xyzq
Dołączył/a: październik 2012
5 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
auoan
Jeszcze przynajmniej raz :)
Z powodu kontuzji odniesionej w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Benfice, Leo Messi nie zagra w wyjazdowym spotkaniu z Betisem.
lub
Po kontuzji odniesionej w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Benfice nie ma już śladu i Messi zagra w wyjazdowym spotkaniu z Betisem.
0
Baroo
Napisałeś, że Messi nie jest aktorem i dostałeś 3 minusy.
Jeśli nie brak ci odwagi, spróbuj napisać teraz, że Messi jednak jest aktorem.
Zobaczymy co będzie :)
0
Skąd wiesz, że nic?
Kiedy się o tym dowiedziałeś?
0
Kontuzja Messiego na pierwszy rzut oka nie wyglądała dobrze, bo bramkarz zblokował mu nogę i poszło duże obciążenie na kolano. Pozytywne mogło być to, że zrobił jeszcze kilka kroków i kopnął piłkę. Szczęśliwie, okazało się, że to tylko krwiak.
Uwaga teraz odpowiem dlaczego tak głośno się o tym zrobiło.
1. Barcelona jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i oglądanych klubów na świecie. Jest najlepszą drużyną ostatniej dekady = bardzo dużo ludzi się interesuje..
2. Messi jest piłkarzem, jakiego świat dawno nie widział i jest filarem tej Barcelony = bardzo dużo ludzi się interesuje.
3. Messi jest o krok od ustanowienia rekordu wszechczasów (w całej historii piłki kopanej) w liczbie zdobytych bramek. Kontuzja byłaby tym bardziej dramatyczna = bardzo dużo ludzi się interesuje.
PS. Wlazłeś na stronę Barcelony. Spośród wielu podstron, wybrałeś akurat tę, informującą o kontuzjach Messiego. Pewnie przeczytałeś i już wiesz ile ich było w jego karierze. Skoro tak, to po chu... na to sztucznie narzekasz pajacu?
0
jamilo
Ale po co? Z Messim gra się łatwiej i łatwiej wygrać. Po co Barcelona miałaby grać słabszym składem jeśli nie musi? No i druga bardzo ważna dla mnie osobiście kwestia, komu - Barca jak rozumiem - ma cokolwiek udowadniać?
Ostatecznie można spojrzeć na reprezentację Hiszpanii, jeśli ktoś chce zobaczyć Barcelonę bez Messiego.
0
Nie jest łatwo bić rekordy legend. Gdy Leo przeskakiwał Pelego i wszystko wskazywało na to, że skok dokona się w meczu z Celtą, stało się podobnie. Messi nie strzelił i również ucierpiał w jednym ze starć.
0
T3qi
Nie wierzysz w to, co czytasz, to nie czytaj. Tamta strona to wylęgarnia przygłupów i wszarzy. Generalnie, teraz jest tak, że wstyd kibicować Królewskim, do klubu poprzykejały się najgorsze gnidy i tłumoki.
Real przeżywa poważny kryzys na tym polu. Prawdopodobnie zmieni się to z chwilą odejścia portugalskiej sieroty, do tego czasu strona Realu pozostanie prawdopodobnie najgłupszym miejscem w sieci, jakie w życiu widziałem.
Przeczytałem tam już takie nonsensy i głupoty, że autentycznie podpierałem dłonią czoło :)
Co zdumiewa mnie najbardziej, to fakt, że prowadzący tamten fanclub, muszą być podobnie odklejeni od rzeczywistości, aby utrzymywać tam taki śmietnik. Całkowity odpad Internetu. Przeszło mi przez myśl, aby zacząć na tych przygłupach zarabiać, ale... losy jeszcze się ważą :)
0
Rychło w czas panie Jesus.
Od tego roku, Messi jest współrekordzistą w liczbie strzelonych goli dla reprezentacji Argentyny w jednym roku. Dzieli miejsce z Batigolem. Rekordowa liczba bramek to 12.
0
Dodam jeszcze, że Pedro zagrał lepiej niż Alba, a na pewno nie gorzej. Był jednym z najlepszych w meczu, a nie jak sugerują oceny jednym z najsłabszych.
0
Pedro miał asystę.
0
Bombing
Te nagrody przyznaje ta gazeta, ponieważ to ona je wymyśliła i to ona je przyznaje :) Gdyby nie ta gazeta, nie oglądałbyś ani wyścigu Pichichi, ani wyścigu Zamora. To są nagrody dziennika Marca. Mam nadzieję, że wyjśniłem. Podsumowując :)
Ta śmieciowa gazeta przyznaje nagrody, które sama sobie wymyśliła i nie jej wina, że stanowią dla wielu ważne w karierze trofea.
Możesz zrobić konkurencję wymyślając np. Trofeo Bombinga. Wręczałbyś je najlepszym strzelcom. Zaliczysz wtedy Messiemu sporną bramkę, po sezonie zorganizujesz galę, zaprosisz laureatów i... pomysł bomba, nieprawdaż? :)
0
Zapowiada się bardzo interesująco :) Bez trzonu drużyny, bez genialnej pomocy. Tylko Messi, Villa i młodziaki przeciwko zdeterminowanej Benfice... Aż jestem ciekaw jak się zaprezentują jutro. No i Messi prawdopodobnie będzie musiał więcej pohasać, ciężar prowadzenia gry spoczywa jutro głównie na nim.
Swoją drogą typuję jutro karnego dla Barcy, wielu młodych dzików będzie chciało się pokazać, a karnego już dawnoooo nie było :)
0
Scorpion222
Nie znam się na taktykach, ale podejrzewam, że chodzi ci o zamianę Pedro z Songiem, bo gra Barcelony i tak wyglądałaby tak samo. Taktyka Barcelony to siedzenie pod polem karnym przeciwnika i nic się nie zmieni, dopóki nie zmienisz zawodników na mniej utalentowanych. Na papierze możesz ustawić nawet 9-1-1, a po pierwszym gwizdku i tak będzie pełna dominacja w ataku.
0
Katalończyk 99
Też bym wolał, żeby nie zaliczali Messiemu tej bramki, a jeśli już zaliczyli, to mam nadzieję, że nie będzie miała wpływu na żadne wyróżnienia, bo wtedy... :)
0
Jest to bramka kontrowersyjna. Gdyby uznano ją jako samobója nikt by nie miał najmniejszych pretensji. Kontrowersje zaczynają się w chwili gdy bramka zostaje przypisana Messiemu. Na pierwszy rzut oka jest to oczywisty samobój, jednak przepisy zakładają, że w sytuacji wbicia piłki przez obroncę, gdy ta zmierza w światło bramki, gola przypisuje się atakującemu. W tym przypadku nie ma pewności czy piłka zmierzała do bramki, więcej... wydaje się, że mogłaby ją minąć. Miała co prawda lekką rotację i zdążyłaby jeszcze skozłować przed słupkiem, ale...
Na pewno jest to kontrowersja i zaklinanie rzeczywistości nic wam nie da. Powtarzam, nikt nie miałby najmniejszych pretensji, gdyby gola zapisano jako swojaka. Nie wiem też, po co niektórzy przywołują sytuację Ronaldo i Pepe.
Nie ma to żadnego związku. Mogli równie dobrze zapisać bramkę Casillasowi, a i tak nic by to nie wniosło do sytuacji Messiego.
Dla mnie jest to bardziej bramka obrońcy. Ta akcja Messiemu nie wyszła najlepiej. Na pocieszenie drugą strzelił piękną, po akcji z najlepszym zawodnikiem meczu - Pedro. (Na wyrost? Może, ale zagrał znakomicie)
PS. Barca wczoraj grała taką piłkę, że Messi w wielu sytuacjach odstawał od reszty. Nie poszedł w tempo za wieloma fajnymi akcjami i grał momentami zbyt statycznie. Z drugiej strony, swoje zdążył zrobić i koniec końców miał udział przy 4 bramkach. Mógł mieć też karnego i asystę, więc w sumie było nieźle, a jednak wolałbym go oglądać bardziej zdeterminowanego przy kilku okazjach.
0
Hmm... Przepis o samobójach mówi, że:
Jeśli piłka zmierzała w światło bramki - gol atakującego.
Jeśli nie zmierzała w światło - samobój.
Nie do rozstrzygnięcia w przypadku tej bramki. Piłka mogła wpaść, mogła trafić w słupek lub mogła minąć bramkę. Ciężko ocenić, bo miała delikatną rotację i czekało na nią jeszcze odbicie od murawy. Kto co lubi albo rzut z jakiejś ekstra kamery :)
0
spyke
No tak, ale z drugiej strony Muller strzelił 12 bramek w 5 meczach turnieju, który ustanowiono specjalnie z okazji przesunięcia startu Bundesligi. Start przesunięto dlatego, że w tamtym roku odbywały się Igrzyska Olimpijskie. Był to turniej o charakterze "zapchajdziury" i Bayern zamierzał wypuścić tam rezerwy. Jednak kibice się postawili i skoro zapłacili, żeby oglądać gwiazdy, tak też musiało się stać. W ten sposób Bayern "został zmuszony" grać pierwszą jedenastką.
0
Tak, to był najbardziej oryginalny rykoszet w historii :) Obrońca popisał się potężnym samobójem z odległości 1,5 metra od bramki. Kopnął piłkę, która w najlepszym wypadku wkręciłaby się po odbiciu przy słupku, a w najgorszym minęła bramkę. Ja oglądałem ten mecz i takich cudów nie ma, żeby potraktować to jako gol Messiego. On tę akcję zepsuł. Miał dużo czasu i dobrą pozycję, ale zszedł do boku i wykończenie się nie udało. Szczęśliwie obrońca wszystko naprawił :)
Uważacie też zapewne, że z Granadą także należy dopisać gola Messiemu. A co tam, po co się ograniczać :)
0
O 2 gole. Pierwsza "bramka" to ewidentny samobój. Piłka nie zmierzała nawet w światło bramki.
0
LyFT,
Bo to był samobój. Tamtą akcję Messi spartaczył, wydawało mi się, że gdyby nie obrońca, piłka minęłaby bramkę.
0
MRM94
1. Jak to rekordy nic nie dały Messiemu? Dały złotą czcionkę w historii footballu oraz prawdopodobnie dały złotą piłkę czwarty raz z rzędu.
2. Barcelona przegrała mistrzostwo La Liga matematycznie po 36 kolejce, a praktycznie w styczniu.
3. Okoliczności w jakich Chelsea pokonała Barcę są znane. To był niewiarygodnie (podkreślę - niewiarygodnie) szczęśliwy dwumecz dla Londyńczyków.
0
Warto wspomnieć, że Xavi osiągnął swój życiowy rekord strzelecki w ubiegłym sezonie. Nigdy wcześniej nie strzelił tylu bramek. Było to możliwe głównie dzięki Messiemu.
0
adex32
Masz rację. Warto dodać, że gdyby nie Roth, Brenninger, Sepp Maier, Beckenbauer oraz Uli Hoeneß, Muller o rekordzie Müller'a mógłby tylko pomarzyć. I oto napisałem wam prawdę. Ludzie!!! Nie zgadzacie się??? TAKA JEST PRAWDA!!!!
0
OnlyTito
Według mnie to Benzema poprowadził Real do 1 miejsca w lidze, a gdyby jeszcze karne wykonywał, to hoho...
A Higuain to już w ogóle. Najlepsza skuteczność u królewskich, a gdyby jeszcze karne wykonywał, to hoho...
Jeszcze Marcelo! Niesamowicie kreatywny i techniczny zawodnik, ze skłonnością do gry kombinacyjnej i ciągiem na bramkę godnym ofensywnych pomocnikow. Kluczowy gracz Realu, a gdyby nie był teraz kontuzjowany, to hoho...
0
constantine16
Zwracam uwagę tylko dlatego, że na tej stronie są naprawdę dane z czapy. Bardzo duże błędy. Nawet w przypadku Messiego, gdzie przecież wielu zna jego wyniki niemal na pamięć, które co chwilę są przytaczane przez media, komentatorów. Przyglądałem się tej stronie, bo niedawno ją poznałem i pozytywnie zaskoczyła mnie wielkość i różnorodność danych, które prezentują. Niestety traci przy bliższym poznaniu :) Pooglądałem sobie różnych zawodników, tych z przeszłości oraz obecnych i niestety informacje są zawsze złe. Nawet "w Messim" są błędy :)
Piszę to tylko po to, żeby uczulić na statystyki stamtąd. Według tej strony jest możliwe na przykład, aby przy wyniku 1:0 jeden zawodnik miał zarówno gola, jaki i asystę :)
0
constantine16
Dane, które przytoczyłeś są częściowo błędne. Nie chce mi się sprawdzać, ale np. liczba asyst w lidze w przypadku Messiego jest nieprawdziwa.
Przypuszczam, że dane ze strony transfermarkt. Jeśli tak, to trzeba wiedzieć, że przedstawione tam statystyki są niewiarygodne. Ich baza nie obejmuje wszystkich goli, do asyst wliczają np. wywalczenie karnego, a te bardziej szczegółowe ciekawostki są już zupełnie z kosmosu brane.
0
Ale co tam Pep robi? Tylu dobrych trenerów... na szczególne uznanie zasługuje trener Borussii. Ładnie by było gdyby go doceniono, oczywiście kosztem Guardioli, który się ewidentnie wypalił w swoim ostatnim półroczu i sprawiał wrażenie, jakby czekał tylko końca sezonu.
DiMateo, Simeone, nawet ukłon w stronę abnegata Bielsy byłby godnym rozwiązaniem, a tak to trochę niesmak pozostaje. Tym większy, że Guardiola nic aktualnie nie robi i trzeba pamiętać, że trenował "samograja", jak sam to swego czasu określił. Nominacja na wyrost.
0
Ronaldo ma dołek z wolnymi, ale to jest jego atut jeśli działa oczywiście i Messi musi jeszcze trochę postrzelać, żeby się do Ronaldo zbliżyć. Ten już udowodnił, strzelając okolo 40 wolnych, z czego większość, to mega strzały, że jest w tym mocny. Messi jak dotąd ma 12 bramek z wolnych, jako że 4 z nich padły w ostatnich 3-4 miesiącach, można mieć nadzieję, że się rozkręcił na stałe pod tym względem i kiedyś przegoni Krystynę.
Poza tym jeszcze bodaj 2 bramek brakuje Leo, żeby zrównać się liczbą goli w karierze z Ronaldo, a rozegrał od niego około 120 spotkań mniej.
0
Looky
Ajajaj rzeczywiście, nie zauważyłem. Sorry w takim razie za zawracanie głowy. Choć prawdę mówiąc, nie przypominam sobie 3 asysty Messiego.
2 z Benficą i hmm... być może przypisali mu jako asystę, zagranie przy bramce Alvesa z ostatniego meczu. To jednak asysta nie była... myślę, że to błąd i raczej skorygują tę liczbę.
0
Messi ma chyba 2 asysty w LM, a nie 3. Skąd te dane? Jeśli ze strony transfermarkt, to chciałbym uczulić, że statystyki na tamtej stronie są całkowicie od czapy. Liczba asyst jest podawana błędnie (Jest wyższa niż w rzeczywistości, bo dodają jako asystę np. wywalczenie karnego lub piłkę, po kórej pada bramka samobójcza, etc.). Rozdrobnienie na rodzaj zdobytych bramek jest już zupełnie niewiarygodne.