0

@YouShouldListenToMe Jeśli miałbym wyrazić swoją opinie to prędzej altcoiny upadną niż Bitcoin. W przypadku bitcoina zadziała efekt metcalfe’a. Stock to Flow index pokazuje, że Bitcoin jest w tym momencie porównywalny złota będącego najlepszym środkiem wymiany.
Pieniądz dekretowany jest z góry skazany na porażkę, niczym dawniej szklane koraliki w Afryce czy kamienie rai w Mikronezji

0

@Borneo Jeśli ogarniasz angielski to polecam chociażby ten materiał:



Ciekawe zagadnienie, na które warto zwrócić uwagę, pozwalające na większą niezależność twórcom


Edit: Ciekawy przykład rapera TenTypMesa, który sprzedał swój utwór w ramach NFT: https://rytmy.pl/ten-typ-mes-wydal-pionierski-singiel-dostepny-jako-nft/

0

@Borneo Kryptowaluty w sensie giełdowym. Ja mówię o rozwiązaniu blockchain jako środku gwarancji zapewniającym poświadczenie niczym u notariusza dzięki kodu źródłowemu. Tak samo jak działają Decentralized Finances, mogące dawać pożyczki na zasadach lombardowych według kodu „if... then”. Tak samo jak aplikacja Socios pozwala posiadaczom tokenów Barcy, współdecydować o decyzjach klubowych

2

„Nie wierzę, aby udało nam się odzyskać dobry pieniądz, zanim nie odbierzemy kontroli nad nim z rąk państwa. Oznacza to, że nie możemy wydrzeć jej z rąk państwa przemocą, lecz musimy znaleźć jakiś okrężny sposób na wprowadzenie czegoś, czego państwo nie będzie mogło powstrzymać”. Friedrich August von Hayek, 1984 rok.

Czyżby Hayek przewidział konieczność pojawienia się czegoś takiego jak Bitcoin, porównując pieniądz państwowy z walutami opartymi na standardzie złota z XIX wieku?

@Colon @NaFazieHitman @Nano22 @Kurkmen @CatalanDream @DonMatteo901

4

@koksik2700 Z Dziamborem to jak z Kwachem. Na wódeczkę bym poszedł chętnie! :D

0

@Borneo Czyli ciągnąć za język. Blockchain eliminujący pośrednika

1

@Rust_Cohle wiesz co jest najśmieszniejsze? Z jednej strony typ usprawiedliwia się, że jest zmęczony, bo musi pracować w nocy i mało spał i dlatego wali gimbusiarskie byki ortograficzne, ale jednak z drugiej strony zamiast mieć wyebane i na luzie iść w kimę to siedzi na La Rambli i ciągle odpisuje, bo tak się spina, że nie może wytrzymać.

@AlexDark00 co jest z tobą?

1

@Rust_Cohle prędzej cytując klasyka „jeden zwój mózgowy więcej niż kura”

@AlexDark00 gdzie się spinasz? Czy ty czytasz co piszesz? XD Nikt się na Ciebie nie uwziął, tylko piszesz takie kocopoły, że głowa mała

1

@AlexDark00 Łykasz wszystko jak pelikan. @Rust_Cohle robi sobie z Ciebie jaja pewnie jarając szluga na przerwie przed pracą z kumplami, a Ty się spinasz jakby Niemcy ci wioskę atakowali

0

@Borneo To żeś teraz rzucił argumentem. Jak 70 letnia babka w biedrze skarżąca się na cenę twarogu.

0

@AlexDark00 Tłumacz się, tłumacz. Ja jestem po giełdzie, nocka zarwana i nie muszę się tłumaczyć. Senność nie sprawia, że zamiast rzeka pisze się „żeka”, a tym bardziej „ma cię” zamiast macie. Trzeba być głupim, a nie zmęczonym, żeby takie byki sadzić

2

@Bykunn Nie wiem jak u Ciebie ale ja też miałem problemy z apetytem i żadnych objawów poza tym. Mniej jadłem, ale po prostu przyjmowałem posiłki w postaci płynnej, robiąc sobie szejki. Najczęściej wchodził szejk z: maliny, banany, szpinak, orzechy włoskie, nasiona chia, kefir plus ewentualnie twaróg jako dodatkowe źródło białka. Bomba odpornościowa

0

@Borneo Napisałeś „większość” a nie „wielu” w poprzednim poście. Też mam znajomych, którzy mają normalne prace będąc muzykami. Tylko, że daleko im pod względem fame’u do choćby Kozidrak czy Golców, więc co tu w ogóle porównujesz?

Nie odpowiedziałeś co do drugiego pytania

1

@Rust_Cohle Na książęce pszeniczne mogę pożyczyć. Podobno po piwie mniej się człowiek spina

1

@Rust_Cohle Patrz i jeszcze będzie opowiadał, że 3 godziny spał jakby to kogoś obchodziło.

PS: Przy okazji się zaczął usprawiedliwiać, że sfrustrowany cały chodzi. Nie mogę z gościa xD

0

@Rust_Cohle Strasznie się spina. Typowe dla ludzi jedzących za mało błonnika

3

@NaFazieHitman Tak żem czuł, że Tuchel się wpasuje w taką zniemczoną Chelsea. Ale że zobaczę ich w finale Ligi Mistrzów to nigdy bym nie pomyślał

1

@AlexDark00 „Ma cię z @Rust_Cohle problem z czytaniem”

A Ty z gramatyką. Takie życie gimbusa, co nie?

1

@AlexDark00 nie spinaj się, bo znów się uruchamiasz

0

@Borneo Większość czyli jacy muzycy dorabiają sobie na kasie w supermarkecie lub kładąc posadzki w biurowcu? Konkret, bo argument delikatnie mówiąc naciągany.

Jakie rozwiązanie w takim razie na problem zajęcia rynku przez platformy streamingowe według Ciebie?

1

@AlexDark00 W dziecinny sposób się cieszysz i naigrywasz. Typowe dla mentalności „gimbusa”

6

@FC1899Barca Casemiro to na 15 lat młodszego od Krossa i Modrica wygląda

2

@AlexDark00 cule i gimbusowi zapomniałeś dopisać.

5

Obiektywnie rzecz ujmując to katalońskie gazety to syf. Tytuły „wypad” oraz „lanie i wypad” brzmią jak pisane przez typka z gimbazy, szczególnie jak się rok wcześniej odpadało po historycznej klęsce 2:8. Wstyd mi za te gazety będąc fanem Barcelony, bo klasy to tam nie mają

0

@Borneo To nie jest argument, żebym miał płacić dodatkowy podatek na rzecz kogoś komu mało. Jak ja się nie mogę przebić na youtubie z moim kontentem to nie mówię, że to wina monopolisty, który źle optymalizuje wyszukiwania przez co nikt mnie nie ogląda i nie zarabiam na reklamach. Do głównych list trafiają ci, których inni chcą słuchać. Podział zysków zależy od pozycji. Idzie się przebić, tylko uwaga uwaga... trzeba nagrać coś czego ludzie będą chcieli słuchać

2

Ależ pięknie. Paryż i Madrytowcy out :D

0

@Borneo Przecież jak się nie podoba to out ze spotify. Problem jest, że ich nikt nie chce słuchać i nie zarabiają na tantiemach. Jak mnie nikt nie chce zatrudnić jako programista to szukam innej pracy, bo najwyraźniej się do tego nie nadaje. I to samo bym polecił co niektórym muzykom jak im tak ciężko wyżyć

1

@DonMatteo901 typowe myślenie „bo mi się należy”. Ch** w d** się należy, a i o to trzeba się postarać.

0

@clyde Chciałbym czasami mieć taką pewność jak on w przyjście Neymara :D

1

@Pewex hahaha też mi do tego się skojarzyło :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?