0

@draxidox Nie ma co się dziwić, że pusty, ciężko znaleźć tylu naiwniaków xD to, że nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości, że przypłaciłeś srogo za bilet to twoja sprawa.

0

@draxidox Nawet jeżeli nie ma tańszych biletów to dlatego, że zacząłeś szukać za późno i zostały bilety dla jeleni, ale jak widać takie też schodzą.

0

@draxidox Największy kwik mam z twojego lotu za 2k :być może już nie ma tańszych lotów (nie chce mi się szukać, ostatnie miesiąc szukałem biletów do Tajlandii) co nie znaczy, że taki bilet bym kupił, ale widocznie lubisz przepłacać a, na jeleniach najwięcej linie zarabiają.

1

@pt9 Kółeczko wokół Wigier i Hańczy rowerem obowiązkowo.

0

@draxidox Oczywiście, że są trzeba tylko kombinować i poszukać (jak nie potrafisz to było się poradzić), ale dałeś się zrobić jak Janusz i płacisz 2k za Split, a ja za 2,8 k z Bangkok.

0

@draxidox Przepłaciłeś za bilety i przepłacisz w tej całej Chorwacji. Rok temu tam byłem i ceny to nieporozumienie.

0

@pt9 Dlatego wolę pracę z domu, play chodzi cały czas ;)

0

@draxidox o matko, ale w bambuko Ciebie zrobili z tymi biletami, za 2800 to ja lecę w sezonie do Bangkoku xD

0

@michal26 Czyli rozumiem, że pracuje 8 h w korpo i mam ileś tam na godzinę i jak zacznę pracować 6h dziennie to stawka mi się zwiększy?

0

@Comentateiro U arabów jest prościej - pierwsza miesiączka i w pełni dojrzała kobieta, natura wyznacza granicę.

0

@Archie bez cebuli nie ma jajecznicy dla mnie

0

@Rust_Cohle kot szkocki zwisłouchy

0

Vertonghen jest rok starszy od Glika :D

2

@MesQueUnClub_87 Iceman czy mitoman? - Richard Kuklinski. Historia Bez Cenzury - wpisz sobie na youtube.

1

@MesQueUnClub_87 Obejrzyj sobie film nawet z polskiego podwórka Historia bez cenzury, tam masz ładnie to wyjaśnione. Koleś na ściemniał ile mógł by zrobić szum i zarobić na tym. Ma potwierdzone 4 czy 5 osób, reszty mu nie udowodniono bo nie było takich sytuacji, a jeszcze wyszło na jaw, że żadnych zleceń od mafii nie dostawał, a jego morderstwa były z chęci zysku (głównie mordował byłych wspólników) bo był nieudacznikiem i krętaczem, co ledwo wiązał koniec z końcem.

0

@MesQueUnClub_87 Przecież to kłamca i mitoman. Jak to zwykły łach, który zabił z 4 osoby, a nie jakiś mega ice killer xD

1

@Shadow23FCB od razu praktycznie

4

@tomek8756 Kazałbym rodzicom i żonie uciekać za granicę, ale sam chyba bym został walczyć. Mam dobrą pracę którą mógłbym wykonywać właściwie wszędzie na świecie, podobnie żona, ale poczucie obowiązku wobec kraju byłoby silniejsze. Może to głupie, może naiwne, ale liczę, że paru naiwniaków się znajdzie i razem staniemy koło siebie.

0

@Viajero 12 małp oraz 7 lat w Tybecie

3

Marzy mi się finał Argentyna - Portugalia, zwycięstwo Messiego i zamknięcie dyskusji na amen kto jest lepszy i zamknięcie również pięknego rozdziału rywalizacji.

1

@tristan87 Jestem z Polski B mam prawo na analfabetyzm :D

3

@Comentateiro Niestety - polska B, polska A jak widać.

0

@Abominacja Jesteś tak skrajnie ograniczony, że nawet mi Ciebie nie szkoda. Zawsze to weselej na tej stronie.

1

Czyli zaczyna się mydlenie oczu. Transfer Lewego nie wypali, więc zaczyna się nagonka w mediach, ech...

0

@blazeq Nie wiem jak wygląda sprawa żłobków, ale siostra pracuje w palcówce prywatnej z możliwością indywidualnego nauczania dla potrzeb dziecka. Wiek raczej przedszkolny. Na pewno trzeba tam zapłacić sporo kasy, żeby tam dziecko zapisać, ale kadra jest bardzo dobrze wykwalifikowana.

0

@blazeq A widzisz jednak nie dotyczy Ciebie to personalnie, a pośrednio jednak tak. To dodam tylko dwie rzeczy od siebie.

Mój stryjek wykłada na uczelni, z zawodu jest leśnikiem. Pracę na uczelni traktował jak miłą odskocznię od pracy która naprawdę lubi. Pracował w oświacie 5 lat i zrezygnował, a dlaczego? Kompletnie nie radził sobie ze studentami, którzy mieli po pierwsze kompletnie w dupie kierunek leśnictwo, a po drugie z roku na rok przychodzili coraz więksi debile za przeproszeniem na studia. Dał sobie siana bo po prostu było mu smutno jak produkował się na wykładach, a wszyscy mieli do gdzieś.

Druga sprawa którą poruszyłeś to kwestia przedszkoli czy żłobków. Niestety, ale chcesz mieć pewność, że dzieckiem zajmie się odpowiednia kadra to wysyłasz do prywatnej placówki i płacisz. Siostra skończyła pedagogikę specjalną i naprawdę musiała się mocno napocić na dodatkowych kursach, szkoleniach i kursach podyplomowych, żeby zaczepić się w dobrym przedszkolu prywatnym, żeby porządnie zarobić.

Podsumowując nie mam zielonego pojęcia czy pełna prywatyzacja rozwiązała by problem szkolnictwa. Nie mam zielonego pojęcia jak w dzisiejszych czasach skusić do pracy nauczyciela jak byle ziutek po licencjacie z angielskim w dużym mieście w korpo ma na start 3,5 k netto. Dostrzegam problem i rozumiem to co piszesz, ale niestety nie mogę zrozumieć ludzi którzy godzą się na ten zawód i potem mają pretensję, że mało zarabiają w stosunku do kwalifikacji jakie mają.

0

@prokofiew Szczerze? Nie miało to dla mnie żadnego znaczenia czy nauczyciel był słaby, dobry, średni, poświęcał się pracy czy też olewał. Jak ktoś jest głupi to nawet najlepszy nauczyciel nie pomoże. Nic z edukacji poza dobrze opanowany językiem angielskim nie wyniosłem. Mało tego, studia też mi dużo nie dały. Potem kursy, szkolenia za które sam zapłaciłem po studiach zaowocowały na przyszłość. Dodam, że zawsze rodzice mi tłukli do głowy, że muszę się dobrze uczyć bo skończę rowy kopać. Miałem praktycznie zawsze wzorowe świadectwo, a co mi to dało w późniejszym, dorosłym życiu?

0

@blazeq No to wracamy do meritum - po co się tam pakować jak wiadomo, że to słabo płatna praca, niedofinansowany sektor oraz bardzo stresująca i odpowiedzialna funkcja? Bo mi nie odpowiedziałeś na to pytanie,a zacząłeś jakieś wywody o prywatyzacji.

1

@blazeq Frustracje za błędne decyzje życiowe możesz mieć tylko do siebie. Jeżeli tego nie rozumiesz to całe życie będziesz rozgoryczony. Nie mnie oceniać czy sektor edukacji powinien być lepiej dofinansowany czy nie. O czym innym pisałem, więc nie rozumiem po co ta dyskusja? Skończyłem prawo, czy jestem prawnikiem? Nie bo finalnie mi się to nie opłacało. To tak jakby skończył aplikacje prokuratorską, poświecił mnóstwo czasu na to, a po 15 latu się obudził, że może jednak za mało zarabiam w jakieś prokuratorze regionalnej i wył bo mało hajsu mam i małe podwyżki, a system sądownictwa jest niedofinansowany. Może warto było pomyśleć o tym wcześniej, a nie pchać się do szkoły i teraz mieć żal to wszystkich, a nie do siebie.

32

@blazeq Nie rozumiem tego rozgoryczenia, nikt nikomu nie kazał iść pracować do szkoły jako nauczyciel.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?