0

Laim
Mecz to mecz. Tam są wielkie emocje, ale to wtedy jest właśnie czas i miejsce na emocje. Można sparafrazować powiedzonko o Las Vegas i uznać, że "co dzieje się na meczu, zostaje na meczu".

Problem z Mou jest taki, że zaczął śwaidomie dorabiać gębę Barcie już poza sportem. Skąd się wzięły spiski z UEFA, z sędziami, z innymy klubami. Szczytem są już napaści personalne na Messiego czy innych zawodników. I nie chodzi o to, że poza fanami Mourinho i Krystyny wszyscy to olewają. Chodzi o to, że gdzieś musi być granica dla chamstwa. Nie każdy musi doceniać Messiego (nie wyobrażam sobie co prawda jak ktoś, kto lubi piłkę może mieć z nim problem), ale szczytem było kpienie z jego choroby (i innych przy okazji), a ostatnio z kontuzji. Tylko czekać, aż się wszarze do Tito lub Abidala przyje...ą.

0

mistrzyk
Gest jest ok w tej sytuacji, ale w wykonaniu innych klubów. W wykonaniu Realu pod wodzą Mourinho jest jak zwykle żałosny. Koleś poświęcił tyle, żeby sprowokować kampanię ninawiści, żeby aktywować wszelkiej maści łajzy i półgłówków do natarcia na wizerunek i zawodników Barcy, że taki gest w wykonaniu akurat tego sztabu jest po prostu śmieszny i zupełnie niejednoznaczny. Mam rozumieć, że Pepe i Mou założą koszulki dla Tito, bo mają klasę? :)
Nie. Założą, bo taka sytuacja to zawsze forma szantażu moralnego i po prostu wypada. Decydował pewnie klub, który jest ponad tym żulikiem i powoli ma dosyć socjopaty na ławce.

Wszedłem przed chwilą na najgłupszą stronę w sieci i głuptasy w większości oceniają ten gest jako przejaw klasy Realu :) To śmieszne, że Real jako klub historyczny, pozory klasy i honoru musi wyszarpywać z ekskrementów Morinho takimi właśnie - narzuconymi przez konwenans - gestami. To przecież Portugalczyk jawnie zmienił zasadę "bij mistrza" na zasadę "obrzygaj i opluj".

To dlatego szarańcza i wszarze tak tłumnie ruszyli w sieć, aby lżyć klub we wszystkich popularnych miejscach. Durnie zgłaszają nawet filmiki na Youtubie :) Trzeba przyznać skutecznie, masa materiałów zniknęła stamtąd lub przeniosła się na inne serwisy.
Z drugiej strony tworzą durne filmiki, robiąc z Realu klub coraz bardziej żałosny. Ostatnio krzyk mody, to filmik jak to sędziowie obrabowali Real z mistrzostwa :) Kur... ludzie 12 punktów straty na półmetku, 3 miejsce w lidze, a ktoś wpada na pomysł, żeby to kwestionować... To jest właśnie produkt Mourinho - irracjonalny nadaktywny kretyn.

0

Myślę, że to nikomu nie jest potrzebne. Kogo obchodzą gesty Portugalczyków? Mourinho jest niewiarygodny we wszystkim, co robi. Zrobił wodę z mózgu kilku piłkarzom, także szopka ze wsparciem to jak klolejny palec w oko. Ludzie znajdujący się w pozycji żulika powinni milczeć w takich chwilach. Jedyna pozytywna rzecz jakiej dokona Mourinho to rezygnacja z piłki i terapia odwykowa. Gość jest socjopatą, ale jak widać ostracyzm poniekąd działa na jego zachowanie. Nie dostaje wyróżnień, jest ignorowany, media się odwracają. Już nie jest "the special one". Powoli coraz bardziej przypomina żulika, który miota się jak dzieciak, byle być w centrum. Jeszcze kilka porażek Realu i wyjazd ze wspólnej przestrzeni.

0

Krzeczo
Messi strzela.

0

Macie rację! Ja jutro wyjdę na murawę z determinacją, jak na klasyka. Mam zamiar odciążyć trochę Messiego i coś ustrzelić. Na koszulce będę miał pozdrowienie dla Tito, więc łatwo mnie rozpoznacie. Dzięki chłopaki. Polscy fani są najlepsi. Rozmawiałem wczoraj z Xavim i podziela moją opinię.
Dobra lecę na trening, bo już mnie Andres wydzwania, że wszyscy są, a ja jak zwykle spóźniony, hihi :)
PS Nie martw się Stelios23. Właśnie tak jutro zagramy.

0

BarcaForever24
"Zdaje się, że kompletnie nie wiesz o czym mowa a zabierasz głos."
Całkiem możliwe... :) Teraz przyjrzałem się dokładniej co mialeś na myśli i rzeczywiście wyrwałem się niepotrzebnie.

0

BarcaForever24
Nie ma ciągu zdarzeń. Po prostu wymyśliłeś sobie, że chodzi ci akurat o ten zestaw wylosowany za pierwszym razem. Prawdopodobieństwo wynosi dokładnie tyle samo, co w przypadku każdego innego układu, czyli 1 do ponad 5 tys.

0

Real w fazie grupowej wcale nie grał wybitnej piłki. Gdyby City zagrało na swoją miarę, Real mógł odpaść. Kluczowy był mecz w Madrycie, gdzie wyciągneli wynik w ostatnich minutach. Geniusz Benzemy i szmata Krystyny dały rzutem na taśmę bardzo cenne 3 punkty. A Manchester zawiódł na dodatek z mlodzikami Ajaxu. Real dużo zawdzięcza rozczarowującej postawie Anglików.

0

Hmm...
Albo kibice piłkarscy to faktycznie zgodnie ze stereotypem mega bystrzaki albo są tu sami nastolatkowie jeszcze przed pierwszym wąsem.

To że strona Realmadridpl jest najgłupszym miejscem w sieci jakie widziałem to swoją drogą, ale tutaj też się ostro leci. Ta ekscytacja, to "my", to wszystko tak na poważnie? Czujecie się członkami Barcelony? :) Dzięki Bogu ani wy nie macie nic wspólnego z Barcą, ani kretyni z tamtej strony z Realem.

Niektórzy z was zachowują się jakby byli bardziej chorzy niż sam Vilanova. Ta troska na siłę, te bzdety o jakimś pojednaniu między gimbusami. O Jezuuuu!!! Przygłupy zdominowały sieć.

0

matesfcb93
W trakcie chemioterapii nie da się nic robić, bo jest to zabieg wykańczania organizmu. Hamuje regenerację komórek (wszystkich), celem oczywiście są komórki rakowe, ale cierpi cały organizm. Wszystko zależy od intensywności leczenia, ale skoro nawrót został wykryty wcześnie, to być może nie będą go męczyć chemią za bardzo. Radioterapia z kolei nie jest tak obciążająca i pozwala na normalne funkcjonowanie, więc naświetalnia nie powinny przeszkadzać w pracy. Operacja to formalność i klika dni hospitalizacji. Najgorsza dla funkcjonowania jest chemioterapia i to ten zabieg fizycznie powstrzyma Tito przed pracą. Nie wiadomo też jak on sam zachowa się w obliczu choroby. Czy będzie chciał prowadzić drużynę, czy wybierze spokój, aby na dobre uporać się z chorobą?

0

ronnie5000
Raczej dobrze. Operuje się najszybciej jak to możliwe, żeby nie pozwolić na wzrost oraz ewentualne przerzuty. Villanova kontrolował się regularnie po przebytej chorobie, bo taka jest praktyka w leczeniu, więc to co teraz wykryto zniszczą miejmy nadzieję w zarodku. Nie wiem niestety jak zjadliwy jest jego nowotwór, ale trzeba wiedzieć, że rak to nie wyrok i im wcześniej wykryty, tym większa szansa pełnego wyleczenia. Niektóre nowotwory leczą się w znakomitej większości przypadków, jeśli nie są wykryte zbyt późno rzecz jasna.

PS zidaunbpe
Jak tam na najgłupszej stronie w sieci? Radość i wezwanie do remontady czy jeszcze nie? :)

0

Alexis już popada w śmieszność z tymi wywrotkami. Znakomitego Alexisa widziałem raz, podczas gry dla reprezentacji. Inne zadania, inna rola w drużynie. W Barcelonie gra bardzo przeciętnie i na dodatek kładzie się regularnie, psując często wiele fajnych akcji, które mogłyby powstać, gdyby grał do końca.

0

Tak coś mi nie pasowało... 10, a nie 11.
Cordobę należy wykreślić z listy - ostatni mecz przecież :)

0

Messimilian
Jest takich kilka, 11 dokładnie:
Chelsea - 8 meczów, 0 bramek, 2 asysty
Rubin Kazań - 4 mecze, 0, 0
Inter - 3, 0, 0
Liverpool - 2, 0, 0
Benfica - 2, 0, 2
Deportivo Xerez - 2, 0, 1
Al-Sadd - 1, 0, 1
Udinese - 1, 0, 0
Murcia - 1, 0, 2
Cadiz - 1, 0, 1
Cordoba - 1, 0, 0

0

AdrianM11
Oj nie, Chelsea to drużyna wyjątkowo dla Messiego nieszczęśliwa. Taki mały koszmar, można powiedzieć. Grał przeciwko niej ośmiokrotnie i nigdy nie użądlił. Zaliczył jedynie dwie asysty. Jeszcze ten karny z LM... klub fatum ewidentnie.

0

Jak już wnikać w nabijanie goli a la Zico, to trzeba uznać, że Messi ma już 96 bramek w 2012 roku. Oprócz oficjalnych jest jeszcze 5 z presezonu i 3 z czerwcowego meczu charytatywnego.

0

Zawiedziony żulik. Modlił się w intencji poważnej kontuzji, a tu taki numer mu los wykręcił.

0

A tutaj bramka Zico


Warto dodać, że w akcji bramkowej brał udział Prezes PZPN Zbigniew Boniek :)

0

Przeczytałem, że Zico miał zmiażdżyć system swego czasu. Wikipedia ponad 20 bramek za mało mu zliczyła, ale wg obliczeń statystyka Flamengo, w 1979 roku Zico strzelił 81 bramek w lidze, siedem w reprezentacji i jedną w towarzyskim meczu Argentyna - reszta świata.
Zwraca szczegolną uwagę ta jedna bramka. Otwiera ona bowiem, możliwość dodania Messiemu 3 bramek z czerwcowego towarzyskiego meczu - Messi vs reszta świata :) Messi ma 91 bramek w 2012!!! :)

0

No tak, masz rację, zapomniałem o tej sytuacji. Rzeczywiście tam mogła być czerwona za chamskie zachowanie na Alexisie. Mogła też być i żółta.

0

misiaty7
"Dodam jeszcze ze gdyby sedzia byl normalny to Betis mecz mogl konczyc w 10 lub 9."

O czym ty piszesz? Nie przypominam sobie żadnych kontrowersji z tego meczu. Skąd więc 2 czerwone dla Betisu w twojej głowie się wzięły?

0

Ale złośliwy ten Ibra :)
Skoro już jednak podpuszcza, to niech ma:
W sezonie 2011/12 zdobył 40 bramek, z czego 14 z karnych.
Obecnie - 22 bramki, 2 z karnych.
Messi:
2011/2012 - 86 goli, też 14 z karnych
Obecnie - 31 goli, też 2 z karnych.

Ma chyba żal do Barcy za Ligę Mistrzów.

0

Dodam jeszcze, że Messi poprzez swoją grę uczy również historii piłki nożnej. Dzięki pogoni za rekordem, odkurzył znakomitego napastnika, który popadł w zapomnienie. Niewielu Mullera znało, niewielu pamiętało, a teraz? Każdy zna jego nazwisko, jego dokonania, może niedługo ktoś wygrzebie z lamusa jego bramki z tamtego okresu. Podziękuj Messiemu, bo dzięki niemu dowiedziałeś się, że grał kiedyś taki "bombardier" z Niemiec, który w 1974 roku bardzo skrzywdził Polskę.

0

DamianWST
Ten wynik robi ogromne wrażenie.
Mam dla ciebie zajęcie po lekcjach. Zbierz dane najlepszych strzelców z każdego roku kalendarzowego od czasów Mullera, do czasów Messiego. Informacje przedstaw za pomocą tabelki i umieść w formacie graficznym na dowolnej stronie do dzielenia się treścią. Następnie, wyślij link z treścią do redakcji. Być może twoja praca zostanie doceniona i otrzymasz publiczne podziękowania pod artykułem. Ponadto, nauczysz się czegoś i może w przyszłości będzie lżej, a także... docenisz sam wynik.

0

Ale że niby Messi bronił? :)
Messi od dłuższego czasu się oszczędza i nie śmiga po boisku jak dawniej. Tym bardziej zdumiewa, że jest tak skuteczny przy tak zachwawczym nakładzie sił. Była na tej stronie tabelka po Lidze Mistrzów z zaznaczonym przebiegniętym dystansem kilku zawodników. Messi odstawał wyraźnie, co dobrze oddaje jego sposób poruszania się po boisku ostatnio.

0

DamianWST
Messi 86 goli w 66 meczach.
Muller 85 w 60 meczach.
Skuteczność Niemiec miał wyższą, ale czy jego wyczyn robi większe wrażenie? Chyba nie powinien. Oba wyniki są fenomenalne, a gdyby jeszcze się uprzeć i spróbować znaleźć wspólny mianownik dla skuteczności obu snajperów, należałoby przypomnieć, że Muller strzelił 12 bramek w 5 meczach grając w turnieju ustanowionym specjalnie, aby zapchać kilkutygodniową dziurę po Igrzyskach Olimpijskich, a przed rozpoczęciem sezonu. Muller nie zagrałby tam, podobnie jak pierwsza jedenastka Bayernu gdyby nie naciski kibiców, którzy wymogli na klubie wystawienie najsilniejszego składu, po tym, gdy klub pierwszy mecz zagrał rezerwami.

Jeśli nie wliczać występów na tym okazjonalnym turnieju, skuteczność Mullera wypada niemal dokładnie tak samo, jak Messiego. Muller w 66 meczach ustrzeliłby 87 bramek, a Messi ustrzelił 86.

Można też sobie wyobrazić, co by było, gdyby najsilniejsza Barca zagrała kilka spotkań z trzecioligowcami. Można spojrzeć na mobilność Messiego i Mullera. Pierwszy krąży po całym świecie, drugi miał pod tym względem lepiej.
Można w końcu skupić się na rozwoju taktycznym w piłce, na przestrzeni tych 40 lat. Patrząc po rekordach, kiedyś strzelało się chyba nieco "łatwiej", co może dodatkowo wyróżniać Messiego.

Fenomenalne osiągnięcie bez względu na liczbę gier. Więcej już trudno rozegrać, także ten rekord może się utrzymać bardzooo długo.

0

MVP23
"Kiedy Barcelona grała z amatorami (rolnikami, drwalami, policjantami, gornikami itp.)?"
No żeby aż tak, to sobie nie przypominam :)
Wyniki rzeczywiście bywały wtedy wyższe, ale naprawdę ówcześni przeciwnicy Santosu byli odpowiednikami dzisiejszego San Marino?
Nigdy w to nie wnikałem do tego stopnia. Sądziłem, że Pele grał w lidze zawodowej.

0

MVP23
Nie widziałem Pelego, ale statystyki ma imponujące, niezależnie od tego przeciwko komu grał. Barcelona też gra wiele spotkań z drużynami, które nie mogą się z nią równać i regularnie dostają kilkubramkowe baty. Nie widzę sensu w próbach umniejszania dokonań Brazylijczyka. Jak dotąd nikt nawet nie zbliżył się ze skutecznością na przestrzeni całej kariery do niego. Wydaje się, że Messi ma szansę, ale jeszcze długa droga przed nim. Na razie - można powiedzieć - jest na półmetku.

0

konrado6
Zapytałeś o liczbę meczów Pele, to ja też zapytam. Ile ich widziałeś? Gdzie można zobaczyć?

Krótka odpowiedź, bo ja nie widziałem żadnego. Tylko kilka najbardziej rozpowszechnionych akcji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?