10

TL;DR, ale ciężko było krócej.
Powiem tak.
Do komentarzy użytkowników pragnących zwolnienia trenera się przyzwyczaiłem. Nie można mieć za złe kibicowi Barcelony, że chce widowiskowej gry - sam fanem obecnego "stylu" nie jestem.
Aaaaale...
Czym innym jest pisanie komentarzy, a czym innym pisanie artykułów. Autorko, nie traktuj tego personalnie, ale artykuł jest strasznie tendencyjny, co raczej nie przystaje etosowi dziennikarskiemu, bo chyba tak możemy to nazwać. Konkretnie doczepiam się do feralnego zdania - sparafrazuję - "Barcelona nie zwolni Valverde, choć powinna była zrobić to już dawno".
W interesie klubu jest zdobywanie trofeów. Jeżeli klub pod wodzą danego trenera je zdobywa (dublet w zeszłym sezonie, jedna porażka w lidze) lub może je zdobyć (wciąż walczymy na wszystkich frontach, 1. miejsce w tabeli, półfinał CdR), to czy klub rozwiąże z nim umowę, bo kibicom nie podoba się styl? Nie gramy ładnie, to fakt, ale era Guardioli nie wróci, więc jeżeli ktoś czeka na powrót - czas pójść dalej.

0

Alba gra bardzo ofensywnie, więc postawienie go jako trzeciego stopera się nie uda. Na ten moment chyba 4-2-3-1 wygląda najlepiej, przynajmniej na papierze

0

To jest sarkazm.

0

Nie pasują mi Twoje głupie komentarze w stylu "niech mu przestaną płacić". Rozumiem, że jeżeli chodziłoby o Twoje zdrowie i karierę przez najbliższe 10 lat też byłbyś taki skłonny do poświęceń i ryzyka? Skoro nie chciał operacji, to widać miał do tego powody. A hasło, że on sobie siedzi na ławie i się cieszy, bo mu płacą, jest zdecydowanie trafne. W końcu gołym okiem widać radość wszystkich zawodników, którzy nie są powoływani, a mimo wszystko hajs im leci.
Czasami wstyd mi za kibiców Barcelony. I to ostatnio coraz częściej.

0

Ty jesteś poważny?

21

Czytelnicy nie mają opcji "grał za krótko" bądź "brak oceny", więc zostawiają notę wyjściową.

0

Idźcie trollować na notatnik, czy gdziekolwiek, proszę.

0

?

0

Bezczel odpowiedział po miesiącu, także nawet jeżeli pierwszy diss Szpaka nie był jakiś wybitny, to i tak zaczynał z baaaaardzo dużym minusem (:

0

?????

1

Gerard, nie Generał. Proszę czytać ze zrozumieniem :p

0

Rozumiem, że to w ramach odmładzania składu.

1

Chodziło mi o mecze innych lig niż PL, bo w przypadku PL jest _pl zamiast _other

2

Jeżeli chodzi o mecze, to teraz zamiast /r/soccerstreams jest /r/soccerstreams_other

8

To w końcu co ważniejsze, oszczędzanie na LM czy zdobycie PK, który wszyscy nazywali gówno-trofeum? Zdecydujcie się, bo to już nawet nie jest śmieszne

2

Nigdy nie zrozumiem nazywania piłkarzy noszących nasze barwy "szrotem". Okropny brak klasy (:

1

Alena ma taką lekkość gry dziś, że aż jestem w szoku : D

0

Nie ironizuj w moim kierunku, bo jeżeli przeczytasz jeszcze raz mój komentarz, to zobaczysz, że niepotrzebnie się przyczepiłeś. Ale okej, widocznie nie zrozumiałeś o co mi chodzi.

Nie napisałem nigdzie, że siedzący na ławce zapewniają taką samą bądź wyższą jakość niż ci, którzy grają. Wprowadzanie zawodników do drużyny powinno chyba jednak polegać na tym, że pozwala im się pograć z najlepszymi, a nie wpuszcza na boisko z pozostałymi rezerwowymi i graczami cantery. W tym przypadku piję chociażby do ostatniego meczu z Levante - tak jak dla autora (autorów?) ocen za mecz, zagadką jest dla mnie wpuszczenie Suareza, gdy minuty mogli łapać inni zawodnicy.

Zestawiłem "dobro klubu" i perspektywę trenera, który wystawia najmocniejszy skład, z perspektywą młodego zawodnika, który chce grać.

0

Też jestem zdziwiony, że dostał cokolwiek powyżej 5,0.

1

Możemy sobie śmieszkować z grania z ogórkami w lidze francuskiej (co jest oczywiście prawdą), ale dla młodego piłkarza (~20-letniego) najważniejsze to grać. U nas z kolei jest dość mocna eksploatacja piłkarzy w okolicach 30-tki, zaś rotacje nie polegają na komponowaniu składu na zasadzie doświadczeni + młodzi do ogrania, tylko albo gra pierwszy garnitur, albo 2/3 składu jest wymieniane. Wiadomo, że są wyjątki, jak Arthur czy Dembele, którzy mimo młodego wieku grają regularnie w pierwszym składzie, ale na dziś wydaje mi się, że obaj panowie "de" dostaną więcej minut w PSG niż u nas.

0

Nie, to czyni Cię świadomym wyborcą. Mam tylko nadzieję, że partią, o której mówisz, nie był ani Palikot, ani Nowoczesna :D

0

Nawet bardzo dobrze ;)

2

Genialne zestawienie. Bardzo szanuję włożoną pracę nie tylko w wykresiki, ale w ich analizę. Czapka z głów, bo naprawdę solidna robota! :)

1

W krajach stosujących krótką skalę bilion to miliard. Np. w USA.

0

Potrzeba przyzwoitego zmiennika na gwałt, nie kolesia, który kosztował bodajże 60 milionów i jest już czymś w rodzaju mema wśród kibiców, bo kiksuje z dwóch metrów. To, że odzyska formę, to pobożne życzenie i nic pewnego. Na ten moment jest za drogi i pod formą, więc nie ma się nawet nad czym zastanawiać. Kwestii Realu nawet nie poruszam.

0

Wydaje mi się, że jest kilka takich osób, ale to zdecydowana mniejszość (:

0

Morata na ataku robi swoje. Gdybyś wrzucił tam bramkostrzelną '9', to by mieli ponad 50 bramek spokojnie.

14

Chelsea Sarriego nie jest defensywna.

0

Ależ ładnie powiedziane :)

0

Z tym "zakopującym" zdecydowanie nie byłoby najlepiej, gdyby Różal z nim pogadał "po swojemu" :p

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?