3

Amerykański wywiad twierdzi, że atak Chin na Tajwan pozostaje już tylko kwestią czasu. Póki co Xi Jinping uważnie przegląda się wojnie w Ukrainie. Chce wyciągnąć wnioski i nie popełnić błędów Władimira Putina.

0

@DIPENNN Konfederacja jest jedyną partią, która może dokonać rozbioru części elektoratu PiS i odebrać im część wyborców. Na rządzenie Polską nie mają szans ;)

4

PiS traci wyborców na rzecz Konfederacji - świetna wiadomość


5

@Pawel13sz Na pozycji LO jest ogólnie straszna posucha i brakuje zawodników klasy światowej.

6

@Lionel_Messi10 Tak pokazali, ale frajerstwo. Nie mają klasowego napastnika, popsuli wizerunek klubu (zawodnik i tak odszedł), plus mogą być jeszcze kwasy w drużynie. Mogli go puścić normalnie, bez cyrków.

2

@macio_944 Poza tym już argument, że Bayern nigdy nie miał długów jest mocno dyskusyjny ;)

0

@Azi Nie no błagam nie powtarzaj takich bzdur. To czemu nie wydobywają i skąd prognoza rynkowa, że wstrzymanie wydobycia w Rosji wywinduje cenę baryłki na poziom 240 USD? Ukraińskie zboże trafia najczęściej do Afryki, więc to ten kontynent ucierpi na wstrzymaniu eksportu zboża. Kraje arabskie mają interes w dokopaniu USA, co wynika choćby z polityki prowadzonej przez wszystkich amerykańskich prezydentów względem tej części świata. Rosja potrzebuje Europy i Europa też potrzebuje Rosji (to się prędko nie zmieni). Ja jestem przeciwny obecnemu kierunkowi, czyli sankcjom i minimalnemu wsparciu (zaraz zerowemu) i polityce stwarzania pozorów.

0

@Azi OPEC nie zwiększy wydobycia, ponieważ kraje arabskie nie mają żadnego interesu w jej obniżeniu (wręcz przeciwnie, chętnie zobaczą na pylonach w USA cenę 10 USD za galon). To że wydobycie w Rosji jest/ będzie mniejsze oznacza tylko tyle, że ropa będzie coraz droższa. Pomijasz też, że Rosja to nie tylko ropa i gaz, ale metale ziem rzadkich (platyna i pallad), które są niezbędne do produkcji przemysłowej.

0

@Azi Zaraz przestanie zjeżdżać, bo kraje Europy nie będą miały z czego finansować tej wojny. Co do USA to na przełomie roku są wybory, które najpewniej wygrają Republikanie zainteresowani zakończeniem konfliktu. Nie wydrążą żadnej dziury, bo kraje OPEC nie zwiększą wydobycia ropy, a bez gwałtownego spadku cen surowców Rosja zawsze znajdzie chętnych do kupienia i zarobi na tym nie mniej niż przed wojną. Poza tym o ile mi wiadomo już kilka krajów UE w tym np. Holandia (źródło Bloomberg) po wejściu w życie embarga będzie kupować ropę rosyjską za pośrednictwem Indii (innego surowca po prostu nie ma).

0

@MesQueUnClub96 Zagrał tam jeden sezon i z tego co pamiętam na ogół był rezerwowym ;)

2

@Ojciec5tkidzieci Szkoda, że to już Cavani nieco szklany ;)

0

@Azi Zostaje ci tylko dozbrajanie Ukrainy i pomoc uchodźcom, dzięki kupowaniu tańszych surowców energetycznych oraz inwestycja w nowoczesną armię. Dzisiaj politycy nałożyli sankcje i zastanawiają się, jak i z czego sfinansują uzbrojenie dla swojego kraju. O większym pakiecie dozbrajania Ukrainy nie ma już raczej mowy.

0

@PatrychoO Kiedyś spory talent, ale z tego talentu nie wyszedł zawodnik klasy światowej. Nie poradził sobie nawet w przeciętnym Schalke ;)

3

@Kgorecki2500 Gratulacje ;)

0

@Firestone Wystarczy powiedzieć, że Sakiewicza nazywają dziennikarzem ;)

0

@Azi Może tobie powinien ktoś dać w mordę na otrzeźwienie za przypisywanie komuś poglądu, którego ten ktoś nie wypowiedział. To, że nie popieram obecnej polityki sankcji, która do niczego nas nie zaprowadzi nie oznacza, że "(...) nie przeszkadza mi mordowanie Ukraińców" i "(...) że mamy przymknąć oko i udawać, że nic się nie dzieje".

1

@Azi Nie ma tutaj cudownego rozwiązania. Żeby się zbroić, to gospodarka musi się rozwijać, a tego nie osiągniemy w świecie sankcji i drogich surowców energetycznych. A co gorsza, polityczne wypychanie Rosji na wschód może być dla nas politycznie jeszcze większym zagrożeniem.

0

@Azi Trzeba też nie wyciągać wniosków z historii Europy, żeby długoterminowe skutki sankcji przerzucać na własnych obywateli ;)

2

@Firestone Nikt nie ogląda, bo tam jest tylko Bayern a reszta walczy o miejsca 2-6 ;)

0

@Azi No jak przecież od początku taką wizję sankcji na Rosję prezentowali czołowi politycy w naszym kraju i Europie - wprowadzamy sankcje żeby zatrzymać machinę wojenną Putina ;)

0

@IronSanHybrid Jakiś łach, nie ma się czym przejmować. Stanowski widać lubi "kontrowersyjnych" ;)

0

@Azi Gazeta, jak każda inna a autorzy prezentują w nim pogląd, który potrafią racjonalnie uzasadnić. Sankcje uderzają w Rosję, gdzie gospodarka wpadła w recesję, ale długoterminowo nie przyczynią się do gospodarczego upadku tego kraju - natomiast ostro uderzą w kraje zachodnie i rozwijające się. Jest to oczywistość.

2

Wreszcie co do niektórych zaczyna docierać ta oczywistość.


5

Decyzją o embargu na rosyjski węgiel, PiS przypieczętował porażkę w 2023 roku ;)


1

@Solmyr PiS nie ma wyborców tylko wyznawców. Wystarczy popatrzyć na ich wiece partyjne, które przypominają zjazdy PZPR. Natomiast ostatecznie na niekorzyść PiS zadziała inflacja, bo wzrostu cen nie zahamuje żadna, nawet najlepsza propaganda.

1

Kaczyński mentalnie jest w czasach komuny. Źle to wróży przed zbliżającym się kryzysem gospodarczym.
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-jaroslaw-kaczynski-daj-boze-przyjdzie-czas-ze-to-zachod-bedz,nId,6159014

1

@barcanawieki Nie sądzę;)

2

Wg. szacunków CPI po wyłączeniu cen energii i żywności to 10,2% (z 15,5%), także Pan Kędzierski wypisuje niesamowite bzdury. Głównym źródłem inflacji w Polsce jest rozdawnictwo społeczne, a wzrost cen surowców tylko ten problem uwydatnił.


3

Wrzuciłem sobie mecz Pogoni, ale to jest dramat xdd

1

Trzęsienie polityczne we Włoszech. Mario Draghi podał się do dymisji, ponieważ Ruch Pięciu Gwiazd opuścił koalicję.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?