4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Comentateiro
Ofensywnie nie pamiętam kiedy graliśmy lepiej niż dziś, a jeśli pijesz do wyniku to za chwilę się może okazać, że sam siebie podsumowałeś ;)
0
@kacperFCB_
Zajechany zawodnik, a nie przereklamowany. Zobacz jak gra obecnie np. rewelacja ostatniego Euro, Mikautadze.
Ogólnie te turnieje to żaden wyznacznik i do tego nawiązywał mój komentarz, więc fajnie, że dodatkowo podparłeś moją tezę Rondonem.
2
No to jest szansa dzisiaj..
7
Piłkarskie IQ Dembele ma bardzo wysokie, udowodnił to np. gdy Lucho wystawił go nagle jako rozgrywającego i Dembele zagrał świetny mecz, dużo widział, zagrywał prostopadłe piłki, etc. Grając na skrzydle tez fajne piłki posyła, widzi opcje, których inni nie zauważają, także choć są lepsi to nie widzę tu powodu do robienia "afery".
0
@Inmessionate10
On gra dla zespołu, w pressingu zasuwa jak Makelele, jest w ciągłym ruchu, robi przestrzenie, a poza tym nie ma problemów z przyjęciem piłki czy podaniem, a wręcz są to jedne z jego atutów- dlatego jest idealny dla nas.
Do tego też dużo strzela, wspomniałeś Katar, ale zapomniało Ci się choćby o ostatnim Copa America, gdzie został królem strzelców ;)
0
Są zdecydowanie lepsze i tańsze opcje dla nas, a przede wszystkim jedna idealna- Lautaro Martinez.
0
@Murazor
Co do Pedriego.. zajechał go Koeman, który nie dał mu odpocząć po graniu w reprezentacji. Wystarczyło po IO dać mu 3-4 tygodnie wolnego zamiast od razu ściągać do klubu i nie byłoby problemu.
A Gavi, fakt, niepotrzebnie wracał na boisko gdy miał problem z kolanem, ale po pierwsze nie wiadomo na ile ten pierwszy uraz miał wpływ na drugi i czy w ogóle miał, a po drugie nie wiadomo czy gdyby sytuacja miała miejsce w klubie to nie wróciłby już na boisko.
0
@Qaz123
Ale nie mówimy tu o graniu z kontuzją, tylko ogólnie o graniu w reprezentacji.
Ludzie oczekują, że Yamal właśnie w reprezentacji będzie odpoczywał, a dlaczego nie miałby mniej grać w klubie żeby na reprezentacje jechał wypoczęty i mógł tam grać po 90 minut?
1
Nie rozumiem narzekania.. spytajcie zawodników czy chcą grać w reprezentacji, jak któryś odpowie , że nie a będzie grał to możecie rozpocząć debatę, że dzieje się im krzywda..
Yamal powiedział przed Euro, że jak zajdą daleko to nie chce jechać na IO i nie pojechał, proste.
1
@addept
I chwała mu za to, bo nawet jak ten wagon odczepią przy najbliższej stacji to do końca życia będzie mógł mówić, że tym pociągiem z najwyższej półki miał się okazje przejechać..
2
@Stinger_
No i od razu widać, że kiedyś jeszcze uczyli w szkołach wypowiadania się pełnym zdaniem i zadawali prace domowe :)
2
“Pociąg o nazwie Barcelona przyjeżdża tylko raz”- niech to w końcu zacznie coś znaczyć, podobnie jak inne, utożsamiane z Barceloną hasło
0
Chyba jeszcze nigdy aż tak bardzie nie zgadzałem się z Lewym, jak w przypadku tej wypowiedzi, także drodzy fanboje Lewego, a moi hejterzy, pozdrawiam Was serdecznie :)
4
@Wasacz_
Skoro do reprezentacji dostaje się powołania, to i z niej odwołania.
0
@Comentateiro
Po pierwsze gdyby założyciele Unii wiedzieli czym ona będzie w 2024 roku to by jej nie założyli, także przeciwnicy obecnej UE są tak naprawdę jej zwolennikami, tylko tej prawdziwej, a nie ideologicznej, wspierającej, że chorzy są zdrowi, a zdrowi chorzy.
Po drugie Tusk wygrał wybory tym, że "PiS łamie prawo, a on nie będzie", po czym po wygraniu wyborów w łamaniu prawa przebił PiS kilkukrotnie, a jeszcze nawet rok jego rządów nie minął. Hipokryzja level hard. Nie ma dla czegoś takiego usprawiedliwienia, choćby powody miały być najbardziej słuszne (a nie są).
0
@paquito88
Wiem więcej niż Ci się wydaje i nie mam wątpliwości, że gdyby nie grał wcześniej zawodowo w piłkę to takiej kariery trenerskiej by nie zrobił i mógłby się swoją wiedzą co najwyżej podzielić na jakimś forum, a wtedy jakiś niemiecki "paquito88" pisałby, że brak mu pokory i że jak się tak dobrze zna to niech zrobi kursy i zostanie trenerem Barcelony..
0
@bartoszek
Tak to już widać jest z polskimi "9" w Barcelonie, na cieniasów giganci, na mocnych słabiutcy.
2
"niejaki Jerome Rothen"
Cóż za ignorancja.. Wraz z naszym Ludoviciem Giuly poprowadził Monaco do finału LM, w sezonie, po którym obaj zostali wykupieni, odpowiednio przez nas i PSG.
0
@paquito88
Nikomu nie umniejszam, ale też nie zamierzam czuć się gorszy od kogoś, tylko dlatego, że on dostał możliwość zademonstrowania światu swoich umiejętności, a ja nie.
Flick był niezłym piłkarzem, to świetny start dla późniejszej kariery trenerskiej, choć w zdecydowanej większości przypadków jakość boiskowa nie przekłada się ani trochę na jakość trenerską.
Także niestety, ale dostanie się na ławkę trenerską Barcelony czy innego topowego klubu dla kogoś kto nie miał przed karierą trenerską jakiejś większej styczności z piłką na światowym poziomie to rzecz tak realna jak 6 w totka, a może i jeszcze mniej.
Inaczej mówiąc, można mieć naprawdę genialną wiedzę, ale nie mieć znajomości i wielkim trenerem się nie zostanie, a można kompletnie nie znać się na trenerce, ale chcieć to robić po zakończeniu kariery piłkarskiej na światowym poziomie i bez problemu dostanie się przynajmniej szansę prowadzenia dobrego klubu.
Najnowszy przykład to Iniesta. Zakończył karierę, już wspomniał, że chciałby zostać trenerem i jak tylko skończy odpowiednie kursy to bez problemu dostanie pracę w przynajmniej jakimś średniaku. A przecież nikt nie wie jakie on ma zdolności trenerskie, bo nigdy nie było okazji by je zademonstrował, dokładnie tak samo jak ja. Tzn. piłkarzem był genialnym, ale trenersko jest dokładnie na moim poziomie obecnie. Tylko jego chętnie zatrudnią i zweryfikują, a mnie nie. Ja żeby dojść do prowadzenia zespołu na poziomie na jakim on dostanie do sprawdzenia się na starcie, musiałbym poprowadzić co najmniej kilkanaście zespołów po drodze, z każdym osiągając maksymalne możliwe na danym poziomie rozgrywkowym sukcesy i to niezależnie od jakości drużyny, którą by mi przyszło prowadzić, tzn. np. dostałbym posadę w klubie dla którego sukcesem byłoby utrzymanie, a ja musiałbym zrobić z nią od razu awans, tylko tak stałbym się wystarczająco atrakcyjny w oczach większych klubów.
Zresztą co tu o trenerce mówić, w studiach meczowych siedzi i gada bzdury masa byłych piłkarzy, pseudo ekspertów, którzy są tam zapraszani tylko dlatego, że są znani z boiska. To jakby np. gościa, który całe życie cegły na budowie nosił, po przejściu na emeryturę zatrudnić z tego powodu jako eksperta od budownictwa, żeby oceniał największe światowe projekty budowlane.
1
@AxelF
Jak napisałeś to coś mi się już teraz przypomina, że była taka akcja. Dzięki :)
0
@rambocyc
Ale ich zawodnicy też w reprezentacji grali, więc dziwne by to było.
0
O co z tym Bilbao chodziło?
0
@Ares!
Tak, od 1 do 49, to równie oczywiste jak powyższe.
0
@addept
Nie, to będzie oznaczać, że topowy rywal nie pozwoli dziesięciu naszym na wypracowywanie sytuacji temu jedenastemu, jak pozwalają ci słabsi.
Będzie to oznaczało, że do tworzenia sytuacji w takich meczach potrzeba 11 zawodników zaangażowanych w kreowanie, odpowiednio poruszających się po boisku, będących na odpowiednim poziomie technicznym i taktycznym.
Będzie to oznaczało, że przeciwko mocnym rywalom nie można schować Lewego w pressingu i kreowaniu akcji jak robimy to dotychczas i liczyć tylko na jego wykończenie.
Będzie to oznaczało, że potrzebujemy napastnika do grania, a nie tylko wykańczania.
0
@brd42
Ja odniosłem się do statystyki, ale asyst, a nie tej z artykułu, bo tu kwestia wyliczeń, tzn. tego w jaki sposób są robione rzeczywiście może grać rolę.
Natomiast patrząc na te podania ogólnie to wciąż utrzymuję, że liga nie ma wielkiego znaczenia w przypadku większości podań jakie wykonuje Puig, bo to jakie on często znajduje przestrzenie do podania to się w głowie nie mieści i w innych ligach nie jest wcale trudniej podać w taki sposób jak to robi w wielu przypadkach Riki.
On zalicza asysty (albo tworzy kolegom sytuacje sam na sam) tam gdzie większość odegrałaby do tyłu stwierdzając, że nie ma szans na zbudowanie akcji przy takim ustawieniu poszczególnych zawodników.
0
@brd42
Bramki są wszędzie takie same, jak ktoś ogląda mecze, a nie tylko sprawdza wyniki to wie, że Riki bardzo fajnie wypracował technikę strzałów z okolicy 16 metra i z tego bierze się fajna statystyka goli.
Natomiast co do asyst to liga mu bardziej przeszkadza niż pomaga, bo posyła takie prostopadłe piłki, że topowi zawodnicy zrobiliby mu z tych podań co najmniej 2 razy tyle asyst co ci napastnicy w Galaxy.
0
@zaky274
Bo ma wizję gry i technikę podań na topowym poziomie, posyła ciasteczka jak w Barcelonie za Setiena, gdy dostał minuty na jakie zasługiwał.
1
@Ares!
A z topowymi rywalami znów będzie bez kontaktu z piłką w polu karnym, nie mówiąc o strzałach..
1
Brakuje nam w ostatnich latach w środku pola takiego zawodnika z wizją jak Messi czy Puig..
1
@paquito88
Z tym, że na razie Flick niczego nie wygrał, a Lewy nie istnieje w meczach z topowymi rywalami, więc nie możesz powiedzieć, że się mylę ;)
I raz jeszcze proponuję pogadać z tymi co Ferrana krytykują i przekonac ich, że Flick wie lepiej, bo wciąż go wystawia, a przede wszystkim wystawił go po Osasunie w podstawie w 2 kolejnych meczach, gdzie tutejsi "znafcy" by go już nawet na ławkę nie wzięli po tamtym meczu :)