1

@7black4
Bardzo dobrze opisali obu, ale oceny już na podstawie samych opisów powinny być zupełnie inne.
Ferran zmarnował 2 setki, z których jedną sam sobie wypracował, a poza tym "Dobrze wychodził na pozycję, był bardzo aktywny i piłka go szukała" oraz "Próbował gry kombinacyjnej, czy to z Lamine Yamalem czy z Pedrim...".

Lewy zaś: "Raphinha do Lewego, a Polak nie trafia w czystej sytuacji, ile to już razy kibice oglądali dokładnie taki sam scenariusz?", "(...)cóż powiedzieć o zmarnowanej okazji parę chwil później? Mielibyśmy 5-2 i historia tego meczu mogła się potoczyć zupełnie inaczej (...) to kluczowa akcja..."
Oceny? Ferran 5-6, Lewy 2-3.

1

@Mrzny
Właśnie, cóż nam po takim napastniku?
Dlatego spytam.. ile piłek w polu karnym opanował Lewy? Możesz nawet wziąć pod uwagę ostatnie 10 meczów, bo z samego Atletico nie ma co liczyć.

0

Wyjdziemy zapewne z Lewym na szpicy, tzn. w 10, a 2 raz nam raczej sędziowie wygranej nie podarują, także może być ciekawie..

0

@prodigy
@Gaucho
Nigdy nie słyszałem żeby wypożyczyć wypożyczonego..

0

@dadek92
Dopóki fanboje Lewego będą używać tylko jednego argumentu, tego statystycznego i nie przyjmować innych, dopóty nie ma sensu dyskusja z nimi na temat jego przydatności.
Lewy z Atletico dostawił nogę z metra do pustaka, zmarnował setkę lepszą niż te Ferrana, a poza tym tylko tracił piłki. Jak się nie oglądało meczu, albo nie rozumie się co się ogląda to można go za ten mecz pochwalić, bo znalazł się na liście strzelców, a w rzeczywistości znów był mega słaby, znów psuł grę i udało mu się, że Yamal strzelił nim gola.
Jeśli chodzi o Ferrana to po pierwsze nie uważam go za idealnego napastnika do nas, ja go jedynie porównuję do Lewego i jeśli to między nimi mamy obecnie wybór na "9" to Ferran bije Lewego na głowę przydatnością do gry w naszej drużynie, przy systemie opartym na pressingu i grze kombinacyjnej. Po drugie, nigdzie nie napisałem, że praca wykonana przez Ferrana przy golu Inigo nie wynikała z wytrenowanego schematu. Wręcz uważam, że na 90% tak właśnie było. Zauważyłem jednak fakt i przeciwstawiam go temu, że Lewy strzelił gola z metra. Jedno i drugie nie trudne, ale jeśli ktoś za sukces Lewego uznaje tego gola to ja na tej samej zasadzie przypisuje "sukces" Ferranowi.
Natomiast jeśli chodzi o gola Pedriego to ja w przeciwieństwie do wielu oglądam mecze wnikliwie i wiem, ze LEwy w takiej sytuacji szuka miejsca jedynie dla siebie, a Ferran zagrał dla drużyny, pobiegł w miejsce, w którym w zasadzie nie miał szans dostać podania, ale dzięki temu podanie mógł dostać Pedri. Lewy w takich sytuacjach zostaje i są 2 opcje, albo obrońca (lub kilku) się nabierze i pobiegnie w kierunku bramki, dzięki czemu jest szansa na dogranie do Lewego, ale zanim opanuje on piłkę ma on przed sobą obrońcę (lub kilku), którego wcześniej zgubił zatrzymaniem, albo obrońca przeczyta zamiary i rónież się zatrzyma, a wtedy nie ma szans zagrać komukolwiek, bo nabiegający np. Pedri zamiast miejsca jak to zrobione przez Ferrana ma przed sobą Lewego i obrońców rywali.

I na koniec jeszcze jedno, moje wpisy pod adresem Lewego są pośrednio skierowane do ludzi, którzy go tu sprowadzili i dają mu tyle minut, ja nie krytykuję Lewego samego w sobie, bo on się grać nie nauczy i ja tego nie oczekuję, jedynie wykazuję jak słabego zawodnika, jak kompletnie nie pasującego do Barcelony kupiliśmy dając mu mega kontrakt i rolę w drużynie.. A jeśli chcieliśmy nie potrafiącego grać w piłkę wykończeniowca, gwarantującego kilkanaście bramek na sezon gdy gra się pod niego to mogliśmy się nie pozbywać Luuka de Jonga. Dawałby nam nie mniej niż Lewy, ale zarabiał ze 20 razy mniej.


0

@th@les
Miał grać i by grał.. gdyby grał. Teraz ma minuty i zaufanie trenera w Betisie i w pojedynkę zamiata La Ligą.

1

Raz na x lat zrobią taki cyrk, żeby Real miał "argumenty" do uprawiania swojej propagandy.

Oczywiście samo anulowanie kary słuszne, dziwiłem się oglądając mecz za co ta czerwona jak tam ledwo skrobnięcie było.

0

No i dopiero na tym filmiku wygląda jak prawdziwy Niemiec :)

0

Widać, że ciągle mu zależy.. niestety to sędzia ma kartki w kieszeni i to jemu wolno wszystko.

0

@prestigiacomo
Jeśli oceniać po każdym meczu czy ktoś powinien grać w podstawie to Lewy po 90% swoich by nie grał w następnym, bo piłki w nich nie potrafił przyjąć.
Ferran zagrał kilka dobrych meczów w podstawie i udowodnił, że grając od początku daje drużynie swoją GRĄ dużo więcej niż Lewy, między innymi w wygranym 5-1 meczu z Betisem, a przypominam, że w lidze, gdy to Lewy wyszedł w podstawie było 2-2. Później w kolejnych 3 meczach zagrał łącznie.. 10 minut. Jak on ma złapać dobrą, równą formę?
Niemniej jednak, jak napisałem, przy 2 z 3 goli zaliczył udział jakiego należy oczekiwać od "9" w Barcelonie, czyli zrobił miejsce kolegom swoim ruchem bez piłki, coś czego grający wyłącznie dla siebie Lewy nie robi wcale. Czy udział przy 2 z 3 goli to słaby występ? Chyba tylko dla ludzi oglądających mecze na flashscore..

15

Niech w końcu da regularnie grać Fortowi, poł roku regularnej gry i Kounde będzie mógł się spóźniać co mecz.

0

Od kiedy to można wypożyczać zawodnika, którego się samemu wypożyczyło?

0

Ferran wyszedł w postawie i.. miał duży udział przy 2 z 3 goli, które strzeliliśmy gdy był na boisku, to on wyczyścił miejsce Pedriemu i Inigo przy ich golach.
Ale jak ktoś nie rozumie piłki, ocenia wyłącznie po liczbach to tego nie widzi.
Bardzo bym chciał, żeby Lewy w swoich najlepszych meczach choć zbliżał się (jakością gry i pomaganiem drużynie, nie "suchymi" golami) do tego "bardzo słabego" w wykonaniu Ferrana z Atletico.


0

@Mrzny
Po pierwsze kłamiesz, bo nie stracił wszystkich piłek, a po drugie nie rozumiesz czym jest gra bez piłki.

0

@Muhitos
Ty nie tylko nie rozumiesz co oglądasz, ale po prostu nie widzisz. Frenkie wyraźnie gra jako DM, zostaje, asekuruje, a Pedri rozgrywa grając przed nim. To, że czasem De Jong ruszy wyżej, albo Pedri wróci nie oznacza, że grają wymiennie. Jak Yamal czasem wraca pod bramkę, a Kounde zostanie wyżej po akcji to też nie znaczy, że mamy 2 bocznych pomocników grających wymiennie wyżej i niżej.

0

@Kasy
Dlaczego kłamiesz? Nigdy nie pisałem z zachwytu jak Ferran dobijał do pustaka, ani jak robił to ktoś inny. Mnie interesuje dobra gra i wpływ zawodnika na nią, a nie same suche statystyki strzeleckie.
Ale nawet jeśli chodzi o statystyki to Ferran dał wczoraj o wiele więcej niż Lewy, bo miał ważny udział przy 2 golach (ściąganie obrońców i robienie miejsca), a Lewy przy 1. Nie mówiąc już o tym, że w innych sytuacjach też w przeciwieństwie do Lewego pomagał drużynie, a nie jedynie tracił bo nie potrafił przyjąć piłki.

Porównanie Messiego potrafiącego robić na boisku dosłownie wszystko z dobijaniem Lewym to jakiś wyższy poziom abstrakcji i nawet nie będę komentował.

A Luuk de Jong, który był wyśmiewany za swoją grę w stylu Lewego to idealny tu przykład. Na tyle minut i taką pensje w drużynie Barcelony zasługuje gracz o takich umiejętnościach, a raczej o takim braku umiejętności. Z tym, że ten wyśmiewany Luuk miał u nas nawet lepszą średnią goli do rozegranych minut w La Lidze niż ma grający i chwalony za nazwisko Lewy.

1

Tak już tu kilka razy czytałem, że gdybyśmy wykorzystali setki to mielibyśmy 7 bramek wczoraj.. i zastanawiam się czy ludzie naprawdę myślą, że jakby jakaś akcja potoczyła się inaczej, np. Ferran wykorzystał wczoraj tą sytuację sam na sam to reszta meczu wyglądałaby dokładnie tak samo jak wyglądała?
Ludzie, to tak nie działa, że strzeliliśmy 4 i zmarnowaliśmy 3 setki to mielibyśmy 7 jakbyśmy je wykorzystali. Równie dobrze jakby Ferran strzelił na 1-2 to mecz mógłby się zakończyć takim właśnie wynikiem.
Jedna inaczej wyglądająca akcja i wszystkich pozostałych by nie było, mogłyby być inne gole niż te, które padły, ale dokładnie tych by nie było.
Także można napisać, że mogliśmy doprowadzić do 5-2, gdyby Lewy wykorzystał setkę, albo zapobiec bramce na 4-4, ale nie, że jakbyśmy wykorzystali 3 setki to wygralibyśmy 7-4.

0

@Muhitos
Tak, bo De Jong to tak ogólnie grał na skrzydle :)

0

Wczorajsza akcja Yamal-Lewandowski w przełożeniu na koszykarski parkiet:


I teraz sobie wyobraźmy:
James, który tego typu świetnych akcji miał w meczu o wiele więcej- ocena 6
Dampier, który zmarnował drugą podobną sytuację, a poza tym nie zrobił już nic pozytywnego, nie potrafił nawet złapać podawanej mu piłki- ocena 5,5

...

1

"Lewandowski wprawdzie strzelił gola z najbliższej odległości, ale ogólnie był poza grą i spowalniał akcje w wyniku błędów technicznych."

No jak tak można pisać? Przecież jego fanboje wiedzą lepiej, że zagrał super mecz i zasłużył na jedną z najwyższych not w drużynie..

Frenkie też zdaniem wielu zagrał słabo, bo ludzie nie rozumieją na czym polega gra DMa.

6

Ferran dziś duży udział przy golach Pedriego i Inigo, nie mówiąc już o pracy dla drużyny, a tu 2,5 bo 2 sytuacji nie wykorzystał, z których jedną wyłącznie sam sobie wypracował.
Lewy dostawił nogę z metra do pustaka w sytuacji, w której 99% roboty wykonał Yamal, poza tym zmarnował większą setkę niż te 2 Ferrana i tyle go było w tym meczu.. ocena 5.
Jak tu ludzie mieniący się "kibicami piłkarskimi" kompletnie się nie znają na piłce to aż czasami jest przerażające.. to jakby informatyk nie potrafił uruchomić komputera, albo murarz nie odróżniał cegły od pustaka.

3

Bez Lewego 3-2, z Lewym 1-2.. ehh

0

@Kasy
Zgadza się, ma nazwisko, wspólnego agenta z trenerem i kilkukrotnie większą pensję

4

Ferran nie musi strzelać, swoją grą i tak daje więcej niż Lewy. Przy golu Pedriego to on zrobił mu miejsce ściągając obrońców, przy golu Inigo również zrobił co miał zrobić, ściągnął rywala na krótki słupek. Kilka razy ładnie pograł piłką, miał też kilka innych sytuacji, w których robił miejsce kolegom swoim ruchem, które jednak nie zakończyły się golami, więc "statystycy, oglądający mecze na flashacore" tego z pewnością nie zauważyli.
A nie znający się na piłce fanboje Lewego zauważyli z pewnością tylko 2 niewykorzystane sytuacje Ferrana, do których ich drewniany idol nawet by dziś nie doszedł..

0

No i w końcu once de gala :)

0

@torondirn
Coś mówiłeś? :*

2

Oby z De Jongiem na DMie i Ferranem na szpicy, Olmo też może w środku zacząć.

0

@Murazor
Ale właśnie widzę, że Tobie chce się bawić. Kolejny raz bawisz się w wymyślanie bzdur, a ja mówię sprawdzam..

2

@MagdJanko
Może kiedyś jeszcze zrozumiesz czym jest prawdziwy pressing..

15

Ferran już nawet w wykończeniu przerasta Lewego, we wszystkich pozostałych elementach przy nim Lewy wręcz nie istnieje..

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?