1

@JoeSatriani
Odpisze Ci, choć to "hahaha" już świadczy, że nie mam do czynienia z kimś kogo można traktować poważnie.
Torres i Fati to skrzydłowi, od czasu do czasu grający na szpicy.
Jeśli już chcesz ich porównywać pod względem goli to wyfiltruj najpierw mecze i minuty, w których grali na tej samej pozycji co Lewy i jednym z ich głównych zadań było strzelanie bramek, każde inne porównanie statystyczne nie ma sensu.
Inna sprawa, że nawet jakby mieli nie strzelić ani jednego gola to i tak dadzą drużynie więcej niż Lewy, który jak nie strzela to więcej daje rywalom niż nam, a np. w poprzednim sezonie nie strzelił gola w 60% meczów ligowych, w których zagrał.

1

@Joeblack1989
Luuk de Jong też czasem piętkami zagrywa, tylko, że to nie ma nic wspólnego z techniką, chodzi o to czy komuś piłka w grze nie przeszkadza, a Lewemu ewidentnie tak, ma problemy z przyjęciem, z podaniem, traci masę piłek w prostych sytuacjach.
Wrzucałem tu ostatnio jak zepsuł prawdopodobnie najlepszą akcję Polaków w meczu przeciwko Chorwatom, właśnie przez brak techniki, o której tu piszę.
Proszę, specjalnie dla Ciebie wrzucę jeszcze raz, zobacz gdzie podał Lewy marnując akcję 4 na 3:
https://zapodaj.net/images/50e15450a559b.jpg
https://zapodaj.net/images/7d6d868325ac2.jpg

A Ibra z zamkniętymi oczami kontrolował piłkę lepiej niż Lewy z otwartymi, nie rozumiem porównania, bo tu nie o wzrost chodzi. Ibra przyjmował piłkę jakby miał klej na bucie, podanie miał na takim poziomie, że w końcowych latach kariery często stawał się rozgrywającym, rzucał kolegom ciasteczka na nos.

1

@waletpl
Jak chcesz ocenić za kilka czy kilkanaście lat czy Torres i Fati byli lepsi TECHNICZNIE od Lewego?

1

@waletpl
W przeliczeniu na liczbę minut w La Liga znacznie krótsza niż myślisz ;)

4


Proponuję prześledzić pierwszego gola i to jak wielki udział miał przy nim Roque, w 1:44 czuje na plecach rękę obrońcy, rusza w kierunku piłki w strefę , z której nie ma opcji żeby strzelił gola jeśli by dostał podanie, ale w ten sposób zabiera ze sobą obrońcę i robi przestrzeń dla Abde.
W 2 meczu dla Betisu robi coś, czego egoista Lewy nie zrobił ani razu przez 100 meczów u nas, zagrał dla drużyny, zrobił przestrzeń koledze nie myśląc o tym żeby samemu strzelić gola.
Oczywiście "statystycy", tzn. fanboje Lewego nie zwracają na to uwagi, Lewy na liście strzelców tzn. że zagrał super mecz, a później zdziwienie, że przeciwko topowym rywalom często nawet nie dotyka piłki w ich polu karnym.

1

@Almighty
I sam sobie wyjaśniłeś, nie grywał w defensywie, więc nie był na niej skupiony, a co za tym idzie popełniał błędy. Natomiast gry np. regularnie przez pół roku grał w Ajaxie jako stoper był wyróżniającym się zawodnikiem, także na poziomie LM.

1

@JoeSatriani
Torres i Fati jakby tylko lewymi nogami mieli grać to i tak są technicznie o klasę ponad magistrem.

3

To w następnym meczu już raczej w podstawie, jeszcze daleko mu do rytmu meczowego, a już 2 gole w reprezentacji i gol dla Betisu.
A u fanbojów Lewego gól skacze, bo młody po poł roku siedzenia na ławce robi już to co Lewy "w gazie", czyli nabija statsy.

0

@gilbert3
Orzeł u nas jest jeden tylko, gra za nazwisko i wiezie się na plecach klubu nabijając statystyki kosztem wyników..

1

Już nie mogę się doczekać jego powrotu, bo w końcu czeka na niego jego nominalna pozycja w naszym systemie gry, tzn. pozycja defensywnego pomocnika.
A jak komuś przeszkadza jego pensja to uświadamiam, że jest obecnie tak wygórowana, bo Frenkie przez pewien czas grał za pół darmo żebyśmy mogli spiąć budżet, w związku z czym należą mu się podziękowania, a nie hejt.

0

@Murazor
Na tle Lewego jest bogiem dryblingu, a na tych kartach jak rozumiem są raczej umiejętności niż statystyki podawane.

0

@Eric_Abidal_22
W takim razie mógłbyś wyjaśnić jak to jest obliczane i dlaczego takie wartości?

0

Pomyśleć, że Lewy zarabia tyle co trzy i pół Pedriego czy Olmo, a my mamy problemy z budżetem..

Co do De Jonga, przypominam, że przed kombinacjami Alemanego z odraczaniem pensji zarabiał 16mln.

0

@Eric_Abidal_22
Jeśli jest jakiś dziwny algorytm, w myśl którego bramkarze na tych śmiesznych kartach mają te wskaźniki dryblingu wyższe niż najlepsi skrzydłowi to samo w sobie jest głupie.
Poza tym wciąż pozostają inne kwestie, jak. np. te o których pisałem wyżej, czyli choćby lepsze podania Lautaro niż Lewego, albo drybling Lewego praktycznie na poziomie Salaha czy De Bruyne, co wygląda jak celowo naciągane by podciągnąć ogólny współczynnik.

0

@Eto'o9 R10
Czyli najlepsza opcja to zrobić z Lewym jak Atletico z Griezmannem swego czasu, nie dawać mu grać więcej niż 44 minuty, chyba, że zgodzi się na wykreślenie z umowy zapisu o automatycznym przedłużeniu kontraktu :)

0

Tak sobie myślę, że powinniśmy z Lewym zrobić jak Atletico z Griezmannem gdy nie chciało nam płacić za jego transfer, tzn. dostosować minuty jego gry do zapisów kontraktu, aby w tym przypadku nie przedłużał się automatycznie.. bo jak się uprze żeby tu zostać jeszcze na rok blokując budżet płacowy to będzie trzeba odhaczyć kolejny sezon bez sukcesów.

0

Deco przyznał, że Laporta rozmawiał z jego potencjalnym następcą.. i ot tak poinformował go o tym?
Czy tylko mi się to wydaje dziwne?


Druga kwestia, skoro Lewemu umowa ma się przedłużyć automatycznie, a Deco wspomniał o tej umowie, jako kwestii do rozwiązania, to mam nadzieję, że w końcu będzie pracował nad rozwiązaniem tej umowy.

I trzecia sprawa, skoro Inigo po sezonie kończy się kontrakt to nie ma już nic do roboty w tej sprawie, chyba że kwestia pożegnania należy do dyrektora sportowego.

2

Bramkarze lepszy drybling niż czołowi skrzydłowi, lepsze strzały niż czołowi napastnicy, Lewy lepsze podania niż Lautaro, szybszy niż Kane, drybling praktycznie na poziomie Salaha czy De Bruyne, ale i tak lepsi od nich Donnarumma czy Oblak.
Później można wystawić GK w ataku i zrobić z niego króla strzelców.
Brak realizmu=gra do kosza
Po co tu takie coś promować?

1

@a1a
Zgadza się, kibicowanie Lewemu w Barcelonie, tylko dlatego, że to Polak jest oznaką jakichś kompleksów, które przypisuje się tym, co Lewego słusznie krytykują, nie zważając na narodowość.
Zastanawia mnie czy tacy ludzie kibicują też Zielińskiemu, Szymańskiemu, itd. A jeśli nie to dlaczego? Przecież to też Polacy, grają w dobrych klubach.. o co tu chodzi?

4

Taka mieszanka dzieciaka z dorosłym z Yamala, z jednej strony tiktoki i nuggetsy, a z drugiej mądre słowa na temat rasizmu czy porównań z Messim.
No i plus za to, że nie chce robić z siebie pisanki.

1

@bryzabity
Można, ale w tym przypadku jedno wyklucza drugie niestety, bo kibicując Barcelonie nie można cieszyć się, że gra w niej ktoś tak nie pasujący do jej gry, psujący tą grę i pasożytujący na drużynie dla własnych statystyk, a cieszenie się z tego oznacza, że ktoś nie kibicuje Barcelonie, bo nie zależy mu na jej dobru.

0

@kejdzi
Myślę, że mniej, bo Messi nie grałby pod Lewego jak cała reszta naszych, a i z nim by kombinacyjnie nie pograł, bo Lewy tego nie potrafi.

0

@bryzabity
Myślę, że nie chodzi tu o to, żeby kogoś zniechęcać do tego by lubił Lewego, bo i po co?
Można kogoś lubić, nawet kochać, ale mieć też świadomość, że ten ktoś nie jest tak idealny jak chcielibyśmy go widzieć.
To tak jak z matką kochającą swoje dziecko, nawet gdyby ono było w czymś najsłabsze to matka i tak będzie je kochać, ale jakby w takim przypadku chciała wbrew rzeczywistości wmawiać wszystkim wokół, że jej dziecko jest w tym czymś świetne to oznaczałoby, że coś jest z nią nie tak.
W takim przypadku ktoś kto chciałby jej uświadomić, że jest w błędzie zachowywałby się właściwie, a problem, być może rzeczywiście wynikający z trudnego dzieciństwa miałaby ta matka.
Także pod niewłaściwym adresem kierujesz swoje słowa..

1

@PW27
To nie jest strona dla ludzi kibicującym Polakom grającym w Barcelonie, tylko dla kibiców Barcelony.
Jeśli Polak psuje grę Barcy, jak to robi Lewy, to z punktu widzenia kibica Barcelony nie ma się z czego cieszyć.

1

@kanver_
Wielu pisało, że w zeszłym sezonie bardzo dużo nam pomógł, etc.
A tymczasem się okazuje, że nawet statystycznie (co jest jedynym argumentem na jego obronę) miał dużo gorszy sezon niż ten, po którym Suarez wyleciał z hukiem, bo był za slaby.

2

Tak wiele tu komentarzy na temat tego ile to Lewy strzela, ile nam tymi golami daje, jaki jest niedoceniany, etc..

Porównałem więc sobie wyczyny Lewego z poprzedniego sezonu z tymi Suareza z sezonu, po którym odszedł z Barcy, gdy był tak bardzo negatywnie oceniany, porównałem tylko w zakresie jedynego argumentu jego fanbojów, tzn. statystyk strzeleckich.

Oto jak wypada ten "świetny Lewandowski" na tle "tragicznego Suareza" w La Liga:



Ilość rozegranych meczów: Lewy 35, Suarez 28

Ilość goli: Lewy 19, Suarez 16

Ilość goli bez rzutów karnych: Lewy 15, Suarez 15

Rozegrane minuty: Lewy 2759, Suarez 2006

Co ile minut gol: Lewy 145, Suarez 125

Co ile gol bez rzutów karnych: Lewy 184, Suarez 133

W ilu meczach zdobyte gole: Lewy 14 (40%), Suarez 14 (50%)

W ilu meczach nie zdobyte gole: Lewy 21 (60%), Suarez 14 (50%)



Dodam, że obaj mieli po 8 asyst, więc tu również Suarez na plus ze względu na mniej rozegranych meczów i minut.



A w LM jeszcze większa przepaść, w skrócie: Lewy 3 gole i 1 asysta w 9 meczach (736 minut), Suarez 5 goli i 3 asysty w 7 meczach (569minut).



I pomyśleć, że w wielu przypadkach ci sami ludzie chcieli odejścia Suareza, którego gole to tylko część pozytywnego wkładu w drużynę, a teraz wielbią Lewego, który poza golami więcej daje rywalom niż nam..

0

@Kulakula
Nawet jakby grał za darmo i strzelał 50 goli, a w kluczowych meczach przechodził sobie 90 minut żeby później ponarzekać jak to koledzy mu nie dogrywali to należałoby się go pozbyć, choćby miał 25 lat, a nie 35.

Problem jest taki, że to Lewy korzysta na grze w Barcelonie, strzela sobie te gole, nabija statystyki, co rajcuje jak widać jego fanbojów takich jak Ty, "wow, 35 lat, a tyle goli strzela..", tylko szkoda, że drużyna na tym traci, bo musi grać w 10 przeciwko mocniejszym rywalom. Lewy rozegrał w poprzednim sezonie 35 meczów, gole strzelał w 14 z nich, to oznacza, że w aż 21 nie strzelił, a on jak nie strzela to więcej przeszkadza niż pomaga.

A odnośnie drugiego takiego.. w poprzednim sezonie dwa lata starszy od Lewego Giroud strzelił 15 goli dla Milanu rozgrywając mniej minut niż Lewy.


0

@JarekS
A Ty jak zwykle nie wiesz co piszesz.. nawet w artykule masz jak byk, że Yamal trafił w łapy Mendesa z pomocą Barcelony, a i tak bredzisz, że mu nie ufają.

0

@FcPortoFan1999
To u mnie bardziej ogarnięci są, krzyczą "daj mu z pierwszej", ale po takim złym zagraniu to epitety lecą i już do końca meczu (jak się ma szczęście to tylko tego jednego) kojarzy się gościa z tym jednym zagraniem "to ten co podać na 5 metrów nie umie" ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?