0

@Danielos8
W kim, nie w czym.. ;)

1

@narciarz
A gdzie widziałeś u mnie wpis, że to źle, że rotuje? :)

0

@Marusek
Widzę, że wyznajesz zasadę, że jeśli fakty nie pasują Ci do głupiej narracji, którą sobie wymyśliłeś to należy te fakty przekłamywać..

Pisałem nie raz, napiszę kolejny, specjalnie dla Ciebie (doceń ;)), Szczęsny jest najlepszym bramkarzem jakiego mogliśmy sprowadzić w obliczu kontuzji Ter Stegena i super, że został zawodnikiem Barcelony.

Powodzenia w dalszym wymyślaniu kłamstw odnośnie mojej osoby ;)

2

Niestety, Flick niczego się nie nauczył..

3

Skład ASa, tylko Ferran za Lewego poproszę ;)

0

@Hadim
Nie, piszę o najlepszym możliwym dla nas DMie, który grał w meczu z Betisem i Atalantą ;)

1

@K1ngKong7
Ee tam, gdy grał u nas potrzebował mniej minut na gola niż Lewy.. ;)

1

Boniek dawno tak mądrze nie gadał.
To samo tyczy się Lewego, gdyby był Hiszpanem, a Ferran Polakiem to polscy fanboje by go zjedli za tą padake to gra co mecz i plakaliby niemiłosiernie, żeby to Ferran grał.

Jakie trzeba mieć wielkie kompleksy żeby próbować się dowartościowywać "sukcesami" innych, z którymi nie ma się kompletnie nic wspólnego poza narodowością..


1

@MagdJanko
Nie każdy musi rozumieć piłkę, możesz sobie oceniać po liście strzelców jeśli daje Ci to frajdę i rozgrzeszać zawodników za wszystko co źle robią jeśli są Polakami.. ani to merytoryczne, ani zgodne z prawdą, ale baw się dobrze.
Tylko nie rozumiem po co udajesz, że rozumiesz cokolwiek więcej..

0

@MagdJanko
W graniu jak Busquets, dyskretnie ale skutecznie, wykonywał tą nie rzucającą się w oczy, ale bardzo ważną pracę dla drużyny.

1

@Radko1976
I jak nie przewyższymy ich o poziom biegowo to będzie na tyle z tegorocznej przygody w LM, bo biegając z nimi jak równy z równym piłkarsko nie mamy najmniejszych szans.. chyba, że Lewy sobie posiedzi i zaczniemy grać.

1

@Hadim
Dzisiaj znów jeden z najlepszych na boisku. Nie jeden mecz, ja od dawna to widzę, a praktycznie każdy mecz na DMie to pokazywał już wcześniej.

1

@MagdJanko
Frenkie jeden z najlepszych na boisku, Lewy najsłabszy, ale znów go bronisz bo Polak.. ehh

0

@szyper
Ma jaja ;)

1

@Jakub82
Nie, źle wnioskujesz, zagramy z kimś z puli PSG, Benfica, Monaco i Brest

2

Real/Bayern vs City w 1-16 :)

A my pewnie z PSG w 1/8, ewentualnie z Benficą

0

@Kasy
Chowają go w pressingu i rozegraniu, kolejny raz gramy przez to w 10..

0

@626
Zobacz, w kontekscie Forta piszesz, że:
"chyba Flick zna lepiej dyspozycje zespołu bo pracuje z nim na codzień na treningach", ale jeśli chodzi o Martina już tej zasady nie uznajesz i piszesz: "zgadzam się ze Martin jest na poziomie jakiegos Getafe".

To w końcu trener wie lepiej, czy nie wie lepiej? ;)

0

@626
Fort dał tych argumentów znacznie więcej gdy grał za Xaviego, ale także gdy już w końcu dostał jakieś minuty za Flicka. Tak dobra gra w takim wieku mówi wszystko.
Tak pokazał się Cubarsi, Yamal.. oni jednak grają dalej, a Fort z niezrozumiałych powodów grzeje ławę.

1

@Kinginiesta
Chodzi o to żeby DRUŻYNA strzelała bramki, a nie jeden konkretny zawodnik, na którego reszta musi pracować, stając się przez to słabszą, jednowymiarową.

Ferran nie jest idealny, nigdy tak nie pisałem, nie idźmy w skrajności, ale z nim wyglądamy o niebo lepiej niż z Lewym.
Grając z Lewym liczymy, że piłka w końcu do niego dotrze i będzie miał co wykańczać, a jeśli nie, to lepiej gdy go nie ma na boisku, bo przynajmniej wtedy nie przeszkadza, nie spowalnia, nie traci. Ferran nawet jeśli nie strzela to gra dla drużyny, pracuje na boisku, pressuje, tworzy przestrzenie, pomaga w kreowaniu sytuacji. Nie dziwię się, że Pep oddał go bez większego żalu, bo szukał kogoś lepszego, my również powinniśmy, bo Ferran to nie jest opcja idealna, docelowa, ale dla Barcelony znacznie lepsza niż Lewy.

Po prostu Lewy nie pasuje do Barcelony, nie umie grać w takim stylu, nie jest zawodnikiem do takiej gry. Ma swoje walory, które w innych drużynach można z powodzeniem wykorzystać, bo nie są tam wymagane te umiejętności, których Lewy nie posiada, ale u nas te, których mu brakuje są KLUCZOWE do dobrego grania drużyny. U nas bardziej niż jego walory rzucają się w oczy braki.
Np. w Atletico Lewy dałby drużynie o wiele więcej niż Torres, gdyby obaj tam byli to cieszyłbym się gdyby na mecz z Barceloną Simeone wystawiał Ferrana, a Lewego sadzał, bo to by ułatwiało Barcelonie. Jednak w odwrotnej sytuacji, gdybym był kibicem Atletico to widząc w składzie Barcelony na mecz z nimi Lewego, a nie Ferrana bym się z tego cieszył, bo Barcelona z Lewym jest łatwiejsza do rozszyfrowania i pokonania.

0

@626
Jeśli każdy trener wiedziałby najlepiej to.. nie byłoby zwolnień trenerów, bo nic lepiej już by się nie dało zrobić.
Flick tak super wszystko widział, że Casado, gdyby nie kontuzja Bernala pewnie grałby teraz ogony na jakimś wypożyczeniu do Girony czy Las Palmas, a nie był po debiucie w reprezentacji.
Jeden trener nie stawia na danego zawodnika, przychodzi inny i ten zawodnik zostaje gwiazdą drużyny. W przypadku obu zapewne napisałbyś, że wiedzą lepiej, a siłą rzeczy jeden nie wiedział.
Także argument, który podałeś nie ma sensu.

1

@Pnog37
Opierasz się na statystykach, a dokładnie na jednej, tej dotyczącej goli, zero jakichkolwiek innych argumentów za Lewym, więc Cię wyjaśniłem również jedną statystyką, tą że Luuk grając w Barcelonie potrzebował mniej minut na gola niż Lewy..
Jeśli ją bagatelizujesz to.. jednocześnie bagatelizujesz swój argument o golach. Szach i mat.

W jednym się zgadzamy, nie ma sensu z Tobą dyskutować i dlatego już nie będę widział Twoich wpisów.
EOT.

0

Jak już mamy grać z napastnikiem nie potrafiącym nic poza strzelaniem goli to szkoda, że oddaliśmy Luuka, a wzięliśmy Lewego. De Jong miał lepszy stosunek goli do rozegranych minut niż Lewy, a pensję taką, że bez problemu zarejestrowalibyśmy Olmo i Victora bez cyrku z sądami i sprzedawania miejsc VIP, a jeszcze wystarczyłoby na ewentualne kolejne nowe nabytki.

0

@Kinginiesta
Czyli oto to w piłce chodzi, żeby mieć w drużynie najlepszego strzelca? Dzięki za wyjaśnienie, bo ja przez tyle lat myślałem, że to o wygrywanie meczów i pucharów chodzi w tej grze..

A przelicznik goli do rozegranych minut też się liczy czy nie? Bo jeśli tak to trzeba wymienić Lewego na Luuka de Jonga, bo on miał lepszy, gdy u nas grał ;)

0

@Pnog37
Oczywiście, że mamy, z Betisem był to Olmo, z Valencią Ferran. Z jednym i drugim gra drużyny wyglądała o niebo lepiej niż z Lewym, wystarczyła ta jedna zmiana w składzie i natychmiast, bez ogrania nowego systemu gramy najlepsze mecze w tym sezonie, bo nie przewyższamy rywali fizycznie/motorycznie jak np. Real czy Bayern, a jedynie samą jakością grania. Przy takim poziomie fizyczności traciliśmy seryjnie punkty w wielu innych meczach, gdy na szpicy grał Lewy, bo z nim jesteśmy przeciętną drużyną, gdy nie jesteśmy o wiele lepsi fizycznie od rywali.
Betis to ogólnie idealne porównanie, bo w krótkim okresie czasu graliśmy z nimi 2 razy, raz z Lewym gdzie był remis i takie statystyki:
https://zapodaj.net/images/dbb3ff879f1a9.jpg
a drugim razem gdy Lewego nie było i wygraliśmy 5-1, a statystyki wyglądały tak:
https://zapodaj.net/images/9266100508650.jpg

Nie, w wielu przypadkach jechały po nim osoby, dla których Lewy jest święty.
I zgadza się, Luuk nie miał podobnej roli, bo zawodnik o jego umiejętnościach takiej roli w drużynie Barcelony mieć nie powinien. Właśnie sytuacja Luuka pokazuje dobitnie jak powinien być traktowany w takiej drużynie jak Barcelona Lewy, bo nie daje ani krzty więcej niż Luuk.
W piłce nożnej nie chodzi o to by być najlepszym strzelcem w drużynie, czy nawet w lidze. W piłce chodzi o to by drużyna wygrywała puchary.
My grając z Lewym idziemy w tym pierwszym kierunku, gramy pod bramki Lewego, a nie puchary dla drużyny.

0

@Pnog37
Ktokolwiek kto potrafi grać w piłkę, a nie tylko wykańczać akcje. Gole to nie wszystko.
Poza tym jeśli tak bardzo opierasz się na statystykach to:
-od przyjścia Lewego wygraliśmy wszystkie mecze (poza jednym remisem), gdy Lewego nie było na boisku,
-wyśmiewany za podobną do Lewego grę Luuk de Jong miał u nas lepszą średnią goli do rozegranych minut niż Lewy.
Poza tym choćby ostatnie 2 mecze gdy Lewy usiadł na ławce (Betis i Valencia) pokazały, że bez niego zdobywamy masę bramek, więc nie jest on drużynie, nawet do jedynego co potrafi robić potrzebny.

0

@Pnog37
No o ten Celtic mi chodziło, bo jak pokazuje La Liga z farmerami nam nie idzie ;)

1

Ponoć były gwarancje tego (ś)Limaka, że stadion będzie gotowy jeszcze w 2024 roku, a za każdy dzień opóźnienia miały być srogie kary..
To ile "zarobiliśmy" na opóźnieniu do maja?

0

@Pnog37
Ten Twój? Możliwe.

0

Ciekawostka, bo widzę że mało kto zapoznał się z nowym systemem rozgrywek..
gdyby faza ligowa zakończyła się obecnie, bez rozegrania ostatniej kolejki rywalem Barcelony w 1/8 byłby ktoś spośród puli: Real, Bayern, Juve, Celtic.
Potencjalni rywale dla drużyn z miejsc 3/4 to obecnie Brest, Borussia, PSV, Club Brugge.

Oczywiście nie chodzi tu o to, że lepiej zająć miejsca 3/4, bo wszystko się może jeszcze zmienić, chodzi jedynie o to, że wyższe miejsce niczego nie gwarantuje i nie warto się z punktu widzenia rozstawienia o to miejsce bić.
Mamy awans, więc dziś jak Liverpool, powinniśmy wystawić rezerwy, ich mądry trener doskonale rozumie, że te 90 minut w nogach mniej może być dla jego zawodników bardzo ważne w kontekście całego sezonu.
Rozumiem aspekt finansowy, ale.. ile jest warte zdrowie zawodników, mniej niż jest do zarobienia za ten dzisiejszy mecz? Jak nam wypadnie dziś 1 czy 2 kluczowych graczy z kontuzjami to za te zarobione dziś pieniądze za ewentualne zwycięstwo (a też nie jest powiedziane, że ono będzie) sprowadzimy odpowiednie zastępstwo?
A jeśli dziś nie wygramy tym podstawowym składem to nie będzie ani kasy, ani odpoczynku.. i znów będziemy wtedy jedynie "mądrzy po szkodzie".

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?