0

Ja też mu dość wysoką notę wystawiłem, bo wiele razy nas uratował w tym meczu, przy czerwonej kartce był błąd Erica, który uciekł od dobrego podania MATSa, a przy 2 golu MATS po prostu wybrał opcję. Jakby się nie ruszał to pewnie by ten strzał obronił, ale to jest loteria. Jakby się nie rzucił, a strzał poszedłby w bok, to słyszałbym pewnie "nawet się nie ruszył, jego wina".

0

@kakawek
Nie była najgorsza, bo w ten sposób najłatwiej ominąć pressing. Jedyne złe w tej akcji to zwrot Erica po tym jak pokazał się do grania.

0

@Herbert
Ale Eric nie przegrał pozycji, on uciekł od podania (po tym jak wygrał pozycję), to coś zupełnie innego.
Na poziomie A-Klasy to jest wielki błąd, a co mówić na poziomie LM.

Nie olewamy kogoś bo jest niemrawy jeśli wcześniej ćwiczymy jakiś sposób grania i ten ktoś wychodzi w określony sposób do gry. Gramy na pewniaka, bo tak to robimy na treningu. Ter Stegen zrobił wszystko zgodnie ze sztuką, zawalił Eric, to on złamał schemat.

0

@kakawek
Ale to nie jest zagranie do przyjęcia piłki, tylko na ściankę, do odegrania z pierwszej.
Właśnie o to tu chodzi, że ma być plecak, bo ten plecak takim zagraniem jest wyciągany ze strefy, robi się miejsce w środku pola:


0

@Herbert
Zrobił ruch do podania, to dla Ter Stegena sygnał, że może mu podać.
Był niemrawy? To jego wina, a nie MATSa.

0

@lucca87
Spodziewali się takiego podania, ale Eric był przed rywalem i nie dopuściłby go do piłki gdyby nagle nie zrobił zwrotu i nie uciekł od podania.
Zobacz, 2 identyczne sytuacje z rzędu, a ogólnie to kilkaset takich w ciągu pobytu Ter Stegena u nas, to klasyka wyprowadzenia piłki od bramkarza:


0

@kakawek
I wybrał najbezpieczniejszą, najbardziej klasyczną, najłatwiejszą do wykonania, najbliższą.. tylko Eric uciekł od podania.

0

@Damian_Balde
Tak trudno zrozumieć, że chodzi o wyjściowy skład?

0

To już z pewnością jest jakiś rodzaj choroby psychicznej:

https://zapodaj.net/images/291be6258a9f0.jpg

0

@fotohobby
Tej fanboj Lewego wystawił mu "10" za wczorajszy mecz, nie zrozumie..

2

@michalgajdek
Ter Stegen wybrał dobrą opcję, klasyczną, zagranie na ściankę do środkowego pomocnika wyciągającego rywala ze środka pola, by ten zgrał z pierwszej piłki do boku przyspieszając akcję, gramy tak nie raz i nie ma z tym problemu.. dopóki ten wychodzący do piłki nie ucieknie nagle od podania.

0

Flick przekombinował z grą na 2 DMów i się zemściło.
Dobrze funkcjonował środek pomocy z Casado na DMie i Pedrim jako rozgrywającym grającym przed nim, więc skoro nie chciał któregoś z nich oszczędzać to nie powinien zmieniać konfiguracji. Miał Torre i Ferrana do wprowadzenia zamiast Olmo.

5

W sytuacji gdy zawodnik wychodzi do piłki, nie może nagle uciec od podania, zwłaszcza gdy robi opcję bramkarzowi, bo w tej strefie błędy kosztują. Ter Stegen mógł zdecydować, że nie wykorzysta tej opcji podania, ale nie Eric, że nagle zrezygnuje z dania mu opcji, tzn. mógł ale nie bez słowa. Jak czuł presję na plecach i nie chciał dostać piłki to najpierw prosty komunikat "nie graj do mnie" i dopiero ucieczka.
Dlatego moim zdaniem wina w tej sytuacji to 90% Garcia, a 10 % Ter Stegen, za to, że próbował grać mocno późno i nawet jakby Eric nie uciekł to miałby trochę utrudnioną sytuację przez Marca. Więc z tym zamknięciem rywalizacji przez Ter Stegena mocno nie trafione stwierdzenie, jak już to rywalizację zamknął Eric.

0

Co jak co, ale zmiany na 10 minut przed końcem z myślą o następnym meczu?

0

@krzywy
Skoro po 3 tygodniach urlopu jest się lata świetlne za kolegami z drużyny to ile się jest za nimi po kilku miesiącach walki z kontuzjami? Niestety ale taki jest wybór, co pokazał nam przykład Pedriego.
Jak myślisz, czy jakiś trener mając wybór między brakiem zawodnika przez pierwsze 3 tygodnie sezonu, a jego wypadnięciem po tych kilku tygodniach na np. 2 miesiące wybierze tą drugą opcję? Trzeba uświadomić trenerom, że z wielkim prawdopodobieństwem taki jest właśnie wybór, a może nawet być gorzej w tej drugiej opcji. Poza Ferminem w obu turniejach dla Hiszpanów zagrał także Baena.. wiesz, że też zdążył już złapać kontuzję mięśniową i nie trenował przez 2 tygodnie? Miał szczęście, że tylko tyle, ale kto wie czy nie będzie jak z Ferminem, że zaraz wypadnie znowu. A jakby te 2 tygodnie więcej dostał po Igrzyskach to jego organizm zdążyłby się zregenerować i spadłoby ryzyko kontuzji.
Kadry są aż za szerokie biorąc pod uwagę, że większość trenerów i tak gra 14-16 zawodnikami. Poza tym mówimy tu o kilku zawodnikach w skali światowej, tych którzy grali 2 turnieje reprezentacyjne latem i nie mieli odpowiedniej przerwy, w skali drużyny to 1 zawodnik, raczej nikt nie miał choćby 2 takich.

0

@Rifek
No i tam było to bardziej sensowne, tu sytuacja jest odwrotna, dla mnie dziwne.

0

@krzywy
xD xD... Jasne, lepiej mieć na 3 mecze zdrowego zawodnika i później go leczyć przez kilka miesięcy niż dać mu odpocząć 3 tygodnie i później mieć go w pełni przygotowanego na cały sezon..

Może i gdyby nie powołanie do U-21 to by tej kontuzji nie było, co nie zmienia faktu, że Fermin i tak byłby wciąż w treningu, wciąż jego organizm nie miałby odpowiedniego czasu pełnej regeneracji, a za to winę ponosi Barcelona.
Oczywiście z punktu widzenia klubu można powiedzieć, że winna reprezentacja, ale myślę, że jakby dać zawodnikom wybór, czy wolą pojechać na turniej z reprezentacją i później nie zagrać przez pierwszy miesiąc sezonu klubowego, czy też odpuścić reprezentację i być z klubem od początku sezonu to 9 na 10 albo i więcej wybierze reprezentację i odpoczynek w klubie.

0

@Herbert
Ale Flick powiedział, że czuje się winny, że Fermin pojechał na kadrę, na co nie miał wpływu.
Nie rozumiesz, że on sobie tak naprawdę nie przypisał tu żadnej winy, tylko zrzucił ją na trenera kadry. Powiedział trochę ładniejszymi słowami, że kontuzja Fermina wynika z powołania do reprezentacji.
Logika wskazuje na to, że zawodnikom zależy na tym by reprezentować swój kraj i to, że Fermin pojechał na 2 turnieje nie jest niczym złym. Złe jest jedynie to, że po tych turniejach nie odpoczywał tyle co powinien, a za to jest odpowiedzialny Flick i do tego się nie przyznał, a powinien.


0

Trochę zardzewiały jest jeszcze, ale za to jak wygrywał pojedynki siłowe z Djene szacun.
Zresztą już w debiucie z Realem podobnie sobie raz Rudigera ustawił, ale zdążył mu wtedy pomóc Carvajal.

Ogólnie Roque miał kluczowy udział przy wszystkich 4 ostatnich golach dla Betisu. Ostatnio świetnym ruchem zrobił miejsce do strzału Abde, a później sam wykończył akcję na 2-0, a dzisiaj wywalczył karnego i po tym jak wygrał walkę z Djene w kontynuacji akcji strzał oddał Lo Celso. No właśnie, czy ten gol nie powinien zostać zaliczony Roque? Już nie mówię o tym, że jeśli piłka by się od niego nie odbiła to pewnie gola by nie było, ale ogólnie, skoro to on miał ostatni kontakt przed tym jak piłka wpadła do bramki to dlaczego gol jest zaliczony Lo Celso? Chyba pierwszy raz w życiu takie cos widzę.
Jedynie przy tym jak ktoś z przeciwnej drużyny dotknie, a piłka po strzale leciała i tak w światło bramki to uznaje się gole strzelającym, a nie jako samobóje..

0

@NicoTuNicoTam
Nic o urlopach nie pisałem, chodzi o to by nie przeciążać zawodników, ograniczając ich minuty poprzez rotacje.
Jak przychodzą kontuzję to trenerzy nie mają problemu z graniem rezerwowymi, dlaczego nie grają nimi gdy nie ma kontuzji, tylko czekają aż te się pojawią?
Dobry i mądry trener wykorzysta dużą ilość meczów na swoja korzyść, robiąc rotacje oszczędzi kluczowych zawodników na najważniejsze mecze co da mu przewagę nad bezpośrednimi rywalami, którzy tych rotacji nie będą robić.

Poza tym, tu nie trzeba nawet przesadnie kombinować, ile jest meczów w sezonie gdy drużyna prowadzi do przerwy kilkoma golami? Wystarczy w takich meczach od razu po przerwie 3-4 zmiany kluczowych graczy i już mają w nogach jakieś 20-30% mniej minut w sezonie.

0

@Varkond
Jeśli tak to Flick nie powinien się zgodzić na wcześniejszy powrót, proste.

0

@Herbert
Ale to nie jest powód kontuzji Fermina. On chciał jechać i nie można mu tego zabronić, chciał reprezentować swój kraj, drugiej takiej okazji raczej mieć nie będzie w swoim życiu, natomiast w klubie grać będzie jeszcze bardzo długo i dodatkowe 2-3 tygodnie wolnego na początku sezonu krzywdy by Barcelonie nie zrobiły.
A tu kolejny raz, jak w przypadku Pedriego, zamiast 2-3 tygodni odpoczynku są miesiące leczenia kontuzji. Tak, Flick jest winny, ale właśnie tego, że nie dał Ferminowi odpoczynku, a nie że nie przekonał selekcjonera do braku powołania.
Dlatego porównując go do poprzedników.. zrobił dokładnie to samo i nie przyznał się, że to był błąd- nic się nie zmieniło, nie ma go za co chwalić.

0

@Ronad10
Nie trzeba być specjalistą żeby wiedzieć, że brak odpowiedniej ilości odpoczynku u zawodowego sportowca powoduje przeciążenia i w konsekwencji kontuzje, a wręcz trzeba być idiotą żeby tego nie rozumieć.

0

@Rifek
Zgadza się, chodziło mi o Denię. Jednak cała reszta się zgadza

0

@Rifek
Tu nawet rywalizacji nie będzie o tą pozycje między nimi, w pełni zdrowy de Jong ma z urzędu miejsce przed Casado.

0

@krzywy
O Denię mi chodziło, pomyłka.
Natomiast powołanie Fermina do reprezentacji nie miało wpływu na jego kontuzję, bo tak czy siak by trenował, jeśli nie w reprezentacji to w klubie, kontuzji nie doznał w trakcie meczu. Kolejna kwestia jest taka, że on już po ten kontuzji wracał i doznał kolejnej, w klubie, nie reprezentacji.
Jedynym winnym jest tu Flick, ale nie dlatego, ze nie pogadał o braku powołania dla Fermina, tylko że nie dał Ferminowi 3-4 tygodni wolnego po Igrzyskach.

0

@Ronad10
Tu nie o minuty chodzi, tylko o to, że jest w ciągłym rytmie treningowym, organizm nie miał odpowiedniego czasu na regenerację

0

@rafik300010
Tak czy siak, problemy Fermina wynikają z jedynie tygodnia odpoczynku, który dostał od Flicka po Igrzyskach.

0

@kanver_
Kolejny nie czyta, albo nie rozumie co czyta. Flick zrzucił winę na de la Fuente, sobie przypisał tylko to, że nie próbował przekonać go do nie zabierania Fermina na Igrzyska.

0

@lj89
Ale on nie czuje się winny, że nie dał mu odpocząć czy za szybko chciał go przywrócić do grania po kontuzji, tylko, że nie próbował przekonać trenera młodzieżówki żeby nie brał Fermina na Igrzyska, inaczej mówiąc winę zrzuca na de la Fuente.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?