1

@bobobob22 Fajną dychotomią myślenia zajechało. Postrzeganie świata na zasadzie coś jest czarne albo białe.
Typowy przykład, gdzie jeden powie, że Hitler był prawicowcem ze względu na warstwę obyczajową i nacjonalizm, a drugi powie, że Hitler był lewicowcem, bo warstwa ekonomiczno-gospodarcza

0

@Kapitan_SW Mnie nigdy nie podniecały te zrobione w photoshopie twarze i bijący retusz po oczach. Zawsze bardziej kręciła mnie naturalność

1

@Bykunn Jestem daleki od wiary w jakieś spiski. Natomiast banki komercyjne podlegają pod nadzór bankowy. Rząd może wywierać wpływ na politykę banków, grożąc palcem, podatkami, itd. Samo określenie „w jedne ręce” miało charakter przenośni :)

0

@Bykunn Akurat ów bitcoinów, o których mówiłem Ci nie zabiorą :) Złoto czy srebro możesz schować, zakopać, itd. Nie ma idealnego sposobu, ale dywersyfikacja minimalizuje straty.
Potrafię natomiast wyobrazić sobie sytuacje, że rozzuchwalony rząd próbuje ograniczyć możliwość funkcjonowania niewygodnych środowisk, na przykład pod pretekstem siania dezinformacji czy siania „propagandy”. Dla mnie to jak najbardziej do wyobrażenia. Potrafię sobie wyobrazić, że na przykład jakieś organizacje Trumpowskie po tej akcji na Kapitolu dostałyby bana na finansowanie, albo potrafię sobie wyobrazić, że dzisiejsze władze w Polsce ograniczałyby możliwość wpłat na konta fundacji pro-lgbt. Ograniczanie swobód nie następuje natychmiastowo, ale małymi krokami. A precedensy w podobnych sprawach pewnie w końcu by się pojawiały.
Co jeśli ktoś stworzyłby podwaliny pod zdecentralizowaną sieć pozwalającą wyeliminować pośredników, na których opłaty wydajemy miliardy dolarów. Dostaniesz bana zanim zaczniesz. Oddawanie pełnej władzy w jedne ręce i wiara w dobre zamiary to jest coś co historia pokazuje, że nie jest dobrym pomysłem

2

@Bykunn Nie wiem czy to o czym ja mówię jest akurat lokalne, a do wypowiedzi Panów wyżej i ich przykładów się nie podpisuje. Jak ktoś wysyła pieniądze naciągaczowi to już jego wina, a nie państwa czy polityków. Ja z resztą jestem zwolennikiem decentralizacji, a tam to już człowiek całkowicie będzie odpowiadał za siebie.

Przykład Cypru to nie jest mała skala. To że państwa mają problemy spiąć budżet, a dług rośnie to nie jest sprawa lokalna. Państwo szuka oszczędności wszędzie i ja czuje się bezpieczniej niż gdybyśmy mieli w obiegu jedynie walutę cyfrową. Jeśli moje patrzenie jest czarnowidzeniem to Twoje patrzenie przez różowe okulary. Pewnie ostatecznie prawda leży gdzieś pośrodku, ale faktycznie, osobiście ja jestem prepersem

0

@Bykunn Mało prawdopodobne na ten moment tak, ale co się będzie działo w przyszłości nie wiesz. Z resztą to był skrajny przykład, w jakim kierunku ewentualna cenzura mogłaby pójść. Zresztą już teraz były sytuacje, że banki potrafiły blokować ludziom konta za przelewanie pieniędzy na giełdy kryptowalutowe. Czyli bank mówi ci, co możesz robić ze swoimi pieniędzmi. Natomiast inną sprawą dużo bardziej realną jest pełne narażenie swoich finansów na błędy kilku osób bankierów czy polityków. Kiedy bankrutował Podkarpacki Bank Spółdzielczy to zajął część depozytów swoich klientów. Poza tym nie chce ryzykować swoim majątkiem w czasach, gdy system gospodarczy się załamie. Nieodpowiedzialna polityka rozdawnictwa, błędny sposób prowadzenia polityki, kryzys wynikający z losowego wydarzenia jak chociażby koronawirus. Poza tym jesteśmy społeczeństwem starzejącym się i za 30 lat będzie bardzo duży problem z pokoleniem ludzi przechodzących na emerytury. Wiele w gospodarce może się wydarzyć i na pewno coś się wydarzy. Ja nie należę do osób, które żyją z miesiąca na miesiąc. Nie jestem statystycznym Polakiem mającym mniej niż 10tys zł oszczędności. I nie chciałbym ryzykować tym, że wszystko dziś jest fajnie, ale za 15 lat może dojść do władzy jakiś populista, który na fali tendencji społecznych stwierdzi, że nakłada na mnie jakiś podatek od środków na koncie

0

@Bykunn Wiesz, myślę, że kwestia, do której się odnosiłem wykracza trochę bardziej poza subkonto. Kwestia zaufania do banków i rządów. Przykłady z ostatnich lat pokazały, że bankrutujące banki mogą zająć Twoje oszczędności, a nieumiejętnie rządzony kraj (w tym przypadku Cypr) może chcieć wprowadzić podatek od środków na kontach swoich obywateli. Idąc dalej, przy cyfrowym pieniądzu, rząd może zdecydować, że zablokuje Twoje środki, bo nie podoba się, jakie przejawiasz poglądy. Odpowiednio s zależności od tego kto rządzi, że wspierasz złą ideologie lgbt/ krytykujesz dobrą ideologie lgbt. Osobiście nie chciałbym takiej rzeczywistości

1

@Bykunn Ja też lubię płacić kartą :) Natomiast nie lubię trzymać dużych pieniędzy na karcie. Taka mała różnica

5

@jacob345 Oglądane dziś były skoki? Widziane były rezultaty zawodników poszczególnych krajów?

1

@NaFazieHitman dokładnie :D

Edit: Bardzo ciekawy i merytoryczny materiał a propos tematu:


0

@MESSIah16 Austria wygra to jutro z palcem w tyłku

1

Nie wiem czy natknęliście się na tę informacje, czy nie, ale na przełomie listopad/grudzień 2020, Bank of England oznajmił, że „zgubił” 50 miliardów funtów xD Sorry, ale trzeba być chyba idiotą, żeby w to uwierzyć. Realnie patrząc jest to typowa przykrywka, dlaczego:
a) nie mamy kasy
b) w zamieszaniu covidowym powstaje mega kryzys (pewnie druga połowa tego roku)
c) idealny kolejny argument dlaczego należy wprowadzić pieniądz elektroniczny dla pełnej kontroli finansów obywateli, oczywiście dla dobra tych obywateli

5

@Kgorecki2500 Mój idol, wzór do naśladowania, Einstein/Newton/da Vinci naszych czasów

1

@msmsms We will say what time we will tell
Oraz
We have okazejszyn to meet face to face on a trening

1

@AmigoBlancos Główny bohater AmigoBlanco piszący już milionowy komentarz o tym

1

1

@DLFCB Fejk wrzucany tutaj milion razy. Darujcie już sobie

1

@Ojciec5tkidzieci J wymiękłem po 5 komentarzach

2

Kilka dni mnie tu nie było, a tematy polityczne La Rambli ewoluowały do tego stopnia, że z gównoburzy o Tuska z 100+ komentarzami, mamy 300+ komentarzy o gównotemacie. @VamosRakieta Twój najdłuższy wątek w historii, w takim tempie postępu logarytmicznego, zostanie zdetronizowany do lata :p

1

@LionelM95 Może to i dobry znak, świadczący o wciąż wielkim potencjale kapitalizacji na technologii, która nieuchronnie stanie się rzeczywistością wszystkich jak kiedyś internet

0

@LuisSalvano Obawiam się, że gdyby w Lidze Hiszpańskiej były takie zespoły jak w Anglii to i to 7 miejsce by było dobre

1

Są tu osoby, które inwestują w krypto? Jakie waluty macie w swoim portfolio?
U mnie głównie Bitcoin, Binance i Cardano, w którym pokładam największe nadzieje.

@NaFazieHitman

0

@MESSIah16 Szybciej biega niż Korzeniowski chodził :p

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@bobobob22 Aż tak Żyły nie śledzę, żeby wiedzieć czy bym się z nim dogadał będąc na przykład Hiszpanem. Stwierdzam, że w tym wywiadzie po angielsku wiem co chciał przekazać.

Mentalność jak napisałeś ważna rzecz, ale i chęci z nastawieniem pewnie muszą za tym iść ;)

0

@don'T.R.I.P.e Trochę marnotrastwo czasu, żeby czytać zmyślone głupoty :d

2

@bobobob22 Messi to geniusz futbolu. Za to jako fani go uwielbiamy, bo daje nam satysfakcję, taką samą jak dla fana teatru grający tam aktor. To, że piłką nożną interesuje się więcej osób niż teatrem to i Messi więcej zarabia i jest bardziej popularny.

Natomiast kopanie piłki nie robi z niego wzoru do naśladowania czy tym bardziej geniusza w innych dziedzinach. Być może jest „debilem” w kwestiach nauki języków, leniem, ignorantem, itp. Szczerze, to jako fan piłki nożnej i FC Barcelony to mam to gdzieś.

Natomiast tak z punktu widzenia przyzwoitości to skoro Piotrek Żyła, którego wielu, bądź co bądź deprecjonuje przez jego wypowiedzi, potrafi jako tako udzielić wywiadu to mimo wszystko pokazuje, że nauka języków nie jest wiedzą tajemną, wybraną tylko dla nielicznych

0

@kamyk_23 Ciekawy tok rozumowania. Napisałem, że gościa nie popieram, nie zgadzam się z nim, i jestem przeciwnikiem takiego myślenia.... ale nie zamierzam deprecjonować jego tytułu naukowego z tego powodu, bowiem zdobycie ów tytułu wymaga zdolności, których nie deprecjonują poglądy.
Mój komentarz miał sam w sobie charakter prowokacyjny, bowiem widzę jakiego typu komentarze „herbujesz” i niestety z obiektywizmem niewiele to ma wspólnego- bardziej przejawiają charakter fanatyzmu, z którego prawicową formą starasz się walczyć, nie będąc sobie w stanie jednocześnie uświadomić, że ten sam poziom fanatyzmu przejawiasz w drugą stronę.


Nie pozdrawiam, nie polecam, do nie widzenia.

0

@don'T.R.I.P.e Wystarczy spojrzeć na ich zdjęcie w tle na spotify. Sam zrobię lepsze w photoshopie :p

PS: Przykro mi, że z taką obsuwą odpisuje, ale zgłębiam tajniki muzyki elektronicznej, aby wiedzieć co odpowiadać pseudo fanom tej pseudo muzyki

0

@DaPi Taaa.. i skończyłoby się jak zawsze.
Liverpool vs Tottenham
Real vs Atletico
Real vs Atletico

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?