4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Herbert
Proponuję przeczytać wypowiedź przez komentowaniem, bo Flick tak wziął winę na siebie, że w rzeczywistości przypisał ją trenerowi U-21 za to, że wziął Fermina na Igrzyska, a to mówili chyba wszyscy poprzednicy Flicka choćby na temat kontuzji Pedriego, natomiast nikt nie wziął na siebie winy rzeczywistej za to, ze zamiast dać zawodnikowi odpocząć po grze w reprezentacji od razu ściągają ich do klubu.
1
Problem nie w tym, że zagrał w 2 turniejach, tylko w tym, że po nich dostał jedynie tydzień wolnego od klubu i tu jest wina Flicka, a nie w braku rozmowy z trenerem U-21.
5
A ja paradoksalnie nie rozumiem narzekania na zbyt dużą ilość meczów.
Wszyscy tak narzekają, bardzo często robią to również trenerzy, a później i tak grają ciągle tymi samymi zawodnikami, aż ci złapią kontuzję.
Słabsze drużyny nie grają tak dużo, a lepsze mają w większości kadry złożone z ponad 20 zawodników. Wystarczy dorzucić limit minut dla zawodnika w danych rozgrywkach zmuszając trenerów do rotacji i po problemie. Same plusy z tego będą, meczów więcej więc i więcej kasy (tu oczywiście problem z jej właściwym podziałem, ale to inna kwestia), zawodnicy nie będą zajechani, rezerwowi nie będą przyspawani do ławek, mecze będą ciekawsze bo trzeba będzie kombinować kiedy i komu dać odpocząć (szansa dla słabszych na ogranie najlepszych).
0
Widać dzisiaj brak ogrania u Roque, dużo go w grze, dochodzi do sytuacji, ale z drugiej strony te sytuacje niewykorzystane (jakby chciał aż za bardzo), do tego kilka prostych błędów, głównie podań w niewłaściwe miejsce (brak zrozumienia z nowymi kolegami). Czas na pierwsze oceny przyjdzie za jakieś 10 meczów, jak trochę zgra się z drużyną i przede wszystkim złapie rytm meczowy, bo przypominam, że on ostatni raz regularnie kilka meczów z rzędu w pełnym albo prawie pełnym wymiarze czasowym zagrał ponad rok temu.
A co do meczu to Betis ładnie oszukany, nie dość, że od dawna powinni grać z przewagą jednego zawodnika to jeszcze powinni mieć karnego w doliczonym czasie pierwszej połowy. To sędziowanie w Hiszpanii jest masakryczne, za takie coś w dobie VARu sędziowie powinni dopłacać za to, że sędziują.
0
@Kimi88
Co ma wiek do zmysłu taktycznego, umiejętności poruszania się (nie szybkości)?
Kane od lat gra w taki sposób, od lat jest topowym napastnikiem, tylko nie był tak medialny, bo nie grał w topowym klubie.
Nie wiem skąd mit, że Lewy w Bayernie robił przestrzenie kolegom, on zawsze strzelał, strzelał i jeszcze raz strzelał. Kane strzelał i tworzył grę, niezależnie od trenerów i pomysłów taktycznych.
Właśnie ja często oglądam mecze bardzo analitycznie, skupiam się na poruszaniu poszczególnych zawodników i widzę, że Lewy wychodzi ze strefy, ale generalnie nie jest to kompatybilne z wbieganiem kolegów, bo on nie czuje tego momentu kiedy powinien wyjść. Owszem, czasem to się zgra, ale to przypadek, co widać gdy się poobserwuje pozostałe jego wyjścia ze strefy.
No i jeśli o te wyjścia chodzi to Xavi nie raz mówił o tym że prosi go by się trzymał pozycji, on widział, że Lewy przydatny jest tylko w polu karnym, ale ten nie słuchał, wychodził i przeszkadzał próbując uczestniczyć w kreowaniu akcji.
Teraz Flick rozwiązał to inaczej, "chowa" Lewego, wypuszcza 2 skrzydłowych i "10" przed niego, a on ma sobie nabiec w ostatniej fazie akcji w pole karne i szukać okazji do strzału.
A te ruchy bez piłki to głównie wbieganie w pole karne z podniesioną ręką żeby wymusić bezsensowną wrzutkę na niego. Taka prosta, upośledzona wręcz gra, taka na poziomie taktycznym rozumianym przez Lewego, podać do najbliższego kolegi i biec w pole karne na wrzutkę. Tak się nie gra w Barcelonie.
Tak próbował grać Koeman, ani to ładne było ani skuteczne, dlatego poleciał. Wykorzystywał do tego Frenkiego, który już kilkanaście sekund przed wrzutką często biegł w pole karne od połowy boiska, już w momencie gdy ruszał było widać jak ma się zakończyć akcja. A w końcówkach mieliśmy 2 De Jongów w polu karnym, bo Koeman wpuszczał Luuka (ten przynajmniej umiał grać w powietrzu) i wtedy już w ogóle mieliśmy miliony wrzutek i nic poza tym. Teraz tego oczekuje Lewy, bo wszystko co poza go przerasta.
0
Obaj spoko opcje, Vanderson mógłby w końcu zluzować Kounde na jego nominalną pozycję, a Henrique do rotacji z Balde jak znalazł.
Problem jednak jest wciąż ten sam.. finanse.
5
"Nowy trener Barcelony, jak przystało na Niemca, dba o dyscyplinę w zespole. Kiedy Lamine Yamal spóźnił się na trening, ten pogroził palcem. Za karę 17-latek musiał przebiec przez tunel, a koledzy z zespołu ''uderzali'' go po głowie."
Yamal, gdy następny raz się spóźni na trening:
https://zapodaj.net/images/08b9f027f3a07.jpg
0
@ILovethisGame
Założenia taktyczne w Barcelonie są takie że KAŻDY zawodnik powinien grać kombinacyjnie.
Lewy nie raz, nie dwa znajduje się w bocznych strefach boiska, schodzi niżej, etc. Tylko, że z tego nic nie wynika dla drużyny. Owszem, inni wbiegają na miejsce "9", ale Lewy im w tym nie pomaga, on nie wybiega w tempo tworząc przestrzenie, po prostu opuszcza swoją strefę.
A jeśli ktoś czegoś nie widzi to raczej Ty, tego że za Flicka Lewy gra niżej nawet gdy nie mamy piłki, po to żeby inni mogli zakładać pressing (bo Lewy nie potrafi i Flick go w ten sposób chowa), gra też często niżej gdy mamy piłkę, bo w ten sposób możemy mieć ruchliwego zawodnika z przodu, który tworzy przestrzenie. Tylko to jest granie w 10, chowanie Lewego i liczenie, że gdzieś tam w końcu dostanie piłkę i będzie mógł wykorzystać umiejętność wykańczania akcji. Tak można sobie pograć ze słabymi, mocni wykorzystają to nasze granie bez jednego zawodnika.
0
@K1ngKong7
Rozumiem, ze w wieku 36 lat nie można już pobiec w kierunku linii bocznej, trzeba zawsze w pole karne? :D
5 lat doświadczenia więcej działa na korzyść Lewego, miał więcej czasu by nauczyć się jak swoim ruchem robić miejsce kolegom, ale on po prostu tego nie potrafi, jest zwykłym wyrobnikiem, nauczył się dobrze strzelać i na tym zrobił karierę za co wielki szacun, ale nie róbmy z zawodnika z jedną umiejętnością zawodnika kompletnego.
0
@normasubiektywna
A później 3 gola strzelił Onana. Było 0-3 ostatecznie.
1
Gol Bayernu na 2-0 genialny..
I proponuję zwrócić uwagę jaką pracę dla drużyny wykonał tam Kane, schodzi, odgrywa na klepkę po czym zbiega do boku (nie jak Lewy, zawsze w pole karne z wyciągniętą ręką wymuszając wrzutkę na siebie), ściągając uwagę aż 3 obrońców i robiąc w ten sposób miejsce dla wbiegającego w pole karne Musiali. To są niuanse, które robią wielką różnicę miedzy napastnikiem kompletnym, a wykończeniowcem.
1
Dlaczego w tym klubie nikt nie uczy się na błędach?
Fermin do teraz powinien mieć wolne, ale dodatkowe, zarządzone przez klub, żeby się mógł zregenerować po 2 turniejach, a nie w wyniku kontuzji.
Ogólnie i tak będzie niedostępny, z tym, że 2 razy tyle co powinien i zamiast odpoczywać będzie się leczył i wróci z większym narażeniem na kolejne kontuzje, bo takie po poprzednich jest zawsze.
2
W normalnym świecie byłoby tak: "Grzywna i zakaz wstępu na obiekty sportowe dla Viniciusa za pajacowanie i prowokowanie kibiców"
1
Ale jak to? Przecież w klubie jest taki super napastnik..
0
@QuentinTarantino
Co w tym zabawnego? To zupełnie normalne i naturalne dla kogoś kto nie ma kompleksów narodowościowych i nie patrzy na Lewego przez różowe okulary, tylko dlatego, że jest on Polakiem.
De Jong ma wszelkie umiejętności i predyspozycje by być kluczowym zawodnikiem Barcelony na pozycji DMa i gdy dostawał tam szczątkowe minuty to praktycznie zawsze grał dobrze, a czasami wręcz genialnie.
Natomiast Lewy poza wykończeniem nie ma nic, więc nie ma podstaw by oczekiwać, że nastąpi jakaś poprawa w jego grze, zwłaszcza w tym wieku. Poza tym on w przeciwieństwie do De Jonga ciągle gra na swojej nominalnej pozycji i ciągle jego gra wygląda bardzo słabo.
0
@Rifek
Myślę, że oczywiste kto z tej trójki wypadnie gdy wszyscy będą zdrowi
2
@PJ777
Jest na to bardzo duża szansa, ale nie ze względu na jakieś cudowne moce Flicka, tylko że względu na to, że w końcu będzie grał jako DM.
0
@AxelF
W tym momencie z pewnością większość odpowiedziałaby, że odczucia odnośnie gry są pozytywne, ale właśnie moim zdaniem bardziej dzięki wynikom niż samej grze.
Co do jednego jednak zgadzamy się w pełni, oby po 19 kolejkach, a przede wszystkim po 38 odczucia większości były równie pozytywne.
0
@AxelF
Oj, nie przesadzaj, Arsenal Artety jest poziom wyżej jeśli szukasz nie odległego porównania.
Poczekajmy, wrócimy do tematu po 19 kolejce, myślę, że perspektywa jednego z nas się wtedy zmieni :)
0
@AxelF
Ja piszę o pewnym mechanizmie, który zmienia odbiór tego co widzimy, niezależnie od tego czy oceniamy drużynę czy jednostkę. Nawet Valverde miał wielu zwolenników, bo mu Messi wyciągał mecze, a graliśmy wtedy takim stylem, że Atletico za "najlepszych" czasów czy Real za Mourinho ze słynnym trivote by się nie powstydzili.
Zgadzam się, że to kwestia oczekiwań, tylko, że te oczekiwania wynikają właśnie z chęci powrotu do przyjemnego oglądania gry Barcelony, niezależnie od końcowego wyniku meczu. Na razie wciąż w dużej mierze to wynik wpływa na odbiór.
1
W końcu będzie grał na idealnie do niego pasującej pozycji w naszym systemie i pokaże gdzie było jego miejsce od samego początku po transferze do nas.
2
@AxelF
Otóż właśnie to przez oglądanie na flashscore, tzn. inaczej mówiąc przez dobre wyniki, wyciągane są wnioski, że gramy jakoś super, gdy w rzeczywistości męczyliśmy bułę przez większość 3 pierwszych spotkań. Owszem, jest poprawa kondycyjna i to rzuca się w oczy, ale nie przesadzałbym z tym, że gramy jakąś świetna piłkę.
To jak z Lewym, grał fatalnie, ale strzelił, więc zagrał dobrze według wielu oglądających.
1
@AxelF
No te pierwsze 3 mecze to wymęczone mocno były, 4 wysoko wygrany ze słabiutkim rywalem, a z dzisiaj nie oceniam, bo widziałem tylko skróty na razie, bo swój mecz grałem akurat o 16.
Wyniki powodują, że ogólny ogląd jest mocno pozytywny, jakby po identycznie zagranych meczach było 9 pkt zamiast 15, do czego wystarczyłyby 3 wykorzystane klarowne sytuacje rywali (po 1 w każdym z 3 pierwszych meczów, a takowe były), to dziś rozmawialibyśmy o tym, czy zmiana Xaviego na Flicka była słuszna, a nie o tym czy miło się ta drużynę ogląda.
Dlatego z ocenami proponuje się jeszcze wstrzymać, zwłaszcza że np. w tamtym sezonie drużyna Xaviego, co prawda zremisowała po meczu dziwnych decyzji sędziowskich z Getafe w pierwszej kolejce, ale później wygrała 6 następnych spotkań, w tym np. 5-0 z Betisem i wtedy też wiele pochwał tu można było przeczytać na temat gry.
1
@BIGCULES
Skoro moje komentarze bolą Cię bardziej niż denna gra Lewego to raczej Ciebie nie powinno być na stronie KIBICÓW BARCELONY.
3
O 100 za dużo..
2
@Wojtek84
Chyba nie zrozumiałeś ironii ;)
1
Zawiodłem się na tytule pomeczówki, spodziewałem się raczej czegoś w stylu "kolejna genialna asysta Lewego" ;)
0
Lewy cieszy się tak wielką popularnością, że 2 razy nie znalazł uznania w wyborach na kapitana, a ostatnio wyprzedził go nawet gość, który w poprzednim sezonie kilkukrotnie bardzo wymownie okazywał "wielkie zadowolenie" z tego, że jest zmieniany, co nie podobało się szatni, a ponadto swoją złość wyładowywał też ostrymi wejściami na treningach.
No i to słynne zaproszenie do domu po ogłoszeniu rezygnacji Xaviego, mało kto wtedy przyszedł, a ci co byli wychodzili z imprezy jak ze stypy. PR i nic więcej.
10
"ale mogę tylko powiedzieć, że każdy jest niewinny, dopóki nie zostanie mu coś udowodnione"
Pep, widać dawno w Polsce nie byłeś, tutaj od 13 grudnia ubiegłego roku już tak nie jest..
10
"W sieci pojawiło się wiele krytycznych komentarzy na temat celebracji bramki przez Vitora Roque. Co o niej myślicie? Czy była ona brakiem szacunku dla Barcelony?"
Szacunku to nie okazała mu Barcelona, ani krzty szacunku, a jeśli chodzi o celebrację to widać było w niej pewien rodzaj uwolnienia po tym jak został stłamszony przez Barcelonę. Całowanie herbu.. co w tym złego? Betis na niego postawił, w przeciwieństwie do Barcelony sprowadził aby dać mu grać, a nie marnować sadzając na ławce, więc Roque ma prawo być im bardzo wdzięcznym i to okazał.