4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Nieznajomy
Nie, bo Busie sporadycznie gra jeszcze dobre mecze, a De Jong gra praktycznie zawsze lepiej niż już obecnie Sergio.
0
@Nieznajomy
To, że o De Jongu na DMie zawsze rozmawiamy w kontekście Busquetsa. ;)
0
@Nieznajomy
Ale można grać z Busquetsem, który na tym etapie kariery popełnia zdecydowanie więcej takich strat niż Frenkie?
0
@Nieznajomy
Co jeszcze wyczytałeś ze swojej szklanej kuli?
0
Żadna to nowość, że De Jong na DMie błyszczy. ;)
0
@MarioVeB!
No oczywiście, że nie tylko jego, ale rola Alby została ograniczona, Pique praktycznie już nie grał, chyba, że nie było innego wyjścia, więc został tylko on z tych już nie nadążających i psujących grę, nie pozwalających na wprowadzenie czegoś nowego.
Oczywiście niestety teraz doszedł też Lewy, który strzelcem jest genialnym, ale napastnikiem pasującym do naszej taktyki fatalnym. On się już w tym wieku nie przystosuje do naszej gry, a reszta zdecydowanie ją upraszcza żeby dostosować się do Roberta. Gdy nie ma go na boisku gramy kombinacyjnie, jest wymienność pozycji, dużo ruchu, szybkiej gry, z Lewym głównie piłki do boku i wrzutki.
Także zostały dwa kluczowe ogniwa do wymiany, by przywrócić Barcelonie dawny blask, Busi i Lewy.
1
@slayer Ja to wiem i rozumiem, ale oszczędność gdyby odszedł Busi byłaby bardzo podobna, a zysk sportowy większy, bo Sergio gra regularnie i regularnie tą grę psuje, w defensywie, mimo, że jest przecież DMem, jest zwykle najbardziej naszym wysuniętym pomocnikiem, bo nie nadąża z powrotem, a przy wyprowadzaniu akcji częściej od niego po piłkę schodzi De Jong, więc marny jest już z niego pożytek na boisku. A jak już jest pod grą to coraz częściej sadzi babole.
No i blokuje też możliwość gry De Jonga na nominalnej pozycji, na której daje on drużynie znacznie więcej.
1
@MarioVeB!
No super, dzięki temu uważaniu od 5 lat mamy blamaże w LM, a to się kompromitujemy z Romą, a to z Liverpoolem, a to z Bayernem, albo nawet nie potrafimy wyjść z grupy.
Może w następnym sezonie zrozumiesz
1
Pique mógł jeszcze zostać (i tak praktycznie nie grał), a odejść Busquets, uzdrawiając grę naszej drugiej linii. No ale cóż, jeszcze pół roku się trzeba przemęczyć..
0
@korn234
Dobrze, że są też ludzie rozumiejący grę, a nie tylko widzący statystyki. :)
2
@Luccas
Ok, z tym, że my w ogólnym rozrachunku wydamy dużo więcej, tylko "co chwilę" będziemy ściągać nowego gracza, który albo zaraz będzie już zbyt stary, albo się nie przystosuje, a oni będą mieli gracza na lata.
1
Ehh, City zgarnie świetnego, młodego Bellinghama, a my dostaniemy ich podstarzały "odpad"..
0
@Antimadridista_WR
Czytałeś artykuł? Bo ja wiem gdzie najlepiej gra Gundogan i gdzie grać powinien, ale odniosłem się do tego co stoi w tekście, a mianowicie, że Gundogan miałby być lepszym transferem od Bernardo, bo może grać jako pivot.
0
Tak, "wyrzućmy" w końcu Busquetsa i weźmy za niego niewiele młodszego Gundogada, zamiast postawić na Frenkiego, który już od kilku lat powinien być naszym podstawowym DMem..
0
Ja o tym od dawana piszę, ale nie nazywam się van Gaal, więc nie mam takiego posłuchu..
0
Jak większość kadrowiczów powraca do klubów do tego czasu to jeszcze ten mecz przyćmi spotkanie o 3 miejsce mistrzostw, które tego samego dnia się będzie odbywało. :)
2
Jak będzie grał regularnie jako DMie to stanie się niezastąpiony na tej pozycji jak Busquets.
1
@RosjaninBut
Ma niższą, tylko dodatkowo odbiera tą którą wcześniej odroczył.
1
Busi już teraz jest gwarantem nie wygrania LM w Barcelonie czy mundialu w reprze, a za 4 lata to on będzie mógł grać w koszulce rywali żeby nie było wątpliwości, że na boisku jest 12 na 10. :)
0
Żeby choć w połowie dorównał Fabregasowi to będzie już dobrze, a jak dorówna całkowicie to będzie super. :)
1
Wystarczy brak Lewego na boisku i cały zespół zaczyna czuć odpowiedzialność za wynik, przestajemy grać na "byle dograć do Roberta, a on już sobie poradzi", a zaczynamy zespołowo, kombinacyjnie i nawet w 10 gramy lepiej niż w 11 z Lewym. Robert jest genialnym wykończeniowcem, ale strasznie blokuje resztę zawodników i zespół jako całość.
Do tego ta jego nadmierna chęć by samemu kończyć każdą sytuację.. wczoraj znów zepsuł akcję na gola nie podając do lepiej ustawionego Dembele.
Szkoda, że większość, niestety na czele z Xavim, widzi tylko to, że Lewy strzela, a nie widzi pozostałej części jego gry i tego ile nią psuje drużynie.
0
Oby, oby, im więcej tym lepiej dla nas, bo w końcu pogramy po barcelońsku, a nie po "lewadowsku". :)
Inna sprawa, że zdecydowanie Lewy zasłużył na bezpośrednią czerwoną za uderzenie łokciem w twarz i na na te kilka meczów pauzy. I na dodatkowe zawieszwnie za głupie gesty..
1
@BIGCULES
Tobie za to świetnie służy.. tylko szkoda, że nie rozumiesz co oglądasz.
Statystyki to nie wszystko. Lewandowski jest super wykończeniowcem, ale w Barcelonie to może być jedynie wartością dodaną do gry "9", a nie jedyną umiejętnością.
3
Dobrze, ze Lewy tą czerwona wyłapał, a nie ktokolwiek inny, bo w 10 i ze Stojanowskim z przodu nie byłoby najmniejszych szans na choćby remis.
0
A pewnie by wszedł, skoro nawet Riad się pojawił. :)
1
Bardzo ciekawe słowa odnośnie Lewego, potwierdzające to co widać w meczach i pokazujące jak Robert psuje naszą grę. Gdy jest na boisku przestajemy grać kombinacyjnie, bo "wystarczy dograć piłkę do Lewego, a on będzie wiedział co zrobić".
Dlatego właśnie odpadliśmy z Ligi Mistrzów i przegraliśmy z Realem. Mocniejsze drużyny potrafią sprawić, że piłki do Lewego nie będą dostarczane i tyle z naszej gry.
2
Mam nadzieję, ze nikt nie trafił środka pola i wyjdziemy tym najmocniejszym czyli De Jong, Gavi i Pedri. :)
0
Oo, gość, który mógłby zostać następcą Pique się wypowiedział. :)
3
@MESSIah16
Ty widziałeś jak grał Henry czy to 16 z nicku to Twój wiek i tylko sobie statystyki porównujesz? Przecież Lewy przy Henrym nawet nie stał. Jego można porównywać z innymi świetnymi wykończeniowcami, typu Inzaghi czy van Nistelrooy, nie zaś z zawodnikami genialnymi w każdym calu, jak Titi.
1
Pique zostanie prezydentem i jako pierwszy transfer powrót Puiga. :)
Choć w sumie mam nadzieję, ze Riki wróci wcześniej. ;)