4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MagdJanko
Piłka nożna to nie jest tylko wykończenie akcji. Krytyka Lewego praktycznie nie odnosi się do marnowania akcji, a jedynie do jego gry, tzn. jej braku.
Nie patrząc na gole, Ferran dziś dał więcej drużynie samym swoim ruchem w 45 minut niż Lewy całą swoją grą przez ostatnich 10 meczów.
1
@rk
16 bramek stąd, że Lewy jest bardzo dobrym wykonczeniowcem. Problem w tym, że jeśli pozostali za niego nie nadrobią bieganiem to on nie ma co wykańczać, a biegać jak na początku sezonu robili to nasi nie da się na dłuższą metę. Zobacz, przestali szaleńczo biegać, zaczęły się straty punktów, skończyły się gole Lewego. Dzisiaj znów nie ma szaleńczego biegania naszych, nie było go z Betisem, a oba te mecze wygrane na luzie, po super grze, bo.. nie brakuje jednego zawodnika w tworzeniu gry.
1
@MagdJanko
A przypomnij mi, które miejsce miała Barcelona?
Ty kibicujesz Lewemu czy Barcy?
2
@Patryk1899
Ferran choćby przy 5 golu, bezproblemowe zgranie na 1 kontakt do Yamala i ruch zabierający 2 przeciwników, czyszczący Yamalowi pole do prostopadłego zagrania.
Proponuję zwracać uwagę na takie rzeczy, Lewy by tą piłkę przyjmował na kilka kontaktów i po akcji by było..
0
@danielVII
Ja już to zauważyłem 2 lata temu, ale dla ludzi nie znających się na piłce oznacza to, że jestem hejterem ;)
1
@szyper
Czas, żeby i Flick był powtarzalny sadzając naszego najsłabszego zawodnika na ławce jak z Betisem i dziś. Nie dość, że gramy o niebo lepiej to i przyjemnie się to ogląda ;)
4
Tak gra Barca w 11, tzn. z napastnikiem ;)
0
Taka wersja składu z 1 Polakiem jest jak najbardziej akceptowalna, bo Wojtek jest lepszy od Inakiego, choć z drugiej strony jeśli któryś z bramkarzy grą zasłużył na ławkę to jednak Szczena.
0
Super skład, jedynie o Erica można się nieco obawiać, no i Gavi mógłby być zamiast Fermina albo Casado, ale nie ma co narzekać :)
0
@Bogan
Dokładnie takie jak w pucharze z Betisem? :)
2
Lewy na ławce? No to chyba rzeczywiście Flick chce w końcu wygrać. ;)
Oby Frenkie znów na DMie, a Casado piętro wyżej.
0
Skład Sportu ZDECYDOWANIE najlepszy, a jako że Pedri ma problemy to Gavi w jego miejsce.
0
@Lahey
Na bycie najlepszym trzeba zasłużyć.
Niemniej jednak to ogólnie zawodnik ze ścisłego topu, ale w tym sezonie gra bardzo słabiutko jak na jego możliwości, a i tak na luzie zgarnie Pichichi, bo nie ma konkurentów.
0
@SergioBusquets5
Ogólnie tak, ale po transferze nie gra nawet na 50% swoich możliwości.
0
Mega słabo grający Mbappe na luzie Pichichi zgarnie.. jaka ta liga słaba się zrobiła po erze najlepszego piłkarza w historii.
0
Christensen może odejść, ale po co ten Rashford?
1
Araujo jak Araujo, ale wyobraźcie sobie, że Lewy zarabia więcej niż 3 Pedrich i prawie tyle co 5 Gavich, a nie potrafi przyjąć piłki..
0
@Terroriser
No cóż, jak to zwykle bywa, życie zweryfikuje czy zatęsknimy za Raphinhą gdy odejdzie, czy zatęsknimy za ofertą rzędu 100mln gdy będziemy chcieli żeby odszedł :)
Lautaro nie jest przereklamowany, tylko potrzebuje odpowiedniego środowiska by jeszcze bardziej błyszczeć. On średnio pasuje do Interu, a idealnie pasowałby do nas. Gracz mobilny, świetny technicznie i taktycznie, pracujący dla drużyny, harujący na boisku jak Raphinha, a do tego ma to coś, by zrobić coś z niczego gdy drużynie nie idzie.
A co do Busquetsa, ja za nim nie płaczę, wciąż uważam, że odszedł 2-3 sezony zbyt późno. Jest tylko jeden problem, w jego miejsce od dawna powinien grać De Jong, a dopiero w pucharowym meczu z Betisem Flick ustawił go na odpowiedniej pozycji i przydzielił odpowiednie zadania na boisku. Efekt był taki, że można sobie było przypomnieć jak grał Busi w primie.
0
@Kubsoleon
Wciąż nie rozumiesz, same liczby Luuk de Jong miał lepsze niż Lewy. Skoro Lewy jest topowym graczem, to Luuk tym bardziej. Dlaczego nie grał więcej i nie został, tylko ściągnęliśmy słabszego liczbowo Lewego dając mu kilkukrotnie większą pensję?
Inaczej mówiąc.. Jeśli oczekiwaliśmy TYLKO liczb, to mieliśmy już gracza, który zapewniał je, na lepszym poziomie niż Lewy. Pozbyliśmy się go żeby wciąż mieć TYLKO liczby, w dodatku słabsze i za dużo większa wypłatę. Zarzadzanie masakra.
0
@Terroriser
Nie, nie jest po nadepnięciu, po pierwsze dlatego, że go nie było, po drugie widać po locie piłki gdy porówna się go z głównej kamery i tej na zbliżeniu, że jest to sytuacja od samego początku gdy nogi obu zawodników mogły mieć jakiś kontakt.
Porównaj sobie tutaj, to jest właśnie ten moment rzekomego nadepnięcia:
https://zapodaj.net/images/f29c4385d2378.jpg
No i nie wiem dlaczego twierdzisz, że to drugie ujęcie jest za daleko, klatkuj sobie spacją, doskonale tam widać, że stopy są daleko od siebie.
Rozumiem o co Ci chodzi z liderowaniem Raphinhi, ale to nie ta pozycja na boisku na takiego mentalnego lidera.
Raz jeszcze odniosę się do tej naszej obecnej serii słabych meczów w La Lidze.
Co z tego, że Raphinha pokrzyczy, spróbuje zmobilizować innych, skoro swoją grą nie będzie w stanie wiele zrobić, bo fizyczności brak, a umiejętności bez szaleńczego biegania na więcej już nie pozwalają?
Taki Puyol nie musiał brać piłki, minąć 3 rywali, zrobić nawet jeśli nie bramkowej, to choćby po prostu groźnej akcji, która przywróciłaby innym wiarę. On mógł ograniczyć się do pobudzenia poprzez krzykniecie, poklepanie po plecach albo przytulenie i dodanie otuchy (jak Raphinha Ter Stegenowi), ale to ofensywa samą swoją grą dawała pełnię wiary, że można.
Neymar, R10, Messi, Suarez, Henry, a nawet sprytem Eto'o potrafili kunsztem piłkarskim, nawet gdy ogólnie grali słabiej w danym meczu, jedną dobrą akcją przywrócić wiarę. Raphinha tego niestety nie ma, jak zdrowie nie pozwala na wyjątkowe bieganie to niestety bije głową w mur, a meczów w których nie pozwoli będzie zdecydowanie więcej niż tych granych na pełnej pompie.
I żeby nie było, nie uważam, że Raphinhę należy koniecznie sprzedać, bo nie musimy mieć 3 piłkarskich liderów w ofensywie, ale jakby pojawiła się możliwość zastąpienia go kimś piłkarsko lepszym to ja osobiście bym z tego skorzystał. Z 2 powodów, Yamal jest zbyt młody by obarczać go już w tym momencie rolą piłkarskiego lidera, uważałbym żeby go nie spalić, a na szpicy o takiego będzie trudniej niż na skrzydle. Lewy tak mocno jak mało który napastnik świata zależy od gry reszty drużyny, jest wręcz antyliderem, sam drużyny nie pociągnie. Musielibyśmy ściągnąć Lautaro Martineza żeby już w tym momencie mieć w składzie prawdziwego lidera, który odciążyłby młodego przyszłego lidera, który nie miałby przesadnie wielkiej presji, a wtedy Raphinha jako ten 3 byłby super.
0
@Kubsoleon
Znajdź sobie moje komentarze z tamtego okresu, pisałem dokładnie tak samo, bo gole to nie wszystko. A Lewy strzelał tam tyle nie dlatego, że sam grał jakoś lepiej, tylko dlatego, że reszta drużyny była na takim poziomie wybiegania, że nadrabiała za niego. Jakby Lewy wtedy zszedł z boiska to w 10 i tak byśmy wygrywali, bo nasi ganiali jak podłączeni pod prąd. W wyniku tego szaleńczego biegania tworzyły się przestrzenie, które gdy biegamy na poziomie rywali nie są tworzone, bo potrzeba do tego napastnika, który będzie je robił swoim mądrym ruchem.
Poprzez szaleńcze bieganie tworzyliśmy setki Lewemu, a wykańczać to on potrafi na najwyższym poziomie.
Później, gdy naszym skończyło się paliwo (o tym, że tak będzie też pisałem), pojawiła się czarna seria, bo nie potrafiliśmy typowo piłkarsko (bez zdecydowanego fizycznego górowania nad rywalami) pokonać ogórków z dołu La Liga. Na takim poziomie gramy z Lewym w składzie.
Zagraliśmy jeden dobry mecz za Flicka, gdy nie górowaliśmy fizycznie nad rywalami, w pucharze z Betisem, w tym meczu mobilny i techniczny Olmo zastąpił Lewego, a jako DM z zadaniami Busquetsa zagrał Frenkie.
Nie ma czegoś takiego, że ktoś za dotychczasową karierę zasługuje na jakąś tam pensję, pensja ma być adekwatna do OBECNEJ gry. A jeśli Lewy grający na poziomie Luuka, dający drużynie nie więcej od niego ma zarabiać 5 czy 10 razy tyle co on to po co go było sprowadzać? Trzeba było zostawić Luuka i mieć to samo za duuużo mniej.
My właśnie przez takie dawanie pensji za zasługi znaleźliśmy się w tej tragicznej sytuacji finansowej, z której powoli, po wyprzedaży wszystkiego co się da, zaczynamy wychodzić. O ile jeszcze jakąś podstawą do podniesienia pensji za wcześniejsze dokonania jest to, gdy te dokonania były z korzyścią dla naszego klubu, to już dawanie Lewemu góry złota za grę dla Bayernu to żenada totalna.
0
@Terroriser
Ehh, kolejny z tym wydumanym nadepnięciem..
Proszę, powtórki z innych kamer, gdzie widać ewidentnie, że nadepnięcia nie było, a nawet nie było tego blisko.
Na początku w przybliżeniu od tyłu, chwilę później z przodu, widać dokładnie każde postawienie stopy, nie ma mowy o najmniejszym kontakcie stóp:
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6v299/alternative_angles_of_benfica_penalty_shout_vs/?rdt=61492
Natomiast tutaj w 1,54 sytuacja, chwilę przed tą z Ferminem, w której nasi zrobili znacznie więcej by sprokurować karnego (po spowodowali upadek rywala), niż obrońca Benfici ledwie dotykając Yamala, bo ten upadł jedynie dlatego, że chciał to zrobić wykorzystując kontakt:
Nie ma zawodnika, który zawsze gra dobrze, który w każdym jednym meczu, gdy drużyna tego potrzebuje wejdzie na top poziom i niemalże w pojedynkę pokona rywali. Natomiast nikt w historii nie robił tego częściej niż Messi, dlatego wypominanie mu meczów, w których tego nie zrobił jest zwyczajnie słabe.
Natomiast Raphinha już teraz miał serie x meczów, w których drużyna bardzo potrzebowała lidera by wyszarpać 3 punkty i to nie z rywalami typu PSG czy Liverpool, tylko z ogórkami z dołu La Ligi.. on jednak nie był wtedy w stanie biegać więcej i szybciej niż przeciwnicy, był na tym samym poziomie fizyczności co oni, a jedynie piłkarsko, bez cech fizycznych na poziomie dużo wyższym od rywali nie jest w stanie pociągnąć drużyny.
0
@Filipem
Trzeba zdecydowanie postawić na Forta i w ciągu sezonu będzie lepszy niż Kounde, który jest nominalnym stoperem.
0
@Kubsoleon
Proszę bardzo, językiem tak prosto myślących jak Ty, suche statystyki, czyli jedyny argument obrońców Lewego.
Tak wyśmiewany Luuk De Jong w czasie swojego pobytu w Barcelonie strzelał gola średnio co 92 minuty, a Lewy gdy obecnie jest tak bardzo zachwalany za ten sezon strzela co 98, a w czasie całego pobytu w Barcelonie co 123 minuty..
Luuk, choć równie drewniany jak Lewy to poza wykańczaniem akcji chociaż długą piłkę głową zgrać dobrze potrafił, a zarabiał pewnie z 10-20% tego co Lewy, czyli na właściwym poziomie dla tego typu zawodników.
0
@Terroriser
Przeciwko Benfice niestety naszym liderem był sędzia (a dokładniej sędziowie z VARu), karny z kapelusza na Yamalu i brak karnego za wskoczenie na plecy rywala przez Fermina, tuż przed golem Raphinhy, gdzie jeszcze chwilę wcześniej przy pierwszej wrzutce w tej akcji było pchnięcie innego zawodnika Benfici, zdecydowanie bardziej zasługujące na karnego niż sytuacja z Yamalem.
Wybrałeś mecze, w których Messi nie pociągnął drużyny, zapominając w jak wielu to zrobił. Gdzie był/jest Raphinha podczas obecnej czarnej serii w lidze? Brakuje biegania jak wariat to i nie ma liderowania.. niestety.
0
@Kubsoleon
Lewy najlepszym napastnikiem świata nigdy nie był, był najlepszym strzelcem/wykończeniowcem, ale nigdy napastnikiem.
Patrzenie na zawodnika jedynie przez pryzmat goli jest oznaką braku znajomości piłki, Lautaro czy Kane bez ani jednego gola daliby więcej Barcy niż Lewy swoimi golami, bo poza nimi nie daje nic, a wręcz przeszkadza.
4
Najsłabszy zawodnik zarabia najwięcej, w dodatku będzie miał z automatu przedłużony kontrakt.. jak może być dobrze w tym klubie?
0
Śladowe ilości minut w co którymś meczu to nie są warunki, w których zawodnik po trudnych przejściach z kontuzjami mógłby odzyskać pewność siebie.
Chłopak potrzebuje pełnego zaufania potwierdzonego minutami na boisku żeby wrócić.
0
@Terroriser
Piszesz o liderowaniu mentalnym. Puyol kiedyś był takim liderem, ale jednak gdy nie szło to nie on, a spokojny, cichy i skromny Argentyńczyk ciągnął zespół. Raphinha tego nie będzie robił.
Yamal ma możliwości na bycie liderem na boisku, on już teraz w trudnych momentach jest w stanie coś zrobić w pojedynkę, a będzie tylko lepszy.
0
Jedynie jako prawy obrońca mógłby tu przyjść, ale mega talent Fort już teraz nie gra, więc kolejnego PO nie potrzebujemy.