4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Fati albo Ferran za Lewego i lux by było..
Mam nadzieję, że Raphinha na prawym, a Dembele na lewym skrzydle wyjdą.
1
@Chlebek23391
Niestety do 80 minuty z Lewym na boisku tez gramy na wrzutki..
0
@VeVoS
Nie ważne w jakim momencie, możemy oszczędzić kilka mln to trzeba to zrobić. Po sezonie już na Depayu nie oszczędzimy, on spadnie z listy płac, ale pieniądze mu wypłacimy, a jak teraz odejdzie to nie wypłacimy- to jedyna możliwośc by oszczędzić.
Xavi nie chciał Depaya, ale nie chciał go też nikt inny i dlatego Memphis u nas został.
Przed Depayem w kolejce do gry na szpicy jest Lewy, Ansu, Ferran, a nawet Dembele, na lewym skrzydle również ci sami, tylko zamiast Lewego Raphinha, a dodatkowo jeszcze Pedri.
Nie potrzebujemy go kompletnie. Piszesz o tym, że teraz zawieszeni Lewy i Ferran. Ok, czyli mamy zapłacić Depayowi kilka baniek żeby był dostępny na Getafe i Gironę, w których to może i się przyda, a może nie, może zagra chwile z ławki, a może nie? Poza tym on może odejść po tych meczach dopiero.. A później do końca sezonu, jak nie będzie jakiejś katastrofy z kontuzjami, tzn. nie 1 czy 2, a nawet 3-4 to i tak nam nie będzie potrzebny.
Idąc dalej, Depay ma mentalność gwiazdy, taki zawodnik gdy nie gra to sieje ferment w szatni- a grać praktycznie nie będzie.
Chłop we Francji grał w Lyonie, drużynie nic nie muszącej wygrywać, był tam absolutną gwiazdą, u nas jest 6 graczem w samym ataku, a w drużynie jeśli chodzi o status to koło 20 może. To nie są warunki, w których on będzie błyszczał. Taki mental. Z tego samego powodu nie będzie też błyszczał w Atletico- ok, presja jest tam mniejsza niż u nas, gwiazd mniej, ale to i tak nieporównywalna sytuacja z tą z Lyonu, będzie tam tylko jednym z wielu, a Simeone presję na wynik wywiera nieustannie.
Także uważam, że kompletnie nie masz racji pisząc o taktyce i minutach, Depay już miał u nas minuty, miał taktykę ustawioną pod siebie przez Koemana i.. "zwolnił" go nie wykorzystując karnego z Rayo, bo poczuł presję. ;)
0
@VeVoS
Dla nas każdy grosz się liczy, tu nie chodzi tylko o cyferki, ale o rzeczywiste zyski dla klubowego budżetu. To nie jest tak, że Depay spadnie z listy płac teraz, albo później, tylko będziemy mu musieli zapłacić pensję, albo nie.
Zobacz, choćby za tego Matheusa trzeba będzie płacić, taka oszczędność na gościu, który i tak u nas nie będzie grał zawsze spoko.
A on żadnym wzmocnieniem dla Atletico nie będzie, Simeone jest zbyt wymagający żeby Depay tam zaistniał, on nie umie grać pod presją wyniku i nie pracuje w obronie.
Griezmanna nie powinniśmy im puszczać za kwotę mniejsza niż była ustalona, niechby sobie grał po pół godziny na mecz, a po sezonie ktoś i tak by za niego dał co najmniej tyle co dało nam Atletico, ale z Depayem to zysk jest wyłącznie dla nas jeśli im go wypożyczymy, a na takie deale z nimi nie powinniśmy się zamykać.
0
@VeVoS
Wszystko spoko, tylko pominąłeś kluczową kwestię, Depay to zgniłe jabłko. Zapłacą jego pensje i niech biorą. U nas i tak nie będzie grał, im wiele nie da, a nam budżet podreperuje.
8
"Jeśli zostaniesz wezwany do VARu i według ciebie nie jest to poważny błąd, nie zmieniaj decyzji"
Jaki to jest błąd niepoważny?
Ma być jednakowe sędziowanie w każdym meczu, a nie w finale MŚ Marciniak daje karnego Francuzom i cały świat go chwali za słuszną decyzje, a kilkanaście dni wcześniej na tym samym turnieju w meczu Ghana-Urugwaj w niemalże identycznej sytuacji, przy większym kontakcie miedzy zawodnikami faulowany jest Cavani, karnego nie ma i Urugwaj jedzie do domu.
I wyjdź pan panie sędzio po takim meczu i powiedz Urugwajczykom, że "kontrowersje są mile widziane". Mile widziana jest sprawiedliwość.
Jeśli we wcześniejszych meczach taki minimalny kontakt został uznany za dopuszczalny to w finale MŚ także powinien zostać uznany za dopuszczalny. Niepoważny błąd? Może i nie, może jakiś tam kontakt był, może można było podjąć decyzję w obie strony, ale albo Urugwaj przez taki niepoważny błąd został przedwcześnie odesłany do domu, albo Francja dostała bonusową bramkę i wróciła do gry w finale.
Ok, sędziujcie sobie jak chcecie, niech nie będzie karnego nawet za złapanie piłki w obie ręce, ale niech tak będzie w każdej jednej sytuacji w każdym jednym meczu, a nie wybiórczo..
"Jeśli to takie proste, to przyjdź i powiedz nam, jak to zrobić."
Bardzo chętnie posiedzę na VARze za marne parę tysięcy Euro za mecz i pokażę jak należy tam podejmować decyzje. Gdzie się zgłosić?
0
@deiw99
No ja też, razi Lewy w tej trójce..
0
@Romario87
Busquets to jeszcze jest szansa, że sam niedługo odejdzie, ale Lewy niestety zostanie. Czy Xavi zdecyduje się zrobić z niego wyłącznie rezerwowego na końcówki meczów, w których nie będzie nam szło i co najwyżej grającego od początku kilkanaście spotkań w sezonie ze słabszymi rywalami? Obawiam się, że może być z tym ciężko. Przyjdzie Maukoko i będzie grzał ławę, a po 2-3 sezonach okaże się, że jest (już) za słaby na Barcę..
0
@Romario87
Jeśli chodzi o sam trening, wiedzę i jej przekazywanie jest to trener idealny. Ma jedynie problem z decyzjami personalnymi, nie chce zauważać, że Busquets już "nie dojeżdża", czy z Lewym nie potrafimy tworzyć sytuacji przeciwko mocniejszym rywalom. Tego nie zmieni bycie asystentem, albo trenerem słabszego zespołu, więc albo się tego nauczy będąc trenerem Barcy, albo już nigdy.
1
@Romario87
Ktoś trafnie podsumował, że to było starcie Simeone vs Simeone.
Kessie nie wszedł ze względu na jakość gry, formę czy cokolwiek innego, wszedł bo jest duży i silny. Mało to barcelońskie, a Xavi jakby nie patrzeć przyszedł by odbudować styl i potrafi to zrobić.. My gramy najlepiej gdy nie wygrywamy, wtedy jest pełne ryzyko i gra taka jaka powinna być cały czas.
My kiedyś wychodziliśmy na rywali na początku tak jakby to była 80 minuta meczu i prowadzenie rywali. Po 20 minutach zamykaliśmy mecze. Teraz wychodzimy z obawą żeby nie stracić bramki, a jak ja strzelimy to już całkiem.
Ale jak mamy zmienić to podejście skoro Xavi nawet ustalając skład pokazuje im, że mają się skupiać na obronie..
2
W ankiecie ewidentnie brakuje opcji "Odejście Busquetsa 4 lata temu"
1
@Romario87
No i nie strzelili, a my z pierwszym golem na Metropolitano od 2019 roku, więc Lewego nam nie trzeba było jakby nie patrzeć.
Niemniej jednak daleko jestem od zadowolenia, Xavi nie chciał grać w tym meczu, chciał go wygrać jakkolwiek. Zamiast wyjść standardowym 4-3-3 z De Jongiem na DMie i zdominować rywali kombinował na wszelakie sposoby jak.. obronić się przez Atletico.
Niby zwycięzców się nie rozlicza, ale nie chcę więcej oglądać Barcelony tak nastawionej przez trenera, niezależnie od tego jakie to będzie przynosiło efekty w wynikach.
0
@Lucerfi
Gdy Lewy jest na boisku mamy jedną "taktykę", taką by "dograć mu piłkę, a on sobie poradzi". To nie mój wymysł, to cytat, tak mówi praktycznie każdy z naszych zawodników zapytany o Lewego. Ja rozumiem, że Robert jest świetnym strzelcem, ale to jak inni są ślepo zapatrzeni w niego, zamiast wziąć grę na siebie jest aż przerażające, gdy mówimy o naprawdę topowych zawodnikach.
A gdy ktoś się muruje to tym bardziej powinniśmy rozszerzać grę, przenosić piłkę szybciej ze strony na stronę, by robić "dziury" w formacji obronnej rywali, to elementarz. Nie należy wtedy zagęszczać środka, bo tam rywalom bronić najłatwiej, ustawią się blisko siebie i nie ma miejsca by środkiem przeszedł zawodnik, a co dopiero mówić piłka..
Dlatego w właśnie powinniśmy grać ze skrzydłowymi i obiegającymi ich bocznymi obrońcami, ale grać piłką, tworzyć akcje podaniami, przenosić ciężar gry. A u nas z Lewym na boisku ta gra wyglądała tak, że dogrywaliśmy piłkę do skrzydłowego, a ten bez przygotowania dośrodkowywał na Roberta, krytego przez 2 wysokich, świetnie grających głową stoperów rywali. Dlaczego zagęszczenie środka przynosiło efekt? Ano dlatego, że nie było komu dośrodkowywać, zaczęliśmy grac cokolwiek innego niż serie wrzutek do nikogo. A jeśli do takiej gry dołożymy rozciąganie obrony rywali wtedy będzie komplet, tzn. będziemy mieli wszystko czym pokonuje się drużyny murujące.
0
@Lucerfi
Wtedy graliśmy w 10, bo Lewy tylko stał na boisku, dzisiaj mogliśmy wyjść w 11 i zagrać kombinacyjnie, ze skrzydłowymi współpracującymi z napastnikiem, a nie tylko wrzucającymi mu piłki, wyglądałoby to zupełnie inaczej. Oby już od 46 minuty pojawił się Ferran za Busquetsa, wtedy wygramy to na luzie..
0
Ehh, mogliśmy wyjść dzisiaj najbardziej optymalnym zestawieniem jakie możemy złożyć z obecnej kadry, ale czułem, ze Xavi to zjebie wystawiając Busquetsa.
W drugiej połowie Ferran za Sergio i dopiero zacznie się gra, oby do tego momentu nie było jeszcze za późno..
2
Setien o/
Za 2 tygodnie Valverde przeciwko Realowi, ciekawe co ugra.. ;)
0
Czyli te problemy finansowe nie są jednak takie złe, bo wymusiły idealną opcję :)
0
@TheNekro94
Inaczej byś gadał jakby został do końca sezonu i wypił piwo, które sobie ważył przez 2 i pół roku. Setien zdobył więcej punktów w drugiej części sezonu niż Valverde w pierwszej zanim odszedł, a prowadzili zespół w dokładnie takiej samej liczbie spotkań i chociażby Suareza nie miał Setien, czy zajechanego, wystawianego do gry z kontuzją (na mecz z Lyonem w LM) przez Valverde Dembele..
0
Komentarz usunięty
0
@KlonaZepan
W Fortnite pewnie ;)
0
Teraz MU jest na takim poziomie, że Depay może już się nie będzie spalał grając dla nich.. Z tym, że Ten Hag ich przywróci od przyszłego sezonu do elity i wtedy to oni będą mieli problem co zrobić z zawodnikiem, któremu brakuje mentalności do gry na najwyższym poziomie..
0
Z jednej strony super, że go się udało wypchnąć z klubu, ale z drugiej nie szanujemy się sami jeśli chodzi o transfery to i nas nie będą szanować. Griezmanna za 20 baniek to niejeden chciałby kupić, a klauzula była dużo wyższa jeśli określona ilość minut rozegra. Trzeba było czekać, niech sobie wchodzi po 60 minucie, w końcu albo by się zdecydowali go wystawiać na dłuższy czas, albo by złapał kontuzje i określony procent meczów i tak by rozegrał.. A jeśli nie, to jak pisałem, po sezonie za 20 baniek wystawić na sprzedaż i otworzyć szeroko drzwi bo chętni by tłumnie przyjeżdżali. Jakby Griezmann nie chciał odejść po sezonie to na trybuny i niech marnuje karierę..
Za to, że poszliśmy na rękę Atletico oni nam nawet 1 Euro nie opuszczą jeśli będziemy chcieli kogoś od nich wyciągnąć, stajemy się pośmiewiskiem na rynku transferowym, niestety. Biali za pierwszego lepszego wychowanka więcej wyciągają niż my za topowych graczy, a nasi wychowankowie jak odchodzą to za frytki. To samo z transferami do klubu, dla nas zawsze po wyższych cenach.
0
@Bagsik88
Tu nie ma miejsca na interpretację, wszystko jest jasne, kolejny raz wymyśliłeś sobie co niby napisałem i się do tego odniosłeś, a teraz nie potrafisz znaleźć potwierdzenia w rzeczywistości. Raz po raz trafiasz kulą w płot, nie masz argumentów na moje wpisy, więc sobie wymyślasz własne teorie, które niby to ja napisałem.
Nie mam chęci na takie zabawy, więc nie zdziw się, że Ci więcej nie odpisuje na Twoje bzdety, bo nawet nie będę już widział Twoich wpisów ;)
0
@Bagsik88
Tak, rozumiem to jako pytanie skierowane do mnie, że ja niby tak stwierdziłem i Ty chcesz tego potwierdzenia.. Ale ja nigdzie tak nie napisałem.. i niestety dla Ciebie teraz musisz ściemniać i wić się jak wąż żeby jakoś wybrnąć z kolejnego swojego durnego wpisu.
Ja kończę temat, bo szkoda mi czasu na kogoś wmawiającego mi, że coś napisałem i odpowiadającego na te swoje wymysły.
0
Marciniak, bierz przykład!
0
@Bagsik88
Na samej górze napisałeś, że twierdzę inaczej (niż stoi w tytule). Więc pytam po raz kolejny gdzie tak stwierdziłem?
0
@Bagsik88
No i gdzie tu masz napisane, że to był łatwy meczyk?
0
@Bagsik88
Zacytuj moją wypowiedź gdzie napisałem, że nie byliśmy o krok od kompromitacji. Czego nie rozumiesz?
0
@Bagsik88
No i Ty nie rozumiesz, że ja nic na ten temat nie pisałem, więc nie wiem do czego się odniosłeś z tym pytaniem ;)
0
@Bagsik88
To teraz przytocz moją wypowiedź, gdzie stwierdziłem, że było inaczej, albo ładnie przeproś za zmyślanie..