0

Aha, Dzięki za wytłumaczenie. Myślałem, ze takie podejście można mieć na podwórku a nie jak za grę zarabia się ~10milinów euro.
Woli ścisłości to przykład z tego meczu. To samo zrobił przy golu na 2:1. I wielu akcjach bramkowych w tym sezonie. Na to nie ma wytłumaczenia. Gra na DM. Od pierwszej do ostatnie minuty. DM w ostatniej to mógł nie faulować na żółtą kartkę, a nie że się nie wrócił.

4

Powrót Busiego przy tej ostatniej przedostaniej kontrze mistrzostwo świata. Dobiegli wszyscy poza napastnikami .....i defensywnym pomocnikiem. Jak nie przyjdzie trener który nimi wstrząśnie to mamy dwoch chodzących graczy

0

Ja się pytam co w tej akcji zrobił Busi. Biegł i biegł i po prostu stanąl. On jest świetny jak jest pressing. Ale jak go nie ma to po prostu dramat.

0

Wygrał rywalizację z Brawo.? O.o??? Aahah

0

A moze skupic sie na obroncy i jak real przebudowac na tym co mamy? Moze lepiej posluchsc trenera kogo on by widzial. Mose bedzie mial lepsze pomysly na ekomponowanie kogos niz Fernadez ktory nie prowadzi zespolu.
Oszczedzic na duze zakupy. Mimo wszystko duzo kupilismy w zeszlym roku. A tak naprawde nikt nie przyznal, ze transfery byly nietrafione. Wiec jak nie niretrafione to trafione.
Choc tak napraede kazdy widzii, ze potrzeba prawego/srodkowego obroncy. A srodek? Tam mamy konkurencje tylmo trzeba treenwra ktory zrozbi tam porzadek, wprowadzi rywalizacje i zapomnie o rotowaniu skaldem w srodku co mecz. Ma byc 3 ktora jest podstawowa a reszta walczy o gre. I moze w koncu nalezy spojrzec prawdzie w oczy, ze Busi ma byc tykalny. Bo prsy pressingu nie ma lepszego na swiecie od niego. Ale bez pressingu to on nie istnieje. W obronie dramat i tragedia. W rozegraniu potrafi zaczarowac ale glownie stoi.
Albo grwc Iniesta i po 23 meczach odpoczynek. Albo zrobic z niego smienika jak swojego czasu Xavi i Puyol. Bo nie moze byc tak, ze pomocnik na ktorego glownie licztmy gra 75 minut i odpoczywa 3 mecze. Bo to zabija jego forme. To lepiej grac co mecz Denisem/Andre co mecz. Az odpala.

0

Jak zarządasz 200mln to jak sąd da 50 to można powiedzieć uuuuuuuu 1/4 nie jest źle. Jak zarządzać 50mln to od tej kwoty sąd zacznie schodzić. Bo amxa nie dają nigdy. Więc to jest po prostu zabieg kosmetyczny. Rzucamu dużą kwotę i dajemy szanse Sądowi na popis. Nawet jak nam walną 10% tej sumy to zaboli

0

Zespół z jednym zawodnikiem klasy światowej.Gra piękny ofensywny football. W Niemczech Lipsk ma sezon jak Nicea we Francji podobnie jak Leicester w Anglii sezon temu. A on gra młokosami. I tego trzeba Barcelonie.
Przebudowy a nie kosmetycznych zmian. jestem mega fanem Iniesty (a Messiego nie, za to że nie biega. Obejrzyjcie 2:6 z Realem i zobaczycie kto to był BUK MESSI a kim jest obecnie gwiazda Messi) ale jeśli on nie jest w stanie grać 3-4 meczów z rzędu to po prostu musi być już zmiennikiem. nie możemy sobie pozwolić na grę zawodnikiem po 60 minut, po czym odpoczywa 2 mecze. Zawodnik szczególnie pomocy ma być w grze.
Ernesto jest genialnym taktykiem ale Barca nie gra taktycznie. Gra prostą piłkę. Mamy piłkę i gramy piłką. Tu nie będzie akcji skrzydłami bo my nie mamy Adurizów i Ronaldów do gry głową. U nas kto nie przyjdzie będzie grał to samo. Kwestia tego co będzie potrafił dać od siebie. Przyszedł LE poprawił kontrę i wolne. Ale zatracił posiadanie i zabawę piłką, oraz umiejętność przechodzenia zespołu do defensywy opcjonalnie mocnego pressingu.
Mnie jako kibica nie obchodzi, ze MEssi planuje grać do 40. Jeśli On/Suarez/Neymar nie pracują w defensywie to zespół jest zaburzony. Jeśłi atakują nas skrzydałmi to nie ma prawa opcja, ze skrzydłowy Messi i Neymar nie pomagają w obronie choć by na 30 metrze. A Hiszpańscy trenerzy (albo trenujący w Hiszpanii) nie będą mieli siły przebicia, posłuchu w drużynie. Potrzeba kogoś młodego niezwiązanego. Nie należy się też nastawiać na sukces w 1 sezonie. Taki Aligieri mógł se zdobyć Mistrzostwo Włoch bo nie miał przeciwników. My zawsze mamy równie mocny jak my Real. Dlatego potrzeba trenera z wizją który coś tchnie w tą drużynę. Ogarnie Pique bo jemu naprawdę odbija. Wskrzesi Busiego albo posadzi go na ławie. Dotrze do Rakitica albo go sprzeda. A nikt z Hiszpanii nie da rady tego uczynić.

13

T. Tuchel nawet za cenę braku transferów gdyby trzeba było go wykupić. Człowiek z charyzmą. Pomysłami. Nie bojący się postawić na młodych. Jak przebudowywać to od samych korzeni. A to trener grający piłką mega ofensywnie. Może w końcu zerwać z tym połączeniem z dna Barcy.

0

No nie boję się. Szczególnie po wczorajszym meczu, który w całości potwierdza moje słowa.

1

Personalnie tak. Ale to właśnie gra klubowo/reprezantacyjna jest wyznacznikiem obu graczy. Zrozumk, że Ronaldo miał długo kompleks Messiego. Do tego stopnia, że Messi zniszczył go np oddając karne itp. Zobacz, że od lat wyznacznikiem jest to co robi Messi. Nie strzela to wszyscy krzyczą, że asystuj i kreuje. Nie robi nic to jest najlepszy w robieniu niczego.........BO BARCA NADAL BYŁA PRZED REALEM. Ale kiedy to Braca obejrzy plecy Realu (oby nie szybko) to co by nie zrobił Messi będzie po prostu słabszy niż Ronaldo. Messi miał słabsze seozny. Teraz przyszła kolej Ronaldo. Ale możemy się założyć o co chcesz, że jak Real obroni LM i wygra LL to o złotej piłce Messi będzie mógł pomarzyć co by nie zrobił. I tylko o to chodzi.

5

Oj Xavi Xavi moze tak jest. Moze Ronaldo nie jest juz na swoim topowym poziomie. Mimo wszystko. ME ma. LM ma i broni jej dzis w polfinale. Real potecjalnie ma przewage w lidze. Wiec moze i ego Ronaldo ma problem Messim ale jego druzyny obecnie nie. Bo to niestety my mamy problemy a nie CR

0

Powiedzmy sobie szczerze. Alba jest swietny w szczegolnosci w przodzie i uzupelnianiu sie w Naymara. Ma zmiennika. Mlodego wiec to jest absurd, ze kogokolwiek szukaja na lewa obrone. Prawa jak najbardziej. Ale nie mlody tylko konkretny. Mysle ze Vidal jak wroci da rade powalczyc jesli da mu sie szanse. + S. ROBERTO. W pomocy powiedzmy sobie szczerze. Albo dprzedac Rafini albo Suareza. Ja bym chyba sprzedal Rafinie. Ma duzo kontuzji. Choc Iniesta tez do 26 roku byl non stop kobtuzjowany prawie. No i trzeba postawic jasno kto w tej cholernej pomocy gra. Musi byc zgranie a nie ciagle rotowanie. Rotowac to mozna na LM i CdE. W lidze ma byc jasne kto gra. Jak kiedys XaviGIniesta. Pozniej Iniesta-Rakitic.a teraz od kiedy iniesta gra nieregularnie pomoc nie istnieje. Mi marzy sie Veratti. Ale cholernie drogi i chyba nie do wyjecia. Na rezerwowego DM wzial bym Alane. I takw iadomo, ze Busi bedzie gral prawie zawsze, wiec nie ma co szalec na tej pozycji. Po golu Masche jestem przekonany, ze raczej odejdzie. A jesli tak to bym kogos dobrego wzial. Nawet za duze pienaidze. Sek w tym ze mamy Vermalena z wypozyczenia. Ale zamiast niego woall bym chyba jakiegos mlodziaka na 2 zmiennika. No i powiedzmy sobie praede. Nie sprzedawajmy Mathie. On juz wie ze ma msrginalne meijsce. Ale jak an zmiennika ejet wystarczajaco dobry i zalatwi w razie "w" lewe skrzydlo i srodek

0

LaPorta rozliczymy cie z twoich zegarkow. To zescie porozliczali prezesuniu razem z poprzednikiem.

0

Jak myślicie? To było prawdopodobnie pożegnanie. Do tej pory się nie zdecydował.

3

I to pokazuje gdzie jest miejsce Roberto.

1

Boże....dziękuje!!!

1

Boże jest was 11. Ruszcie chociaż trochę na ambicji. Troszeczkę pokażcie że zależy. Brawo sędzia 2 minuty.

1

Brawo Braca. 11 i nie mogli pobiegać. Nie mogli pressingu utrzymać. No ja nie rozumiem. Mieć mecz wygrany. Cóż Pique powinien wziąć to na siebie. Piłka na 3:1 na nodze i na ślepo z 3 metrów w bramkarza. I teraz takie coś jako środkowy obrońca. Eh zdarza się ale czemu w tym sezonie zawsze nam. nNo tego nie mogę zdzierżyć. 11 na 11 to biegali.

0

Dyskwalifikują tyljo ty interesujesz się Barca i może Realem.

19

CO by nie mówić dobrze gramy. Tylko po prostu nie idzie. Podjeli walkę. Szkoda, ze nie wpadło na 1:0 w pierwszej połowie jak i że Suarez nie strzelił na 3:1 w Turnie. Gratulacje dla Juve. Też świetny taktycznie mecz. Prawie nic nie mieliśmy.

1

Zdejmij Rakitica bo nie ma go ani w przedzie ani w tyle. Boże niech już nawet ten Gomes wejdzie

0

Podobnie jak z PSG przed meczem....jak podejmą walkę to nawet jak odpadną będę zadowolony. Jak przedrepczą to po prostu sezon się skończy.

1

Czy ty czasem w ogóle czytasz rm.pl? Wiesz jakie Real ma problemy z niezadowoleniem? Nad Isco pieją w chwili obecnej bo złapał formę. Pierwszą część sezony przesiedział na łąwce podobnie jak James, Kova. Tam żelaźnie gra Kross i Modric czy mają formę czy nie. ZZ zarzucano, że właśnie nie rotuje. A teraz rezerwy mu sezon ratują. Taka prawda. To nie Real wygrywa ligę. To Barca ją przegrywa. Tyle co my przegraliśmy to się w głowie nie mieści. Znaczy mieści. Ale styl tych porażek boli. Bo kiedy przegrywaliśmy to nie przez przypadek. Wtedy byliśmy bezradni.
Popatrz na sukcesy Guardioli. On miał żelazny skład + Keita który u niego wchodził zawsze. O pozostałe dwa miejsca do wejścia biła się restza ławki. Z tuzami typu Cuenca, Oriol itp. ROzumiesz? Nie możesz mieć ławki całej gwiazd za miliony bo to nie przyniesie nic dobrego. ROtowanie przez LE w tym sezonie przyniosło więcej szkód niż korzyści. Na początku było Iniesta+Rakitić na mocnych. Denis/Rafinia + Gomes na słabych. Iniesta zaczął się psuć a drugi waiant zawodził i ze slabymi. A ten zamiast po prostu postawić na wybraną dwójkę i zgrać ich na siłę rotował. Tak, że w końcu nikt nie wiedział z kim gra. Dodatkowo tego nie potrafię kompletnie zrozumieć: Mieliśmy Ardę w mega formie. To nie grał. Mieliśmy Rafinię w marnej to grał. Jak Rafinia złapał formę to przestał grac. I później na zmianę kontuzja gra, kontuzja gra. Arda przestał grac w ogóle. Z niewiadomych przyczyn LE zniszczył Vidala. Tylko fizyczne wyczerpana Roberto sprawiło, że ten się pojawił. Później z niewiadomych przyczyn przyczepił się do Alby. ten w kadrze wymiata a u nas siedzi. W grze zespołu nie widać jakiegokolwiek pomysłu rozegrania. Ten trener w ogóle do nich chyba nie dociera albo robią mu na złość. Bo ja jestem w stanie zrozumieć oddanie piłki rywalom i kontry. Ale żeby RSSO na CN zgniotło nas na 30 metrze i grało tiki taką? To jakiś żart chyba. Doatkowo nic nie funkcjonuje jak powinno. Kiedyś tiki taka dawała spokój w obronie. Przy 3:2 poklepanie piłeczką sprawiało, że przeciwnik musiał wyjść i się próbować ją zabrać. Teraz czeka aż my jak błędny jeździec odbijemy się od mury i jadą na nas. W ogóle jakieś bezsensowne granie. Kiedyś rozgrywali nasi obrońcy. teraz cofamy się do rozegrania przez bramkarza. I być może to by było super bo oni musza podejść. Ale w przodzie biega tylko Suarez. Messi drepcze. Nawet jak idzie akcja to on czeka aż minie go linia piłki. I dopiero rusza ....na dobitki. Jak nie prowadzi piłki to nigdy nie biegnie z akcją a za nią. Neymar też biega tylko z piłką przy nodze. I przy przestrzeniach to się sprawdza oraz na lewym skrzydle przy linii. ALe już zejście do środka to dramat. Zero pomysłu i rozegrania bo Messi nie ciągnie prawego skrzydła i nie robi mu miejsca. Generalnie wygląda to źle. Bardzo źle. Bardziej gra na indywidualnościach niż zespołowo. Nie ma takiego Puyola który zjebał by gwiazdy i poderwał zespół. Nie ma Alvesa ciągle się uśmiechającego i jadącego po skrzydle od linii do linii. Wszystko jest pomieszane. Defensywa nie jest defnsywą od tiki taki. Przód nie pomaga z tyłu. a w chwili obecnej nie mamy takich graczy w środku robiących różnice i tu i tu. Dlatego jedzie na każdy. Dosłownie każdy. Ja rozumie na na Anoeta mamy problem. Real kiedyś miał tak z Depor a Atletico z Realem. Ale, żeby cżłowiek obawiał się wyjazdów na Eibary, Alavesy i Leganesy? Ja pamiętam lata 90. Co prawda wtedy mecze to w dzienniku się widziało. I telegazecie albo w Przeglądzie się czytało. Wtedy każdy wygrywał z każdym. Ale nie teraz.
Dlatego ten zespół nie potrzebuje już gwiazd na każdą pozycję. On potrzebuje 14-16 graczy którzy będą pewni występów. 2-3 co jak zagrają to cud. I reszta która będzie tworzyć rywalizację o minuty.

0

To prawda ma formę. Tylko co z tego. U nas tam gdzie on gra jest Messi i Naymar. Jak koleś Deulofeu tyle co Paco to jak myślisz jaką formę będzie miał? A to jest raczej pewne, że więcej nie dostanie minut. U nas z przodu zrobiłą się sytuacja zwana "kibel". Nie zdejmiesz Messiego i Naymara bo będzie, ze są niezadowoleni, ze awantury, że coś.

0

Kupic pierwszego dnia i od razu na sprzedaz. Nie ma dla niego miejsca. Bedzie sie marnowal.podobnie jak D. Suarez ktory jet w formie jak gra ciagle. Niestety nie ma dla niego minut a na jego pozycji Messi/Neymar stylem podworkowym: Ja sie nie zmieniam. A przyklad Paco pokazuje ze mozna byc dobrym graczem a miejsca dla Ciebie brak. U nas nawet Vill gral na skrzydle.

1

Tak masz rację. tak zaczynam przygodę z Barcą, ze finał LM z Sampdorią oglądałem w TV. Wiek nie ma tu znaczenia do opinii, ze Messi po prostu jak strzela to wszyscy są szczęśliwi i w ogóle. Jak mamy mecz typu z Juve to jest tylko dramat i dąsanie. Nawet te wolne. Suarez z prawej strony uderza je dużo dużo lepiej niż on. Nawet Naymar daje radę. Ale on uparcie dąży zawsze być W CENTRUM. To co obecnie się zrobiło to jest kpina. Każda wypowiedź medialna graczy Barcy odwołuje się do Messiego. Co myśli Leo. Przegraliśmy ale mamy Leo. Coś tam coś tam Leo. Powiedzmy se. Mamy mega zajebistego gracza. Bramkostrzelnego. Ale ta gra nic nie pomaga. Ok on tworzy akcje nawet jak ich nie kreuje. Ale tak naprawdę pękł od porażek w finałach MŚ i CA. jak kiedyś powiedział z Barcą wygrał wszystko. I obecnie nie ma już takiej motywacji by zasówać. DO tego złożył się brak formy innych graczy i sabotaż LE nie pozwalającego zgrać się środkowi. Prawda jest taka.....albo on i Naymar zaczą biegać do obrony. Albo kończymy z CdR. Nie da się grać 7 graczy do przodu i 8 broniącą z tyłu. To właśnie skrzydłami zniszczył nas JUve. I tam, brakowało wparcia naszych skrzydłowych. A taktykę mieli prostą. finezyjny grajek na skrzydle niewracającego Naymara, jak Cuardado + Mandzukić na skrzydle Messiego by rozbijać jego i Roberto. I nas zamietli. Zresztą po meczu z RSSO widać to o czym mówie. Bramki Leo. Szał ciał. Ale gra....tragiczna.

0

Widzę, że wszyscy podzielamy tą opinię :D. Powiem tak. Ja o 3 gole się nie martwię. Tu na CN to jest do zrealizowania w pierwszej połowie nawet. 2:0 spokojnie do połowy może być. Kwestią jest to czy nasi są w stanie zagrać uważnie z tyłu i to czy Naymar z Messim w końcu zrobią ruch z tyłu. Może to wydaje się śmieszne ale zostawianie Suareza w przodzie z jak najmniejszą liczbą obrońców jest rewelacyjnym pomysłem. on sobie radzi choć skuteczność mu kuleje.

0

Na Onecie podali, że Nasz Dyrektor Sportowy Robert Fernandez wypowiedział się w kwestii pewnego wykupienia Deulofeu. I mam mieszane uczucia. Bo tak naprawdę t6en gracz jest nam niepotrzebny. Tak wiem zmiennicy i w ogóle. Ale on teraz gra dobrze, BO GRA. U nas zagra ogony. Nie oszukujmy się. Nie zastąpi Messiego. A dodatkowo jest egoistą nie wracającym do obrony co sprawia, ze nawet przesunięcie Messiego na 10 nie pomoże. Liczę, że będzie to transfer stricte finansowy.

1

Sorry ale wydaje mi sie ze ts nagroda jest chybs w tym sezonie najwazniejsza. Co tam liga. Co tam LM. Nawet CdR się nie liczy. Najważniejsze by Leo strzelil najwięcej. Paranoja. Wole zeszły sezon. Albo pierwszy gdsie grała magiczna 3 z przodu. Teraz messi jedynie drepcze a Mecz jest udany jak on zaspokoi swoje ego bramkowe.
Czytelem, ze byl niezadowolony z obrony vs Juve. W meczu z Sociedat widzialem go w obronie raz. Panie Messi jesli pan niewidzi to w obronie na 30-40 metrze robi sie dziura. Bo ani Pan ani nymar nie wracacie i nie pomagacie. Jak mamy problem z roznymi to choc jest pan niskiehgo wzrostu to nalezy stac na 16 metrze chociaz. Z katra zdazymy wyjsc.

0

Tu się zgodzę. Arda e mega formie. ENRIQUE go nie wystawia. Rafinia pod grą wpuszczamy. Gra kapitalnie ława. Vidal ława pernementna aż Roberto fizycznie się złamał aż okazało się, ze vidal jednak może. Teraz siedzi albs i digne a zastępują ich środkowi obrońcy.
Trener nie ma głowy. Boi sie posadzić suareza messiego neymara. To po co transfer za miliony 22 letniego Paco. Lepiej było wiąć z centry za darmo gracza i thle samo by pograł.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?