xyzq
Dołączył/a: październik 2012
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Gwatemala - nie wygrała meczu od 11 spotkań. Ostatnie zwycięstwo odniosła w meczu przeciwko Jamajce (2:1). Wcześniej dwukrotnie pokonała reprezentację Antiguy i Barbudy, państwa o liczbie mieszkańców trzy razy mniejszej niż zaludnienie Białegostoku.
Zwyczajny sparing bez znaczenia. Messi nabił sobie statystyki, kończy sezon hat-trickiem i to jest dobre, ale Gwatemala to nie jest przeciwnik, który pozwala ocenić formę drużyny, czy zawodnika.
0
Argentyna zagra w sierpniu mecz towarzyski z Włochami. Potem Paragwaj.
0
Ok, ale niech w takim razie nie przesadzają z teoriami o przemęczeniu, bo jak widać wszyscy robili przynajmniej kilometr więcej w meczu, a niektórzy ponad 4 kilometry więcej . To statystyki z tej edycji LM i trzeba przyznać, że szału Barca nie grała. Moją osobistą irytację pogłębiał niezbyt ruchliwy Messi.
0
Messi spędził na boisku około 4700 minut we wszystkich oficjalnych rozgrywkach. Daje to około 53 pełnych spotkań. Biorąc pod uwagę, że nie zawsze się wysilał, można z czystym sercem uśmiechnąć się do szacunków tego fizjoterapeuty.
Zachęcam do zapoznania się ze statystykami LM. Kilka przykładów:
1. Messi średnio przebiegał 6900 m. na mecz.
2. Xavi - 9400 m.
3.Cesc - 9700 m.
4. Pedro - 9600 m.
5. Villa - 7600 m. (drugi po Messim) 31 lat
6. Alexis - 8000 m.
7.Adriano - 10600 m.
8. Iniesta - 8600 m.
9. Lewy - 11000 m.
10. Kuba - 11500 m.
11. Goetze - 12200 m.
12. Cazorla - 11200 m.
13. Muller - 12000 m.
14. Giggs - 7800 m. - 39 lat
15. Zlatan - 8000 m.
16. RvP - 11200 m.
17. Ozil - 11400 m.
18. CR7 - 10200 m.
19. Benzema - 11200 m.
20. Drogba - 9600 m.
Jak widać Messi przebiegał od 2 do 4 km mniej niż większość zawodników.
To znaczy, że np. taki Goetze przebiega w około 30 meczach tyle samo, ile Messi w 50. Kto jest zatem bardziej fizycznie eksploatowany?
Messi potrzebuje 44 spotkań, żeby przebiec dystans, który pokonuje Ronaldo w 30 meczach.
A więc 50 meczów Messiego, to odpowiednik około 30-40 meczów każdego innego zawodnika. Leo się nie przemęcza.
0
To działa trochę inaczej. Ale podoba mi się twój punkt widzenia. Spróbuję, jeśli mnie załapią, to najwyżej oddam i po sprawie. To dział trochę inaczej :)
0
Zdaję sobie z tego sprawę, chociaż nigdy nie doświadczyłem wysiłku na tej wysokości, ale...
Jeśli śledzisz uważnie piłkę, to 2 rzeczy z pewnością zauważyłeś:
1. Messi ostatnio przestał biegać. Widać to na ekranie telewizora oraz w statystykach przebiegniętych kilometrów z np. tej edycji Ligi Mistrzów.
2. Piłka nożna się nie zmieniła, koledzy Messiego oraz inni zawodnicy ciągle biegają. Nawet na tej wysokości.
Jeszcze niedawno określano Messiego jako chłopca z podwórka, który mogłby grać w piłkę od świtu do nocy, który wygląda jakby przed chwilą zrzucił plecak z książkami i ruszy ganiać za piłką. Rzeczywiście tak było.
Ostatnio nie widzę u niego takiej pasji. Coś jest nie tak, może zbyt dużo splendoru, może jest trochę znużony. Czekam na nowy sezon z nadzeieją, że Neymar zmusi go do biegania.
0
"kilka razy mogliśmy oglądać zmęczonego Messiego, który w pozycji z rękami ułożonymi na kolanach musiał odpocząć i uspokoić oddech."
Tak, też to widziałem. Po 10 minutach wyjątkowo tytanicznego marszu, połączonego z niewyobrażalnie agresywnym czuwaniem, najlepszy piłkarz świata musiał odpocząć i uspokoić oddech. Zajeździł się Messi w tym meczu.
PS. Na zdjęciu widać jak jego kolega poprawia strój, podczas gdy Mesjasz wyraźie cierpi za miliony.
PPS. Ciekawe jaką on ma rzeczywiście wydolność, bo kondycyjnie prezentuje się jak 50-latek. Może fajki popala?
0
Tylko, żeby mu rozpraw nie wyznaczyli w dniu jakiegoś ważnego meczu :)
0
Oj, zabawny jesteś. Skarbówka już wie co robić bez twojej pomocy. Poza tym Messi kopie piłkę, a unikaniem podatków zajmują się zawodowcy, którzy widocznie coś zepsuli. A może nie zepsuli... i się chłopak ostatecznie wywinie. Zobaczymy.
Wesley Snipes swoje odsiedział, ale on akurat - zdaje się - po prostu przestał się rozliczać :) No i to USA, nie Hiszpania.
0
W tamtym filmie grał Kazimierz Deyna, więc może kiedyś i Messi dostanie angaż.
0
Bilans zwycięstw Mourinho jest nieznacznie lepszy, niż bilans zwycięstw Realu w ostatnich 20 latach. 29,4% do 28,3%
Trzeba przyznać, że w ostatnim roku Real bardzo poprawił statystyki, bo jeszcze w styczniu 2012 roku Barcelona mogła pochwalić się blisko 47% udziałem zwycięstw w spotkaniach przeciwko klubowi z Madrytu, do 24% przeciwnika, licząc od 1994 roku. Reszta to remisy.
Obecnie jest to wciąż niezły wynik, bo wynosi niemal 42% na rzecz Barcy do wspomnianych 28% Realu.
Jednak ostatnie 8 spotkań to - statystycznie rzecz ujmując - katastrofa dla Barcy. 50% porażek, 37,5% remisów i 12,5% zwycięstw. To bardzo wyraźny spadek formy w Klasykach. Zresztą, wszyscy widzieliśmy to aż za dobrze :)
Na pocieszenie można dodać, że następnego meczu Real raczej nie wygra :)
0
W poprzednim meczu też zachował się brzydko, prowokując zawodnika Kolumbii. Baran i tyle.
0
Ale gwiazdor zaatakował brakarza w 93 minucie! Fju fju. Walczak z Messiego się zrobił, że strach. Szalony jest ten napastnik. Pełne 30 minut z górką, biegał jak Usain Bolt, ach... a jak wychodził na pozycje, jak szukał gry.
Neymar miał powiedzieć, że chciałby grać z Messim. Jeśli tak było, to szybko zmieni zdanie, gdy zobaczy, że po dobiegnięciu do linii końcowej boiska nie ma komu dograć, bo "napastnik" spaceruje na 40-tym metrze.
Swoje trzy grosze dołożył Mascherano i z czystym sercem mogę uznać ten mecz za stratę czasu. Gdyby chociaż Ekwador zdołał wygrać, a tak...
0
Biorąc pod uwagę fakt, że na początku Mourinho, Barca miała passę 5 kolejnych wygranych spotkań przeciwko Realowi, z bilansem bramek wynoszącym 16:2. Słownie SZESNAŚCIE do DWÓCH. Ostatnim spotkaniem tego cyklu była wlaśnie manita na Camp Nou. Widać wówczas niestety, że Barca nieco zwolniła (ostatnio zwolniła nawet bardziej), a Real rzeczywiście się sprężył i wyrzucił Barcę za burtę różnych rozgrywek, aż trzykrotnie - w bezpośrednich spotkaniach. Oprócz tego Morinho wygrał ligę bijąc klubowy rekord Pellegriniego o 4 punkty.
0
Mam kłopoty z czytaniem. Nie czy, ale czemu.
0
8 minut upłynęło. Nadal czekasz?
0
Dzięki filu. To naprawdę miłe słowa. Postaram się walczyć na obu frontach z równym zaangażowaniem. Cieszę się, że mnie wspierasz i wierzysz do końca. Owszem ten rok był dla mnie jako trenera, ale także człowieka z krwi i kości bardzo trudny.
Nie udało mi się doprowadzić chłopców do tryumfu w Lidze Mistrzów. Choroba zmusiła mnie do powierzenia wielu ważnych spotkań Jordiemu, dla którego - jak sam filu wiesz doskonale - było to niesłychanie trudne wyzwanie.
Mimo tych wszystkich przeciwności losu, jestem ostatecznie bardzo dumny z Jordeigo, z drużyny, z Abiego, ale również z ciebie - filu, który w tak piękny sposób wspierasz mnie, jak i całą drużynę, tworząć wielkie, nieuznające granic serduszko miłosci do Barcelony.
Pozdrawaiam cię gorąco filu.
Dzięki uprzejmości xyzq:
Tito Vilanova
0
Niechlujne tłumaczenie.
0
Sędzia słusznie nie uznał żadnej z bramek. Gdyby Messiego nie było w tamtej akcji, podanie Di Marii nie trafiłoby do Aguero. Pozycja spalona - absorbowanie bramkarza i obrońcy. Minimalnie - ale było.
Druga sprawa - Messi. Tracę uczucie do niego, bo jest rzeczą niemożliwą, żeby 25-latek, najlepszy piłkarz, etc. nie potrafił pobiegać przez 30 minut. On jak nie ma piłki, to po prostu przeszkadza, nie idzie za akcją, nie uczestniczy w pressingu, momentami wygląda jak zawalidroga. Wszyscy biegają, tylko gwiazdor stoi.
Ktoś mu powinien pokazać taśmę z di Marią i przypomnieć, co to znaczy gryźć trawę.
0
Wspaniale Lewy się uwolnił przed chwilą.
0
Karny powinien być dla Mołdawian.
0
Jeśli Messi nie zagra, a Cristiano Ronaldo strzeli gola Rosji, to stanie się jasne, że Złota Piłka pójdzie do CR7, a Messi straci tytuł najlepszego piłkarza na świecie.
0
Deulofeu będzie grać w wyjściowej jedenastce każdej drużyny, bo jest po prostu znakomity i przebojowy. Powinien występować w Barcelonie.
0
Według mnie, a jestem znawcą niebylejakim, Deulofeu powinien od tego sezonu wejść do składu Barcy na poważnie. Z drugiej strony, wypożyczenie na rok jest w miarę rozsądnym rozwiązaniem, skoro Barca nie chce się jeszcze pozbyć ani Sancheza, ani Pedro.
PS Coś musi być w tym chłopaku, jeśli nauczyłem się już pisać jego nazwisko.
0
Mecz EMŚ jest ważny, a Messi cały sezon porusza się bardzo hmm... "oszczędnie". Jeśli jest zdrowy, to chciałbym zobaczyć go w meczu. Ma 25 lat, niech się dobrze rozgrzeje i na boisko biegać 90 minut.
Dobrze, że pojawia się młody chart, Neymar. Mógłby trochę nadgryźć pozycję Messiego, coby znowu zaczął biegać. Wiecie, że on ostatnio "przebiega" w meczu o 2-4 kilometry mniej niż pozostali? Mowa o klubie oczywiście, dlatego też chciałbym zobaczyć jak będzie poruszał się grając dla Argentyny.
0
...co udowodnił wielokrotnie, podając piłkę przeciwnikowi :)
0
Na siłę ta obrona Valdesa. To nie jest i nigdy nie był bramkarz wybitny. Pole do popisu ma ograniczone stylem gry Barcelony, ale to dobrze, bo Valdes jest w stanie uratować drużynę raz na ruski rok, zazwyczaj w mało ważnym meczu. Gdy natomiast trzeba rzeczywiście pokazać klasę z trudnym przeciwnikiem, Valdes nigdy nie wychodzi poza poprawność. Potrafi za to położyć wysiłek całej drużyny perfekcyjnie. Nie tylko on oczywiście, ale jeśli ma być takim super bramkarzem, to wypada, aby mając jedną piłkę do wyjęcia zrobił to po prostu.
Kilka przykładów, gdzie Najlepszy Bramkarz Na Świecie (NBNS) broni, a Valdes pozbawia drużynę awansu czy trofeum. Na jakieś ligowe klopsy przy wyniku typu 6:2 nawet nie zwracam uwagi.
1. Półfinał z Chelsea na Camp Nou. NBNS broni.
2. Połowa bramek CR7 - NBNS broni, Valdes nie robi absolutnie nic, czego nie zrobiłby ręcznik.
3. Ostatni SPH i strata bramki na wagę trofeum.
4. ...
5. ...
...
Vlades to na tym poziomie zupełnie przeciętny bramkarz.
Neuer, Czech (oto jest bramkarz! Każdy kibic Barcy musi go cenić), Hart, Casillias, Lopez, Courtais, Weidenfeller... właściwie o kim nie pomyślę, to wydaje się lepszy. Nawet Pinto ostatnio pokazał wielką klasę.
0
Co jest grane z Messim? W tym sezonie był piłkarzem, który pod względem ruchliwości mógł konkurować z bramkarzami. Teraz, zwykła kontuzja mięśnia sprawia, że nie gra od dwóch miesięcy. Kończy się chłop czy jak? :)
0
Kiedy nabór do Lechii? Może jeszcze uda mi się załapać. Jedyna taka szansa w życiu. Trochę się w piłę gra w końcu.
0
Proszę przeczytać kim jest Leo Messi. Potem zrobić to samo z Mullerem i Pele.
Na koniec wrócić tutaj i podać podstawę, ktora stoi za stwierdzeniem, że można Neymara zestawiać w jednym zdaniu z Messim. Piłkarsko dystans jest dla Neymara niemożliwy do pokonania. Nigdy.
Sam zawodnik mówi o Messim z ogromnym uznaniem, podaje go jako jeden z powodów dolączenia akurat do Barcelony.
Marketing oczywiście rządzi się swoimi prawami i tylko w tym sektorze jest możliwe ustawienie Neymara obok najlepszego piłkarza w historii. Dobrze o tym pamiętać i lepiej poczekać na kilka pierwszych spotkań Barcy z nowym nabytkiem w skladzie.