1

Możliwe ... ale ich pradziadek wujek lub jakakolwiek inna "woda po kisielu" zapewne ma. jak można nie rozumieć niechęci do Niemców - to dopiero 80 lat mineło od tego co odwalili. Ja wiem - trzeba dążyć do łagodzenia stosunków bo na świecie powinien być pokój. Ale wyśmiewać swoich rodaków - szydzić z nich bo ich dziadkowie byli gazowani i nie mogą o tym zapomnieć jest słabe - cholernie słabe. Jeszcze bym to zrozumiał jakby inne nacje nas pouczały ale do jasnej ciasnej szanujcie Polaków - tyle.

2

Twój też nie :) ... i mój też uprzedzając co może być wpisane X]

1

Ja to rozumiem ale ... co za różnica jaki argument ?? Czy on jest jakiś wzięty z kosmosu i bezpodstawny. Jakieś 80 lat temu dziadkowie tych chłopaków co biegają po boisku wsadzali do pieców ludzi w obozach koncentracyjnych a jak zabrakło gazu to robili to na żywca. Jeszcze troche pokoleń minie zanim to przestanie mieć znaczenie. A nazywnie Polaków Januszami bo to pamiętają i nie moga ich jakoś
pokochać jest żałosne ... w ustach Polaka tym bardziej.

edit - do drugiej odpowiedzi: Tak to często odbieram - przykro mi ;)

1

Następny - ludzie jak wam źle to zmieńcie obywatelstwo. Bije od was taka nienawiść do własnego kraju że ciężko z tym rozmawiać. Ja tam uwielbiam Polskich Januszy - ty możesz się nimi brzydzić i jarać się Niemcami - twój wybór. PS. Ruskich jakoś bardziej lubię od Niemców może dlatego że więcej piją jak my XD

3

Argument czego ? Beki ? A co za różnica. Daj ludziom wybierać samemu kogo lubią a kogo nie. Dziwienie się że Polacy nie lubią Niemców jest delikatnie mówiąc dziwne.

0

Pisałem Ci już wcześniej w co drugim poście jedziesz na rodaków. Zmień obywatelstwo - lepiej się poczujesz.

PS " Tylko ta beka jest zwykłym szczęściem" tu trafiłeś w sedno - jestem szczęśliwi jak reszta X]

6

Irytujące są wpisy atakujące ludzi mających bekę z Niemców na tej stronie. Bardzo często ludzie mają bekę z różnych innych zespołów jak dają ciała ale tylu obrońców jakoś nie widzę. Jednak Niemiec zgermanił nam naród troszeczkę podczas wojny.

1

Bo Polacy nie lubią Niemców. Tak trudno zrozumieć ?? (mają za co tak swoją drogą) Idź na miasto i zrób pikietę z transparentami wspierającymi Niemców w tym trudnym dla nich okresie - jednocześnie dopisz kilka przywar że Polacy to uje bo się z nich śmieją i jesteś całym sercem za szwabami jednocześnie nienawidzisz zaściankowej Polski. Wtedy może kilka osób Ci wytłumaczy o co "kaman" z tym tematem jest. Beka z niemców nie ma nic wspólnego z radością jaką byśmy mieli po awansie Nostradamusie.

0

No w najbliższym meczu będzie miał starcie z prawdziwym tytanem trenerki X] ... ale w sumie Nie no Messi nie jest aż tak słabym trenerem ;)

1

DO najbliższego meczu X]

0

Ciesz się cieszę, a ty płacz dalej XD. Obywatelstwo już zmieniłeś ?

0

A co to ma do rzeczy? Ty żyjesz dzięki niejednej rodzinie kogoś kogo szkalujesz teraz. I umoralniasz ... ha ha dobre XD

0

samolubnej dla przykładu, żeby już nie jechać głębiej. Jeszcze niecałe 100 lat temu zabijali ludzi w milionach bo mieli taką mentalość :). Jakoś ciężko mi zapomnieć że moja rodzina gineła z ich rąk. WIęc schowaj głęboko w kieszeń umoralnianie własnego narodu "patrioto" bo wielu dziadków użytkowników tej strony zgineło byś mógł teraz to napisać.

2

Czep się mentalności Niemców lepiej

13

Rojo to już stary wyjadacz w tej kadrze. Mi osobiście podobał sie ten 2 bramkarz. oby łysemu nie strzeliło do głowy znów wystawić Cabajero z Francją.

0

Ja bardziej boje się nie czy Roberto poradzi sobie w pomocy tylko czy Semedo udźwignie obronę.

1

Costa Brava to region w którym leży Loret de Mar zdaje się.

3

biegła igła była i nie zdążyła :)

0

Ja go wziąłem z innej strony o Barcelonie. Oni tam piszą że tak Łysy tu gada. W tytule filmu też jest :)

1

Ogólnie nielogicznym jest mieszanie Boga w sprawy doczesne według mnie :) Masz racje pierniczenie że kocha akurat tylko mnie lub nie kocha Afrykańskich dzieci jest głupie. Zgadzam się z tobą w 100%

1

Argentyna prezentuje się słabo ale 2 miejsce zasłużone.

0

Dlaczego tak sądzisz ?

4

Nieźle - na tym filmie podobno wyłapany moment jak Sampaoli pyta Messiego czy wpuścić Kuna XD





Kurna to jest aż straszne on wygląda jak jakiś zagubiony giermek Messiego


22

Polska się podłoży ? O stary aby się podłożyć trzeba być w stanie się "nie podłożyć" XD

4

Było to fajnie przedstawione na jakimś filmie wojennym: Albo "Szeregowiec Ryan" albo "Cienka czerwona linia". Siedzieli żołdaki obici w okopach zestrachani i jeden do drugiego mówi: "Nie martw się - Bóg jest z nami on nas kocha i ocali" a drugi po długim namyślę: "to w takim razie kto jest z nimi ... ?" ;)

3

Napisałeś że Messi pieprzy jak potłuczony - zeżrą Cię teraz :P

4

Ale z drugiej strony to "zjawisko" odnosi się do wielu spraw. A najbardziej jaskrawe jest na wojnach. No kurna kludziska się wyżynają i zasłaniają się tym że "Bóg jest z nami, pokonamy ich bo Bóg kocha akurat nas :)" ... a to dobre. Pytanie jaki Bóg czy aby czasami nie Lucyfer ?? ;)

2

Wystarczy dodać 2+2.

10

Ale kolega ma rację. Mieszanie Boga w takie sprawy jest śmieszne. Czyli Bóg nie kocha Nigerii ... a to skubaniutki ;)

0

Biorąc pod uwagę to jak im się udaje wyjść z tarapatów i przechodzić do następnych poziomów tych rozgrywek zaczynam wierzyć że "futbol" rzeczywiście jest coś winien Messiemu ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?