4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Tak gra Barcelona z napastnikiem zamiast wykończeniowca i idealnym do stylu gry DMem ;)
1
Nie dość, że lepiej z nim gramy to i jeszcze nawet w wykończeniu, czyli jedynym atucie Lewego, Ferran ostatnio lepszy.
Teraz to już nawet "statystycy", oglądający mecze na flashacore nie znajdą argumentów za Robercikiem.
0
Frenkie już dzisiaj 2 super zagrania, najpierw trącił ciałem rywala i dzięki temu na luzie przejęliśmy piłkę, a później piekny przechwyt na wślizgu. Zapamiętywać, ci co nie ogarniają, a później będą go chcieli krytykować za słabą grę w defensywie.
0
@Snickers96
Czasem robi, tylko jak mu zagrają taką piłkę to bramkarz ją na luzie łapie, bo Lewy jest zbyt wolny żeby do niej zdążyć.
0
@DonJuanMarquez
Jest i dlatego dobrze, że nie gra Lewy, bo z Ferranem jako drużyna jesteśmy o poziom lepsi.
0
Nie ma hamulcowego, Frenkie na DMie i od razu efekt :)
1
@slaek7784
A ludzie coś plotą, że nie wykorzystał swoich szans.. ciekawe jakich, skoro Flick po tym jak chwalił go za treningi nawet takiej prawdziwej mu nie dał.
Po tylu minutach co Ansu zagrał u Flicka to Gavi wyglądał jak zawodnik z 3 ligi, ale on dostawał kolejne minuty i się odbudował, a Fati tych minut nie dostał, więc i odbudować się nie mógł.
0
@DonJuanMarquez
W końcu tam gdzie jego miejsce w Barcelonie.
0
Super skład, nasze najmocniejsze zestawienie plus Eric i Fermin zamiast Araujo i Gaviego :)
1
@okiemtypera_lucaxx95
Z jednej strony nie masz racji, u mnie w przypadku obu jest tylko chłodna ocena, bez zaglądania w paszport, sprawdzania wieku, narodowości czy czegokolwiek poza umiejętnościami, możliwościami i jakością gry w odniesieniu do potrzeb drużyny.
Szczęsny jest ogólnie lepszym bramkarzem niż Penia i w obliczu kontuzji Ter Stegena może nam coś pozytywnego dać, nie ma najmniejszego znaczenia, że jest Polakiem.
Jeśli wróci Ter Stegen to sytuacja się zmieni, bo MATS jest lepszy i zdecydowanie bardziej pasuje stylowo do Barcelony.
Obecnie nie podoba mi się jedynie jak został potraktowany przez Flicka Penia (co nie ma nic wspólnego z Wojtkiem), ale tak samo nie podoba mi się np. traktowanie Hectora Forta, a on z żadnym Polakiem o skład nie rywalizuje.
Lewy wygląda technicznie i taktycznie słabiej niż zawodnicy Juvenilu w Barcy (bo w młodzikach takich się odrzuca), psuje grę drużyny swoją obecnością na boisku, zdecydowanie lepiej gramy z innego typu napastnikiem, potrafiącym coś więcej niż wykańczać akcje, tu także nie ma najmniejszego znaczenia, że jest Polakiem.
Ale w druga stronę masz rację, jest wielu, którym narodowość przesłania wszystko inne i idealizują Wojtka i Lewego.
Trafnie podsumował to Boniek, że gdyby Penia był Polakiem, a Wojtek Hiszpanem to w Polsce Flicka by zjedli, że gra Szczęsny, wytykając mu wszelkie błędy, które już zdążył popełnić, a tymczasem jest o nich cichutko, natomiast Penii się wytyka nawet sytuacje, w których tak naprawdę nie zawinił.
A co do Lewego to jakby był Luukiem De Jongiem, który w La Lidze strzelał częściej niż Lewy w przeliczeniu na minuty, to byłby wyśmiewany podobnie jak to miało miejsce w przypadku Holendra gdy grał u nas. Inna kwestia że gdyby był Luukiem De Jongiem to przy obecnym poziomie grania wchodziłby z ławki na kilka czy kilkanaście minut maks, a nie grał w podstawie, a wtedy rzeczywiście mniej byłoby krytyki, bo i mniej do tego okazji, ze względu na mniejsze szkody z gry Lewego.
0
@Trojanek23
Oglądałeś np. mecz pucharowy z Betisem skupiając się na De Jongu?
Albo wcześniej np. te mecze na stoperze w Ajaxie, między innymi przez kilka miesięcy non stop gdy mieli plagę kontuzji? Ja wtedy właśnie widziałem jak gra De Jong w defensywie i wyrobiłem sobie o nim opinię. Nie miał kompletnie problemów z ustawianiem się, wręcz korygował ustawienie nominalnego stopera, który grał obok niego.
Myślę, że tych Waszych przeciwników co przeciwko jedynie 2 obrońcom (niezależnie od poziomu tychże) nie byli w stanie oddać strzału, to by Frenkie sam ustawianiem się powstrzymał. :D
A Makelele to typowy przecinak, jego rola to było w zasadzie tylko to ustawianie się i przecinanie akcji, owszem był w tym genialny, ale w Barcelonie gość o takim profilu na DMie to zbrodnia, porównywalna z drewnianym napastnikiem jakiego mamy obecnie.
4
Ludzie wciąż nie rozumieją, że głównym problemem jeśli chodzi o sprawę bramkarzy nie jest postawienie na Wojtka, bo to samo w sobie się zdecydowanie broni, tylko sposób w jaki Flick to rozegrał, jak bardzo źle potraktował Penię, jak go oszukał..
3
@Wiktor91
..i z Endricka zrobił Enrique ;)
1
Ciekawostka, jak zmieniły się notowania bukmacherów, gdy poszło info, że Lewy usiądzie na ławce:
https://zapodaj.net/images/8f84e1927fd4e.jpg
0
@Ares!
Obawiam się, że nie stać Cię na takiego "Excela".. i nie mam tu na myśli zasobów finansowych ;)
0
@Ares!
Dlaczego mam mieć coś do Wojtka? Mnie nie interesuje narodowość zawodników Barcelony tylko ich jakość.
0
@Trojanek23
Właśnie Frenkie jest świetny w defensywie, dużo lepszy niż w grze do przodu. Mit, że nie potrafi bronić powstał w Barcelonie, bo Frenkie dostał zadania ofensywne, przez co brakowało go z tyłu, albo nie nadążał wrócić na pozycję, a to rzucało się w oczy. To wszystko wynikało z taktyki.
Teraz gdy grał jako DM bez wybiegania do przodu przechwytywał masę piłek, wygrywał główki, świetnie asekurował, pressował..
Już w Ajaxie wielokrotnie grał jako stoper, na poziomie LM i wyglądał lepiej niż wielu nominalnych, topowych stoperów. Nawet u nas kilkukrotnie zagrał jako stoper i nie miał najmniejszych problemów z bronieniem.
0
Skład redakcji zdecydowanie najlepszy, to nasze najmocniejsze obecnie zestawienie, a jak wróci Gavi to on za Fermina i to powinna być once de gala.
0
@filip1998
Myślę, że Penia lepiej by się czuł gdyby zagrał tych meczów mniej, ale nie został oszukany.
Jak się mówi zawodnikowi, że jest numerem 1, bo swoją grą nie daje powodów by nim nie być, to nie odstawia się go od gry dopóki tych powodów nie da, zwłaszcza jeśli jego konkurent w każdym kolejnym występie popełnia wielkie błędy.
Gdyby sytuacja była odwrotna, Wojtek był na miejscu Peni, a Penia na miejscu Wojtka to zarówno Inaki jak i Flick byliby tu obrażani w co 2 wpisie, ale ludziom narodowość zaślepia oczy i nie widzą tego jak bardzo niesprawiedliwie Flick potraktował Penię.
Fajnie jednak, że w tam, na miejscu coraz więcej osób dostrzega kłamstwa Flicka..
1
"Ivan San Antonio pisze, że wypowiedzi trenera zmieniają merytokrację w puste słowa."
Brawo! Brawo! Brawo!
W końcu ludzie zaczynają to zauważać i wytykać.
Szczęsny jest ogólnie lepszym bramkarzem od Penii i ja na miejscu Flicka też bym na niego postawił, chciał sprawdzić czy wróci do formy i będzie w stanie dać więcej niż Inaki, ale nie robi się tego w sposób w jaki zrobił to Flick. Opierając się na tym co Flick mówił na konferencjach na temat Penii.. Inaki powinien nadal być pierwszym bramkarzem, bo nie dał powodu by go odstawić.. w przeciwieństwie do wielu błędów Wojtka.
Ale to nie jedyny przykład gdy Flick kłamie, on lawiruje na konferencjach, mówi co mu akurat pasuje w zależności od okoliczności, wielokrotnie przecząc sam swoim wcześniejszym słowom.
0
@baryn
Choćby na konferencji po meczu z Alaves:
"Jeśli miałbym coś powiedzieć z szacunku do Ciebie, praca sędziego nie jest łatwa. Tyle mogę powiedzieć, ale nigdy nie będę mówił o występie sędziego, bo sądzę, że niedobrze o tym mówić. To trudna praca i nic więcej nie powiem."
Wielokrotnie też już wcześniej, ale nie chce mi się szukać tych wcześniejszych konferencji.
0
@prestigiacomo
Nie uważam, że za szybko, nawet za późno, bo gdy w przeszłości zdarzały się pojedyncze występny Frenkiego na DMie już zasługiwał na duże pochwały, a trenerzy, którzy nie wystawiali go na tej pozycji na dużą krytykę.
Jeśli porównujesz De Jonga na DMie z tym wbiegającym w pole karne rywali, z sezonu 20/21 to jasne, że wtedy był bardziej widoczny, jego gra rzucała się w oczy, mimo że nie była wcale lepsza niż ta obecna, bo biorąc pod uwagę zadania jakie należy spełniać w roli w jakiej grał wtedy Frenkie, to on wyglądał słabo, bo nie bardzo nadaje się do takiej gry. Jak porównasz Busuqtesa w primie z jakimś choćby średniej klasy ofensywnym pomocnikiem to on też przy w zasadzie każdym wyglądał "słabiej", bo grał dyskretnie i to był jego największy plus.
Pozycja DMa jest specyficzna, dobrej gry na tej pozycji nie widać gołym okiem, trzeba rozumieć piłkę, a nie tylko ją oglądać, żeby zauważyć dobrą grę na tej pozycji. O Busquetsie wielu mówiło, że jest on bardzo niedoceniany, bo jego gry nie widać.
Frenkie w ostatnich meczach, gdy był wystawiany w roli DMa i ewidentnie miał się trzymać tej pozycji wyglądał jak Busi w primie, taka sama praca dla drużyny, taka sama asekuracja, wyprowadzanie piłki i transportowanie jej do wyżej ustawionych kolegów.. z jedynie pojedynczymi ofensywnymi błyskami, bo taka była jego rola, z której się rewelacyjnie wywiązywał.
Dotychczasowa gra, na innych pozycjach nie ma kompletnie znaczenia, Frenkie to w naszym systemie idealny DM i tylko tam powinien grać i za grę tam powinien być rozliczany i na tej podstawie należy decydować czy zostawić go w zespole czy nie. A w takich okolicznościach.. kto by nie chciał pozostania w drużynie Busiego w primie formy?
0
No to chyba Flick chce awansować..
7
Pamiętam go z tej jednej akcji:
1
@Mroziu
I wtedy z automatu Yamal jest o połowę mniej groźny, bo nie ma pomagiera.
0
Wojtek jest lepszy, to jasne, ale do niedawna Penia pewniak Flicka, bezapelacyjny numer 1, a nagle zmiana o 180 stopni.. tak się nie zjednuje szatni, może jeszcze teraz nie będzie wielkich konsekwencji, ale jak przyjdzie kolejny gorszy wynikowo okres to takie "małe" rzeczy doleją oliwy do ognia, bo Inaki ma dużo dobrych kolegów w szatni.
Z Fortem też jest coś na rzeczy, bo sportowo za każdym razem chłopak pokazuje, że powinien grać duuużo więcej, wygląda to tak jakby Flick sobie znalazł "chłopców do bicia".
Podobnie było z Puigiem u Koemana. Po tym co pokazał za Setiena urosły oczekiwania co do Rikiego, przez co praktycznie co konferencje były pytania o niego, jak teraz o Penię, Puiq co już (od święta) wchodził to pokazywał się z dobrej strony, jak Fort, a i tak później nie grał.. jak Fort i teraz Penia u Flicka.
A dla tych co będą to próbowali bagatelizować.. wyobraźcie sobie, że Wojtek i Kounde łapią teraz kontuzje..
0
Wiadomo, że będzie inaczej jeśli my wyjdziemy słabszym składem, tzn. podstawowym Flicka (minus Gavi).
0
Oni zawsze dziadków lubili sprowadzać, mogli im opchnąć naszego. Trochę kasy za Nico wpłynęło to by im można było dorzucić jakby za darmo go nie chcieli..
1
Nie, to nie prawda, nie było takiego wyniku, to niemożliwe!
Znafcy z tej strony wiedzą lepiej, że z Getafe nie da się tak wysoko wygrywać, niezależnie od tego czy w ataku "gra" Lewandowski czy gra Ferran.. albo Alvarez .
1
Biorąc pod uwagę jak wielkie babole sadzą kalosze, zastanawiam się co gorsze, być tak słabym czy robić to celowo..