4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
I tak śmiesznie niska kara za takie coś, bo raz celowe uderzenie łokciem w twarz,a dwa jeszcze te gesty..
Inna sprawa, że sprawiedliwości jeśli chodzi o te kary nie ma, bo białych nie raz za gorsze rzeczy krócej zawieszali.
Ale też dla nas to dobrze, że bez Lewego na Atletico będziemy, więcej kreatywności będzie. :)
0
@12Cule34
Czyli skracając Twoją wypowiedź, uważasz, że Barcelona powinna porzucić swój styl by Polak rodak mógł się zapisać w historii?
W meczach, w których graliśmy bez Lewego nasza gra wyglądała lepiej, płynniej, szybciej, była bardziej kombinacyjna. My mamy bardzo dobry zespół do takiej gry, brakuje nam wyłącznie napastnika, który były kompatybilny z resztą zespołu. I teraz zobacz jaki tu jest bezsens w tym wszystkim, 1 zawodnik nie pasuje do gry jakiej wszyscy (kibice, trener, zarząd, etc.) pożądają w tym klubie i.. zamiast wymienić tego zawodnika to dostosowujemy do niego całą resztę i gramy nie tak jak byśmy chcieli..
Ok, rozumiem nastawienie na wynik, z bólem serca (bo nie w takiej Barcelonie się zakochałem) przyjąłbym ten argument, ale ta uproszczona pod Lewego gra nie przynosi wyników. Rozbijamy dzięki niemu słabsze zespoły, bo samą wyższością umiejętności piłkarskich jesteśmy w stanie to robić, wtedy wystarczy, jak to wypowiadają się nasi zawodnicy "podać piłkę do Roberta, a on sobie poradzi". Gdy jednak przychodzi do meczów z mocnymi przeciwnikami, którzy umiejętności indywidualne zawodników mają na równie wysokim poziomie jak my, wtedy okazuje się, że podanie do Roberta nie jest takie łatwe jak się wydawało i nagle przez 90 minut nie ma on nawet 1 okazji do strzału, a my nie mamy planu B, wręcz przeciwnie, gdy nie idzie, jeszcze bardziej pozostali zawodnicy szukają nadziei w Lewym, jeszcze bardziej próbują mu wepchnąć piłkę pod nogi (albo co jeszcze gorsze na głowę) i niech coś zrobi, w końcu jest super strzelcem, liderem, etc.
0
@12Cule34
Punkty bez stylu to niech sobie biali nabijają, u nas ma być jedno i drugie
0
@12Cule34
Lepiej nie mieć najlepszego strzelca, za to mieć najlepszą drużynę.
0
@MateuszDoniec
Bo na tle reszty tego składu byli dużo słabsi, już każdy z rezerwowych był lepszy od nich
1
Alverez i Griezmann nie pasują do tej "11"
0
Jest szansa, że mu jeszcze zwiększą pauzę i dłużej będziemy się cieszyć prawdziwą barcelońską piłką? :)
1
Wiele wygrał, mając wielki udział w tych sukcesach, był jednym z kluczowych zawodników, a skończył na zmarnowanym karnym pieczętującym odpadnięcie z MŚ..
I tak się to kończy gdy się nie wie kiedy zejść ze sceny.
1
Ehh, a już myślałem, że w Barcelonie..
4
To pokazuje jak wielki jest problem z sędziowaniem, Marciniak to jeden z najgorszych arbitrów na tych mistrzostwach (chyba tylko Lahoz był gorszy), a dostaje finał. Nie zdziwię się jak to on zostanie głównym bohaterem meczu finałowego, po raz kolejny w swojej karierze wypaczając wynik.
1
Kessie niech do końca sezonu zostanie, chyba, ze kogoś już teraz udało by się sprowadzić po tym jak pensja Busquetsa by spadła z listy.
Ale.. no jakoś nie chce mi się wierzyć, że Busi odejdzie już teraz, zbyt piękne by to było
1
Niby czasy się zmieniają, a jednak niekoniecznie. "Sąd, sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.."
0
Tam się nic nie zmieni, ktokolwiek będzie trenerem, jeśli będzie takie przywiązanie do zawodników którzy KIEDYŚ byli kluczowi. Niestety to samo jest w Barcelonie.
Nazwiska, a nie umiejętności, statystyki, a nie jakość i sposób grania, a później zdziwienie, że sukcesów brak.
1
Foyth to gracz na poziomie Bellerina, a Pavard to kolejny stoper przesunięty na prawą obronę, mamy takich 2, więcej nie trzeba.
13
Za jego pensje będziemy mogli zarejestrować 2 bardzo dobrych zawodników, a na DMie już od niego nawet Kessie będzie lepszy.
Jego pozostanie to kolejny rok bez najmniejszych szans w LM. Na MŚ pokazał po raz kolejny, że dobra drużyna z nim w składzie nie ma szans na poważne trofeum.
Im gra gorzej tym nabiera większej ochoty na dalsze kompromitacje. Już niedługo rozmieni na drobne całą swoją wcześniejszą piękną karierę i w pamięci kibiców zostanie jako przeciętniak, którym obecnie się stał, nie potrafiący pogodzić się z upływem czasu i na silę zostający w drużynie by psuć jej grę.
Nie zrób tego nam i sobie Sergio, proszę!
0
Kolejny człowiek jednego turnieju, grający wyżej pomocnik z 2 bramkami i 2 asystami w 32 meczach..
Może jeszcze Bareszyńskiego weźmiemy?
0
Jak Busquets ma zostać to zacznę się poważnie zastanawiać czy dalej być zwolennikiem Xaviego, bo choć jest on dla nas trenerem idealnym to jednak decyzje personalne ma niestety bardzo słabe czasami.
0
@Bogan
No i co Ci się nie zgadza? Nawet Luuk się rozwinął jak nie było Messiego. :)
Ale ja też nie pisze o rozwijaniu się zawodników, a o tym, że jak Lewy jest na boisku to cała gra jest upraszczana pod niego, a jak go nie ma (i to jest fakt, bo były takie momenty) to gramy bardziej kombinacyjnie. Zresztą prawie każdy z naszych zawodników pytany o Lewego odpowiada, że wystarczy mu dograć, a on wie co zrobić. I tak właśnie wygląda nasza gra, próbujemy na siłę podać do Roberta i przez to stajemy się przewidywalni, a takie drużyny jak Bayern czy Inter potrafią to wykorzystać.
4
Xavi pooglądał Nevesa na MŚ i już zrezygnował? :)
To może czas też pooglądać Sociedad i obalić kolejny mit, że jest obecnie ktokolwiek lepszy na DMa do nas niż Frenkie.. ;)
4
Jakie to osłabienie? Bez niego będziemy grać bardziej kombinacyjnie, więc ktokolwiek go zastąpi będzie wzmocnieniem dla drużyny, bo lepiej wpłynie na sposób grania.
0
@LatajacyHolender
No, no, zwłaszcza Wijnaldum, który grał praktycznie jak wolny elektron, wbiegał ciągle w pole karne rywali zapominając o grze defensywnej. ;)
Bronić musi każdy, Pedri czy Gavi w tej chwili odwalają całą pracę defensywną za Busquetsa, który po stracie przez nas piłki staje się często naszym najbardziej wsuniętym pomocnikiem, bo nie nadąża z powrotem.
A tak btw. dobrze, że swego czasu Pep postawił na słabiej broniącego Busquetsa kosztem ówczesnego "Kante", którego miał do wyboru, czyli Yayi Toure, a który zjadał Busiego w każdym wyżej opisanym przez Ciebie elemencie jak Kante Frenkiego. ;)
Nie pamiętam kiedy ostatni raz mieliśmy typowego harującego przecinaka jako DMa, który odcisnąłby jakieś większe piętno na drużynie. Pep, swego czasu nawet Xavi, Busquets, żaden w bronieniu do Kante nie miał startu, a jednak to oni zajmowali miejsce DMów, bo u nas na tej pozycji musi grać zawodnik techniczny, operujący świetnie piłką, wyprowadzający ja z linii obrony, a nie biegający od linii do linii przecinak.
A Frenkie broni zdecydowanie lepiej niż Busquets, nawet na stoperze swego czasu grał sporo i prowadził Ajax do kolejnych sukcesów w LM.
0
@Bogan
A Z Kante w składzie zamiast jakiegoś rozgrywającego przy 2 kontuzjach mamy wciąż przesyt? :)
0
@Bogan
Ile odpoczynku miał Busquets w wieku obecnego De Jonga? A po sezonie wraca Nico, który te minuty gdy De Jong będzie potrzebował odpoczynku bardzo chętnie i z dobrym skutkiem przejmie.
Natomiast gdy przyjdzie Kante to on będzie podstawowym DMem, a De Jong dalej będzie grał na nieswojej pozycji, a jako DM tylko z doskoku jak obecnie.
Więc to nie DMa powinniśmy ściągać, tylko pomocnika grającego wyżej, żeby Frenkie nie musiał tam już grać.
0
@Bogan
Frenkie De Jong, bez dodatkowych kosztów, nie ma lepszego na DMa do nas obecnie
0
Nie miał takich warunków, nie byliśmy mu w stanie ich zapewnić to po co był na boisku (bo grał to za dużo powiedziane)?
Trzeba było postawić na kogoś szybszego z przodu, nadającego się do grania z kontry i grać w 11..
CR usiadł na ławce i Portugalia zagrała najlepszy swój mecz od dawien dawna, a u nas wiemy, że gramy źle z Lewandowskim, ale posadzić go nie można. To samo się dzieje w Barcelonie, upraszczamy grę pod Lewego i dostajemy przez to z każdym lepszym przeciwnikiem, którego nie dominujemy wyraźnie większymi umiejętnościami piłkarskimi, zamiast posadzić go na ławce w takich meczach i zrobić przewagę grą kombinacyjną.
4
Zmieniłbym tytuł tego artykułu na "Kończ waść.." ;)
0
Ja też się zgadzam, że powinien dostać więcej, ale mimo wszystko dziwne, że klub się o to upomina.
4
No i do lutego w stresie i niepewności czy od nowego sezonu wracamy do walki o puchary czy zostajemy z Busquetsem..
0
@kakusus
I jeszcze tylko jakby w tym ustawieniu zmienić Lewego na Lautaro..
0
@Nieznajomy
To nie jest brak odpowiedzialności, tylko konieczność jej przejmowania, konkretnie odpowiedzialności za poczynania ofensywne drużyny, mimo gry na DMie. Poza tym to wkalkulowane ryzyko, nie tak jak w przypadku Busquetsa, który traci więcej nie grając do przodu praktycznie wcale. Frenkie daje coś ekstra jako DM, tzn te wejścia z głębi z piłką przy nodze, ceną za to są pojawiające się raz na jakiś czas straty, bo też nie przesadzajmy, że traci jakoś często. A ogólnie stary się zdarzają każdemu i na każdej pozycji, po stracie w środku natomiast jest wciąż zabezpieczenie w postaci stoperów. Natomiast Frenkie więcej da swoimi wejściami niż zaprzepaści stratami, a w regulowaniu tempa gry, wyprowadzaniu piłki czy zabezpieczaniu defensywy jest na poziomie dawnego Busquetsa i lepszego od niego nie znajdziemy.