1

@Koriolan
Uprzejmie informuję, że dla większości zawodników gra w kadrze to honor i zaszczyt, a w klubie praca i oni mają to gdzieś, że to kluby im płacą. Nikt ich do grania w kadrze nie zmusza, oni tego chcą i ich nie interesuje, że TWOIM ZDANIEM reprezentacja jest pasożytem na ciele piłki klubowej.
I czas to w końcu zrozumieć, albo przynajmniej przyjąć do wiadomości.

0

Ogólnie Borek (tym razem) ma rację, wyobraźmy sobie, że mamy w naszej reprezentacji zawodnika Realu i chcemy mu dać odpocząć, bo za chwile ma mecz w klubie..
Inna kwestia, że odpoczynek Lewego dla kadry jest pozytywną wiadomością, bo bez niego gramy lepiej, a jeszcze inną, że jak nie zagra dzisiaj to niestety pewnie wyjdzie na Osasunę i znów będzie męczenie buły.. to jest dylemat kibicowski.

0

@NerwowyFistaszek
Czy możesz zacytować choć 1 mój wpis, w którym bym wtórował Tomaszewskiemu w temacie Szczęsnego w Barcelonie?
A może zwyczajnie, jak zwykle, kłamiesz na mój temat?

1

No nie wiem czy się zgodzi z ławki zacząć, bo z takimi rywalami może sobie rekord śrubować, a poza tym okazałoby się po raz kolejny, że bez niego grają lepiej..

0

Jak ma być jak Rakitić to.. po co nam on? Ivan to był solidny zawodnik na średniej klasy drużyny, typu Sevilla. U nas symbol upadku najlepszej drużyny w historii, jak Bartomeu w gabinecie i Valverde na ławce, tak on na boisku.

0

Znów wielkie dzięki dla De La Fuente za oszczędzanie naszych!

2

Znów ocena w głównej mierze oparta na statystykach.
Ferran przede wszystkim swoją GRĄ daje o wiele więcej niż Lewy, niezależnie czy wchodzi z ławki czy wychodzi w podstawie i na tym należy się skupić. I nawet nie w kontekście doceniania samego Ferrana, bo mimo wszystko potrzebujemy lepszego zawodnika na szpicę, ale w kontekście oceny Lewego na jego tle.

0

@Criss18Barca
Igrzyska też zawojowały dziewczyny z Lublina, Mirosław i Szeremeta.
No i do niedawna Lublin sportowo kojarzył się głównie z dominacją Montexu w ręczną kobiet, teraz już pod nową nazwą wciąż ścisła czołówka.

0

Pedri, ale Koeman to przede wszystkim Cię zajechał, to przez niego tyle kontuzji miałeś..

2

@ranger3120
Podobnie jak Pau Victor.. co świadczy o tym, że nie ma nic wspólnego z samym Fatim.

2

@waletpl
Pau Victora też to dotyczy?

0

"Jestem bardziej osobą, która ogląda cały mecz i analizuje każdego zawodnika oraz jego ogólny wpływ na zespół. Statystyki nie pokazują futbolu takim, jakim jest."

To zupełnie inaczej niż 99% fanbojów Lewego :)

1

Dobry opis przy Kounde, ale na samej jego podstawie ocena 5,5 to żart.
To, że go sędzia oszczędził nie znaczy, że nie należy brać pod uwagę iż w myśl przepisów nie powinien nawet dokończyć pierwszej połowy. Najsłabszy zawodnik meczu- ocena 3 w pełni adekwatna, jednocześnie za tak kluczowy błąd, wypaczający mecz (choć nie bezpośrednio wynik) taka sama dla arbitra.

I jeszcze jedno, nieodgwizdana ręka De Paula nie ma kompletnie znaczenia w kontekście gola dla Atletico. Jasne, tego (a z pewnością dokładnie takiego) gola by nie było gdyby została odgwizdana, ale też nic innego co wydarzyło się po tej ręce nie byłoby takie samo gdyby została odgwizdana. Więc jak ktoś chce oceniać, że ten błąd spowodował, że Atletico strzeliło na 2-0, to dokładnie tak samo można stwierdzić, że spowodował też, że my strzeliliśmy później 4 gole i wygraliśmy mecz..

0

@brd42
Na tej zasadzie to Lewy miałby minus 5 :)

1

@bartulek98
A mecze z Valencią czy Betisem w pucharze pokazują coś zupełnie innego.
Może więc nie chodzi o to czy Ferran gra od początku czy z ławki, tylko po prostu o to, że gra i dlatego trzeba mu dać to robić częściej..

0

@addept
Za jedno wyjście poza pole karne taka ocena? Jakby Neuerowi tak liczyć to by miał w primie co kilka meczów ocenę 20 w 10 punktowej skali.

Taka jest ocena wyjściowa, bo taką pokazuje po wejściu w oceny i od niej można dać wyższa lub niższą albo ją zostawić. Dostosuj się, albo jeśli Ci nie odpowiada to nie oceniaj. Możesz też spróbować przekonać redakcję, że wyjściowa powinna być 5,5. Jak taką ustawia to taka będzie i wtedy dostosują się inni.

Podnoszenie ocen za gole to tutejszy "zwyczaj", więc z tym, podobnie jak z oceną wyjściową, dostosowałem się i tak robię od jakiegoś czasu.

Jeśli zagra na 3 to tak, musiałby strzelić 7. Widzę, że mało w niego wierzysz, a może jednak coś tam rozumiesz i realnie oceniasz jego możliwości, bo przecież może np. zagrać na 4 , a wtedy wystarczy mu już tylko 6 goli ;)

0

@bartulek98
Otóż nie, to brednie, że wchodząc z ławki daje więcej niż grając podstawie. Liczby temu przeczą.

1

@Kubsoleon
Brawo za samodzielne myślenie! :)

1

"Choć jedynego w tym sezonie hat-tricka 25-latek strzelił jako titular w meczu z Valencią, to pozostałe 7 z 10 goli zdobył jako zmiennik"

Co to za brednie są?

Całkiem niedawno sprawdziłem sobie statsy Ferrana i napisałem następujący komentarz:

"Ferran wcale nie strzela dużo grając z ławki, strzelał jedynie 5 razy na 18 wejść plus w 1 meczu miał asystę, więc udział przy golu w co 3 meczu, a np. z ostatnich 6 meczów w podstawie tylko w 2 nie miał asysty albo gola i ogólnie zaliczył 5 bramek i asystę w tych 6 meczach. Jakiś mit powstał, że on gra źle w podstawie, a dobrze z ławki."

Także przestańcie na siłę robić z niego super rezerwowego, on powinien grać w podstawie, bo jest obecnie naszym najlepszym napastnikiem, nawet bez goli daje drużynie więcej niż Lewy.

0

@FcPortoFan1999
Zgadza się, że to może być ten moment. Kulesza raczej będzie Probierza trzymał jak ten będzie robił awanse na mistrzostwa, choćby na tych mistrzostwach nic nie ugrał, dlatego jedyna opcja to brak awansu, bo wtedy nie będzie miał wyjścia.

Myślę, że kadrze potrzebny jest ktoś pośredni między murującym Czesiem i wesołym Ogrodnikiem i widzę kogoś takiego w Papszunie.
Urban nie wiem, za mało oglądam naszą ligę ostatnio.

0

@FcPortoFan1999
Tylko czy Papszun nie będzie już wtedy budował drużyny na walkę w jakiejś LE czy LK w Rakowie i nie postanowi unieść się honorem i odmówić, by np. dopiero za kolejnego prezesa wrócić do tematu reprezentacji..
Myślę, że jakaś zadra może w nim siedzieć i nie wiem czy zechce ratować tyłek Kuleszy po jakimś blamażu Probierza.

0

No i dobrze, krótsza przerwa od meczów będzie :)

0

@FcPortoFan1999
Może u Nawałki to jednak odpowiedni dobór ludzi i motywacja, a nie szczęście?
A Papszun potrafi w jedno i drugie.

0

@Pedri16Future
I tak już miał :)

0

@FcPortoFan1999
Polskie piekiełko ;)

1

No to mamy 2 polskie talizmany w drużynie, nie przegraliśmy ze Szczęsnym i bez Lewego odkąd tu jest też nie ;)

1

@FcPortoFan1999
Ja nie obwiniam, bardziej zauważam sam fakt, że nie jest tak jak być powinno, bo Papszun obiektywnie był najlepszym wyborem, ale przeważyło kolesiostwo.

0

@Elvisek
Wczoraj to przede wszystkim sędzia nie zauważył uderzenia w twarz przez mającego żółtą kartkę Kounde. 2 żółta więcej niż ewidentna.
Ręka.. zdarza się, na nic to nie wpłynęło. Gol dla Atletico nie był bezpośrednią konsekwencją braku gwizdka w tej sytuacji.

A co do Marciniaka.. on sędziuje według własnych przepisów, to nie jest kwetlatia zauważenia czegoś albo nie zauważenia. Rok temu w półfinale gwizdnął natychmiast spalonego Bayernu, którego nie było, choć zgodnie z przepisami nawet akcje gdzie są wyraźne, kilkumetrowe spalone są puszczane do końca żeby przypadkiem się nie pomylić w ocenie i dać sprawdzić po akcji VARowi żeby mieć 100% pewności.
W sytuacji z Alvarezem wciąż nie ma powtórki, na której widać DOTKNIĘCIE piłki, a nie tylko jej ruch, PRAWDOPODOBNIE spowodowany dotknięciem, ale niekoniecznie.
Według przepisów VAR zmienia decyzję głównego tylko jeśli ma 100% pewności, że była nieprawidłowa. Skoro tutaj do tej pory nie ma 100% pewności to jak VAR miał ją po.kilku chwilach?
Nie ma wątpliwości, że oparli się na złudzeniu, a nie jasnej o klarownej powtórce co jest niezgodne z przepisami. Być może to większy błąd VARu niż Marciniaka, ale.. po tym jak po meczu powiedział, że to on dsł znać VARowi o tym błędzie, wygląda to trochę tak jakby on im nakazał ten błąd znaleźć.

0

@Elvisek
Bo nikt tylu meczów w LM nie wypaczył co on. Prawie co meczu coś dużego odwala.

0

@FcPortoFan1999
Jeśli nie wszystkim w kadrze by się to podobało to tym bardziej argument za tym żeby to zrobić. Oni nie mają tam przyjeżdżać na spotkania towarzyskie..
Jasne, ciężko coś takiego zbudować, zwłaszcza w bardzo krótkim czasie, dlatego napisałem, że minus Papszuna to brak czasu na treningi. Ale z drugiej strony.. on potrafi wybrać tych, którzy się nadają i odrzucić tych co nie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?