4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Super sprawa, teraz udowodni, że nieudana przygoda z Barceloną to był efekt wcześniejszej "pracy" Valverde.
0
@Lionel_Messi10
Ale wiesz, że tu na jego miejscu powinien być Valverde, bo to jego "praca" doprowadziła do takiego wyniku?
0
Bardzo fajne, należy mu się przejęcie klubu po jakimś normalnym trenerze, a nie pół roku po takim co zrujnował drużynę na tyle, że kilka lat trzeba ją odbudowywać.
Zawsze lepiej jest mieć kolejny ładnie grający klub w lidze niż murujący jak Atletico.
0
@denying
Asystowanie nie oznacza, że jest dobry w grze kombinacyjnej, tylko, że potrafi dobrze podać. Ot choćby wczorajsza asysta do Dembele.. jaka tam była gra kombinacyjna? Zwykła wrzutka z miejsca. Gra kombinacyjna to poza dokładnymi podaniami także odpowiedni ruch ułatwiający grę kolegom, wizja jak ma wyglądać akcja zanim się ona zacznie, akcje wielopodaniowe na małej przestrzeni..
A Lewy schodzi po piłkę, opanuje ją, poda do boku, albo do najbliższego w środku, żeby ten rozrzucił na skrzydło i biegnie w pole karne na wrzutkę, to nie jest gra kombinacyjna, to jest bieda gra.
Z tym, że wszyscy nasi piłkarze, poza Lewym do tego stylu pasują. Główną przyczyną naszej słabej gry w ostatnich latach jest właśnie porzucenie tego stylu, a nie trwanie w nim. Valverde odszedł od naszej gry, uwstecznił klub, mając piłkarzy wychowanych w tym systemie gry narzucił im bieda futbol. Daj teraz Guardiolę do Atletico i zobacz po jakim czasie przyjdą efekty jego pracy i ilu nowych zawodników będzie musiało pojawić się w klubie żeby przyszły wyniki po pięknej grze. A po 2-3 latach wpajania nowego modelu gry jakby wrócił Simeone musiałby na powrót kilka sezonów przywracać to co dawało wcześniej efekty. To samo zadziało się u nas, tylko w drugą stronę i teraz Xavi przywraca właściwą grę, stąd coraz lepsze efekty. Brakuje tylko pasującej "9" by te efekty pojawiły się także w meczach z najmocniejszymi.
1
@denying
Oczywiście, ja nie neguje, że wielkim też potrafi strzelać, bo ogólnie strzelcem jest wyborowym, tylko musi mieć sytuacje, a kwestia jest taka, że mocniejsi rywale nie pozwalają by przy naszym sposobie grania można mu było dograć piłki, a on sam nie pomaga w kreowaniu sytuacji, przez co nie tylko Lewy, ale i cały zespół funkcjonuje słabo.
Po prostu Robert nie pasuje do naszego systemy grania, bo w tym systemie "9" nie jest wyłącznie od wykańczania sytuacji, ale także od gry kombinacyjnej, a w tym nasz snajper jest niestety słabiutki.
0
Szkoda, że w meczach z najlepszymi go nie widać na boisku..
0
Dociągnąć do przerwy na 0-0, po przerwie Fati/Ferran za Busquetsa i jazda. :)
1
" Kiedy wygrasz, wszyscy cię popychają w jedną stronę, mówiąc, że jesteś królem, a kiedy przegrasz, popychają cię w druga stronę, mówiąc, że jesteś katastrofą."
Nie, Erneście, Ty nawet jak wygrywałeś byłeś katastrofą. Uwsteczniłeś ten klub, wprowadziłeś bieda futbol do drużyny kojarzonej z najpiękniejszą piłką na świecie. A trofea wygrywał Ci Messi będący wtedy w absolutnym primie, a i tak tylko dzięki temu, że Real ewidentnie odpuszczał ligę na rzecz LM. Szkoda jedynie, że to Setien wypił piwo, które Ty warzyłeś sobie przez 2,5 roku, bo Ty zasłużyłeś sobie na nie jak nikt inny..
0
@kakusus
Zgadza się, powinien już ostatnio przy 3-0 dostać odpoczynek,a Pablo Torre minuty
4
Frenkie dzisiaj powinien obowiązkowo zagrać znów jako DM. Tak się buduje zawodników..
0
Lautaro w tym meczu znów pokazał, ze jest idealnym napastnikiem dla Barcelony, schodził do środka, rozgrywał, przerzucał piłki na skrzydła, klepał a do tego asystował i strzelał.
0
Pique rozgrzewał się bardzo długo, normalne, że cały czas nie będzie tego robił na najwyższych obrotach. Na filmiku widać choćby rozgrzewającego się Bellerina, który wszedł na boisko 8 minut przed Pique.
0
55 osobowa kadra Urugwaju? To chyba wszystkich zawodowych piłkarzy zgłosili. ;)
0
Nie Busquets wygrał, tylko De Jong mu wygrał. ;)
17
@xparix
Właśnie dlatego, że mało grał, nie przyzwyczajony. ;)
4
Frenkie MOTM! :)
0
Barcelona - Villarreal 2:0, Fati
0
@Lucassito
Nie odkleja to się Lewy od stoperów rywali gdy czeka na kolejne wrzutki zamiast pograć kombinacyjnie ze skrzydłowymi
0
@El dominatore
Nie widzę, za to podobienstwo i owszem, półfinał LM w przypadku obu drużyn.
0
Powinniśmy z przodu zagrać: Fati, Ferran i Dembele. Dwaj pierwsi wymiennie między lewym skrzydłem i szpicą.
0
@El dominatore
Tak, broni gorzej i dlatego z powodzeniem grał w Ajaxie na stoperze gdy mieli problem z kontuzjami..
0
Mamy De Jonga i lepszego do naszego systemu nie znajdziemy, bo taki obecnie nie istnieje. Szukać pomocnika trzeba, ale takiego, który będzie rotował z Gavim i Pedrim, bo nimi dwoma nie pogramy całego sezonu co 3 dni, a Kessie to co najwyżej opcja na końcówki wygranych meczów, albo takich w których nie idzie i trzeba dorzucić jednego silnego zawodnika wbiegającego w pole karne rywali.
0
@sylweste.r
Bo widziałem trochę treningów za Xaviego, ale też za poprzednich trenerów i jakość treningu u Xaviego wzrosła nieporównywalnie w stosunku do tego co było za Valverde czy Koemana.
Poza tym widzę, że gdy wykonawcy są odpowiedni to i gra taka jak powinna być i wyniki również. Problem w przywiązaniu do nazwisk i.. tym, że kupiliśmy nieodpowiednią gwiazdę, która grać w zasadzie musi bo kwestie marketingowe także są ważne w takim klubie jak Barcelona.
0
Xavi zajebiscie trenuje i przygotowuje zespół, ale źle dobiera wykonawców.
To jednak ta część pracy trenerskiej, którą najłatwiej poprawić..
12
W defensywie gramy od jakiegoś czasu w 10, a co jakiś czas dodatkowo rywal gra w 12, bo Busquets uruchamia mu kontry.
Dał nam w przeszłości dużo, nawet bardzo dużo, ale trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny, a w przypadku Sergio ten moment już został przegapiony o kilka lat..
0
@dark44ever
Że musza grać każdą akcję indywidualnie, bo Lewy stoi w polu karnym i czeka na ich wrzutki zamiast wyjść im do gry kombinacyjnej, bo on tak grać nie potrafi.
0
@MateuszDoniec
De Jong zdecydowanie na plus, zwłaszcza na tle reszty naszych pomocników.
A co do pozytywów, odnosząc się do tytułu, to największym jest chyba to, że Xavi coraz bardziej przekonuje się do odstawiania Busquetsa, 2 z rzędu kluczowy mecz i 2 raz Busquets schodzi jako pierwszy- to dobry znak. :)
0
@dark44ever
Przecież Lewy był najsłabszy na boisku z naszych w meczach z każdym mocnym rywalem.
No chyba, że z tym trzymaniem poziomu to właśnie o to chodzi, że gra cały czas tak samo.. słabo.
20
"Chcę odgrywać rolę, która najlepiej pasuje do moich mocnych stron, która wydobędzie ze mnie to, co najlepsze."
Busi out, Frenkie na DMa
0
Idealny napastnik do naszego systemu gry, ale my wolimy niepasującego Lewego, bo lepiej wykańcza akcje, których w meczach z topowymi rywalami nie tworzymy, bo.. mamy napastnika który te akcje wykańcza, ale nie pomaga w ich tworzeniu.