0

MMM
Zgadzam sie. Tym bardziej, że Pellegrini nie wystawił najmocniejszej jedenastki. Barca powinna skorzystać z prezentu i zbić ich ładnie podstawą.
A teraz? Co ma sobie pomyśleć Malaga? Mają bardzo korzystny wynik - pewnie niespodzianka, sądząc po wyborze wyjściowego składu - a skoro tak, to dlaczego by nie pchnąć Barcy u siebie...

Rewanż będzie zacięty, a kolejne skutki tego złego meczu, jeśli uda się Barcie awansować mogą być odczuwalne w półfinale z Realem (prawdopodobnie).
Mam na myśli idiotyczne zachowanie Messiego, za które złapał żółtą kartkę. Będą emocje, machnie raz czy dwa ręką po gwiazdorsku, będzie drugie żółtko i pauza w którymś ze starć z Realem.

No ale to inna historia... Teraz trzeba mieć nadzieję, że niespodzianki jednak nie będzie i Barca odrobi stratę w Maladze.

0

10typ
Masz plusa za "ciamajdę", bo to tak zaczyna wyglądać :)
Alexis już może wyluzować, bo śmieszność osiągnął. Teraz czas się odbić i pokazać wszystkim charakter, czyli:
1. Nie nurkować.
2. Przestać myśleć
3. Zacząć po prostu kopać piłkę w stronę bramki.

Mam nadzieję, że kolejne szanse będzie dostawał już przy bezpiecznym wyniku.

0

Nikt się na Alexisa nie złości. Jeszcze Barca nie poległa przez niego na żadnym froncie. Na razie dostaje wsparcie, bo już przekroczył granicę śmieszności i nie bardzo wiadomo, co z nim zrobić. Strzelił 2 bramki ostatnio, zrzucił z siebie presję, mogłoby się wydawać. Tymczasem klops. To samo, a nawet gorzej i jeszcze te żałosne wyrotki. Szkoda chłopa, bo się pogubił i w głowie już mu chochliki mocno mieszają zapewne.

Sądzę, że nie ma sensu zwiększać mu presji wystawiając go w pierwszym składzie. Niech się chłopak przełamie wchodząc z ławki, gdy karty już rozdane lub słaby przeciwnik.

0

Joaquin79
Nie wiem, o której sytuacji z Pedro mówisz, ale jeśli o tej, po której obronca Malagi dostał kartkę, to wszystko było jak należy. Faul był, wyjście sam na sam. Efekt - czerwień.

Nie zgadzam się natomiast z oceną wyniku :) Według mnie Barca dała ciała i trudno mówić o szczęśćiu. A sam wynik 2:2 jest bardzo niekorzystny, biorąc pod uwagę 2 ostatnie mecze z Malagą. Ta drużyna może ograć Barcelonę w rewanżu i ja się nie zdziwię jeśli tak się stanie. Bardzo mało w ofensywie pokazała Barca jak dotąd. Bramki trochę przypadkowe, ale przede wszystkim mało było groźnych akcji, a te które były koncertowo spieprzył Alexis.

0

Dodam jeszcze, że generalnie cieszę się skoro tak wam się podoba Iniesta oraz Messi w strefie defensywnych pomocników, ale... ich miejsce jest wyżej :) To dlatego drużyna nie pokazuje pulsu. Co z tego, że Pedro czy Tello może pomknąć skrzydłem, jeśli nawet Messi nie ciśnie za akcją. Zbyt jednostajnie. Barca coraz częściej gra ignorując rolę napastników i to się zemści.

Odpowiedź na wszystko to Messi. Ten zawsze namiesza. Bez niego nikt się nie przebije przez czekającą, dobrze ustawinoną obronę przeciwnika. No może Iniesta, ale on napastnikiem jest bardzo przeciętnym, czyli... nie strzeli bramki :)

Żeby nie było tak pesymistycznie dodam, że liczę na ofensywną formę Alvesa (jeśli nie złapie, to bardziej rozsądny i precyzyjny jest Adriano) i zdrowie Villi do wejść z ławki. Do tego Alba z Pedro i powinno być więcej dynamiki wtedy kiedy po prostu trzeba przycisnąć. Były już w tym sezonie mecze, gdy Barca potrafiła wrzucić wyższy bieg przy niekorzystnym wyniku, więc widać, że mogą grać szybciej. Pytanie dlaczego nie robią tego na początku? Barca zawsze zaczyna mecze z handicapem, bo przeciwnik jej się po prostu obawia i drżą mu nogi. Ale z czasem wchodzi w mecz i wyczuwa, że może i z tą Barcą da się pokopać, a wtedy... Można zacząć grać trochę ostrzej w obronie, trochę odważniej wyjść do przodu. W efekcie mecz może się pokomplikować i trzeba gonić wynik na rozgrzanym już przeciwniku.

Zdecydowanie za dużo gry w środku pola. To nie jest tiki taka. Tiki taka to supłanie nóg obrońcom drużyny przeciwnej szybkimi podaniami w okolicach ich pola karnego. Z titki taki coś wynika. Cały urok w tym, że nie jest to sztuka dla sztuki, ale sposób zdobycia gola lub wyjścia spod pressingu.

0

ketiw
Song? Musisz się bardziej skupić, bo Song wprowadził się bardzo dobrze i gra każdy mecz na co najmniej przywoitym poziomie. Nie było meczu, w którym zagrałby słabo. Jest dość pewnym zawodnikiem.

"Natomiast mało kto zwraca uwagę na bardzo słabą grę Songa."
Nikt nie zwraca uwagi, bo to po prostu bzdura.

Barcelona zdradza pewien problem, ale poczekam z ciekawością na mecze z mocniejszymi rywalami, żeby sprawdzić czy dobrze oceniam ewolucję stylu gry. Ze słabszymi jest ok, ale już oba mecze z Malagą (Tak ten pierwszy nie był dobry. Przypominał mi ostatni mecz z Realem, który był zgrany brzydko przez obie drużyny) pokazały, że Barca słabo odnajduje się w "strefie ataku". Tempo gry jest bardzo jednostajne i to będzie kosztować tytuły z lepszymi drużynami.

Jeśli Barca dochodzi ławą pod pole karne przeciwnika to jest ok, dawniej taki był standard i czuć było lekkość oraz łatwość w rozwiązywaniu akcji. Teraz koronkowe rozegrania to główna metoda strzelenia bramki, ale nie wygląda to już tak gładko z lepszymi drużynami i sytuacji bramkowych jest z tego niewiele (Ile było dzisiaj? Ile było w porzednim spotkaniu?)

Weźmy na przykład dzisiejszy mecz. Przecież te bramki Messiego i Puyola to zupełne "przypadki". Normalne gola strzela się z akcji, które zmarnował Alexis. Nie było takich wiele. Podobne przypadki padały w poprzednim meczu. Absurdalny błąd obrony, później błysk Messiego i Cesca, który odnalazł się w nietypowej dla siebie roli typowego napastnika, ktory czycha na lini spaloinego, żeby szybkością wyjść do piły i wykończyć. To nie Cesc :)
Gol Thiago to trochę szmata. Chwała że strzelił, ale takie coś to się broni.

0

feiticeira
Obaj są tak przystojni, że strach.
Pierwszy - zwykła, nieszczególna gęba.
Drugi - naciągnięty, wymuskany niczym wiejski żigolo z remizy.

0

Matt_i1992
Klasowy kolega, to kolega z tej samej klasy, z którym autor grywał w piłkę będąc nastolatkiem. Mial na imię Steven i skończył jako przyzwoity piłkarz na jakimś tam poziomie w piłkarskiej piramidzie.

Gerrard to zawodnik zdecydowanie nieprzeciętny, legendarny, znakomity, jeden z najlepszych pomocników na świecie minionej dekady. Myślę, że to nie ten Steven :)

0

kacperowski20
To myśl zanim napiszesz. Villa nie mógłby zająć miejsca Messiego, bo jest za słaby, a wartość Messiego na swojej pozycji określa liczba zdobytych przez niego Złotych Piłek. Poza tym Villa świetnie sobie radzi na swojej naturalnej w Barcelonie pozycji - bocznego napastnika. Twój pomysł jest bez sensu.

Gdyby jeszcze Barca grała słabo, to bym zrozumiał poszukania różnych dziwnych rozwiązań, ale dzisiaj... Tasować składem dla Villi, który nigdy w Barcie nie grał na pozycji Messiego? Ponadto, to co chciałbyś zrobić jest odwrotnością tego, za co najbardziej chwali się Guardiolę, czyli przesunięcie Messiego ze skrzydła na środek.

0

kacperowski20
Kiedy Villa grał w Barcelonie w sposób jaki przywołujesz? Nigdy.
Czy Barcelona może osiągać lepsze wyniki niż obecne? Nie.
Czy Villa gra źle na swojej pozycji bocznego napastnika? Nie.
Czy Messi gra źle na swojej pozycji? Nie.
Czy Villa jest tak kluczowy dla Barcy, żeby pod niego ustawiać resztę składu? Nie.
Czy Messi jest tak kluczo...? Tak.

Twój komentarz nie ma sensu. Skąd się wziął? Zgaduję, że grasz dużo w gry i rzadko oglądasz piłkę. Tylko ekspert gry komputerowej mógł stworzyć tak dyletancki komentarz.

0

Tutaj można obejrzeć mecz chyba w ładnej jakości
http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/hiszpania/wideo/puchar-krola-cordoba-barcelona/5062326

Niestety Szpakowski.

0

Tutaj można obejrzeć mecz chyba w ładnej jakości
http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/hiszpania/wideo/puchar-krola-cordoba-barcelona/5062326

Niestett Szpakowski.

0

Kilku tłumoków sieje zamęt wklejając rzekome korekty do głosowania FIFA.
Jeśli już wklejacie na rozmaite fora i robicie to w "dobrej wierze" - a widzę, że akcja zorganizowana co najmniej jak te typu "ej chłopaki jest sonda w Zimbabwe, głosujemy na Cristiano" - to wklejajcie całość :)
http://www.facebook.com/Troll.Football/posts/540499255990295

0

hoeniker
Dzięki za troskę, jakoś sobie jeszcze radzę :) Mourinho mnie "rozbolał" ze 4 miesiące temu, gdy odkryłem debili. Oczywiście widziałem od czasu do czasu głupie wpisy. Pewnego dnia wku... mnie bezrefleksyjność, pogarda i tętniąca głupota. Znalazłem wylęgarnię. Ta wylęgarnia to właśnie dzieło Mourinho. Nie ma sensu się rozwodzić, bo działania tego gościa to świetny materiał dla psychiatry. Zdumiewać może jedynie, że koleś, który w życiu słowa prawdy nie powiedział zdołał omamić tyle osób. Udało mu się to dlatego, że prawdopodbnie jest psychopatą. No ale kto to podniesie otwarcie... nikt.

0

Bartix09
Dzięki. Jeśli zwyzywał to rozumiem, liga jest wyczulona na takie zachowanie ostatnio. Kiepsko dla Realu, bo Pepe zdaje się jest kontuzjowany i brak Ramosa to duża strata. Poza tym z Osą nie zagra Ronaldo, a zespół generalnie gra słabo. Gdyby Real miał kibiców, mogliby się martwić, a tak... nikogo to w sumie nie obchodzi. Dużo ciekawsze jest wnikanie, czy Guardiola odklepał na gali :)

0

Stelios23
Ramos dostał 5 meczów kary?
Jeśli tak, to według mnie przesada. Co takiego zrobił? Mecz widziałem, co prawda słaba jakość, bo w sieci, ale po kartce zszedł jak należy i nie zauważyłem nic niewłaściwego.

Dużo ciekawszy był psychopata, który strasznie chciał pokazać zaangażowanie w grę, prowadzenie z ławki, koncentrację, tylko piłka się liczy :)
Machał, łaził, komentował pod nosem, był aktywny. Ech, psychopata już całkiem się pogubił. "Czego ode mnie chcecie, ja tylko trenuję, zobaczcie jak żyję wydarzeniami na boisku, jak mi zależy, jak o wszystko dbam" :)

Zakłamany jak diabli, ale jeszcze nigdy nie był w takiej sytuacji, więc szuka nowej roli. Szatnia go rozgryzła i prawdopodobnie stracił wiarygodność. Próbę sił przegrał. Zostaje mu szczerość, a biorąc pod uwagę, że w te klocki jest słaby, to teraz klub musi mu pomóc. Oni wszystko widzą jak na dłoni, czekają tylko na sygnał, gdy Mou wypowie terapeutyczne zaklęcie "jestem alkoholikiem". Wtedy otrzyma pomoc i życzliwość. Może Real nie wygra za dużo, ale uczyni coś większego, pomoże trenerowi.

0

Bartix09
Niestety nie. Mam tylko jak podciera tyłek różowym (!) papierem toaletowym. W tym samym czasie, 300 km dalej, Cristiano korzysta z liczącego 15 lat, szarego produktu rodem z PRL. Kto jest bardziej męski? Czyje ładniej/gorzej pachnie?

0

Cristiano_Ronaldo
Nie wiem ile masz lat, ale zrobiono ci wodę z mózgu. Barcelona to najczyściej grający zespół. Zdarzają się symulki, ale to incydenty. Alexis faktycznie się wyłamuje i przez jego zachowania Barca więcej traci niż zyskuje. Oprócz tego wygląda to czasem żałośnie. Jednak nie zmienia faktu, że Barca to najczyściej grający klub na świecie. Wynika to pośrednio ze sposoby gry, czyli umiejetności prowadzenia gry oraz wybornej techniki.

Zresztą nie ma o czym mówić, bo jesteś tumanem, który nakarmił się bzdurnymi filmikami z jedną niewyszukaną symulką Busquetsa (na dodatek z meczu z Interem) powielonymi w 1000 egzemplarzy i spamuje. Masz chłopcze sprany beret i - strzelam w ciemno - pochodzisz z wylęgarni kretynów i wszarzyków, czyli najgłupszej strony w sieci.

Jeśli Cristianio to twój idol i bardzo się z nim identyfikujesz to ok, ale nie zachowuj się jak żałosna stulejka. Przestań smarku beczeć.

0

dawid22d
Co to jest? To co wkleiłeś.

PS brakuje opini Łukasza Piszczka, który udzielił podobnej wypowiedzi.
PPS Ile masz lat?

0

Cristiano_Ronaldo
Z czym konkretnie masz problem?

0

Miałem nadzieję, że nie będzie wielu spotkań Barcy z Realem w tym sezonie. Myślałem, że jeden ligowiec na pożegnanie psychola i wystarczy, a jednak może byś dwumecz w CdR jeśli Valencia nie wyeliminuje Krolewskich. Szkoda, bo nic pozytywnego już te mecze w sumie nie wnoszą.

No ale... dzisiaj oglądałem mecz znowu spodziewając się, że Real nie będzie miał kłopotów. Okazało się, że znowu miał, ale Celta udowodniła, że to nie ona zasłużyła na awans. Mimo że byli lepsi w meczu poprzednim, tak tu mając słaby Real na widelcu przez 20 minut powinni strzelić jedną bramkę. Nie rzucili się to ich Krycha słusznie skarcił. Gdyby nie on, to krucho by było z Mou. Popis Ronaldo. 3 bramki i asysta, kilka fajnych podań. Dawno nie widziałem go tak skutecznego. Trochę go szkoda, bo z Mourinho niedługo będzie grał tylko mecze o pietruszkę.

0

Valdes 8 - Espanyol nie grał, ale VV 2 razy zrobił co do niego należało. Raz wybronił, a raz po prostu był.
Busi 7,5 - 2 super asysty, strzał po drugiej szczęśliwie minął bramkę VV, błąd niedopuszczalny. Po takich błędach przegrywa się SPH. Poza tym standardowo.
Xavi 7,5 - gol, reszta standardowo
Alba 8, - Bezbłędnie, optymistycznie, szybko i dynamicznie.
Alves 6,5, - Mieszał, był, psuł.
Puyol 7,5 - Co miał zrobić, zrobił.
Pique 7, - parę zwykłych interwncji i niezwykły błąd na miarę gola. Po takich błędach przegrywa się SPH.
Messi 8,5 - absolutny lider, odważne piłki, twórca wszystkich bramek, również tych nieuznanych.
Iniesta 8 - Iniesta + asysta
Cesc 8,5 - brzydko wyłudził karnego, współtwórca 2 innych bramek, dobry mecz.
Pedro 9 - 4 bramki, zawsze pod grą.
Barcelona - 8 - koncertowa godzina, 30-minutowe 'ciepłe kluchy' - wyraz empatii w stosunku do sparingpartnera.
Espanyol - 1 - nic nie grali, ale mimo wszystko dzięki Busquetsowi i Pique mogli strzelić 2 bramki, a dzięki Alvesowi i sędziom nie stracili dodatkowych 4.

Tak mniej wiecej wyglądał mecz. Kto myśli inaczej, ten się nie zna :)

0

Łukasz Piszczek też zapewnił, że nie głosował na Messiego i nie wie jak to zmienili :)

PS To chyba jakaś zorganizowana akcja hołoty i przygłupów zgromadzonych wokół Realu, no bo jak to tak, kimże w końcu jest ten Messi :)

Rosický: "Hlasoval jsem pro Ronalda, přísahám. Ale překvapivě bylo na listě FIFA napsáno, že jsem hlasoval pro Messiho"!
Thiago Silva : "Hlasoval jsem pro Ronalda, ale nevím proč to změnili."
Gianluigi Buffon : "Myslím si, že tam byla nějaká chyba. Hlasoval jsem pro Ronalda a ne pro Messiho."
Lukasz Piszczek : "Nehlasoval jsem pro Messiho, ale nevím jak to změnili.

0

Kassad
Ale opinie na temat czego? Robienie stopklatek z byle bzdury i analizowanie zachowania ludzi w ten sposób, nie jest godne nawet baby ze straganu.
Plotkarstwo wieku technologii :)

0

Kassad
Ja widzę jak Krycha przechodzi za plecami Guardioli i chyba kładzie mu rękę na ramieniu (może poklepuje), Pep odwraca się w jego stronę. Potem jest stopklatka w chwili gdy nawiązują kontakt wzrokowy, następuje przesunięcie kadru z głowy Pepa na głowę Ronaldo. Stopklatka trwa jakieś 90 razy dłużej niż powinna, poczym zostaje zwolniona i Ronaldo może iść dalej.

Ale, ale... nie tak szybko - mówi nam autor filmiku i puszcza fragment jeszcze raz, operując tym razem za pomocą funkcji spowolnienia oraz przyspieszenia nagrania. Wyraźnie daje nam do zrozumienia, że dzieje się coś wiekopomnego. Filmik trwa 23 sekundy. Rzeczywisty czas akcji to około 5 sekund.

Być może autor zauważył jakiś sekret, być może Pep i Cristiano to kryptogeje, którzy dyskretnie się dotykają, gdy nikt nie patrzy... tego nie wiemy. Jedno jest pewne... zobrazowane zostało przejście piłkarza Realu Madryt skądś dokądś.

Czy to ja jest chory, czy ty? :)

0

diego662
Ja nie mam dość. Borussia to ciekawa drużyna. A fanpejdż z chęcią zdislajkuje jeśli jest możliwość. Co cię w ogóle skłoniło, żeby tracić czas na internetowe płacze tego typu? Mi by się nie chciało robić takich dupereli.

0

ŁukaszNidzica
A weź no wyjaśnij na czym ten żart się ma zasadzać?

0

duch toma joad
"Carles Busquets - ojciec Puyola i Sergio"
Puyola? :)

Większej głupoty dawno nie czytałem. Jeszcze dzielnie cię zaplusowali. 8 plusów i 0 minusów. Myślcie ludzie trochę :)

0

Zagorzały Fan F.C.B
No to pierwszy ćwierćfinał już dzisiaj :)

0

Wcale nie tak gładko. 15 minut przed końcem przegrywali jeszcze 1:0 i byli poza awansem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?