0

Krolewski94
Ronaldo ani razu nie był przed Messim w wyścigu o Złotą Piłkę.
Cały rok gonił Messiego i go finalnie nie dogonił. Na początku oceniano, że może wyprzedzić Leo po odpadnięciu Barcy z LM, jeśli zdobędzie tytuł z Realem. Nie wyszło, na dodatek chybił kluczowy rzut kany.

Kolejną szansą w wyścigu o Bd'O było Euro 2012. Znowu mówiło się, że jak tutaj Kryśka błyśnie to nagrodę zgarnie. Skończyło się na przyzwoitym turnieju w jego wykonaniu, ale nic więcej.

Podsumowując, Ronaldo był w tyle przez cały rok, a w ostatnich miesiącach stracił dystans zupełnie. Messi fenomenem jest, a Ronaldo bywa i tutaj jest problem wszystkich konkurentów Leo. Żeby go gonić należy caly czas grać fenomenalnie.

Spadek formy Messiego + równa, wysoka forma RvP, czy Ronaldo + tytuły. To wszystko powinno pozwolić na zdobycie Złotej Piłki któremuś z nich. Chociaż kto wie... Ogłoszenie zwycięzcy lada dzień i może to właśnie Krystyna jest "the chosen one" za 2012.

0

Madridista22
Nie. Chodzi wyłącznie o to, że nie bladego pojęcia o historii Realu, a drążysz wątek, który poruszył sobie ot tak piłkarz sprzed 60 lat, o którym usłyszałeś po raz pierwszy wczoraj. Warto dodać, że gość jest 2 pokolenia starszy i to kim jest konstytuowało się w czasch tryumfu Realu. Tyle. Dla dzisiejszej piłki nie ma to znaczenia, a gadanie o jakimś całokształcie jest idiotyczne. Niech Real wyskoczy z La Liga na sezon i zobaczysz jak szybko zmieni się jego popularność. Wtedy faktycznie można będzie mówić o historii wielkiego klubu, ale nie dzisiaj.

Póki co Real w tym piłkarskim pokoleniu goni Barcę, ale tobie mało. Ty nie cieszysz się, że wygrał ligę w ubiegłym sezonie i na chwilę przeskoczył geniuszy z La Masii. Ty próbujesz deprecjonować sukcesy klubu gadając o jakichś czasach zamierzchłych, kiedy Polacy na przykład rokopywali wieczną zmarzlinę drewnianymi łopatkami na Syberii zamiast pasjonować się występami zawodników, których nazwisk sam nie potrafisz przytoczyć.

Jesteś pozorantem i tyle. Poza tym poznanie historii Realu działa na jego niekorzyść. Ten klub broni się wyłącznie jakością gry, niczym innym. Historię ma łakomczucha, który monitoruje piłkarski świat w poszukiwaniu ukształtowanych geniuszy piłki, aby ich zwyczajnie wykupić. Klub z Madrytu jest mistrzem w końcu i musi wygrywać... za wszelką cenę :)

W gruncie rzeczy jest to zwykły klub z kasą, który strasznie nadyma swój wizerunek w stronę wyjątkowości. Bardzo na siłę. Weźmy na przykład "erę galacticos". Projekt zgarnięcia najlepszych w ich życiówkach (27, 28, 29 lat) dla szybkiego doraźnego sukcesu. Udało się na chwilę (stąd cudzysłów), a potem równia pochyła i klub emeryta.

Więc brednie o jakiejś historii klubu to wyłącznie brednie. Pytanie po co piszesz, przecież Real jest mistrzem Hiszpanii. To prawie jak sam byś nim był, nieprawdaż :)

0

Madridista22
Skład Realu Madryt z 1931 roku poproszę. Wyniki 11 kolejki z sezonu 1953/54 również. Przybliż sylwetki 10 najlepszych strzelców La Liga z sezonu 1966/67. Wypisz wszystkie lata, w których Real zwyciężał w Europie.

Aha - własnymi słowami, z głowy rzecz jasna. Jak na historyka przystało :)

No... skoro już widzisz, że nic nie wiesz o historii Realu Madryt, nie interesujesz się obecnymi wynikami klubu (trzeba dodać, że są nieliche. Mistrz Hiszpanii z rekordową setką punktów), poza tym masz problem z najlepszym klubem ostatniej dekady i z najdoskonalszą techniczą piłką, jakiej prawdopodobnie świat wcześniej nie widział.

Wszytko to może świadczyć o tym, że nie lubisz futbolu i nie znasz się na piłce. Istnieje też szansa, że powinieneś raczej skupić się na podziwianiu bogactwa i sławy ludzi sukcesu, niżeli męczyć się śledząć widowiska sportowe z udziałem Królewskich.

Podsumowując. Piłka nożna to nie twoja działka. Nie jest nią też historia piłki nożnej. Także nią nie jest historia Realu Madryt. Ty potrzebujesz, żeby ktoś ci powiedział, że jesteś najlepszy. Znaj zatem me serce:

Jesteś najlepszy! Potrafisz! Stać cię na to! Nie poddawaj się! Walcz!

PS Z ciekawością przeczytam informacje, które podasz i nawet je zweryfikuję, ale chciałbym, abyś wiedział, że generalnie mam je - brzydko mówiąc - w dupie. Tzn. Wiem, że Real dominował klikaset lat temu, wiem, że ManU stracił pół składu w katastrofie lotniczej, że Kopa ma 82 lata i wspomina czas własnej siły, młodości i to rzutuje na jego ocenę.

PPS We wszystkich bezpośrednich starciach w historii lepsza jest Barcelona. Taki rzut historyczny na rywalizację liderów La Liga :)

0

florek81
Daj spokój. Obaj wiemy, że jesteś tłumokiem i prawdopodobnie ofiarą losu. Wkurwiasz ludzi anonimowo, ale w rzeczywistości jesteś nudnym zerem.

0

florek81
Mnie Mourinho zaszedł za skórę ponieważ aktywował takich tłumoków jak ty. Jest ciebie pełno. Byle piłkarski artykuł i już jesteś. Nie masz nic do powiedzania, a zabierasz przestrzeń ludziom, którzy napisaliby może coś ciekawego, ale nie chcą się nurzać w gównie. Powinieneś być bity regularnie - czysto profilaktycznie, żebyś pamiętał gdzie twoje miejsce ofiaro.

0

cichyfx
"Messi jest zdecydowanie lepszym wykonawcą rzutów wolnych od Ronaldo"

Nikt nie bije tak wolnych jak Krysia. Jak mu piła siądzie, to pozamiatane, kto by na bramce nie stał. Strzelił już ponad 40 bramek z wolnych, a jest 2 lata starszy od Messiego, który dotychczas punktował 14-krotnie. Jeśli chciałby dogonić Krystynę, to musi w 2 lata ustrzelić z wolnych jeszcze ze 20 razy.

Nie ma sensu porównywać póki co, bo strzały z daleka to akurat Krycha ma jak nikt inny. Bomba w nodze, to niewątpliwie jego atut.

0

barca-fan
Dzięki za info.
2 kafle to trochę sporo, ale pewnie kika stówek da się zbić na transporcie planując odpowiednio wcześniej. Nic to, tak czy siak, trzeba się tam wybrać gdzieś koło 30 kolejki.

0

Hehe
Ciekawe słowa :) Te nawiązujące do hymnu.
„gdy przegrywasz, podaj rękę".

Niedawno słuchałem hymnu Realu i przyznam, że jest świetny, pozytywny. . Niestety podczas słuchania odkryłem, że zupełnie nie pasuje do obecnego Realu. Zresztą, oceńcie sami:



A teraz zestawcie sobie wrażenie z odsłuchu, z takimi fajami jak Pepe, Contreau, czy Mourinho. A najlepiej od razu skonfrontujcie z najgłupszą stroną w sieci.

Na miejscu kibiców Realu bym się pochlastał, bo rozdźwięk między godną, ciepłą melodią, a płaczami, żebractwem, spiskami, itp. jest kolosalny.

0

barca-fan
Pozazdrościć
Mieszkasz w Hiszpanii czy z Polski docierałeś? Możesz mniej więcej przybliżyć ile w sumie kosztowała cię ta wyprawa... bilet, podróż, nocleg?
Z góry dzięki za info.

0

Pyrzo_Barca
Po co wypisujesz takie głupoty?

0

Wyrównał? Wydaje mi się, że dotychczas zaliczył 17 bramek przeciwko Realowi. Długo było 13, ale w 3 ostatnich meczach Messi dołożył kolejne 4 gole.

0

Luca199491
Najgłupsza strona w sieci nie ma nic wspólnego z piłką. Uczepiło się tłumoctwo Bogu ducha winnego Realu i właśnie stamtąd wylęga na resztę zdrowej tkanki internetu. Dlaczego zaatakowali akurat klub z Madrytu?

Myślę, że to dzięki psychopatycznej osobowości Mourinho. Silny przywódca, ofensywny werbalnie, nikt z nim nie polemizuje. Wszystko to stwarza pozór mocy, która doskonale przyciąga słabe, głupie lub rozbite/rozchwiane jednostki. Klasyczna sekta z sugestywnym, charyzmatycznym psychopatą na czele. Jest tam też widoczna bardzo mocna identyfikacja z idolem, co pomaga uwidocznić liczne deficyty intelektualne i emocjonalne bywalców najgłupszej strony w sieci. Gospodarze tego paskudztwa też kwalifikują się na wokandę albo obserwację, bo są ewidentnie pozbawieni dystansu i hamulców.

Strona jest archaiczna i paskudna, użytkownicy głupi, a gospodarze to szczeniaki i grafomani. Generalnie, takiego czegoś w sieci jeszcze nie widziałem. Jest jednak popularna, co też już mnie przestaje dziwić. Powoli odzyskuję dystans, który chwilowo utraciłem po zetknięciu się z tym kloacznym wytworem.
PS. Normalni ludzie gromadzą się na kilku innych stronach dotyczących Realu.

0

Wszystko to fart, a nie żadna defensywa. Chelsea fart, Inter też troszkę szczęścia dostał. Jedyny mecz od bardzo dawna, w którym Barca została zdominowana to rewanż SPH - pierwsza połowa dokładnie. W lidze też coś by się znalazło fragmentami. Betis niedawno trochę postraszył w drugiej połowie na przykład.
Real też strzela te bramki, aż się serce kraja czasami. Sam Krycha ze 3 wbił boleśnie łatwo, jak amatorom, po banalnych błędach bramkarzy lub obrońców.

Także częściej to Barcelona przegrywa mecz, niż wygrywa go jej przeciwnik. Vide błędy przyjęcia Messi - Valdes, w efekcie zamiast 4:1 skończyło się 3:2 w pierwszym meczu SPH.

0

W rugby ciągle rządzi Barca.
W curlingu niestety Real w tym roku.
W rzutkach także Madryt
W piłce ręcznej od lat Barca.
W siatkówce Real.

0

Kryśka cały rok gonił Messiego i go finalnie nie dogonił. Na początku oceniano, że może wyprzedzić Leo po odpadnięciu Barcy z LM, jeśli zdobędzie tytuł z Realem. Nie wyszło, na dodatek Ronaldo chybił kluczowy rzut kany.

Kolejną szansą w wyścigu o Bd'O było Euro 2012. Znowu mówiło się, że jak tutaj Kryśka błyśnie to nagrodę zgarnie. Skończyło się na przyzwoitym turnieju w jego wykonaniu, ale nic więcej.

Podsumowując, Ronaldo był w tyle przez cały rok, a w ostatnich miesiącach stracił dystans zupełnie. Messi fenomenem jest, a Ronaldo bywa i tutaj jest problem wszystkich konkurentów Leo. Żeby go gonić nie wystarczy grać dobrze cały sezon. Należy grać fenomenalnie.

Spadek formy Messiego + równa, wysoka forma RvP, czy Ronaldo + tytuły. To wszystko powinno pozwolić na zdobycie Złotej Piłki któremuś z nich. Chociaż kto wie... Ogłoszenie zwycięzcy 2012 już niedługo i może to właśnie Krystyna już teraz zgarnął nagrodę.

0

Liczba przyznanych karnych jest błędna dla CL. Brakuje przynajmniej 1 karnego - tego z Chelsea.

0

davidJames07
"No, niestety pięknym stylem meczów sie wygrać nie da"

Ech ten Tuwim... Napisałeś taki banał na stronie klubu, który jest uważany za najlepszy w ostatnich latach i docenia się go właśnie za super styl i super wyniki. Jednocześnie.

0

Zabawna anegdotka a propos wykupienia Messiego wiąże się z City:

And Cook explains: “He (an executive) made a comment like ‘it’s all getting messy.’

“Via the telephones and other communication lines, this somehow translated into ‘get Messi.’

“An offer was made for Lionel Messi of about £30million. Needless to say, it was rejected.”

0

Czy Mourinho to psychopata/socjopata? Spotkaliście się może z psychiatryczną analizą Portugalczyka?
Powstało coś takiego w ogóle, czy jeszcze nie?

0

Czy spotkaliście się z jakimś artykułem, który analizował Mourinho z psychiatrycznego punktu widzenia pod kątem psychopatii?
Powstało coś takiego, czy jeszcze nie?

0

Coś dziwnie się Figo wyrwał. Nowy Rok prawie, zwycięzca już wyłoniony, głosowanie odbyło się 2 miesiące temu. Za 2 tygodnie ujawnią laureata.
Poza tym Ronaldo od głosowania został zdeklasowany przez Messiego, który w międzyczasie pobił rekord Mullera.

Jednym słowem wypowiedź Figo jest bez sensu... chyba że redakcja na czas świątecznej posuchy odgrzewa stare kotlety okraszając je aktualną datą...

0

Znakomity mecz Messiego i to on był kluczowy. Nie ma wątpliwości, że to piłkarz tego meczu. Nikt inny. Busquets mógł zostać wyróżniony w poprzednim spotkaniu, ale nie z Valladolid.

Błąd w ostatnim zdaniu. Jeśli już, powinno być "Tym razem może mniej efektywny (1 bramka, a nie 2), ale bardzo efektowny (super podania, dryblingi, kreacja, bramka)", ale to i tak bzdura. Bo Messi efektywny był jak zwykle, a do tego efektowny, co nie zawsze jest tak wyraźne.

Do redakcji: Piłka nożna to naprawdę prosta gra i nie ma co przesadzać ze "znawstwem", na siłę przyznając laury mniej widocznym zawodnikom.
Tak grał Messi w tym meczu (bez niego Barca by nie wygrała, bez Busquetsa owszem)

0

Do wyrównania rekordu Messiego, najlepszym strzelcom Europy w roku 2012 zabrakło kolejno:

Krystynie - 28 bramek.
Zlatanowi - 41 bramek.
Radamelowi - 42 bramek.
RvP - 54 bramek.

Już w styczniu ci wybitni gracze staną ponownie przed próbą pobicia strzeleckiego rekordu wszechczasów Lionela Messiego. Wydaje się, że to głównie kibice z Madrytu i Paryża będą emocjonować się wyścigiem największych golleadorów.

Czy Ibra pokona Krystynę? Czy Falcao sprosta oczekiwaniom? A może to RvP okaże się czarnym koniem i zdystansuje resztę w pogoni za Świętym Gralem napastników, strzeleckim rekordem wszechczasów Lionela Messiego? Będzie się działo!

0

W CdR dodane bramki z CL.

0

Liga Mistrzów. Milan -2,
Leverkusen - 6,
Obecna edycja - 5
W sumie - 13 bramek w 12 spotkaniach

0

Ras White Nigga
O co ci chodzi?

0

malutkiFCB
Co ty za gówno robisz z tych komentarzy? I tak są średnie, a ty jeszcze wklejasz nonsensy z najgłupszej strony w sieci.

0

barcapff
No to hala. Trzymaj się.

0

barcapff
Na miejscu fana Krystyny i Mourinho bardziej martwiłaby mnie gra Realu, niż remis Barcelony na Camp Nou. Rekordowy mistrz La Liga, po 17 kolejkach nie liderowałby nawet w polskiej Ekstraklasie. wydaje mi się, że jak nie ma się nic do powiedzenia, to się milczy.
I pamiętaj. Być kibicem Mourinho to nie grzech, ale wstyd.

0

Pepe i Ramos wyautowani z następnego meczu (Sociedad). Ronaldo jeszcze jedna żółta i pauza. Mecz super Malagi, mimo że na ryzyku wyprowadzali piłkę z własnej połowy, to jednak poradzili sobie. Techniczna dobra piłka.

Tymczasem przeraklamowany Mou już na wylocie. Wyratować może go tylko Liga Mistrzów, ale z United będzie Realowi bardzo trudno. Pozostaje mieć nadzieję, że Ferguson dopełni dzieła i skompromituje go jako trenera ostatecznie. Może gdyby Portugalczyk nie był taką łajzą i tchórzem sprawdziłby się na froncie. Afganistan na przykład.

Tymczasem kontynuuje trudną sztukę upodlania Realu. Najpierw pozbawił klub klasy i wizerunkowo skierował go w stronę polskiej okręgówki. Teraz czas na destrukcję sportową. Póki co upokorzył Kakę, teraz zabiera się za Ikera... Zaiste wielki trener. Pozostaje czekać kogo dzisiaj obrazi? Myślę że to wszystko wina Puyola :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?