4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@paquito88
Sposobu gry nie zmienimy, ale możemy i powinniśmy zmienić napastnika, żeby dać sobie szansę na wygrywanie tytułów.
A to ja wiem, że jeśli trener uzna to tak będzie, ale raz jeszcze powtarzam, że myśląc w ten sposób i czekając jedynie na to co zrobi trener, bez oceniania, dyskutowania, etc. nie mają racji bytu sekcje komentarzy, debaty, wywiady, studia meczowe, itd. Jeśli to wszystko zniknie to zapewniam Cię, ze nie napisze już ani słowa, a tymczasem wszystko co w piłce jest tematem otwartym, panuje wolność słowa, każdy może każdego oceniać, wyrażać swoje opinie..
Flick, podobnie jak żaden inny trener nie ma monopolu na wiedzę, a w przypadku Lewego myli się bardzo mocno, mnie to uwiera, bo mam na względzie dobro Barcelony, której kibicuję i dlatego poruszam ten temat.
Nie podoba się to jest tu opcja "ignoruj", z której ja bardzo chętnie korzystam, to bardzo proste.
1
@paquito88
Nie idź w skrajności.
Graliśmy z fałszywą "9" wiele lat i to były nasze najlepsze lata, więc jak widać nie trzeba klasycznego napastnika (a ja wręcz powiem, że zdecydowanie lepiej jak go nie ma).
Z cofającym się Lewym chodziło o to, że on nic dobrego tym cofaniem nie dawał, więc już lepiej jak stał jak kołek w polu karnym i nie przeszkadzał. Nie chce z Lewego zrobić rozgrywającego, powtarzam raz jeszcze, on nie pasuje do grania Barcelony i nie powinien w niej grać, tyle. To Ty brniesz we wmawianie mi, że ja chcę czegoś czego nie chcę, dlaczego?
Ferran gdy gra na "9" jest zarówno pod grą, jak i w polu karnym, wbiega w nie gdy trzeba. Poza tym robi też miejsce kolegom, bo on nie musi finalizować akcji, on swoją grą ma umożliwiać tworzenie akcji, pomagać w ich tworzeniu, a kto będzie wykończeniowcem nie ma znaczenia. Dzięki temu klasowy rywal też nie może po prostu dobrze pokryć Lewego i zamknąć nam tym samym 90% opcji na gola w takich meczach.
Jakie aspekty widzi Flick w Lewym poza jego wykończeniem? Piłki do niego żeby się utrzymał i odegrał to w połowie straty, długich górnych piłek praktycznie nie wygrywa, gdy ma podać na więcej niż 5 metrów do najbliższego pachnie niedokładnością i stratą, a w najlepszym przypadku spowolnieniem akcji. Nawet jak wraca na rożne to często właśnie z jego strefy jest stwarzane zagrożenie- polecam się temu przyjrzeć.
A jeśli chodzi o pressing to pisałem już, że nie jest ważne ile i w jakim tempie się w nim uczestniczy, tylko by robić to mądrze i w odpowiednich momentach. Ja nie twierdzę, że Lewy nie biega, nie pressuje, tylko, że robi to w głupi sposób, bo nie rozumie o co w nim chodzi. Jeszcze ma pretensje do innych czasami, że za nim nie ruszyli.. ale oni wiedzą, że to nie był odpowiedni moment, on nie.
Owszem, Lewy to jeden z najlepszych strzelców w historii, ma liczby i tego nie neguję. Nawet go wielokrotnie za to chwaliłem. Ale nie zmienia to faktu, że w naszej grze te indywidualne liczby napastnika znaczą mniej niż inne aspekty jego gry.
Strzela, więc trenerzy go wystawiają do gry, proste myślenie, w Bayernie to przynosiło kolejne wygrywane w cuglach ligi, bo tam mało który zespół był w stanie przeciwstawić się jakości całej tej drużyny, zresztą to samo widać teraz w Barcelonie, klepiemy ogórków, Lewy strzela, zaraz przyjdą 2 trudne mecze i..
1
@paquito88
Ferran nie daje 50% liczb Lewego, a Lewy nawet 30% gry Ferrana poza liczbami.
Niemniej jednak, wciąż masz obiekcje do mnie, że piszę o mankamentach Lewego, a nie masz ich do tych, którzy atakują Ferrana, przy czym ja nie wyzywam Roberta, nie jadę po nim, tylko merytorycznie oceniam jego grę, a na temat Ferrana większość pisze rynsztokowym językiem i w ich wpisach nie ma nawet jednego zdania analizy samej gry. A gdy wypisałem ostatnio wszystkie pozytywne akcje Ferrana z meczu z Osasuną to nikt nie potrafił wypisać mi więcej w wykonaniu jakiegokolwiek innego zawodnika Barcy, to jednak nie przeszkadzało im w kolejnych wyzwiskach Torresa.
Także zdecydowanie niewłaściwą osobę chcesz "nawracać" ;)
1
@paquito88
Widzisz, to tak samo jak z Ferranem, zobacz jak wielu go tu krytykuje, a on wciąż jest, wciąż gra, a po meczach, które wielu tu uznało za tragiczne Flick wciąż wystawiał go w podstawie, a czytałem, że "teraz to już tylko ktoś z naszej rodzimej Ekstraklasy się na niego nabierze".
Ale jego krytykować można, tylko Lewego nie?
1
Zaczyna się lepiej rozumieć z kolegami, fajnie wybiega na prostopadłe podania, coraz lepiej utrzymuje się przy piłce i ją odgrywa, jeszcze 3-4 mecze i wróci do normalnej dyspozycji i będzie go można oceniać :)
2
@Elvisek
I to oznacza, że Flick zrobiłby tak samo?
1
@paquito88
Tak trochę przeczytałeś mój wpis, ale nie do końca mam wrażenie.
Zdecydowanie nie oczekuje od niego czegoś czego nie potrafi robić, napisałem nawet, że wiem iż tego nie zrobi. Dlaczego więc większość Twojej odpowiedzi to próby tłumaczenia mi, że Lewy nie zrobi nic ponad to co dotychczas?
Spróbuję najprościej jak umiem.. Lewy jest tylko od strzelania, poza tym więcej daje rywalom niż nam. Nie oczekuje, że nagle zacznie robić coś więcej. Oczekuje, że jak najszybciej pozbędziemy się go z klubu i zaczniemy grać na jego pozycji zawodnikiem, który nawet jeśli będzie mniej strzelał to poprawi ogólną grę drużyny umiejętnościami, których nie ma Lewy.
Moje wpisy krytykujące Lewego to nie ataki w jego kierunku czy jakiś hejt, to po oby uświadomienia tym, którzy z meczów rozumieją jedynie listę strzelców gdzie jest problem w obecnej Barcelonie. Chyba już jasne?
A co do tego, że trener wie lepiej.. jeśli by tak było, że lepiej zawsze wiedzą trenerzy, to wszyscy by wygrywali, a tak się nie da. Dane rozgrywki wygrywa jedna drużyna, wszystkie pozostałe są tak naprawdę przegranymi.
Jeśli wszyscy poza sztabami trenerskimi mają tylko siedzieć, oglądać i kibicować to.. po co sekcje komentarzy na takich stronach jak ta, po co jakieś analizy, debaty, wywiady, etc. dziennikarzy i "ekspertów"?
To normalne, że dyskutujemy, kto się zna ten analizuje, wyciąga wnioski, przedstawia swoje spostrzeżenia. A trenerzy nie mają monopolu na wiedzę, dlatego są zwalniani, zastępowani kolejnymi, bo okazuje się, że wcale nie znali się tak dobrze, wcale nie mieli racji, wcale nie wiedzieli lepiej..
Idąc dalej, tak Flick ciągle wystawia Lewego, ale wystawia też np. Torresa, któremu tu się tak obrywa ostatnimi czasy. Jeśli ktoś krytykuje Ferrana, a chwali Lewego, a Flick wystawia ich obu to znaczy, że się zna czy nie zna. Czy zna się połowicznie? Dlaczego krytykujący Ferrana nie "wylizują i kibicują", tylko ciągle po nim jadą? Ale Ferran nie jest Polakiem, więc tu odbiór inny, prawda?
1
@Comentateiro
Nie tylko w pressingu, jeszcze musi umieć przyjąć piłkę, podać ją celnie, zagrać kombinacyjnie (nie mylić z jakimiś pojedynczymi piętkami pod publiczkę), robić przestrzeń kolegom z drużyny..
Pozycja "9" w Barcelonie takiej gry wymaga, jest to wręcz ważniejsze niż strzelanie goli, bo bez tego ciężko o te gole w meczach z topowymi rywalami.
My gramy w charakterystyczny sposób, przez to rywale przeciwko nam również. Aby nasz gra na tle tych najmocniejszych była skuteczna napastnik musi dawać więcej niż wykończenie.. bo zwyczajnie nie ma co wykańczać w kluczowych meczach jeśli tylko czeka, aż ktoś mu dogra piłkę.
Co do pressingu.. ja widzę w jaki sposób Lewy w tym pressingu gra, jak łatwo rywale go mijają, jak w niewłaściwe strefy wbiega, jak nie potrafi zamknąć rywali. Nie potrzeba do tego statystyk, potrzeba wiedzy na czym skuteczny pressing się opiera i jak ma wyglądać. Tu nie chodzi nawet o to, że Lewy nie ma siły biegać w pressingu, on robi to źle, nawet gdy biega to biega głupio. Pressing drużynowy to coś zupełnie innego niż indywidualne doskoczenie do rywala. Flick też to widzi, cofa Lewego żeby nie przeszkadzał, zawodnicy sami to widzieli, zwracali uwagę Xaviemu, że z Lewym nie da się grać pressingiem.
Problem w tym, że Xavi długo wierzył, że nauczy Lewego tego pressingu (gdy przestał wierzyć i chciał się pozbyć naszego głównego problemu to pozbyli się jego), a Flick wierzy, że można grać skutecznym pressingiem w 10, wycofując Lewego.. niestety też się na tym przejedzie w meczach z mocnymi.
1
@paquito88
Ale to jak gra Lewy i co potrafi, czego można od niego oczekiwać jest jasne i to się nie zmieni, więc nie ma sensu pytać co musiałby zrobić, bo on tego nie zrobi.
To mimo wieku wciąż świetny wykończeniowiec, ale jednocześnie wciąż marny piłkarz, bo poza wykończeniem mało co potrafi.
Problem w tym, że trafił do drużyny, w której napastnik jego typu jest najmniej pożądany ze wszystkich drużyn na całym świecie.
Ja zauważam jedynie jego wielkie mankamenty , bo w przeciwieństwie do większości analizuję całą grę, a nie tylko statystyki.
Pokazuję Wam w czym jest problem, dlaczego nawet jak klepiemy ogórków to mamy problemy z mocnymi rywalami, dlaczego wyrzucają nas z LM, bo mnie w przeciwieństwie do większości nie dziwi ta słaba gra naszych w takich meczach odkąd u nas na szpicy jest Lewy.
Ja w przeciwieństwie do większości tutejszych fanbojów nie jestem po prostu kibicem Lewego tylko Barcelony i totalnie nie ma dla mnie znaczenia z jakiego kraju pochodzi zawodnik w niej grający, mi zależy tylko na tym żeby drużyna grała w ładnym stylu i skutecznie, nie tylko przeciwko ogórkom, ale przede wszystkim w meczach z rywalami z topu, bo one są kluczowe by wygrywać trofea. Obecnie główną przeszkodą do tego jest Lewy, tak się składa, że jest Polakiem, ale jakby był z jakiegokolwiek innego kraju i grał tak jak obecnie to też bym tą słabą grę wytykał.
1
@paquito88
A Ty masz ksywę czopek? Bo widzę, że jakbyś mógł to byś Lewemu w tyłek wlazł ;)
1
@graco14
Oceniasz wyłącznie przez pryzmat goli. To nie przypadek, że Ferran, którego tak tutaj wielu hejtuje dziś ponownie wyszedł w podstawie. Widziałeś gdzie grał, jak wąsko schodził? On przejmował rolę Lewego, której ten nie potrafi wykonać, nawet dzisiaj, choć niestety nie pograł długo to i tak była taka akcja gdzie Lewy był wycofany ze 30 metrów za Ferrana, żeby nie przeszkadzać w pressingu. My gramy totalnie w 10, a Lewy jest wolnym elektronem, który ma wbiegać w pole karne szukając okazji, które mógłby wykończyć. Niestety na mocnych gra w 10 nie przejdzie..
2
@graco14
Jeśli patrzymy tylko na ten jeden mecz to można powiedzieć, że tak, ale ogólnie nie, bo powinniśmy w takich meczach zgrywać skład bez Lewego na tych mocniejszych rywali, z którymi "nie ma" go na boisku.
0
@ILovethisGame
Zajrzyj do newsa z ocenami, MVP mu dzisiaj dałem ;)
0
Poszedłem dziś w ocenach za tutejszym trendem, który wyłapałem po ostatnim meczu z Young Boys, żeby dodawać 2 do oceny za każdego gola i wyszło mi, że Lewy z notą 8 został u mnie MVP meczu :)
0
@addept
W trakcie meczu wolę go oglądać niż komentować, bo wtedy w przeciwieństwie do wielu tu obecnych wiem co się działo i kto jak grał, a nie tylko kto wpisał się na listę strzelców lub asystujących ;)
0
@graco14
Obaj są słabszymi wykończeniowcami, tu zgoda- półka niżej, ale pressing, gra kombinacyjna, robienie przestrzeni kolegom, technika użytkowa, ruchliwość.. co najmniej 2 półki wyżej, a gdzie jak gdzie, ale w Barcelonie są to zdecydowanie ważniejsze i bardziej potrzebne cechy i umiejętności niż samo wykończenie, bo przeciwko najlepszym bez tych umiejętności u wszystkich bez wyjątku ofensywnych zawodników napastnik nie ma co wykańczać.
1
@graco14
Ferran/Ansu
Lewy jest najlepszym strzelcem (wykończeniowcem) w drużynie, ale jednocześnie najsłabszym zawodnikiem
1
Skład rewelacja.. oczywiście poza Lewym
1
@rodineusz
Po pierwsze, jak chcesz kogoś wezwać to proponuję112, ale radzę tylko w uzasadnionych przypadkach.
Po drugie, skoro fanboj Lewego oznacza mnie pod newsem o tym, że ten ma zostać rok dłużej w Barcelonie to jasne, że cieszy się z tego co przeczytał w newsie i do tego się odniosłem.
A czego Ty ode mnie chciałeś nie wiem i niekoniecznie mnie to interesuje.
2
@rodineusz
Cieszy Cię kolejny rok grania w 10 z topowymi rywalami? To chyba strony pomyliłeś..
0
@AxelF
Tak, Flick, bo nie dał mu odpocząć. Nawet jeśli to sam Fermin chciał wrócić szybciej, to Flick powinien mu tego zabronić.
0
@Danielos8
Nie ile rozegrał, tylko jak szybko wrócił po 2 turniejach w lecie..
1
@FCB24
Otóż to, Koeman zajechał Pedriego, tak jak teraz Flick Fermina.
A głupie gadanie, dlaczego Gavi grał w meczu towarzyskim... jakby nie on to ktoś inny by grał, dlaczego obiektywnie Gavi ma być oszczędzany w takim meczu kosztem kogoś innego, a w klubie ma grać wszystko?
Gdy mamy wysoki wynik, ściągać od razu najbardziej obciążonych i po problemie.
0
@kanver_
Szkoda tylko, że celność tych podań przemilczałeś ;)
2
@MatiSh
Oo, jednak będąc fajnbojem Lewego można zauważyć coś więcej niż statystyki i uznać, że bycie niewidocznym to duży czynnik na minus?
To teraz jeszcze poproszę o brak hipokryzji i ocenianie tymi samymi kryteriami Lewego, choćby za mecz z Osasuną ;)
2
Z gry i statystyk Lewy zasłużył na niższą notę niż Ferran, ale 2 razy dobił do pustaka i ma o 3,5 notę wyższą, czyli jak rozumiem ocena idzie o 2 w górę za każdego gola?
Lewy 7 strat, Ferran 5, Lewy 14 podań (71%), Ferran 26 podań (88%), obaj tyle samo celnych strzałów, kluczowych podań, Ferran dodatkowo 2 interwencje w defensywie.
No i jeśli taki jest przelicznik, to Inigo czy Raphinha w sumie słaby mecz zagrali, skoro z golem podnoszącym notę o 2 i asystą (tu chyba przynajmniej o 1?) mają "tylko" noty 8 i 8,5 ;)
0
@Kyonego
W porównaniu do meczu z Espanyolem tylko 2 zawodników z podstawowej 11 zostało.
Jeśli nie uznajesz tego za grę rezerwami to masz problem z podstawami myślenia, a ja z takimi ludźmi nie zamierzam dyskutować, szkoda czasu.
Na szczęście jest tu taka fajna opcja jak "Ignoruj", dzięki której nie będę już widział Twoich komentarzy, także możesz się nie produkować z pisaniem do mnie :)
(swoją drogą polecam tą opcję tym co mają problem z przyjęciem do wiadomości niewygodnej prawdy płynącej z moich komentarzy, nie potrafią na nie merytorycznie odpowiedzieć i zamiast tego rzucają wyzwiskami, oszczędzicie czas sobie, mi i redakcji, która te Wasze wypociny później kasuje)
0
Betis rezerwami na chodzonego, Roque godzinka na przetarcie po kontuzji, a tu ludzie wnioski jakieś wyciągają :D
Ogólnie to chłopak się dzisiaj sfrustrował jak pokazywał się do grania, a koledzy wybierali jakieś dziwne opcje zamiast mu zagrać. Generalnie czekam na powrót Isco, który wspólnie z Lo Celso będą posyłać ciasteczka do ogranego już Roque
0
@Kyonego
Zlatan to jeszcze po powrocie z MLS w Europie robił to samo to po pierwsze, a po drugie poziom MLS z roku na rok rośnie i to zdecydowanie.
Najlepsze ekipy tam są obecnie zdecydowanie lepsze niż takie Young Boys.
0
@22_LR
Proszę, tak na szybko, 2 gole w jednym meczu z Bayernem, dodatkowo wcześniej była czerwona kartka dla Vidala za faul, którego nie było:
https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/iotpJPcmITwRzXIAin1Ong--/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTY0MDtjZj13ZWJw/https://s.yimg.com/os/en-AU/homerun/y7.7sport/510aac01764ac87a72a822badc01a8b2
I tutaj w sytuacji na 1-0 w półfinale przeciwko Atletico, gdy skończyło się hat trickiem, a wiadomo jak grało wtedy Atletico przy 0-0 i wiadomo, że jak przegrywali musieli się zacząć odkrywać:
https://i0.wp.com/cdn-images-1.medium.com/max/860/1*EWmSgPVwg1Ni2EPEnlgwkg.jpeg?w=620&ssl=1
A był jeszcze jeden gol, tam już dosłownie z 3 metrowego spalonego, po którym właśnie chyba powstało to stwierdzenie o golach CRa z 3 metrowych spalonych, ale nie pamiętam z kim i na szybko nie znajdę.
Edit: linki się niestety rozsypały, więc musisz sobie skopiować je w całości żeby zadziałały