tomcias10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Rl9k1nG 26 lat ;)
0
@QQL5 nie możesz po.prostu nie iść oddawać krwi? To chyba nie jest obowiązek.
6
@Azi od teraz do początku mistrzostw, czyli w dwa miesiące, Barca zagra 18 meczów. Spokojnie każdy sobie zdąży pograć. Rotowanie składem teraz będzie kluczowe jak nigdy.
0
@LioMessi10 awaria Facebooka
0
Zapytam jeszcze raz bo nie otrzymałem odpowiedzi:
W tym pakiecie Canal+ Eleven Sports oglądne wszystkie mecze ligowe Barcy czy nadal będę musiał liczyć na to, że akurat wybiorą Barce do transmitowania?
0
W tym pakiecie Canal+ Eleven Sports oglądne wszystkie mecze ligowe Barcy czy nadal będę musiał liczyć na to, że akurat wybiorą Barce do transmitowania?
0
@norbi77 kościół katolicki to nie jest kościół Boży i nie jest oparty na Biblii. Wystarczy się zapoznać z historią jego założenia. Nawet kościół katolicki w pewnym momencie zakazał czytania Biblii. Więc powtarzam to nie jest kościół Boży i to nie jest chrześcijaństwo. To, że ktoś.sobie to tak nazwał nie znaczy, że tak jest.
Jezus umarł na krzyżu za wszystkich, tak samo za pedofila jak i za Ciebie. Owszem Bóg zareaguje w odpowiednim czasie, a nie robi tego jeszcze dlatego, że chce żeby jak najwięcej osób się nawrócilo i wybrało jego a nie wieczne potępienie. I od razu odpowiem na zarzuty "to czemu kogoś potępia". To nie on potępia tylko człowiek sam wybiera czy chce być. Bogiem czy bez. Bóg kocha każdego i chce żeby ludzie też jego kochali. Oczywistym jest, że nie może ich do tego zmusić bo jak kogoś zmusisz.do kochania siebie to wiemy, że to żadna miłość.
W Starym testamencie niewolnika możesz mieć wtedy jak ktoś ma wobec Ciebie dług ale nie potrafi go spłacić. Wtedy masz prawo żeby taka osoba Ci usługiwała. To nie jest niewolnictwo takie jakie miało początek w USA w XVII wieku.
0
Dobra ta Gauff? Oglądam tylko mecze Igi i wydaje się, że nie ma nikt podjazdu do niej. Jak wyglądająj mecze Amerykanki? Też tak miażdży rywalki?
0
@pomi11 ten fragment akurat odnosi się do tego, że Bóg jest stworzycielem wszystkiego. Gdzie tu jest jakaś informacja, że niedola jest wolą Boga?
0
@Szreko no owszem powiedział tak Jezus, ale też czytajmy ze zrozumieniem. Cały wywód Jezusa przed tym stwierdzeniem jest o czasach ostatecznych i jak to wtedy będzie wyglądało. Ewidentnie Jezus mówiąc "to pokolenie" odnosi się do pokolenia czasów ostatecznych, które będzie doświadczało rzeczy, o których Jezus mówi wczesniej a nie pokolenia, do którego przemawia. Chodzi w tym o to, że przyjście Jezusa nie będzie rozciągnięte w czasie na 200-300 lat tylko to pokolenie, które zobaczy pierwsze znaki zobaczy też przyjscie Jezusa. Jest jeszcze jeden fragment o którym nie wspomniałeś gdzie Jezus mówi "nie obejdziecie wszystkich miast Izraela aż przyjdzie syn człowieczy" (Mateusza 10,15-23). Tam również Jezus mówi ewidentnie o czasach ostatnich i właśnie do "tego pokolenia", które ich doświadczy.
A co do obietnic to nie są one w ogóle puste. W innym miejscu Biblia mówi, że wszystko o co prosimy dostaniemy, jeśli jest zgodne z wolą Bożą. Więc, owszem jak z wiarą powiesz górze żeby się przesunęła to się przesunie tylko rozpoznaj najpierw wolę Boga czy on chce żeby się ona przesuwała czy nie. A dlaczego są takie zasady co do modlitwy prośby? No dlatego, że oczywistym jest, że jeśli poprosisz Boga żeby sąsiada złodzieja pokarał to on tego nie zrobi bo kocha każdego tak samo. Albo prośby o np. miliony na koncie czy jakieś dobra materialne nie potrzebne do życia nie zostaną wysłuchane bo tylko zaszkodzą proszącemu wpędzając go w pychę, pożądliwości itp. Jak masz dobrych rodziców to też Ci nie dadzą wszystkiego tylko Cię nauczą żebyś sobie na coś zapracował.
0
@Szreko stworzenie świata bym akurat w tej dyskusji odłożył na bok, bo tutaj faktycznie ani ja ani Ty nie mamy dowodów żeby potwierdzić jak to faktycznie wyglądało. Możemy się tylko opierać na wybranych przez siebie źródłach, przy czym ja wybieram Biblię właśnie ze względu na to, że nie mam powodu żeby jej nie ufac. Jak sam zauważyłeś "proroctwa wyglądają legitnie". I właśnie te proroctwa są również moja odpowiedzia na epos o Gilgameszu, który takowych nie posiada a w księdze rodzaju już mamy zapowiedź przyjścia Jezusa. Owszem występują podobieństwa między niektórymi fragmentami Biblii a wspomnianym wcześniej eposem, ale nie można wykluczyć, że opisują one to samo wydarzenie (jak np potop). Prawdopodobnie ten epos był objawem tego jak tamci ludzie nie znający Boga wytłumaczyli sobie takie wydarzenie jak potop.
A Jezus gdzie mówi jakieś bzdurne lub nieprawdziwe rzeczy?
2
@Szreko no właśnie ja czytałem sobie o wielkim wybuchu i nie ma na niego żadnych dowodów. Więc Ty masz swojego boga jakim jest nauka i wielki wybuch, ja mam swojego Boga jako stworce.
@Asthylath proroctw starego testamentu (potwierdzonych naukowo przez datowanie znalezionych manuskryptów,pism itp), które wypełnił Jezus jest mnóstwo. Tak naprawdę wystarczy 53 rozdział Izajasza, który jasno opisuje śmierć Jezusa na krzyżu (zwój z całą księga Izajasza został odkryty w Qumran i jest datowany przez naukowców na ok 100r.p.n.e). Drugi taki oczywisty opis to Psalm 22 (gdzie nawet mamy takie szczegóły jak to, że strażnicy rzymscy będą rzucali losy o szatę Jezusa, datowany na ok 130 lat przed Chrystusem). Do tego proroctwo o 30 srebrnikach (Zachariasz 11,12), wjazd do Jerozolimy (Zachariasz 9,9) Bóg mówi, ze będą patrzeć na tego, którego przebili (Zachariasz 12,10), narodzenie z dziewicy (jakkolwiek absurdalnie to brzmi w naszych czasach, Izajasz 7,14). Miejsce narodzin Jezusa (micheasz 5,1). Tych proroctw jest dużo dużo więcej i wszystkie są potwierdzone przez naukę, bo wszystkie te teksty są datowane naukowo przez naukowców na ok. 200-50 lat przed narodzinami Chrystusa.
1
@Szreko no ale jakie są dowody na ten wielki wybuch?
1
@Szreko dlaczego? Jakie masz dowody na wielki wybuch np?
1
@Szreko jakich rzeczy się nie da obronić? Bo ja mogę Ci pokazać mnóstwo proroctw, które możemy udowodnić naukowo np. księgi, które podają dokładne info o przyjściu Jezusa a są datowane na ok 100lat przed tym wydarzeniem
2
@Mr8lack zgadzam się. Sama Biblia mówi, żeby mieć taką wiedzę żeby zawsze być w stanie obronić swoją wiarę, która właśnie nie ma być ślepa tylko oparta na doświadczeniach/faktach i samej relacji z Bogiem.
1
@Szreko w nowym testamencie jest taki sam Bog. Jezus jak wróci ponownie na ziemię to będzie miał szatę całą we krwi, jak mówi Biblia zresztą.
2
@Mr8lack nie byłoby mowy o cudzie bożym. Cuda się dzieją codziennie na całym świecie, nawet udokumentowane uzdrowienia z choroby itp. a ludzie i tak sobie znajdą na to wytłumaczenie.
Bóg już zrobił wszystko co mógł dla ludzkości. Uratował ją. Ludzie po prostu muszą zrobić jedna banalna rzecz mianowicie przyjąć tej ratunek a przez swoją pychę nawet tak prostej rzeczy nie potrafimy zrobić.
2
@Mr8lack no ale co dokładnie? Zabić Rosjan, którzy atakują niewinnych ludzi czy co?
2
@Mr8lack i co uważasz, że Bóg powinien zrobić w przypadku tej dziewczyny?
2
@Medium w żadnym wypadku cierpienie nie jest planem Bożym. Wszelkie choroby i cierpienia są dziełem diabła. Ktoś kiedyś powiedział "zło jest brakiem Boga, tak jak ciemność jest brakiem światła". Całe zło na świecie wzięło się właśnie z tego, że ludzie odrzucili Boga i sami się postawili na jego miejscu.
4
@FC1899Barca ale to Bóg urwał nogę dziecku czy inni źli ludzie?
0
@Jacu327 nigdy nie wiadomo czy po Putinie nie przyjdzie ktoś jeszcze gorszy
15
@tomek8756 nie no lewica zarzucająca komuś perwersję to jest szczyt hipokryzji
2
Już myślałem, że Idze psycha siadla a ona se przysiady robiła
0
@AxelF akurat większość (jeśli nie wszystkie) wydarzenia z tamtego okresu mają mniejszą ilość potwierdzonych źródeł niż Biblia. Po prostu, jak sam powiedziałeś, w pozostałe wydarzenia historyczne jest łatwo uwierzyć, zatem nikt ich nie kwestionuje.
Weźmy np spalenie Rzymu przez Nerona (po pierwsze dlatego, że jest ono z podobnego okresu, po drugie bo dotyczy częściowo chrześcijan). Cała aktualna wiedza o spaleniu Rzymu pochodzi z 3 źródeł - Swetoniusz, Tacyt i Kasjusz (swoją drogą dwóch z nich wspomina w swoich dziełach też o Jezusie). Historycy wiarygodność jakiegoś dzieła oceniają przez to jaka jest najstarsza zachowana kopia, jaki jest okres dzielący kopie od daty wydarzenia i liczbę znalezionych kopii. Przykładowo najstarsza zachowana kopia "Roczników" Tacyta opisujących pożar w Rzymie jest datowana na 1100r.n.e. Czyli najstarsza kopie od wydarzenia, które ona opisuje dzieli ok 1000 lat. Do tego różnych kopii tego dzieła mamy 20. Mimo takich liczb nikt nie podważa tego dzieła. Jak natomiast sprawa wygląda z Nowym Testamentem? Najstarsza kopia fragmentu nowego testamentu jest datowana już na 114r.n.e. Najstarsza kopia Całości NT datowana jest na ok. 325r.n.e czyli od wydarzenia, które opisuje dzieli ją tylko 225lat. Dodatkowo jaka jest liczba kopii(manuskryptów, zwojów itp) NT? 5366(!!). Jak widać nie ma żadnych podstaw żeby nie traktować poważnie przynajmniej NT (chociaż że starym sprawa wygląda podobnie).
Wróćmy jeszcze do tego Rzymu. Tacyt pisze:
"Nie ustępowała hańbiąca pogłoska i nadal wierzono, że pożar był nakazany. Aby więc ją usunąć, podstawił Neron winowajców i dotknął najbardziej wyszukanymi kaźniami tych, których znienawidzono dla ich sromot, a których gmin chrześcijanami nazywał. Początek tej nazwie dał Chrystus, który za panowania Tyberiusza skazany został na śmierć przez prokuratora Poncjusza Piłata, a przytłumiony na razie zgubny zabobon znowu wybuchnął nie tylko w Judei, gdzie się to zło wylęgło, lecz także w stolicy, dokąd wszystko co potworne albo sromotne zewsząd napływa i licznych znajduje zwolenników. Schwytano więc naprzód tych, którzy tę wiarę publicznie wyznawali, potem na podstawie ich zeznań ogromne mnóstwo innych, i udowodniono im nie tyle zbrodnię podpalenia, ile nienawiść ku rodzajowi ludzkiemu. A śmierci ich przydano to urągowisko, że okryci skórami dzikich zwierząt ginęli rozszarpywani przez psy albo przybici do krzyżów, albo przeznaczeni na pastwę płomieni i gdy zabrakło dnia, palili się służąc za nocne pochodnie. Na to widowisko ofiarował Neron swój park i wydał igrzysko w cyrku, gdzie w przebraniu woźnicy z tłumem się mieszał lub na wozie stawał. Stąd, chociaż ci ludzie byli winni i zasługiwali na najsurowsze kary, budziła się ku nim litość, jako że nie dla pożytku państwa, lecz dla zadośćuczynienia okrucieństwu jednego człowieka byli traceni"
Po pierwsze tekst potwierdza nam wydarzenia opisane w Biblii. Po drugie daje też odpowiedź na Twoje pytanie dlaczego tylko kilku historyków wspomina Jezusa. Ponieważ sam Jezus jak i chrześcijanie byli traktowani jak robaki. Wszyscy, podobnie jak dzisiaj zresztą, uważali chrześcijan za idiotów. Żydzi z wiadomych względów, Grecy i Rzymianie nie mogli się pogodzić z tym, w jaki sposób chrześcijanie czcili Boga. Nie mieli żadnych figurek, obrzędów itp. Po prostu mieli relacje z Jezusem. Dla Rzymian to było nie do pomyślenia, dlatego chrześcijanie jak byłi krzyzowani przez Rzymian na krzyżu mieli przybite tabliczki z napisem "Ateista".
Dowodow na prawdziwość Biblii jest mnóstwo tylko po prostu trzeba chcieć je znaleźć.
Nawet na YT są filmiki z góry Synaj gdzie jest jasno widoczne miejsce, w którym Izraelici wykuli sobie cielca i zaczęli go czcić jako Boga ( jest tam skała, na której są narysowane cielce i różne figurki). Są filmiki z miejsca gdzie była Sodoma i Gomora i jak ewidentnie to jak teraz wygląda ten teren potwierdza Biblijny opis jego zniszczenia. W Izraelu zachowała się w tym samym miejscu studnia Jakuba przy której Jezus rozmawiał z Samarytanką. Do tego dochodzi multum innych wykopalisk.
Naprawdę dowody potwierdzające Biblię i wydarzenia w niej zawarte są nie do odrzucenia jeśli się to wszystko faktycznie sprawdzi.
0
@AxelF to, że w coś jest trudno uwierzyć nie znaczy, że jest to niemożliwe. Kiedyś jednak internetu nie było i jak coś się działo w jednym miejscu to wiedziały tylko o tym osoby, które tam w tym momencie były. Stąd brak większej ilości tekstów (co oczywiście nie znaczy, że takowych w ogóle nie ma).
0
@AxelF gdzie te dowody na "zmitologizowanie" wydarzeń? Wcześniej napisałeś, że Jezus to postać fikcyjna więc przytoczyłem teksty świeckich (niewierzących) autorów/historyków, między innymi Serapiona, którzy potwierdzają jego istnienie oraz wydarzenia, które miały miejsce z nim w roli głównej. Cały czas też piszesz o kościele, domyślam się, że katolickim, który z Biblia ma niewiele wspólnego na co wskazuje chociażby fakt zakazania w przeszłości przez KK czytania Biblii.
5
@FC1899Barca ale no akurat ten obrazek to prawda
1
@taris ale ter Stegen w Barcelonie jest już parę lat i to nie jest jego pierwszy sezon