1

"Na początku miałem trochę problemów z jedzeniem.."

Ruszać szczęka nie mógł, a mimo tego trenował na pełnych obrotach już następnego dnia po szyciu i grał 4 dni później..
Masakra jak Flick ma gdzieś zdrowie zawodnika.

0

Tak sobie myślę, że De la Fuente dowołaniem Cubarsiego zrobił mu wielką przysługę, teraz chłopak może trochę odpocząć na kadrze, u Flicka by zapierdzielał na treningach aż by padł, jak Gavi i Pau Victor na filmiku.

0

@Litman
Wziął go, bo Flick pokazał mu, że ma gdzieś jego gest z niepowołaniem.
Jednak w przeciwieństwie do Niemca De la Fuente nie wystawia Cubarsiego na siłę, widząc, że ten ma zawroty głowy i wymioty spowodowane tym, że nie odpoczywał gdy powinien, tylko trenował i grał z Sociedad.

0

@ferdas_rawa
Źle się poczuł, bo Flick go na siłę wystawił na Sociedad, De la Fuente w przeciwieństwie do Flicka dba o zdrowie zawodnika i go nie wystawia na siłę na Danię.

0

@Atlas
Masz rację, stabilnie, wciąż zdrowie zawodnika stawia na pierwszym miejscu, nie to co Flick.

0

@Cvzx
Z głowa ma coś Flick, a przez niego teraz także Cubarsi (zawroty i wymioty), dlatego De la Fuente podjął właściwą decyzję by nie wystawiać Cubarsiego na Danię.

0

@AduŚ07
Tak, w przeciwieństwie do Flicka, widząc, że Cubarsi nie nadaje się do gry nie wystawia go na siłę jak zrobił to Flick z Sociedad, przez co teraz Cubarsi ma zawroty głowy i wymiotuje.

0

@Joint21
Debil bo widzi, że przez to, że Flick wystawił chłopaka z Sociedad ten ma teraz zawroty głowy i wymiotuje i dlatego go w przeciwieństwie do Flicka oszczędza?

0

Eee tam, miękka faja z De la Fuente, boi się o zdrowie chłopaka, u Her Flicka Cubarsi by grał aż by padł na murawę..

Ładnie go ten nasz Niemiaszek załatwił, skoro dalej ma zawroty głowy i wymioty.

0

@Criell
Masz rację, Flick może znacznie częściej wystawiać Forta.

0

@Pablozeusz
De la Fuente wyszedł na przeciw krzykaczom, którzy uważają, że nie szanuje zdrowia zawodników, skoro jednak zauważył, że klubowi nie zależy na tym by szanować zdrowie jego zawodnika, to dlaczego on ma to robić na siłę?
Niestety, cierpi na tym sam zawodnik, ale ewentualne pretensje może mieć tylko i wyłącznie do Flicka.

I nie, De la Fuente nie robi tego samego, u niego Cubarsi nie będzie grał po 4 dniach i trenował na drugi dzień po założeniu szwów.

0

@DonPancio
A kiedy będzie następne zgrupowanie?
Chciałeś żeby na to nie powoływać najlepszych, a gdyby zostali powołani dopiero na następne byłoby w przybliżeniu pół roku przerwy.
Na zgrupowaniach ogólnie nie ma wiele czasu na trenowanie, dlatego tak ważne jest wspólne granie i poprawianie ewentualnych błędów na bazie kolejnych rozgrywanych meczów. Można powołać kogoś nowego do sprawdzenia, ale sprawdzenie to wstawienie takiego zawodnika do podstawowego składu, żeby zobaczyć jak w tym składzie funkcjonuje i czy coś może dać drużynie później w ważnych meczach, a nie wystawienie wśród innych niedoświadczonych zawodników, żeby sobie taka zbieranina pobiegała w koszulkach reprezentacji. Takie mecze nikomu nic nie dają, są zmarnowaniem terminu, których w reprezentacji jest stosunkowo malo. Sztab obserwuje zawodników, wie kogo na co ogólnie stać, chodzi o to czy dany zawodnik będzie odpowiednio wyglądał wśród innych, podstawowych zawodników. Poza tym Hiszpania nie gra teraz o pietruszkę, gra o 1 miejsce w grupie.
Więc nie dość, że to Ty nie masz zielonego pojęcia, to jeszcze masz problemy czytaniem ze zrozumieniem, myśleniem i wyciąganiem wniosków.

Leci bloczek, także możesz się już nie produkować.
Eot

0

Brawo De la Fuente!
Flick zaorany w temacie dbania o zdrowie zawodników, mógł nie wystawiać Cubarsiego z Sociedad i ten miałby 3 tygodnie bezcennego odpoczynku, a skoro mógł grać po 4 dniach to tym bardziej może po 9 czy 12 i choć jako kibice Barcelony możemy nie kibicować reprezentacji Hiszpanii to jednak patrząc obiektywnie, oni też chcą grać najlepszymi i hipokryzją jest mieć o to do nich jakiekolwiek pretensje.

0

@Barcatroll
Nie ośmieszaj się takim porównaniem

0

@AxelF
Wiadomo, że to samo możemy różnie oceniać i te oceny zawsze będą subiektywne. Dla mnie wystawienie Cubarsiego po 4 dniach od kontuzji i jego wcześniejsze treningi w takim stanie to kryminał, Ty możesz to widzieć inaczej- tu jest miejsce na subiektywną ocenę i nie wymagam byś widział to tak jak ja.
Mi jednak chodzi o to, że oceniasz przez pryzmat własnych interesów, tzn. interesów Barcelony, tylko i wyłącznie jako jej kibic, a widzę to po tym, że grę Cubarsiego po 4 dniach od kontuzji usprawiedliwiasz, a masz obiekcje co do ewentualnej jego gry po 9 czy 12 dniach, bo to już ma być w reprezentacji. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że gdyby w tym czasie Cubarsi miał grać w Barcelonie nie widziałbyś w tym najmniejszych problemów. Tu jest właśnie Twój brak obiektywizmu i to zawsze będę wytykał.
Niemniej jednak również uważam, że warto z Tobą dyskutować, doceniam, że używasz argumentów, a nie jak wielu moich tutejszych oponentów głównie wyzwisk.

0

@Turio
Chłopak był w stanie, w którym nie powinien zbiegać po schodach żeby nie naruszać opuchniętego miejsca, a grał w meczu na takim poziomie intensywności..
Tu nie ma innych okoliczności, liczy się tylko zdrowie, nawet gdyby stawką był finał LM czy MŚ.
Ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że De la Fuente nie dowołałby Cubarsiego gdyby ten nie zagrał z Sociedad, dom bym na to postawił.

0

@DonPancio
Ty poważnie piszesz? Myślisz, żezawodnicy którzy wygrali ME mogą sobie spotkać się raz na pół roku i grać na takim samym poziomie zgrania i zrozumienia?
W klubach co mecz coś nie wychodzi, co mecz trenerzy mówią o tym co jeszcze jest do poprawy, zawodnicy trenują i grają ze sobą non stop, a mimo tego czasem wyglądają jakby pierwszy raz spotkali się w tunelu wychodząc na boisko na dany mecz.
Trenerzy w klubach po kilku miesiącach mówią jeszcze o tym, ze brakuje zgrania, zrozumienia taktyki, automatyzmów, a w reprezentacji w 12 dni się taktykę przyswaja..

0

@AxelF
Nie twierdzę, że za każdym razem De la Fuente zachował się idealnie, on też ma swoje interesy, których jednak w przeciwieństwie do tych Flicka nie chcesz zauważyć- brak obiektywizmu. Fakt jest jednak taki, że zdecydowanie bardziej dba o zdrowie zawodników niż Flick. Ostatnie 3 przykłady: odesłał Yamala z poprzedniego zgrupowania, Flick kilka dni później wystawia go na prawie cały mecz z Sevillą, chciał oszczędzić Cubarsiego, żeby nie grał po 9 czy 12 dniach od rozcięcia twarzy, Flick miał to gdzieś i wystawił go po 4 dniach, nie wezwał Yamala na badania potwierdzające kontuzję, Flick zabrał go na mecz z Sociedad mimo urazu, do końca licząc że jednak będzie mógł zagrać.

Tymczasem po De la Fuente jedzie się tu jakby w tych 3 sytuacjach:
-kazał Yamalowi zostać i grać w drugim meczu na poprzednim zgrupowaniu,
-mimo tego, że Flick dał Cubarsiemu wolne od treningów i grania z Sociedad powołał go do reprezentacji,
-Yamala wezwał na badania i widząc, że jest szansa na to by zagrał w drugim meczu zgrupowania kazał mu na nim zostać.

A co do skali wyboru Flicka to była ona bardzo duża, mógł wybrać zdrowie zawodnika, albo mieć je gdzieś. Nie można na szali stawiać zdrowia zawodnika, bo nie ma się lepszego zastępstwa. Nawet jakby jeszcze Inigo był kontuzjowany czy zawieszony to i tak Cubarsi nie powinien grać w tym meczu, choćby Szczęsny miał grać na stoperze to i tak Cubarsi nie powinien grać w tym meczu- taka była skala wyboru, bo w grę wchodziło zdrowie i życie człowieka.

0

@Alo_Vi
Nie widzisz, że zjechałeś z tematu?
Pisaliśmy o tym czy Lewy leci na kasę, podałeś argument, że gdyby tak było to grałby w Arabii, a ja ten argument obaliłem, pokazałem Ci, że w ogólnym rozrachunku tu wcale nie musi zarabiać gorzej. W Twoim kolejnym wpisie poruszasz temat strzelania bramek, który nie ma nic wspólnego z pazernością Lewego na kasę lub jej brakiem, bo gdyby nie strzelał to Barcelona nie chciałaby żeby w niej grał, niezależnie od priorytetów Lewego, nie miałby wyboru między Barceloną, a Arabią, tylko np. między powrotem do Lecha Poznań, a Arabią i wtedy jasne by było czy zależy mu na kasie czy nie.
Inna kwestia, że ja nigdzie nie napisałem, iż uważam, że Lewy na kasę leci, bo moim zdaniem on leci na coś jeszcze innego, ale nie chce mi się na ten temat dyskutować z kimś kto dyskusji prowadzić nie potrafi i ma problem z rozumieniem tego co czyta.

eot, gościu

0

@Alo_Vi
Grając w Arabii dostałby większy kontrakt, ale zniknąłby z rynku medialnego, jego rozwijająca własny biznes żona również, w rzeczywistości opłaca mu się mieć mniejszy kontrakt w topowym klubie, koleś.

0

@AxelF
Z tym, że to standardowa procedura z tym mrożeniem, wielu przed Gavim wracało w taki sposób i wielu po nim i dalej tak będzie, ale w tym jednym przypadku oceniany jest efekt, a nie zachowanie, dlaczego? Gdyby wtedy było wiadomo, że powrót Gaviego przerodzi się w kontuzję to by nie wrócił. Zresztą nikt nie wie czy ten pierwszy uraz miał wpływ na drugi, ale trzeba było znaleźć sobie cel do wylewanie frustracji z powodu kontuzji Gaviego, więc cel się znalazł, zła reprezentacja na czele z jej trenerem.
Z Sociedad mroziliśmy De Jonga, wracał i.. dopiero w przerwie zszedł z boiska. A gdyby to było coś poważnego? Dostałoby się Flickowi jak De la Fuente za Gaviego? Czy raczej pojazd po De Jongu by był, że szklanka?

1

@CPuyol
Ten też się "przejęzyczył":


3

"Takiego piłkarza jak Robert nie poruszą pieniądze..."

Stwierdzenie co najmniej nie na miejscu w przypadku najlepiej zarabiającego zawodnika w drużynie.

0

@AxelF
"Zawodnik chciał grać.."
Jeśli to jest wyznacznik oceny czy zawodnik może grać w takim klubie jak Barcelona..
Nie trzeba być lekarzem, żeby wiedzieć, że po takim urazie i przy dużej opuchliźnie odpoczynek jest więcej niż wskazany, bo każdy wysiłek może spowodować nasilenie bólu i późniejsze komplikacje. Wiedział to De la Fuente i chciał dać młodemu odpocząć i dojść do siebie, pewnie przez myśl mu wtedy nie przeszło, że nie dostanie wolnego w klubie, będzie trenował i zagra z Sociedad, jako mądry człowiek, który zdrowie stawia ponad piłka nożną, wziął to za oczywistość i chciał dać Cubarsiemu dodatkowe 2 tygodnie..
I jeszcze raz podkreślam, bardzo bym się zdziwił jeśli Cubarsi w takiej sytuacji nie dostawałby silnych przeciwbóli, a już samo to oznacza, że nie jest gotowy do gry. A, że młody chłopak, napalony, nie potrafiący jeszcze właściwie ocenić ryzyka to jasne, że chce grać, natomiast rolą Flicka i jego sztabu, łącznie z lekarzami jest wybić mu taki pomysł z głowy, dla jego dobra.
Niestety jednak, jak się okazało, dobro zawodnika mieli oni gdzieś, liczyło się dobro drużyny, tu masz rację, zapewne ze względu na sytuację kadrową, ale to nie ma najmniejszego znaczenia, nawet gdyby to był finał LM, zawodnik nie był gotowy do normalnego grania, więc nie powinien grać, zdrowie musi być na pierwszym miejscu, zawsze!

0

@AxelF
Więc ze złamana nogą Cubarsi też by w tym meczu zagrał, bo Flick "nie miał wyboru"?
Decyzja odnośnie tego czy zawodnik jest zdolny do gry nie może zależeć od sytuacji kadrowej, a jeśli Flick od tego uzależniał tą decyzje to oznacza, że miał gdzieś zdrowie Cubarsiego. Chłopak nie jest nawet pełnoletni, to dzieciak, ryzykowanie zdrowia dzieciaka przez "jakiś mecz".. masakra.

0

Tak jak pisałem po meczu z Sociedad, zaczyna się.. na razie Fati, więc jazda po zawodniku, bo przecież to "normalne", że znów jest kontuzjowany, ale niestety niebawem będą kolejne kontuzje przeciążeniowe.

0

@MatiSh
Myślisz, że zobaczysz jakiś prawdziwy komunikat w tej sprawie, jeśli ktoś potwierdzi, że to efekt grania z Sociedad?

0

@Hindus
Z Cubarsim po jego potknięciu dostaliśmy tego jedynego, choć "wypracował" rywalom jeszcze 2 setki w tym meczu, więc i tak w sumie nie było źle.

0

@partymaker
Ja mam bardzo wielkie wątpliwości, a wręcz uważam, że należy mu podziękować za to jak dba o naszych zawodników.
Na poprzednim zgrupowaniu Yamal bez problemów odesłany do domu po stłuczeniu, żeby już kilka dni później zagrać prawie dały mecz przeciwko Sevilli, Pedri 90 minut łącznie w 2 meczach, Cubarsi tylko kilka minut. Teraz Yamal nie musiał jechać na badania w reprezentacji, żeby potwierdzić, że nie może grać, Cubarsi miał dostać wolne 3 tygodnie.. to nie wina De la Fuente, że Flick miał inne zdanie w tej kwestii.

0

@DonPancio
Czyli w klubach, w meczach przedsezonowych też powinni grać tylko rezerwowi, a pierwszy skład dopiero w meczach o stawkę?
Dodam, że w reprezentacji nie ma tyle czasu co w klubie żeby sobie potrenować różne warianty i zgrywać zawodników.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?