1

Zaraz po przerwie i zejściu De Jonga Sociedad siadło na nas niesamowicie i tylko przez ich brak skuteczności nie zrobiło się 3/4-0..

0

@prestigiacomo
Pierwsza połowa była dość równa, Sociedad zaczęło dominować od samego początku drugiej połowy, kto zszedł w przerwie?

3

Od drugiej połowy meczu z Espanyolem mamy ewidentny zjazd fizyczny, co kompletnie nie dziwi, bo nie da się grać na takim poziomie intensywności przez cały czas, na razie i tak nie jest źle, bo nie ma jeszcze kontuzji przeciążeniowych..
Wczoraj dodatkowo Flick wystawił na siłę Cubarsiego, który nie powinien jeszcze nawet trenować, a co dopiero grać.. zemściło się to, bo to on potknął się przy golu, a jakby Sociedad było bardziej skuteczne to miałby na sumieniu 3 gole.
Dodatkowo kombinacja Flicka z rozgrywającym na skrzydle.. widać, że nie studiował dokładnie gry za Xaviego i nie odnotował, że z takim manewrem wyglądaliśmy ewidentnie słabiej niż z dwoma klasycznymi skrzydłami.
Kolejna kwestia to ciągła gra w 10, pozostali nie nadrobili bieganiem za Lewego (bo ile można?), to i przestaliśmy tworzyć sytuacje, gdyż brakowało tego jednego zawodnika w kreowaniu.
Ogólnie widać jak na dłoni, że bazowaliśmy na fizyczności, a gdy jej zabrakło okazało się, że nie ma gry. Niestety nie ma szans żeby ktokolwiek wytrzymał takie bieganie przez cały sezon, żeby osiągać sukcesy trzeba umieć zdejmować nogę z gazu, za Pepa strzelaliśmy po kilka bramek do przerwy, a później zabijaliśmy mecz utrzymaniem piłki, teraz niezależnie od wyniku Flick ciśnie, żeby biegać ciągle tak samo, bo.. to jedyna opcja na kontrolowanie gry u niego.
Flick ma 2 tygodnie żeby wyciągnąć wnioski, jeśli te będą takie, że trzeba jeszcze podkręcić śrubę to skończy się kontuzjami z przeciążenia, jeśli pomyśli o lepszym graniu na mniejszej intensywności, regulowaniu tempa gry, itd. to może coś z tego będzie.. choć ciężko o to gdy 10 gra, a jeden psuje grę i jest przydatny tylko do wykańczania akcji.

2

Fajnie, że bez zmiany w bramce, bo nie ma podstaw by wystawiać GK, który ostatni mecz zagrał 5 miesięcy temu.
Fajnie, że nasz najlepszy DM znów w podstawie i to z opaską.
Szkoda, że Flick nie docenił gestu De la Fuente i Cubarsi dziś w podstawie, zamiast spokojnie dochodzić do siebie.
Szkoda, że znów kombinujemy z rozgrywającym na skrzydle, jak za Xaviego, nie musząc tego robić.
Szkoda, że znów 10+1, a nie w 11,ale to się niestety nie zmieni w tym sezonie.

3 minusy, 2 plusy.. czyżby więc 3-2?

2

De la Fuente powinien w jego miejsce powołać Cubarsiego, skoro FLick nie myśli i chłopaka na siłę wystawia dzisiaj do gry.

1

Hipokryci, gdzie wyzwiska w stronę Flicka za wystawienie spuchniętego Cubarsiego i pochwały dla De la Fuente za brak powołania dla niego?

0

@kiper09
Jeśli Cubarsi dziś zagra to De la Fuente>Flick jeśli chodzi o ochronę zdrowia zawodników.

0

@novy1899
Słabe to było zachowanie Barcy wobec niego, a Betis uratował mu karierę, więc nie dziwię się, że całuje ich herb.

0

Oby bez Cubarsiego, za to z De Jongiem i Fatim.

0

A przecież to taka słaba liga jest, gdzie emeryci z Barcelony mieli sobie wszystko na chodzonego wygrywać, a tu 9 zespół konferencji (ogólnie 20 w całej lidze) ich wyeliminował..

0

@pax
Sam siebie wyjaśniłeś..
Tyle bzdurnych tłumaczeń słów Frenkiego, z których nie wynika to co chcesz żeby wynikało, omijania części wypowiedzi żeby pasowało do Twojego wydumania, a na koniec wrzucasz linka, w którym stoi jak byk: "Klub uważa, że grając na mistrzostwach Europy Holender podejmie niepotrzebne ryzyko".
Ja Ci podałem wcześniej tylko inne możliwe opcje wynikające ze słów Frenkiego, pokazując, że nie są one jednoznaczne i zdecydowanie nie mówią tego co Ty chcesz z nich wyczytać, nigdzie nie stwierdziłem, że z pewnością chodziło o to co napisałem, ale jeśli wierzyć w to co stoi w tekście z Twojego linku to jednak moje przykładowe tłumaczenie było tym właściwym, tzn. ryzyko dotyczyło zagrania na Euro, choć Barcelona nie chciała się na to zgodzić, a nie niepoddania się operacji.
Dziękuję, EOT.

0

"Na treningach robimy razem ćwiczenia, daje mi rady, zwraca uwagę na różne rzeczy, mamy bardzo dobrą relację"

No i mamy powód zjazdu formy u Victora..

0

@pax
Fajnie, ale to tylko Twoje domysły, że ryzyko miało być związane z poddaniem się operacji, a nie np. z graniem świeżo po kontuzji czy ewentualnym przyspieszeniem powrotu.
A dalsza część może równie dobrze oznaczać, że lekarze uznali, iż nie wygląda na to aby jego kontuzja przerodziła się w coś przewlekłego i dlatego nie poddał się operacji, zgodnie z tą opinią lekarzy.
Nie wierzę, że lekarze zalecali mu operację, a on wbrew ich opiniom wynikającym z badań i doświadczenia stwierdził, że to z pewnością nic przewlekłego, wymagającego operacji, takie coś by szybko wyszło i byłoby o tym głośno, jak w przypadku szamanów Umtitiego, który rzeczywiście odmówił operacji.

1

@pax
Proszę o jakaś wiarygodną informację w sprawie tego, że lekarze zalecali de Jongowi operację, a on odmówił. Frenkie powiedział jasno, brak operacji był w porozumieniu z lekarzami, to jest wersja oficjalna, z pierwszej ręki.

14

Jeśli zagra z Sociedad to wielu tu powinno przeprosić De la Fuente i skrytykować Flicka, inaczej będą hipokrytami.

4

Wzięli pod uwagę to z kim graliśmy, ale Kounde zasłużył, bo nawet przeciwko słabej drużynie 3 asysty obrońcy to rzadkość.

4

@KrwawiaceoczyVEB
Dlaczego? De Jong nie jest szczególnie podatny na kontuzje, te ostatnie wynikały z przypadku, były to urazy mechaniczne, a nie wynikające ze słabej struktury mięśniowej.

0

@prestigiacomo
No właśnie nie, finalnie wygląda to tak, że De Jong jest jednym z najlepszych naszych zawodników, więc i pensje ma odpowiednią do jakości. To, że miał kontuzję i nie grał, a brał pensję działa na wyobraźnię, ale uwierz, że De Jong, jak każdy piłkarz woli grać, niż zarabiać "za leczenie kontuzji".
Nie ma podstaw do tego by stwierdzić, że De Jong nie chce przedłużyć kontraktu, on nie chce tego robić na zasadach przedstawionych przez klub, tzn. zarabiając w 4 lata pensję z 2. Ja nie mam wątpliwości, że jakby dostał propozycję przedłużenia kontraktu bez obniżki pensji to zgodziłby się bez wahania, a jeśli nie to dopiero wtedy można by było stwierdzić, że nie chce przedłużać kontraktu i przyznałbym Ci rację, że należy go wystawić na sprzedaż żeby nie odszedł za darmo.
Obecnie uważam, że należy mu przedstawić znacznie lepsza propozycję przedłużenia kontraktu, a nie próbować sprzedawać.

0

@AlvaroHanso
Nie ma źródła, bo nie było takiej sytuacji, Xavi był już wtedy na boisku, był PRZED CZASEM podobnie jak Lewy, który PRowo pokazywał wtedy do kamery i Xaviego na zegarek, nieprawdziwie sugerując, że reszta się spóźnia.

5

De Jong ledwo wrócił, nie jest gotowy do grania w pełnym wymiarze czasowym, a już czytamy, że Casado go wygryzł ze składu. Nie mógł go wygryźć bo on w tym składzie u Flicka jeszcze nie był, to Frenkie niedługo może wygryźć Marca.
Gaviego też ktoś wygryzł i dlatego ten wchodzi obecnie na ogony? No właśnie..

Leczenie De Jonga się przedłużało, w porozumieniu z lekarzami było to leczenie zachowawcze, ale i tak czytamy, że to De Jong opóźniał swój powrót, bo z pewnością mógł grać, ale powiedział, że jeszcze nie będzie (to byłoby w jego wykonaniu opóźnianie powrotu). I przypominam, że jakiś miesiąc przed jego powrotem była wielka burza o to, że powinien się poddać operacji i wrócić.. po 3-4 miesiącach. Kto w tej sytuacji chciał opóźniać powrót?

De Jong odstawił nogę żeby nie sfaulować rywala, w momencie gdy ten już puścił sobie piłkę obok Frenkiego, co z automatu byłoby "nagrodzone" żółtą kartką, a tu już czytamy, że obawia się kontuzji i dlatego odpuszcza. Oczywiście wielu innych stykowych sytuacji, gdy nie odstawiał nogi już nikt nie zauważył, bo to nie pasuje do narracji.

Dostał propozycję rozłożenia wynagrodzenia na dłuższy okres i to on jest tym złym, że się nie zgadza.. Wyobraźcie sobie, że macie umowę na 2 lata z firmą, w której pracujecie, za te 2 lata macie zarobić jakąś tam kwotę. Firma proponuje Wam byście zarobili tą samą kwotę, ale.. nie w 2 tylko w 4 lata. Rozumiem, że się zgadzacie, bo to dla Was świetna propozycja? A może Frenkie powinien przyjąć tą propozycję z wdzięczności do klubu za wcześniejsze próby wypchnięcia go do United?

1

@mrboom
Jak w drużynie jest jedność to może z tego wynikać coś dobrego. Swego czasu w reprezentacji Brazylii w siatkówce Giba grał tylko w ostatnich kilku meczach przed najważniejszymi turniejami, a później prowadził drużynę do wygranych w tych turniejach, samemu zostając przy tym często MVP i nikt w tej drużynie nie miał o to pretensji. U nas jednak takie coś nie przeszło, od razy było biadolenie, że jak to jakiś zawodnik może nie grać w kwalifikacjach, a później "zabierać komuś miejsce" w głównym turnieju.. a chciał tak robić, analogicznie do sytuacji u Brazylijczyków, najlepszy zawodnik w kraju, czyli wtedy Wlazły, który miał problemy zdrowotne i nie był w stanie grać bez przerwy sezonu klubowego i reprezentacyjnego, potrzebował przerwy i regeneracji by być w pełnej dyspozycji. No ale skoro nie grał w kwalifikacjach to nie było go też w finałach.. aż do MŚ w 2014 roku, które odbyły się w naszym kraju, przez co nie musieliśmy się kwalifikować. Efekt.. wygrana Polaków, Wlazły MVP turnieju. Teraz można się już tylko zastanawiać ile wygranych straciliśmy przez to, że Wlazłemu nie pozwolono na granie w samych finałach.

Ciekawe czy z Mbappe sytuacja będzie bliższa tej Giby czy Wlazłego..

3

"Wszystko to mogło potoczyć się inaczej, gdyby 21-latek opuścił Barcelonę w letnim mercato"

Wszystko mogło potoczyć się inaczej gdyby nie kontuzja Bernala, bo wyraźnie na początku sezonu to on wygrał rywalizację z Casado. Ogólnie Casado, jak widać, potrzebował dużo zaufania i regularnego grania żeby wystrzelić, dostał to dopiero po kontuzji Bernala..
Także dużo przypadku i kontuzje (bo należy też doliczyć tą De Jonga) sprawiły, że mamy kolejnego piłkarza na wysokim poziomie, zamiast wiecznie "młodego i zdolnego", co do którego rozważamy czy lepiej żeby łapał minuty w Barcy B, na wypożyczeniu czy po prostu trenował z pierwszym składem i czekał na jakąkolwiek szansę w CdR.
Generalnie poza pewnymi wyjątkami my wyciągamy juniorów właśnie bardziej z przypadku czy musu, zastanawiam się ilu takich "Casado" zmarnowaliśmy nie widząc w nich wystarczającego potencjału. Marcowi się udało, ale chyba też w ostatniej chwili, bo ma "już" 21 lat, no i w jego przypadku nie miał przerwanej regularności gry by jako młody talent posiedzieć rok czy dwa na ławce pierwszej drużyny zamiast gdziekolwiek grać.
Teraz taka sytuacja też ma miejsce, np. Fort coś tam gra, ale zdecydowanie za mało by mógł się odpowiednio rozwijać. Są też inni, np. kuzyni Fernandez, Dominguez, Gerard Martin, Pau Victor, Pablo Torre, oni wszyscy obecnie marnują się nie grając, a kto wie czy gdyby dostali od losu taka szanse jak Casado nie wystrzeliliby równie mocno jak on..

7

Ja będąc trenerem zdecydowanie wolałbym żeby przeciwnik grał tak wysoko ustawioną obroną i próbował łapać na spalone, niż gdyby miał ustawiać autobus. Wystarczy jeden sprinter na szpicy i jeden ogarnięty w środku potrafiący zagrać dokładną długą piłkę i z wysoko ustawioną obroną wygrywasz. A z autobusem.. trzeba mieć co najmniej kilku świetnych technicznie zawodników żeby rozklepać taką obronę.

0

@sevs
Poczekaj z tymi wróżbami aż wrócą Lo Celso i Isco, bo na razie to on tam nie ma z kim pograć.

0

@lasocho
Jeśli nie jest lepszy od Messiego to już nie był najlepszy, a nie tylko Leo jest przed nim.

3

Rodri dostał nagrodę dla "najlepszego piłkarza świata", którym nie jest, nie był i nie będzie. Jak ktoś twierdzi, że jest lepszym piłkarzem niż Messi to niech się zacznie leczyć, może jeszcze nie jest za późno.
Niemniej jednak, grunt, że nie niewidoczny nocą z Madrytu, który jest co najwyżej najgłupszym piłkarzem świata, a nie najlepszym.

2

"Jeśli zapytasz mnie jednak, kto jest obecnie najlepszym graczem na świecie, zawsze powiem „Leo Messi”"

Otóż to, Leo wciąż jest najlepszy, choćby miał grać w 5 lidze to wciąż jest najlepszym piłkarzem świata, a ZP jest nagrodą dla najlepszego piłkarza właśnie, a nie dla tego co wygrał najwięcej pucharów, albo najtrudniejszą ligę czy LM, albo Mistrzostwo Świata. Za wszystkie te osiągnięcia są nagrody drużynowe, dodatkowo także nagrody indywidualne dla najlepszych w danej lidze czy turnieju, te nagrody indywidualne powiązane są z wynikami drużyny, dostają je (a przynajmniej powinni) najlepiej grający w danych rozgrywkach zawodnicy ze zwycięskiej drużyny.

0

Zagrał dobrze, bo grał na swojej nominalnej pozycji DMa.

0

@Donio
Pchniecie było ewidentne.
Inaczej mówiąc, Fermin ręką "przesuną" Kima będącego w powietrzu, jest to zagranie niedozwolone.
Piłka prześlizgnęła się Kimowi po głowie, wystarczyłyby żeby był jakieś 2-3 cm bliżej Fermina i pika zostałaby przez niego podbita, a co za tym idzie nie było by gola, a Kim "odleciał" zdecydowanie dalej po pchnięciu przez Fermina.

1

@Michal4
Yamal zastawił rywala będącego na ziemi, wygrał z nim pojedynek ciało w ciało, Fermin pchnął przeciwnika będącego w powietrzu, sfaulował.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?