4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
No to teraz ładnie tu przepraszać Frenkiego, raz raz, jeden po drugim..
0
@wikitor321
Nawet jeśli oprócz tego dramat, to jeszcze gorzej zagrał Lewy, a do tego nie dał nic z przodu. Dlaczego czepiasz się Ferrana, a przemilczasz tego, który grał jeszcze gorzej?
0
Do narzekających na rotacje u nas.. Osasuna miała 6 zmian w składzie w porównaniu z ich poprzednim meczem.
Do narzekających na Ferrana.. idealnie uruchomił Kounde gry ten wyłożył piłkę Lewemu, wypracował sobie sytuację sam na sam po minięciu 3 rywali, zaliczył asystę przy golu Yamala, ściągając na siebie 3 przeciwników, czyszcząc Yamalowi przestrzeń, uderzył w słupek w trudnej sytuacji.
Poproszę o konkrety, kto z naszych zrobił w tym meczu więcej w ofensywie?
0
Lewy średnia 3,5 przy 1,5 Ferrana.. :D
Ten pierwszy zmarnował setkę i to była jedyna akcja, w której w tym meczu zrobił coś "pozytywnego". Ferran wypracował gola Yamala, sobie sytuację sam na sam mijając 3 rywali, w trudnej sytuacji zdołał uderzyć w słupek i świetnym zagraniem uruchomił Kounde, który wyłożył piłkę Lewemu przy tej zmarnowanej setce. Nikt z naszych nie zrobił więcej w ofensywie w tym meczu.
I Yamal, który zawalil przy golu dla Osasuny z oceną 6..
1
@Herbert
Przecież to właśnie była wypowiedź w stylu Xaviego, wytnij-wklej
1
@michalgajdek
Ferran odwraca się z rywalem na plecach, ściąga na siebie w sumie 3 zawodników Osasuny, czyszcząc pozycję Yamalowi, następnie idealnie podając mu piłkę.. tak jaja sobie robię Panie Redaktorze..
1
@kejdzi
Pomijając to, że ten strzał okazał się dobry biorąc pod uwagę zachowanie (ustawienie po powrocie) Herrery, to Ty pewnie nawet Duplantisa nie pochwalisz, że najwyżej skacze, bo "jakby tak bez tyczki...".
Inna kwestia, że jak większość, zwyczajnie nie rozumiesz co oglądasz..
0
@Ronad10
Na "9" daje grą o wiele więcej niż Lewy, bo robi ruch, przestrzeń, gra w pressingu, a nie jak Lewy jest wycofywany żeby w nim nie przeszkadzać.
Nie potrafi minąć pół zawodnika? Dzisiaj np. minął 3 w jednej akcji, ale bramkarz dobrze mu skrócił kąt przy strzale.
Nie zdziwię się jak w najlepszej obecnie reprezentacji, do końca swojej kariery zostanie jej najlepszym strzelcem (wyprzedzając Raula, Torresa, Morientesa czy Ville), a o top 3 jestem spokojny, a Ty go chcesz na śmietnik wyrzucać i piszesz, że się na "9" nie nadaje..
3
Ludzie, którzy znają się na piłce nigdy nie napisaliby punktu 2 po dzisiejszym meczu. Proponuję przestać słuchać komentatorów. Ferran dziś asysta, wypracowana setka dla Lewego (idealne podanie do Kounde), strzał w słupek w trudnej sytuacji i (owszem) 2-3 straty, ale np. Lewy miał więcej i to dużo bardziej rażących, znów złe przyjęcia i niecelne podania, a podanie na aut, zamiast do wychodzącego na prostopadła piłkę Torresa było wręcz żenujące, poza tym nic pozytywnego nie dał w przeciwieństwie do Ferrana.
51
Tak Hansi, winię Ciebie, bo jakbyś wystawił Kounde na stoperze zamiast Domingueza i Forta na prawej obronie, to wynik, a z pewnością gra defensywna byłyby zupełnie inne, a jednocześnie odpoczęliby ci, którzy mieli dziś to zrobić.
1
@Ronad10
Ok, wracamy widzę do jedynego argumentu fanbojów Lewego, czas kończyć temat :)
1
@Ronad10
Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem mój wpis to byś wiedział co zrobił Ferran.
Wypracował akcję, po której Lewy miał w zasadzie setkę i wypracował gola Lamina. Mało?
Co zrobił Lewandowski, zawodnik pierwszej "11"? Zmarnował setkę i zaliczył masę strat, nieudanych przyjęć piłki i niecelnych podań, między innymi w pierwszej połowie do Ferrana, który wychodził na prostopadłą piłkę, gdy podał.. na aut. Ferran nieco później w podobnej sytuacji podał Lewemu na centymetry.
4
Podobnie jak w pierwszej połowie, w drugiej moja uwagę przykuły szczególnie 3 akcje:
-Ferran idealnie podaje do Kounde, ten wykłada Lewemu i.. Lewy marnuje świetną sytuację,
-Yamal traci piłkę, po czym Bretones strzela gola (oj, gdyby to Ferran tak stracił, to poszłaby tu niezła lawina komentarzy, od tych którzy tej straty nie omieszkaliby mu wypomnieć)
-Ferran WYPRACOWAŁ sytuację przy golu Yamala.
A tak ogólnie to już przed meczem napisałem, że rekordu nie będzie (do sprawdzenia w profilu). Dlaczego? Bo zobaczyłem jaką obronę wystawił Flick. Zmiany w ofensywie uzasadnione i tak naprawdę przyniosły efekt (Victor gol, Ferran asysta), ale w obronie, gdy wypada doświadczony stoper to Flick zamiast przesunąć Kounde na jego nominalną pozycję i dać Forta na prawą obronę, który w zasadzie każdym występem pokazuje, że jest gotowy na pierwszą 11, to wystawia w środku kolejnego młodziana, który jest na takim etapie, że powinien wchodzić przy prowadzeniu 3 golami na 15-20 minut, by łapać ogranie na wyższym poziomie..
0
@David_Martin
Nie moja wina, że się nie znacie ;)
0
Z 1 połowy 3 sytuacje rzuciły mi się w oczy:
-Ferran przy piłce, otwarta prawa strona, a Kounde stoi, zamiast dać mu opcję (kto się nie zna ten stwierdzi, że błąd Ferrana, że zagrał w tej sytuacji do tyłu),
-Ferran rusza na prostopadłe zagranie od Lewego, a ten.. podaje na aut,
-Lewy rusza na prostopadłe podanie od Ferrana, a ten zagrywa mu idealnie, na centymetry .
Wnioski.. mądry sam wyciągnie właściwe, głupi już wyciągnął błędne.
1
I nie będzie rekordu..:(
0
@ViscaelBarca2007
Zakładając, że prawie wszyscy zawodnicy będą się po pół sezonu leczyć to by trzeba było mieć kadrę liczącą 40 ludzi. Nierealne, nie tylko w naszej sytuacji budżetowej.
Jeśli chodzi o Real, Camavinga grał sporo jako lewy obrońca, Tchouameni na stoperze, Modrić już jedną nogą jest na drugim brzegu i dla niego rzeczywiście szanse, które dostaje w takim klubie to i tak gwiazdka z nieba w tej sytuacji, a Ceballlos nie sądzę by był zadowolony z minut które otrzymuje.
A teraz wyobraź sobie, że mamy Bernala, Casado, Frenkiego, Gaviego, Pedriego, Olmo i Torre na 3 pozycje. Porównaj ze składem Realu, który wypisałeś. Jest tyle samo. Kto u nas realnie może pograć na innej pozycji niż te 3 w środku? A do tego na DMie minuty zbiera Eric i na "10" Raphinha. To naprawdę nie jest mało jeśli chodzi o naszą pomoc, zaczekaj chwilę, miesiąc-dwa i będzie przesyt, będzie tu wojna w komentarzach dlaczego gra ten a nie tamten...
Edit: Jeszcze o Ferminie zapomniałem, więc mamy szerszy skład w pomocy niż Real..
0
@ViscaelBarca2007
W jakim zespole jest tylu klasowych zawodników na tak mało pozycji?
Zawodnicy pokroju Pedriego, Gaviego czy De Jonga nie będą grali w klubie, w którym mają "dostać swoje szanse".
0
@addept
Wciąż jest. Nie możemy mieć w kadrze 10 zawodników na 3 pozycje, po pierwsze nie stać nas na to, po drugie jak wszyscy będą zdrowi to atmosfera padnie, bo połowa nie będzie wcale grała.
1
@ObiwanKenobi
Jednocześnie poruszył temat rasizmu, więc się wyrównało, nic mu nie zrobią, ale jednocześnie nie zrobią nic tym złym "rasistom" co go obrażają.
0
Rewelacja z tymi maskami, mam nadzieję, że cały mecz będą jechać po jedynym czarnym zawodniku w Realu. I tak powinno być na wszystkich stadionach, aż do tego idioty dotrze, że kolor jego skóry nie ma w tym wszystkim kompletnie znaczenia.
1
Zgadza się, zarobki piłkarzy są chore, ale nie tylko ich. Niemniej jednak skoro kogoś stać i ktoś chce tyle płacić to jakieś sztuczne ograniczanie tych pensji też dobre nie jest, bo to czego nie dostaną piłkarze pójdzie do tzw. działaczy, czyli jeszcze gorzej.
Chyba, że jednocześnie z jakimś limitem zarobków zostanie ustalone, że nadmiar pieniędzy, które generuje piłka nożna będzie przeznaczany na cele charytatywne.. tylko kto będzie tego pilnował?
Ogólnie pierwszym krokiem w piłce powinno być pozbycie się wszelakich agentów piłkarskich czy pośredników. To ile pieniędzy ci ludzie dostają za zupełnie zbędną robotę to się głowie nie mieści.
Jakbym był prezydentem jakiegoś dużego klubu i chciał pozyskać jakiegoś zawodnika, a agent zaśpiewałby np. 20mln za podpis dla zawodnika i drugie tyle dla niego to uderzyłbym bezpośrednio do zawodnika i powiedział, "słuchaj, dostaniesz 30 mln zamiast 20, tylko zwolnij agenta i załatwmy wszystko bezpośrednio". Zyskuje zawodnik, zyskuje klub. Po co nabijać kieszenie agentom?
2
@KRIS1986
Kompletnie bez znaczenia jest dla mnie to jakiej narodowości są zawodnicy grający w Barcelonie. Co jest pięknego w tym, że przez wielu określany mianem najlepszego polskiego piłkarza Lewandowski gra w Barcelonie i na tle całej reszty zawodników tego klubu, łącznie z bramkarzami wygląda najsłabiej technicznie, a do tego mizernie taktycznie, etc. Co jest pięknego dla kibica Barcelony w tym, że musimy ściągać emeryta żeby załatać dziurę po kontuzjowanym pierwszym GK? Owszem, Szczęsny to najlepsza opcja na załatanie tej dziury, ale sama konieczność łatania już nie jest niczym pięknym. A może w tym przypadku owe "piękno" to fakt, że Lewy już nie będzie najsłabszym technicznie zawodnikiem w Barcelonie?
Ja tam zawsze marzyłem żeby mieć drużynę, która będzie wygrywała grając w pięknym stylu, doczekałem jej za Pepa, czekam na kolejną..
0
@AbelKabel
Właśnie potwierdziłeś, że sprawdzasz statystyki zamiast oglądać mecze.
Widziałeś te asysty? To były podania?
Z Valladolid praktycznie zabrał piłkę i być może gola Yamalowi, ale przypadkowo odbitka trafiła do Raphy, a z Gironą jeszcze lepiej, to był już klasyczny Lewy, tak przyjmował piłkę, że ta mu odskoczyła na kilka metrów standardowo, ale akurat nabiegł na nią Yamal..
A strzelać trzeba umieć, owszem, Lewy umie, nawet umie jak mało kto, ale w Barcelonie nieporównywalnie lepszy jest napastnik, który strzelać umie trochę słabiej, ale za to potrafi robić wiele więcej.. Lewy umie tylko strzelać.
0
@Bandzior
Nie przestaje być Polakiem, ale przestaje reprezentować kraj. To takie trudne do zrozumienia?
Te skojarzenia dotyczą wyłącznie ludzi, którzy mają jakieś chore narodowościowe kompleksy, albo uprzedzenia. Przykładowo, pajacujący Viniucius nie oznacza, że Brazylijczycy tacy są, a jedynie on sam ma nie po kolei w głowie. Nikt normalny, zdrowo myślący nie utożsamia tego z jego krajem, a jeśli ktoś tak robi to ma jakiś problem psychiczny.
0
@Ghostface
A może ten co przypisuje innym słowa, których ktoś nie powiedział/napisał?
Bo ja np. nikomu nie umniejszam, a jedynie nie traktuje kogoś w wyjątkowy sposób, tylko dlatego, że jest Polakiem
0
@Bandzior
Na Igrzyskach sportowcy reprezentują kraj, w klubach siebie i klub. Kraj nic z tego nie ma, kompletnie.
Nikogo nie obrażam, piszę o faktach. Nie ja wymyśliłem termin Januszostwo i nie ja też wymyśliłem kogo tym mianem się określa.
0
@mightyanaldevastator
No rewelacja, Lewy który poza golami więcej daje rywalom niż nam, Pajor- kibicka Realu i CRa oraz ściągany z emerytury Szczęsny, bo lepszy od niego Ter Stegen doznał paskudnej kontuzji.
Z punktu widzenia kibica Barcelony, a nie zakompleksionego Polaka, który chce się dowartościować na ludziach, dla których znaczy mniej niż zeszłoroczny śnieg, czy też Janusza, dramat. Choć oczywiście, biorąc pod uwagę okoliczności, Szczena to dla nas najlepsza obecnie opcja i fajnie, że będzie on, a nie np. Navas, ale kompletnie nie ma tu znaczenia, że to Polak.
0
@AbelKabel
Gole i.. tyle. Straty, błędy w przyjęciu, brak pressingu, głupie poruszanie po boisku, z mocnymi znów będzie niewidoczny.
Proponuję wnikliwie oglądać mecze, a nie tylko sprawdzać listę strzelców ;)
Luuk de Jong był mocno krytykowany, a nie grał gorzej niż Lewy, tylko minut mniej dostawał, bo nazwiska nie miał..
0
@AbelKabel
Nie ma i nie było o to chodzi. Ale tak jak napisałem wcześniej, transfer Szczęsnego uzasadniony, mimo, że umiejętności ogólnie nie na Barcelonę, ale Lewy.. z punktu widzenia kibica Barcy transfer bardzo słaby.