0

@Pnog37
Pewnie z podobnego jak wierzy w Lewego, oba powody nie mają z pewnością nic wspólnego z aspektem sportowym.

0

@Hadim
Z napastnikiem 100% racji, ale mecz pucharowy z Betisem pokazał, że najlepszego możliwego DMa już mamy.

0

Gdyby Fort dostał taką szansę jak Casado to po sezonie by się Deco zastanawiał czy Kounde nie spieniężyć, a nie żeby mu zmiennika nowego sprowadzać..

0

@slayer
Wałki w tym meczu robił jedynie sędzia.. i dzięki temu mamy 3 punkty więcej po tym meczu.

0

@Kinginiesta
To, że "spełnia oczekiwania" Flicka nie znaczy, że gra dobrze.
Nie twórz teorii, że trener zawsze wie najlepiej, bo tak nie jest, dlatego co chwile trenerzy się zmieniają.

5

Ani jednej z ostatnich LM nie wygraliby bez pomocy sędziów, a tam byli też m.in. angielscy, o których tak zabiega i oni też drukowali, tylko że dla nich, więc mu się podobało.
Choć z drugiej strony, w Hiszpanii też im drukują, ale chyba jeszcze za mało, bo nie wygrywają i stąd narzekanie.

1

@suszini
Problem w tym, że jeden z nich jest tam wyłącznie za nazwisko, bo z nim gra drużyny wygląda słabiej niż z innymi zawodnikami grającymi zamiast niego.
Szczęsny w obecnej sytuacji, tzn. po kontuzji Ter Stegena to był ruch świetny, bo był najlepszy z dostępnych za darmo bramkarzy.
Wojtek nie jest dla nas idealny, ale w tym momencie super, że go mamy, bo ciężko było o kogoś lepszego i bardziej pasującego. Nie ma znaczenia jego narodowość, wyłącznie umiejętności się liczą, dokładnie tak samo jak w przypadku Lewego, tylko że jemu ich brakuje do grania w Barcelonie i dla niego mamy alternatywy..

1

@kejdzi
Dla mnie ważne jest by w klubie, któremu kibicuje grali dobrzy zawodnicy, by grali dobrze i zdobywali dla klubu puchary.
Ich narodowość nie ma dla mnie kompletnie znaczenia, pod warunkiem, że nie są Rosjanami.

1

@Symson
Otóż to, tak jak Liverpool powinniśmy zagrać dziś rezerwami, po to walczy się o szybszy awans żeby móc dać podstawowym zawodnikom odpocząć. Ale skoro Flick przy 7-1 z Valencią chce na 15 minut pchać Gaviego zamiast Torre to czego dobrego w tym względzie można po nim oczekiwać..

0

@Kinginiesta
Mało to razy lepsi nie grali? Przechodzili do nowej drużyny i później się wszyscy dziwili, że nie grali w poprzedniej..
Każdy trener ma swoje wymysły, swoich ulubieńców i będzie na nich stawiał do końca, choćby razem mieli pójść na dno.

Gdyby każdy trener zawsze podejmował dobre wybory to.. nie byłoby potrzeby ich zmieniania, bo nowy już nie mógłby być lepszy.

0

0

@fotohobby
Ciekawe porównanie, ale bardziej do Lewego pasuje niż Szczęsnego.
Lewy, jak Kurek, daje liczby, ale drużyna z nim gra słabiej i nasz Hansi Antiga powinien podjąć właściwą decyzję rezygnując z najlepiej "punktującego" na rzecz jakości gry drużyny.

2

@suszini
A podwójny smutek z przegranej też jest?

0

@addept
@Ivanno
Nie zauważyliście, że Szczęsny, mimo popełnianych błędów, kompletnie mi nie przeszkadza, bo zwyczajnie jest lepszy od Penii? Nie pasuje do Waszej bzdurnej teorii, co?

0

@Kinginiesta
Rywalizacje wygrywa w cuglach, ale nazwiska nie ma..

0

@Bogan
Zawalił bramki przez to, że zamiast transportować piłkę do grających przed nim kreatorów próbował kiwać i samemu mijać po kilku rywali. Grając na DMie dostawał zadania właściwe "10".
Z Betisem zagrał w trybie Busquetsa, odzyskał masę piłek i asekurował grających przed nim, by to po ich stratach nie padły gole dla rywali, to jest rola właściwa Frenkiemu, który zdecydowanie lepiej broni niż atakuje.
A gdy grał w 2 DMów to on był tym grającym niżej, schodzącym po piłkę do stoperów, tylko jednocześnie często wybiegał do przodu przez co przydawał się ten drugi by zostać na pozycji DMa gdy Frenkiego tam nie było. Zamiast tego wystarczyło nakazać Frenkiemu trzymanie pozycji, nie było wybiegania, nie ma potrzeby 2 DMa, korzysta De Jong, korzysta drużyna. Inna kwestia, że tej potrzeby dodatkowego atakującego zawodnika nie ma gdy z przodu gra napastnik, a nie chowany w grze wykończeniowiec.

0

@arfer
Odstaw dowolnego zawodnika w taki sposób jak został odstawiony Penia i zobacz jego charakter. Samych Lengletów byśmy mieli..

0

@KluivertFCB
Wojtek bramkarzem jest lepszym, charakter ma lepszy, ja tego nie neguje, nawet samego faktu, że Penia został odstawiony nie neguje, ale sposób w jaki Flick to rozegrał pokazuje jak marnym jest psychologiem. Zresztą to, że Gavi musiał "wpuszczać na boisko" Torre w meczu z Valencią też to pokazuje.

2

@kejdzi
Ale jakie to ma znaczenie dla KIBICA BARCELONY?

0

@AxelF
Pozycja zdecydowanie ma znaczenie, ale jeszcze bardziej zadania do wykonania. Busi też nie robił liczb, też nie był kluczowy, kreatywny, nie inspirował, nie tworzył czegoś z niczego, a był niezastąpiony. Regulował grę z tyłu, wyprowadzał piłkę do wyżej grających kreatorów i zabezpieczał ich, zawsze będąc piętro niżej. To są zadania dla De Jonga i z nich wywiązuje się super, o ile nie ma dodatkowo szeregu zadań, z których wywiązywać się nie potrafi. Widzę, że jak wielu innych dałeś się nabrać, że De Jong będzie właśnie robił to wszystko czego nie robienie mu wypominasz.
Niestety, ale tak to wygląda, że tylu kolejnych trenerów nie potrafi dostrzec umiejętności Frenkiego i właściwie ich wykorzystać, na siłę próbując z niego robić zawodnika jakim nigdy nie będzie.
Flick, przy wielu swoich mankamentach, jako pierwszy wystawiając De Jonga na DMie z Betisem wyraźnie nakazał mu granie w odpowiedni sposób, było widać jak Frenkie na siłę się hamuje by nie wbiegać za wysoko, do czego zdążył się przyzwyczaić. Nawet w przerwie w grze Flick udzielał wskazówek właśnie De Jongowi. I ja tam naprawdę widziałem blond włosego "Busquetsa", tego najlepszego, z około dziesieciu lat temu.
A Lewy? W tym meczu z Betisem, jak i w meczu z Valencią nasza gra była zdecydowanie lepsza, bo nie było Lewego. Nastrzelalismy masę bramek, co pokazuje ile warte są te strzelane przez Lewego i że w rzeczywistości te jego gole nie są nam kompletnie potrzebne. On nabija bardziej swoje statystyki, niż te klubowe. Robi liczby, ale po pierwsze nic poza tym, a wręcz więcej pomaga rywalom, bo często w pojedynkę przerywa więcej naszych dobrze się zapowiadających akcji niż cała drużyna rywala, a po drugie te liczby są o wiele słabsze niż wcześniej robili je liderzy Barcy, zarabiający takie krocie jak on obecnie. Kiedy ostatni raz najlepszy strzelec ligi czy chociaż Barcy miał tak mało strzelonych goli? A Lewy jest w drużynie wyłącznie od tego..
No i nie przeceniał bym jego medialności, chyba że masz na myśli wzrost liczby memów o Barcelonie po takich kompromitujących podaniach jak w ostatnim meczu na 10 metrów do Ferrana, który ledwie uratował piłkę przed wyjściem na aut.

1

@AxelF
Lewy, żeby zasługiwać na swoją pensje musiałby dawać drużynie np. 3 razy tyle co Pedri, albo 5 razy tyle co Gavi.
A daje nawet mniej niż Luuk de Jong, bo ten przynajmniej dobrze zgrywał piłki głową i nie pchał się do tego czego nie potrafił, a co za tym idzie mniej przesakadzał. Średnią goli do rozegranych minut miał natomiast lepszą niż Lewy.
Także Lewy w przybliżeniu zasługuje na pensję jaką miał Luuk de Jong.
No Holendra szybko się pozbyliśmy, bo nie pasował, a Lewy pasuje jeszcze mniej i ciągle nie wiadomo dlaczego wystawiają go na boisko.
Co zaś do Frenkiego.. z Betisem zagrał jak Busquets w primie, bo w końcu został wystawiony na właściwej sobie pozycji i dostał właściwe zadania do wykonania, bez jakiegoś niepotrzebnego ganiania do przodu, czyli dokładnie tak jak od dawna pisałem.
Także w jego przypadku, jeśli grą nie zasługuje na swoją pensję to w pierwszej kolejności wina trenerów, którzy nie potrafili właściwie wykorzystać jego umiejetności.

0

@Kasy
Ale tu nie ma żadnej, najmniejszej ironii i podtekstów. Czego tu można nie zrozumieć?
O czym Ty piszesz?

0

@Ivanno
Nie ma ani jednego piłkarza Polaka, którego bym nienawidził.

0

@Kasy
Kolejny mający problem z rozumieniem tekstu czytanego?

1

@Patryk1899
A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
Decyzja super, tylko to Flick powinien takie decyzje umieć podejmować, a tutaj Gavi musiał ją podjąć za Flicka.

1

@KluivertFCB
Decyzja się broni, ale sposób jej przedstawienia nie, bo Penia nie zasłużył na bycie odsuniętym od składu, a Flick wcześniej podawał to jako powód tego, że broni Penia, a nie Wojtek.
Jak Szczesny nie wróci do formy i dalej będzie robił babole to zostaniemy bez bramkarza, bo Penia już pewności nie odzyska po takim potraktowaniu i nie będzie już bronił tak dobrze jak dotąd.

0

@Pawlak1992
Na tej zasadzie to u mało którego trenera będzie na plus. Wyciągasz to co Xaviemu nie wyszło, a bagatelizujesz jego osiągnięcia.
Liga jest odzwierciedleniem gry, bo tu gra się regularnie, stale i Flick ma 14 punktów mniej, niż Xavi w swoim 1 pełnym sezonie. Fakty.
W LM nie ma jeszcze za co chwalić Flicka, no chyba, że za mecz z Bayernem, ale to jakby nie patrzeć tylko jeden z 8 meczów grupowych, jakbyśmy go przegrali choćby i 10-0, a wygrali pozostałe to i tak byłby pewny awans do 1/8. Pozostałe wygrane albo z kopciuszkami, albo ze średniakami wyciągnięte rzutem na taśmę, w tym z Benficą TYLKO przez błędy sędziego.
Co jeśli odpadniemy teraz w 1/8? Flick będzie lepszy niż Xavi czy już nie?
Co wtedy wymyślisz na jego obronę?

0

@AxelF
Najwyższą pensję ma Lewy i to zdecydowanie najwyższą, bo De Jong odbiera część należności za poprzednie lata. Inaczej mówiąc, część obecnej pensji już zarobił, teraz tylko dostaje razem z tym co zarabia obecnie ;)

0

@Lewangoooolsky
Poważnie będziesz się umiał cieszyć z Pichichi jeśli Real wygra ligę?

Niestety, jak Flick nie posadzi na stałe Lewego to nie będzie ani wygranej ligi, ani Pichichi.

0

@Wilk
Ty widzę nawet nie rozumiesz czym są wyzwiska personalne, i nie odróżniasz ich od krytyki tekstu, także wybacz, ale jakoś nie jest mi przykro, że nie przeczytałeś mojego wpisu..
Choć tak naprawdę to mam wrażenie, że pisząc to kłamiesz jak Flick ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?