4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Gall
Nie o ilość minut tu chodzi tylko o to jakie to są minuty. Dembele schodzi gdy mecze są rozstrzygnięte bo jest oszczędzany by robić różnicę w kolejnych meczach, Fati w takich momentach dopiero wchodzi, albo gdy wyjdzie już od początku (zwykle w wyniku kontuzji czy zawieszenia innych graczy) to schodzi dość szybko, zwłaszcza gdy nie mamy dobrego wyniku.
A statystykami, jak już tu kiedyś pisałem, można łatwo udowodnić, że Ter Stegen jest lepszym rozgrywającym niż Pedri ;)
1
@Bobo25
Ok, nie musimy się kłócić o ten jeden mecz więcej, choć wypadałoby w oficjalnych pismach nie robić takich błędów jak się chce wprowadzać nowy, poważny projekt, zwłaszcza gdy już wcześniej była wokół niego wielka burza ze względu na niezbyt dobre wytłumaczenie jak by to miało funkcjonować.
Niemniej jednak specjalnie napisałem dużymi literami CO NAJMNIEJ, bo ja rozumiem to tak, że te 14 meczów to bez np. jakiejś dodatkowej fazy pucharowej czy play offów, więc w rzeczywistości część klubów zagra jeszcze więcej meczów.
2
Jakby miał bezgraniczne zaufanie, takie jak u Xaviego ma Dembele to by odpalił, tymczasem wchodzi na kilka minut w rozstrzygniętych meczach, a od początku grał tylko na nieswojej pozycji, gdy nie było Lewego.
1
W jednym punkcie piszą o gwarantowanych CO NAJMNIEJ 14 meczach dla każdej drużyny, a w następnym o nie zwiększaniu dni meczowych..
Finaliści LM muszą rozegrać 13 meczów (zakładając, ze nie grają wcześniej w kwalifikacjach), więc tu już jest jeden mecz więcej, a to jest przecież zakładane minimum, najlepsi pewnie będą mieli do zagrania więcej. Coś mi się więc tutaj nie zgadza.
0
To jest szansa, że jednak ten Manchester przejdziemy..
0
@notrac
My już mamy następcę Busquetsa i lepszego nie sprowadzimy nawet jeśli Tebas pozwoli nam na transfery i da na nie 500 mln..
0
Sergio odejdź proszę, to będzie Twoje najlepsze zagranie od kilku lat..
0
@ini_barca
Ty przypisujesz mi jakieś tezy, których ja nie stawiałem.
Koeman ściągnął swojego ulubionego napastnika (dla niego środkowego), fakt że za darmo, ale nie dlatego wybrał akurat Depaya, że nie było kasy na kogoś innego.
Wyobraź sobie sytuację odwrotną, przychodzi Koeman, ściąga za 50 baniek Depaya i nic nie wygrywa, przychodzi Xavi, ściąga za darmo Lewego i zaczyna wygrywać. Teraz byś tu pisał, ze Koeman nie miał możliwości ściągnąć Lewego, bo akurat nie był dostępny, że Xavi miał tu przewagę..
Warunki jakie zastał Xavi były też po części konsekwencją pracy Koemana, tego jak słabo on przygotowywał zespół. Im dłużej pracował tym gra wyglądała gorzej, to są fakty. Zobacz jak Dembele odżył u Xaviego, nawet Alba albo Ter Stegen, których do dyspozycji miał także Koeman, a których większość chciała wyrzucać z klubu za kadencji Ronalda. To są fakty, a nie wydumane 200 baniek, z którymi to Koeman miałby sprawić cuda.
0
@ini_barca
Ja wiem, że Depay to skrzydłowy, ale dla Koemana to środkowy napastnik, tak go wystawiał w reprezentacji i tak samo w Barcelonie.
To też pokazuje jak marny jest Koeman, bo nie rozumie, że to nie jest pozycja Depaya.
Xavi jak już wystawiał Memphisa to zawsze na boku, ale pozbył się go bo przed dni w kolejce do gry na lewym skrzydle było co najmniej 4 innych zawodników.
0
@ini_barca
Fakty są takie, że Koeman dostał na atak swojego ulubionego napastnika Memphisa Depaya ;)
0
@ini_barca
Ale Depay to ulubieniec Koemana i jakby miał kosztować 50 baniek, a klub by było stać to też by go chciał sprowadzić.
0
@ini_barca
Żeby grać po swojemu. A dlaczego Koeman ściągnął Depaya czy Luuka?
0
@Dawidfcb1998
Bo praktycznie nie miał zadań, nie odpowiadał ani za obronę, ani za atak. Żeby on sobie mógł tak grać i nie robić baboli Xavi poświęcił jednego skrzydłowego. Z trójka w środku zagramy praktycznie tak samo, a dojdzie nam jeden zawodnik z przodu.
1
Tylko powrót do 4-3-3 z nasza najlepszą możliwą linią pomocy, z De Jongiem na DMie oraz Pedrim i Gavim przed nim. I nagle okaże się, że to lepsze stawienie niż z 4 w pomocy, tylko wcześniej problemem w tym ustawieniu był nie dojeżdżający Busquets na DMie..
2
Niech się nie spieszy z powrotem, im dłużej go nie będzie tym większe szanse, że Xavi zrozumie, że bez niego nasza gra jest lepsza.
0
@ini_barca
Sezon wcześniej Koeman miał jeszcze w drużynie Messiego i zajęliśmy 3 miejsce w lidze. Na którym miejscu zostawił klub Xaviemu sezon temu?
Czy mieliśmy taką złą kadrę? Kto poza Realem by się z nami na kadry wtedy nie zamienił? Dlaczego nie byliśmy choćby na 2 miejscu za Realem?
Tu nie o środki na transfery chodzi, tylko o myślenie i znajomość tematu.
Koeman ściągnął Depaya na swojego kluczowego zawodnika w drużynie, a Xavi słusznie się go pozbył, bo widział, że nie nadaje się do takiego klubu jak Barcelona.
0
Nigdy nie życzę kontuzji zawodnikom, ale fakt, że dzięki temu, że zszedł Busquets, wczoraj zagraliśmy bardzo dobry mecz, najlepszy odkąd pamiętam przeciwko broniącemu się całą drużyną rywalowi. Im dłużej Busi będzie pauzował tym większa szansa, że Xavi zobaczy tą oczywistość, ze bez niego wyglądamy dużo lepiej, zwłaszcza w meczach przeciwko murującym się rywalom.
0
@renostar
Zgadza się, to było o wiele gorsze wejście niż Braisa Mendeza w Busquetsa, tam VAR zareagował, tutaj nawet nie było tematu.
0
Postawienie na Rakiticia to jedna z przyczyn tego, że dziś musimy się wygrzebywać z ciemnej d..ziury.
Jak można było takiemu "słabemu" graczowi powierzyć "kierownicę" w Barcelonie po Xavim?
Mieliśmy o klasę lepszych od niego Thiago i Fabregasa, nie umieliśmy ich zatrzymać do odejścia Xaviego i Iniesty i przez to z mistrzowskiej drużyny, której gra była oparta na środku pola staliśmy się drużyną nijaką, wózek ciągnął jeszcze Messi, ale drużyny nie mieliśmy.
Oczywiście nie wina to Rakiticia, ze na niego postawiono, nie jego wina, ze nie udźwignął zadania, to Bartomeu i Valverde są winni bo zadanie ponad jego możliwości mu powierzyli. Ale choć nie ze swojej winy to jednak Ivan stał się obok tych 2 głównych szkodników (boiskowym) symbolem degrengolady najlepszej drużyny w historii.
A szkoda, bo lubiłem chłopaka gdy grał wcześniej w Sevilli, to był jego poziom, którego nigdy nie przeskoczył, zrobiono mu krzywdę dając grać w Barcelonie, klubie ponad jego możliwości.
0
Jak to? Przecież Koeman taki super, doświadczony, a Xavi to niech najpierw poprowadzi jakiś topowy klub w Europie i pokaże co potrafi, a nie tych no name'ów z Kataru trenuje.
Jest tu taki użytkownik co to go nawet w jakichś konkursach nagradzają, że niby taki mądry jest, a jakby to on decydował to naszym trenerem wciąż byłby Koeman..
0
Zejście Busquetsa było kluczowym momentem tego meczu, z nim w meczach przeciwko broniącym się całą drużyną rywalom gramy praktycznie w 10. On pomaga nam w zasadzie tylko gdy rywal wysoko nas naciska, wtedy jest bardzo przydatny w omijaniu pressingu. Wczoraj nie byłby przydatny, bo pressingu Sevilli nie było. Wejście Kessiego dodało dodatkowego zawodnika z przodu, nie nadaje się on do gry w 4-3-3, ale w meczu jak wczoraj był przydatny, bo wchodził często na pozycję środkowego napastnika, i wykonywał za Lewego pracę w tworzeniu gry, jak przy golu Alby. Fajnie, że Kessie zagrał taką piłkę, ale jakbyśmy mieli kreatywnego napastnika pasującego do naszej gry, a nie wykończeniowca, to właśnie on by był w tym miejscu i zagrywał taką piłkę.
Ogólnie wczoraj kolejny raz najgroźniejsze akcje stwarzaliśmy gdy omijaliśmy w nich Lewego, on jest świetny w wykończeniu, ale marny w kreowaniu. Lepszy technicznie, kreatywny napastnik wczoraj zaliczyłby asystę do Raphinhi w pierwszej połowie, Lewy po kilku kontaktach z piłką zamiast szybkiego prostopadłego podania do wychodzącego sam na sam Brazylijczyka ostatecznie stracił piłkę próbując ją zagrać nawet nie na tą stronę co powinien.
0
No to mamy 2-3 tygodnie oglądania lepszej gry Barcelony :)
0
@Barca2022
Oczywiście, ze De Jong. W momencie transferu De Jonga Busquets powinien odejść, ewentualnie sezon później, bo przez rok mógłby być jeszcze zmiennikiem Frenkiego i dzielić się z nim doświadczeniem.
1
Wiele taktycznych rewelacji już widziałem, ale pierwszy raz widzę system, w którym defensywny pomocnik jest niejako wolnym elektronem. Gramy w środku trójka jaką grać powinniśmy, a dodatkowo jest tam jako 4 Busquets (zamiast jednego ze skrzydłowych), który może tak naprawdę robić co chce, bo jest tam dodatkiem, dzięki temu mniej widoczne są jego braki w kryciu bo robi to za niego De Jong, mniej jest baboli przy wyprowadzaniu piłki, bo tą częściej wyprowadza De Jong, nawet mniej się meczy bo biegają za niego inni, a on gra gdzie uważa za stosowne, dzięki czemu nabija sobie fajne statystyki.
Reasumując, Xavi stworzył warunki, w których nieco ukrywa słabą grę Busquetsa, szkoda, że kosztem dobrej i skutecznej gry drużyny, bo żeby Busi mógł sobie tak grać pozbyliśmy się jednego ze skrzydłowych. Stąd problemy przeciwko drużynom które się kurczowo bronią (brakuje nam jednego zawodnika w ataku), a lepiej to wygląda tylko przeciwko tym nastawionym bardziej ofensywnie, zostawiającym więcej miejsca pod swoim polem karnym, atakującym nas pressingiem. W meczach z takimi drużynami Busquets jest przydatny przy omijaniu pressingu i fajnie to wizualnie wygląda, jak z Realem czy Betisem. Szkoda tylko, że drużyn, które próbują nam zabrać piłkę na naszej połowie jest z 10% nie więcej i nawet taka Girona nam się konkretnie stawia, bo wystarczy, że zagra bardzo defensywnie.
0
Brakuje w ankiecie jedynej słusznej odpowiedzi "Nie, powinien odejść już kilka lat temu"
0
@johny11
Statystycznie Ter Stegen jest lepszym podającym niż Lewandowski.
Wystawmy go może w ataku opierając się na tych statystykach?
Statystyki są fajne gdy się je odpowiednio interpretuje, same suche liczby przekłamują rzeczywistość.
0
@johny11
Ja za to widzę, że Ty jesteś z tych co to lubią przypisać komuś jakieś wydumane stwierdzenia by móc go za nie skrytykować, więc rzeczywiście nie ma sensu kontunuować
0
Oczywiście, że Lewandowski nie miał prawa zagrać w tym meczu.
Dostał czerwoną kartkę, od której się nie odwoływaliśmy. Za czerwoną kartkę jest minimum jeden mecz zawieszenia i to jest absolutnie niepodważalne jeśli sama kartka nie zostanie anulowana. Ten jeden mecz przypadał właśnie na Espanyol i Lewy w tym meczu nie miał prawa grać bez względu na wynik odwołania, które dotyczyło tylko dodatkowych 2 meczów zawieszenia, a nie tego jednego, obligatoryjnego.
Inna sprawa, że dzięki temu, że Lewy zagrał, Espanyol urwał nam punkty, bo nie dość, że nie zgraliśmy tak jak przygotowywaliśmy się do tego meczu przez 2 tygodnie, tylko zmieniliśmy przygotowywaną taktykę dzień przed meczem to jeszcze sam Lewy zagrał jak w większości meczów fatalnie, standardowo był niewidoczny, a gdy już się pokazał to odskakiwała mu piłka i były straty, a poza tym zmarnował setkę na 3 pkt w tym meczu.
Także fakt, że grać nie powinien, ale przez to, że zagrał Espanyol urwał nam punkty, więc to dla nich bardzo dobre zadośćuczynienie.
0
@johny11
Tu nie o przekonanie chodzi tylko o kolejne lata bez trofeów..
0
David musisz! :)