1

Pisałem dziś o zmarnowanej przez Lewego najlepszej naszej szansie na gola w meczu z Chorwacją, miałem chwilę i znalazłem.

Moment podania Lewego: https://zapodaj.net/images/50e15450a559b.jpg

2 sekundy później, tak wiem, że trudno uwierzyć, ale w to właśnie miejsce podał Lewy, nikt więcej tej piłki już po drodze nie dotykał, a widać jak na dłoni, że mieliśmy przewagę 4 na 3: https://zapodaj.net/images/7d6d868325ac2.jpg

W A-klasie za takie podanie, zwłaszcza w tak dobrej sytuacji, choćby w wykonaniu juniora, byłaby ostra zjebka od trenera..

0

I o to powód, dla którego od 2 lat mamy drewnianego kołka na szpicy zamiast napastnika pasującego do naszej gry..

0

@mate92
Jeśli ten niby to topowy zawodnik zdobywa gole tylko w meczach przeciwko słabym, a przeciwko mocnym nie istnieje to nie jest topowym zawodnikiem i wcale mu się nie umniejsza, tylko nazywa rzeczy po imieniu. Chore jest wielbienie kogoś tylko za ilość goli, nie zważając na całą resztę.
On nie robi przestrzeni, bo do tego potrzebny jest przede wszystkim ruch, nie mówiąc już nawet o tym, że mądry ruch.
I nie ja potrafię tylko krytykować, tylko ja rozumiem co oglądam i potrafię analitycznie oceniać to co widzę, u Ciebie nie ma różnicy czy oglądasz mecz czy tylko sprawdzisz wynik i listę strzelców na livescore, oceny zawodnikom wystawisz takie same.

0

@ramon59
Proszę, przykład meczu, w którym Raphinha grał w środku i nawet wywalczył karnego grając na tej pozycji:



A teraz ładnie przeproś ;)

0

@mate92
Nie, nie, właściwe pytanie to gdzie był Lewy gdy trzeba było wyszarpać punkty w trudnym meczu?
Lewy strzelał w meczach ze słabymi rywalami, które wysoko wygrywaliśmy, a gdy przyszedł mecz z mocnym rywalem to standardowo "nie było go na boisku".

Ale ok, odpowiem Ci gdzie był Pedri.. Rozgrywał, kreował, pressował, tworzył grę, czyli robił wszystko to czego nie potrafi Lewy, a do tego jeszcze (choć nie jest to jego zadanie na boisku) strzelał gole w trudnych meczach, czyli takich, w których nie można liczyć na Lewego.
Niemniej jednak domyślam się, że Twoje pytanie ma umniejszyć rolę Pedriego, więc wytłumaczę Ci to inaczej.. 6 goli Pedriego, który generalnie nie jest od strzelania goli, znaczyło w tamtym sezonie więcej niż 23 gole Lewego, który poza golami więcej daje rywalom niż nam.

0

@Michal1975
Otóż to, w A-Klasie trenerzy za takie podanie rugają nawet juniorów

0

@Kyonego
Też pamiętam ten strzał po wcześniejszym, nie wiadomo dlaczego nie odgwizdanym, ewidentnym faulu na obrońcy Chorwatów.

1

@ramon59
Raphinha u Xaviego grał zarówno na lewym skrzydle jak i na "10", rzeczywiście inny zmysł taktyczny Flicka.

0

@kanver_
Pisałeś o "tej pozycji"
Ile zagrał meczów na DMie u nas? 5-6? Może 10 licząc jakieś wczesne fazy CdR.
Nie z każdego meczu są filmiki, nie każdy pamiętam żeby teraz odnaleźć, nie w każdym zagrał aż tak genialnie jak z Villarrealem, żeby robić kompilkę, ale nie pamiętam żeby zagrał zły mecz u nas na DMie, a już z pewnością nie można powiedzieć, że "(...)nigdy, ale to nigdy nie spisywał się u nas na tej pozycji dobrze(...)".

2

Pamiętam taką fajną kontrę Polaków z tego meczu, ruszamy z przewagą lewym skrzydłem, piłka do Lewego, ten zagrywa prostopadle do kolegi 5, maks 10 metrów od niego i.. piłka wychodzi poza linię końcową boiska. To mogła być nasza najlepsza szansa na gola w tym meczu..

0

@kanver_
"(...)który nigdy, ale to nigdy(...)"

"Jedna jaskółka wiosny nie czyni"

:D

0

Na prawą obronę i tylko tam.

0

Lies, damned lies, and statistics..


0

@kanver_
"O De Jongu, który nigdy, ale to nigdy nie spisywał się u nas na tej pozycji dobrze.."
Po czym wrzucam filmik z niemalże idealnego meczu Frenkiego w roli DMa u nas obalając bzdurną teorię..

Cóż, widocznie jaki człowiek taki komentarz ;)

0

@mate92
Jak wygrał mu ligę skoro bez jego goli i tak bylibyśmy na 1 miejscu?
A bez goli Pedriego już nie.

Lewy jedyne co wygrał w Barcelonie to fajną końcówkę kariery dla siebie, bo to on korzysta na grze u nas, a nie odwrotnie.

0

@kanver_
Ale to zapewne Flick sobie wymyślił Casado i Bernala, więc skoro ich chciał w pierwszej drużynie to Deco i tak na siłę powinien mu sprowadzić kolejnego DMa żeby blokował młodych? Jaki by to miało sens?

A De Jong niemalże za każdym razem w roli DMa u nas grał świetnie.


0

@pax
Pokazałem tą historyjką ile jest wart cytat, który wstawiłeś. Bardziej potwierdza on to co napisałem ja, niż to co Twoim zdaniem miał potwierdzać. Inaczej mówiąc, na podstawie tego cytatu nie ma pewności, że było tak jak napisałem, ale TYM BARDZIEJ, że było tak jak Ty twierdzisz.
Także jeśli chcesz udowodnić swoje twierdzenie musisz się bardziej postarać, bo na razie nic nie udowodniłeś. Nie chodzi o to żebyś udowodnił, że ja się mylę (to byłoby przy okazji), tylko że Ty masz rację, bo od Twojego twierdzenia się zaczęło i nie masz nic na jego poparcie.

Oglądałeś 1 mecz i twierdzisz, że De Jong gra słabo w reprezentacji. Ja raz widziałem jak Bolt przybiegł 3, z pewnością więc nie był najszybszy..
Nie wiem skąd bierzesz tą krytykę, bo ja o niczym takim nie słyszałem. Krytykują co najwyżej "kibice", którzy nie znają się na piłce.

Ładnie sobie podparłeś bzdurną teorię o lepszym wyniku Holendrów bez Frenkiego mega fartem jeśli chodzi o drabinkę na Euro. Oni w tym turnieju grali tragicznie wręcz, ledwie wyciągnęli mecz z nami, przegrali z Austrią i psim swędem z 3 miejsca wyszli z grupy, a później trafili na.. Rumunię i Turcję w 1/8 i ćwierćfinale. Jeszcze raz.. z 3 miejsca na Rumunię i Turcję. Mało? Przeczytaj jeszcze raz, ledwie wyszli z grupy, a trafili na Rumunię i Turcję w fazie pucharowej. Rumunię, która przed Euro zremisowała z Lichtensteinem, z którym kilka dni temu wygrało.. San Marino i zremisował Gibraltar. I Turcję, z którą tuż przed Euro wygraliśmy nawet my.

Z filmikiem, który wrzuciłem chodziło o to, że Frenkie jeśli skupia się na grze defensywnej to gra na takim poziomie, że topowy ofensywny pomocnik jakim jest Bernardo Silva nie istnieje na boisku. Pressing, doskok, agresywność, waleczność, świetne ustawianie, a do tego wyprowadzenie piłki. Wszystko czego potrzebujemy od defensywnego pomocnika, nie w wybranych akcjach z kariery, tylko w jednym meczu, akcja po akcji.
A Ty chcesz wrzucać jakieś filmiki z pojedynczych akcji z całej kariery, na takiej podstawie można z Messiego zrobić przeciętniaka.
Także sorry, ale nie chce mi się już.. ja Ciebie nie przekonam, Ty nie masz argumentów by choć próbować przekonywać mnie, szkoda czasu..

Na zakończenie, choć widzę, że betonu i tak nie przebiję, dorzucę jeszcze jeden filmik, z jednego z nielicznych meczów u nas, w których De Jong zagrał jako DM, akcja po akcji, nie wybrane akcje z kariery:


0

@KrzysekFCB
Miał dużo racji w tym wywiadzie, to nie do niego pytanie dlaczego stawiamy na starego kołka zamiast na lepiej pasującą do naszej gry wschodzącą gwiazdę..

0

@kanver_
Jakie 0 DMów?
De Jong, Bernal i Casado. 3 DMów na jedną pozycję. To mało?
Jasne, 2 obecnie kontuzjowanych, ale Bernal wypadł w takim momencie, że ciężko już było kogoś sprowadzić, bo nie było miejsca w budżecie płacowym. W odpowiedzi na ta kontuzję został Garcia, w przeciwnym razie odszedłby do Girony.
Także tak czy siak mamy 2 do czasu powrotu Frenkiego.

6

"to typ człowieka, który strzela dwa gole, gdy drużyna przegrywa 2:4, i jest zadowolony"

Otóż to, ten sam typ mentalny co CR. On jest najważniejszy, wszystko podawać do niego, ale żeby on podał komuś lepiej ustawionemu jak może uderzyć to nie ma opcji, nie ważny wynik, ważne żeby on strzelił, bił rekordy, etc. Jak coś zepsuje to głupkowaty uśmieszek na twarzy, jak ktoś inny to od razu machanie łapkami w jego kierunku, on nigdy nie winien, to drużyna mu nie wypracowała sytuacji, a jak mimo tego, że stoi i czeka na piłkę komuś uda mu się ją dograć żeby coś wcisnął (choćby na pustaka), albo zrobić karnego, którego w nieprawidłowy sposób (z zabronionym zatrzymaniem) wykorzysta to chwali się jak to on super zagrał i nie ważne, że poza golem miał praktycznie same straty, nieudane przyjęcia piłki, spowalnianie akcji, niecelne podania, etc.

Tyle się słyszało jakie to Lewy ma poważanie w szatni, a 2 razy w wyborach na kapitana nie zyskał uznania.. przypadek?

Gość ma speców od PRu wartych pół jego wypłaty, bo to jak pozytywnie przez wielu jest obierany przy swoim bardzo negatywnym podejściu i zachowaniu jest wręcz niesamowite.


0

@mate92
Nie, nie.. to ja poproszę o Twoje źródło, bo to Ty pierwszy stwierdziłeś, ze Xavi chciał Lewego.
Tylko pamiętaj, że źródłem nie jest wymysł jakiegoś dziennikarza.

0

@Dako
Też grali na takie bramki, ale paradoksalnie jeśli się strzela na treningu na takie małe bramki nie poprawia to skuteczności w meczach, bo później na dużą uderza się bliżej środka. Ten trening z małymi bramkami na wyrabiać celność podań bardziej niż samych strzałów.

0

@pax
Ja nie wrzuciłem kompilacji z miesięcy czy lat gry De Jonga, tylko z jednego meczu, więc strzeliłeś sobie w stopę ;)

Skoro ja opowiedziałem swoją historię to udowodnij, że było inaczej, bo na razie to Ty tu wróżysz z fusów, że De Jong odmówił operacji przed Euro, choć ani on sam, ani nikt inny tego nie potwierdził.

A w reprezentacji Holandii Frenkie ma status gwiazdy, jest jak Messi dla Argentyny, kluczowy zawodnik, gra jako DM, ale dyryguje jednocześnie całą drużyną.

0

@pax
A myślisz, że on sam poszedł do dziennikarzy im poopowiadać o tym, że się nie poddał operacji?
Zapewne był o to pytany, więc odpowiedział, że nie zapowiada się na przewlekły uraz, więc nie będzie operacji. Dla mnie to brzmi jak diagnoza lekarzy: "uraz nie jest na tyle poważny by operacja była konieczna", co przekazał De Jong dziennikarzom, gdy go spytali o temat operacji.
Oczywiście pewnie można było przeprowadzić operację i De Jong o tym wiedział, ale jakby lekarze mu powiedzieli, że nie ma innego wyjścia żeby mógł dojść do pełnej sprawności to by się zgodził (sugeruje to zdanie na temat tego, że najważniejsze by nie był to przewlekły uraz, ale na to się nie zapowiada), a jak mu powiedzieli, że bez operacji powinno też być ok to dlaczego miał się godzić mając szansę ( co pewnie usłyszał od lekarzy) na występ na Euro?

A co do linków to pewnie na każdego się takie znajdą, łącznie z tymi, których Ty uznasz za świetnych w defensywie.

0

@pax
Gdzie te akcje z dryblingiem, utrzymaniem się przy piłce czy gra wertykalna na tym filmiku?

A co do De Jonga, nie widzę tam ani słowa o tym, że lekarze zalecali mu operację, a on odmówił. Frenkie powiedział, że nie zanosi się na przewlekły uraz, wiec nie poddał się operacji. Myślisz, że sam z siebie wymyślił to, że jest szansa na powrót na Euro i nie jest konieczna operacja?

-Frenkie, zbadaliśmy Twoją kostkę, musisz przejść operację, to jedyna opcja
-nie, no co wy, żadnej operacji, zagram na Euro, czuję to

Tak to widzisz?


0

@mate92
Xavi chciał Lewego? Przecież ten transfer na kilometr śmierdzi układami Zahaviego z Laportą, a to że został, mimo że drużyna i trener go nie chcieli to śmierdzi na 2 km.

-Xavi, chcesz Lewego?
-nie, nie pasuje charakterystyką, chcę kogoś innego
-albo Lewy albo nikt
-ok, chcę Lewego

Media: "Xavi chce Lewandowskiego", "Xavi to transfer Xaviego", etc.

0

Trzeba dać Fortowi szansę, mówi bardzo fajnym, prostym, zrozumiałym językiem. Pytanie czy równie przejrzyście będzie działał, ale skoro Laporta nie podołał to najlepszą opcją jest by to teraz sprawdzić.
Tym, którzy wyrzucają mu, że Xavi miał mieć władzę w klubie za jego kadencji, przypominam, że u Laporty jej nie dostał, więc nie wiemy jak by się to wszystko potoczyło. Ot, choćby sprowadzili mu kompletnie nie pasującego do jego grania Lewego, którego chciał się pozbyć, w zamian za to pozbyli się jego.

0

@sokot
Odnośnie treningów to chodzi takie stwierdzenie, że Ljuboja w Legii zaliczył więcej meczów niż treningów.. a i tak zjadał naszą rodzimą ligę.
Oczywiście nie pochwalam tego w żadnym stopniu, trening jest ważny, ale chodzi mi o to, że ważniejsze są mecze, a w nich Roque pokazywał się z dobrej strony, w przeciwieństwie do Lewego, nieudane przyjęcia piłki czy podania trafiały mu się sporadycznie, a należy wziąć pod uwagę brak rytmu meczowego u Vitora. Również w przeciwieństwie do Lewego robił ruch, pokazywał się do grania i tworzył przestrzenie kolegom. Do tego strzelił 2 gole i średnio w przeliczeniu na minuty gry był to wynik lepszy od Lewego, a jeden z tych goli był na wagę 3 punktów.
Musiałby się chyba na piłce wywracać po kilka razy na trening żeby usprawiedliwiać brak jego gry słabą postawą na treningach.

0

@pax
W Ajaxie grał na stoperze przez pół sezonu non stop, w Barcelonie pojedyncze mecze, ale to, że akurat on był u nas przestawiany na stopera również świadczy o tym, że potrafi bronić.
Jego gra to kwestia zadań jakie ma na boisku, gdy każą mu grać do przodu to brakuje go z tyłu, trzeba go przyspawać do pozycji DMa i będzie spełniał swoje zadania, bo ma ku temu wszelkie predyspozycje, co widać choćby na tym filmiku:



Poproszę o link do wypowiedzi De Jonga o tym, że odmówił zalecanej przez klub operacji żeby zagrać na Euro.

0

@pax
Gdzie masz info, że klub od początku chciał operować, a De Jong się nie zgodził?

A co do gry defensywnej.. zawodnik, który nie potrafi kryć, ustawić się, trzymać pozycji.. nie zagra z powodzeniem pół sezonu na stoperze, w tym na poziomie LM.
De Jong jest lepszy w defensywie niż w ofensywie, utarło się, że jest odwrotnie, gdy Koeman sobie wymyślił wbiegnięcia Frenkiego w pole karne na wrzutki, bo nie był w stanie przygotować innej, bardziej barcelońskiej formy ataku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?