ograniczona do 21mln sztuk, i która zostanie osiągnięta około 2130 roku. Bogactwo bierze się z pracy, a nie z dodruku pieniądza. Bitcoin spełni ten kluczowy warunek. Wspomniany efekt metcalfe’a idealnie potwierdza rozprzestrzenienie się Bitcoina. Skoro twierdzisz, ze Bitcoin nie wyprze Fiatów to jakie masz argumenty? Według mnie i wszelkich wskaźników, właśnie do tego zmierza i to po błyskawicznym okresie trochę ponad 10 lat