0

odnośnie Alby - teraz już wiadomo czemu Tito nie chciał kupować żadnego napastnika ;)

0

Ładny gest ze strony Erica, że przez agenta odwzajemnia się klubowi pozytywnym podejściem. Fajnie by było, gdyby w przypadku ostatecznego zakończenia kariery sportowej Abi załapał się na jakąś posadę w klubie.

0

Prawda jest taka, że obecna gra Hiszpanii to już swoiste przesycenie stylu. Taka sztuka dla sztuki. Ok dla dużej liczby pomocników, ale już podstawowa jedenastka bez nominalnego napastnika sprawia, że takie granie przestaje być atrakcyjne dla oka. Mówię to jako fan Barcy i jej koronkowego stylu - więcej frajdy sprawia mi teraz oglądanie grających kombinacyjnie Niemców (wiem, właściwie tylko mecz z Grekami, bo z racji ciężkiej grupy funkcjonowali wcześniej jako Deutsche Maschine) czy nawet Włochów (którzy całkiem zgrabnie zwiększają rolę swoich przednich formacji przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnego catenaccio).
Ale faktem jest, że ten męczący styl jest ciągle skuteczny. A Hiszpanie nadal są bardzo mocni, bo oprócz samej taktyki mają pojedynczych graczy czyniących różnicę (Iniesta, Casillas w meczu z Chorwacją) i Niemców też mogą pokonać.

0

Aż tak kiepski nie jest, żeby się nie opłacało wziąć go za darmo. Jeśli zgodzi się na stosunkowo niewielkie zarobki to czemu nie. Sezon jest długi to i rezerwowy obrońca się przyda.

0

Oczywistością jest, że porównania dotyczą podobieństwa stylów gry obu drużyn i są jak najbardziej na miejscu (utrzymywanie się przy piłce i koronkowe podania). Gadanie Mourinho jest więc pozbawione logicznego sensu. Dosadnie ujmując - bredzi. Pytanie tylko czy jest to tylko sztuka dla sztuki bredzenia czy znowu chce wciągnąć któregoś z graczy Barcy w słowne przepychanki.

0

Robi się z tego powoli telenowela. A ten news to w ogóle tylko zwyczajna spekulacja. Żadnych konkretów.
Środkowego obrońcę faktycznie potrzebujemy. I to nie byle jakiego skoro chcemy grać dwoma bocznymi obrońcami o zapędach ofensywnych. Ale ja się zaczynam zastanawiać czy aby warto wydawać grube miliony na Thiago Silvę. A może by De Rossiego. Dzisiaj sobie całkiem nieźle poczynał w obronie, a i doświadczenie z gry jako defensywny pomocnik ma. Przyda się na bank przy wyprowadzaniu piłki. Z Masche się udało mimo, że nikt nawet nie myślał o przemianowywaniu a tu już właściwie mamy defensywnego przekwalifikowanego.

0

Dzisiejszy mecz pokazał, że Niemcom nieco już zbrzydła zabawa w futbol totalny. Chyba nie czują zbyt pewnie bo wystarczyło, że na horyzoncie pojawił się silny przeciwnik i z powrotem zamienili się w toporną Deutsche Maschine grającą na nieruchawego Gomeza (swoją drogą to też jest fenomen - facet cały mecz ledwie łaził, praktycznie nie wychodził do piłek. ba, nawet nie bardzo walczył o przestrzeń w polu karnym dla kolegów - taki bezproduktywny statysta do zmiany. A tu jedna wrzutka na czerep i jest bohaterem meczu). Jedynymi, którzy wnosili nieco polotu do gry Niemców byli Ozil i Khedira.

0

Jeśli to prawda to dziwny wybór Juve. Adriano niezbyt pasuje do ich koncepcji futbolu. Prędzej bym uwierzył, że chce go Milan albo Roma.

0

Popieram Plastra. Klasowy środkowy obrońca jest potrzebny. Wychowankowie wychowankami, ale gdy cała obrona się sypie to nie zestawimy jej z samych żółtodziobów. Fontasy i Muniesy może faktycznie są melodią przyszłości, ale sami się przy sobie nie ograją. Oni póki co mogą wchodzić na końcówki lub pojedyńczo ze słabszymi rywalami.

0

Temat stary jak świat, wałkowany setny raz - a tu proszę, jeden news i człowiek z bananem na gębie siedzi. Aż jestem ciekaw jak do tej wypowiedzi ustosunkuje się Madryt. Bo jakby się okazało, że to wywoła jakiś fermencik i Marcelo stanie się w stolicy persona non grata... cóż... Alby jeszcze nie kupiliśmy...wakat na lewej obronie jest nadal...no i dawno nie było transferu na linii Barca-Real :PP

0

Fajnie. Tylko żeby przy okazji tego meczu Wenger nie próbował podkraść nam jakiegoś wychowanka :P

0

Piotr777
Źle to ująłem. Chodziło mi o tą różnicę 2-3 mln między oczekiwaniami VCF a propozycją Barcy. Co do Bainesa - jeśli ma blisko do końca kontraktu to twoja teoria ma sens.

0

Coś mi ten transfer do United śmierdzi próbą podbicia ceny. Evra ma co prawda swoje lata, ale Fergie jest raczej fanem innego typu obrońców. Wątpię, że będzie ich szukał akurat w Hiszpanii.

0

Fajnie się czyta, ale nie ma co sobie robić zawczasu nadziei. Jak już to za te 6 miesięcy - jeśli prognozy będą równie optymistyczne. A i wtedy przydałyby się opinie innych lekarzy (przynajmniej jednego spoza Katalonii - tak coby można było mówić o 100% obiektywnej ocenie).

0

I gites - podoba mi się ten news (w sumie to nawet te 15 mln jest do przyjęcia). no i dobrze, że darowali sobie Bale'a :)

0

coś czuję, że z tą anonimowością się srogo zawiedzie. Może i Amerykanie nie są wielkimi fanami piłki nożnej, ale europejskie media po takich sukcesach nawet tam go dopadną.

0

wreszcie Lapcio znalazł właściwy obiekt swoich ataków medialnych :)

0

Mnie osobiście Thiago jeszcze nie przekonał jako następca Xaviego (tak wiem, że to Tito i zarząd mają byc przekonani), ale mimo to nie sprzedawałbym go tak od razu. Wolałbym wypożyczenie (w końcu liga włoska mimo pewnego obniżenia poziomu nadal uchodzi za wymagającą dla zawodników ofensywnych) - niech się ogrywa, udowadnia grając regularnie (jednak w środku pomocy Milanu będzie mu łatwiej wywalczyć miejsce w niż w Barcy), że jednak się nadaje i nadal dobrze rokuje. Jak pokaże klasę - ok, witamy ponownie. Jak nie - opcja pierwokupu dla MIlanu. My mamy Fabsa, Andresa od biedy też można przekwalifikować na typowego rozgywającego. Nie ma co na siłę hodować armii następców Xaviego, lepiej spróbować to wypożyczenie włączyć w operację kupna T. Silvy, bo na ten moment to obronę mamy podziurawioną jak ser szwajcarski.

0

Jedno to, że Javierowi się należy. Drugie, że taki gest ze strony zarządu dobrze wygląda w oczach piłkarzy z innych klubów. To trochę jak zakamuflowany komunikat: "Barca docenia poświęcenie swoich graczy". Niejeden z potencjalnych celów transferowych widząc takie działania Barcy może pójść drogą Mascherano i zgodzić się na gorsze zarobki dla gry w Katalonii.

0

pierwsze zdjęcie na którym Galliani nie wygląda jak wujek Fester.
co do tematu newsa - nic nowego. Milan może sobie pozwolić na niesprzedawanie Thiago Silvy. Póki on sam nie wyrazi chęci gry dla Barcy to można tylko pomarzyć.

0

Takie wypowiedzi Diego tylko pokazują dlaczego mimo bycia świetnym piłkarzem jest tak marnym trenerem.

0

gradient nie jest złym pomysłem, ale jako jakiś element poboczny stroju. Jako zagospodarowanie całej przestrzeni to już przegięcie. Jestem przeciw. Koszulka wyjazdowa ok. Nic nowego, ale w porównaniu z tuńczykowymi różami nie ma co narzekać.

0

Pep widać tak ostro duma nad składem, że nawet nie ma czasu się ogolić ;]

0

"Kapitan Katalonia" - dobre :D już widzę Puyola w stroju a'la Superman i majestatycznie powiewającymi lokami :P

0

ani Torres ani Rooney. obaj są zbyt drodzy i obaj nie do końca pasują do stylu gry Barcy. mamy wystarczająco dobrych zawodników w obecnym składzie i obiecującą młodzież, więc takie transfery to byłaby bezmyślna rozrzutność podobna do zachowania Realu i City

0

maxwell: 25 mln? drogo :P Liverpool go niedługo za 20 bez zmiennych odda ;]

0

wszyscy narzekacie na Raiolę, a facet po prostu wykonuje swoja pracę. Z Milanem chyba do porozumienia nie doszło, bo wątpię, że Rosell jest aż tak głupi/zdesperowany, żeby jeszcze Milanowi za Ibrę dopłacać do pensji (inaczej Milan po prostu nie stać). Mino natomiast widzi, że Zlatan u Pepa raczej ławę będzie grzać, więc "mruga" takimi wypowiedziami do City i Realu, które stać na usługi Ibry i mogą się ewentualnie na niego połaszczyć. Zarazem jednak broni opcji zostania w Barcelonie twierdząc, że Zlatan decyduje. Ewentualnie doda tylko, jeśli nie będzie odzewu, że Ibra chciał zostac w Barcy. Tak więc nie ma co się gorączkować. Jak dla mnie 70% szans na zostanie Ibry u nas.

0

fani Milanu są tak wyposzczeni w kwestii transferów, że kto by nie przyszedł to się będą cieszyć...

0

news do włożenia między bajki...

a tak swoją drogą lecieć na taką kasę to już pazerność by była. nie oszukuję się, że pieniądze nie grają roli w futbolu ale takie kwoty to przesada

0

sam pomysł kupna ofensywnego pomocnika dobry, bo przy częstych kontuzjach Iniesty dobry zmiennik jest potrzebny. poza tym kwota 15 mln (o ile będzie prezentował poziom z mundialu) to cena wręcz okazyjna. ja jestem za ;P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?