1

Został legendą Valencii, a mógł zostać jednym z najlepszych lewych obrońców świata gdyby wcześniej zdecydował się odejść. Przespał swój moment i zatrzymał w rozwoju.
Niemniej jednak wciąż jest bardzo solidny, ale nie topowy.

5

@Barca_Q
Wojtek przyszedł do nas dopiero po zakończeniu kariery, także ta saga może potrwać dłużej.. ;)

0

@Terroriser
Na dzień dzisiejszy tak, ale na dłuższą metę niestety nie. Yamal może być liderem na lata, Raphinha co najwyżej "na lato".

0

@prestigiacomo
Po pierwsze to warto czytać całe komentarze, a nie tylko wyciągać z nich jedno zdanie i do niego się odnosić.
Napisałem, że przy naszym zarządzaniu lepiej nie sprzedawać Raphinhi, bo zapewne przepalilibyśmy kasę za niego uzyskaną.
Ty piszesz: "Jak to jest możliwe, że znając ruchy transferowe Barcelony byłbyś w stanie wziąć te 100mln i być zadowolonym."
Także masz już odpowiedź, miałeś ją zanim zadałeś pytanie.

Idąc dalej..
Napisałeś, że Raphinha sprzed roku też by się bronił. Otóż Raphinhę sprzed roku to tu w 90% komentarzy na jego temat chciano sprzedać. Teraz masz inny ogląd, ale tak było. Dodam, że wtedy Raphinha był nawet regularnie pomijany przy powołaniach do reprezentacji, w której obecnie jest liderem.
Jak masz słabą pamięć to zobacz na świeżym przykładzie.. Araujo wypychany z klubu przez większość tutaj, wchodzi na boisko za Inigo w Superpucharze i po jednym meczu nagle 90% osób zmienia zdanie, ze jednak musi zostać, że trzeba z nim przedłużyć kontrakt. To takie proste, głupie ocenianie na podstawie sytuacji obecnej, bez krzty znajomości tematu, przewidywania..
Ja chciałem pozostania Araujo zanim wszedł w meczu z Realem (bo zwyczajnie to nasz najlepszy stoper w kadrze) i nie miałbym nic przeciwko dobremu spieniężeniu Raphinhi, choć obecnie ciągnie nasz wózek, bo to nie jest gracz, który będzie to robił na dłuższą metę.


Kolejna sprawa..
Nie musimy sprzedawać zawodnika i dopiero jak ten będzie w innym klubie szukać dla niego następcy, bo wtedy, jak słusznie zauważyłeś, ceny poszybują do góry.
Moglibyśmy dogadać transfer następcy najpierw, gdy inni wiedzą, że my nic nie musimy, a dopiero później sprzedać Raphinhę.

Dlaczego uważam, że ogólnie 100mln za Raphinhę to dobry deal dla nas opisałem dokładnie wyżej. No ale raz jeszcze powtarzam, nasz zarząd sprawia, że ryzyko słabego zastąpienia go jest bardzo duże.

0

@Murazor
Ostatnio blokowani przez Xaviego byli np. Casado czy Raphinha..
Rok temu taki komentarz na temat Casado, jak ten mój dotyczący Forta zapewne skomentowałbyś podobnie, że Xavi widzi lepiej.
A jeśli chodzi o Raphinhę to w komentarzach było jakieś 90 do 10% za tym żeby go sprzedać, bo jest słaby..
Także bardzo słaby to argument, że trenerzy wiedzą lepiej, bo zbyt wiele razy okazywało się, że nie wiedzą.
A Flick akurat w przypadku reprezentacji Niemiec pokazał, że jeśli chodzi o ocenianie jakości i przydatności zawodników to delikatnie mówiąc żadnym guru nie jest.

0

@Murazor
Powtórka z boku nie może pokazywać czegoś innego niż powtórka z przodu, na której widać tak ewidentnie, że bardziej się nie da, że stopy zawodników nawet się nie zbliżyły.
Powtórka z boku to pikseloza, która daje złudzenie tym, którzy chcą zakłamywać rzeczywistość. A rzeczywistość jest taka, że Fermin wpada z dużym impetem na przeciwnika i odbija się udem od jego tyłka/pleców, bo ten się akurat zastawia.
Odrzut nóg w tył jaki powstaje w wyniku odbicia daje na pikselozie złudzenie, że mogło być nadepniecie, przez co Fermin odskakuje z nogami, ale powtórka z przodu w 100% pokazuje, że jest to jedynie wymysł ludzi, którzy nie maja za grosz obiektywizmu i nie potrafią przyznać, że tym razem sędzia pomógł Barcelonie, tak jak robi to w dziesiątkach sytuacji w przypadku Realu.
Tu jeszcze jedna powtórka, od 10 sekundy na dużym zbliżeniu, gdzie już nawet ślepy zauważy jak daleko od siebie obaj stawiali stopy, jest to powtórka kluczowego momentu akcji, gdzie widać WSZYSTKIE możliwe momenty zbliżenia stóp, co normalny i obiektywny oglądający bez najmniejszych problemów oceni po locie piłki, porównując do obrazu z głównej kamery:
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6url4/benfica_penalty_shout_against_barcelona_905/?rdt=64520" target="_blank" rel="nofollow">https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6url4/benfica_penalty_shout_against_barcelona_905/?rdt=64520

PS. Przyznanie się do błędu i przeproszenie za pisanie bredni nie boli. Naprawdę, wyszedłbyś z twarzą przyznając, że zmyliła Cię ta powtórka z boku, której jakość nie pozwala na jednoznaczną ocenę..

PS2. To nie krytykowanie Barcelony, tylko bycie obiektywnym ;)

0

@Terroriser
Nie mam wątpliwości, że rok temu byś polajkował ten komentarz, a co najmniej przeszedł obok niego obojętnie, teraz uznajesz za najgłupszy..
Raphinha gra super, jest niesamowicie zaangażowany, haruje na boisku.. ale docelowo nie (tylko) tego należy oczekiwać po kluczowym zawodniku Barcelony w ofensywie. Nie da się grać na takim zaangażowaniu przez cały sezon co 3 dni, a Rapha niestety, ale gdy straci swoje walory fizyczne, staje się zawodnikiem dość przeciętnym.
Super mieć takiego zawodnika w kadrze, super móc z niego korzystać w odpowiednich momentach, ale on nie umie być rezerwowym, nie umie być nawet zawodnikiem podstawowym, ale nie kluczowym, co widać było za Xaviego, gdy często schodził po około godzinie gry. Raphinha potrzebuje pełnego zaufania, kluczowej roli, by móc błyszczeć.. niestety to ma miejsce tylko w części meczów, tej części gdy nie jest zajechany fizycznie. A gdy brakuje sił to przychodzą porażki z ogórkami z dołu La Liga, bo Raphinha już nie bierze zespołu na swoje barki..
Przypomina to trochę przypadek innego (byłego) zawodnika Barcelony, Memphisa Depaya. Ten jednak nie miał nic by być kluczowym w takim klubie jak Barcelona, za to gdy dostał rolę lidera w klubie jego pokroju (czyt. Lyonie), to wyglądał jak gość ze światowej czołówki piłkarzy.

Podsumowując, wiem, że kontrowersyjnie, wiem, że rok temu inaczej byłoby to odbierane, ale 100mln za Raphinhę to byłaby okazja, bo nie jest to zawodnik mogący stale ciągnąc drużynę jako lider, jak robili to R10 czy Messi, albo przynajmniej być zawodnikiem w stylu Pedro, stale bardzo solidnym i co jakiś czas dającym coś ekstra.

Jestem pewien, że za 1,5 roku ten komentarz będzie już zupełnie inaczej odbierany, jeśli ktoś go wtedy przytoczy.

0

No to czas na przedłużenie kolejnego kluczowego zawodnika, czyli Frenkiego.

1

Ja bym brał 100mln i sprowadził kogoś prawo nożnego na lewe skrzydło, ale u nas pewnie by tą kasę głupio przepalili zamiast właściwie spożytkować, więc lepiej nie.

1

Za co Raphinha? Za jedną dobrą akcję z ostatniej minuty meczu, której nie powinno być, bo wcześniej Fermin faulował zawodnika Benfici?

2

Lewy nawet jak strzela to jest bezużyteczny.

Pierdzielenie o tym, że są jakieś sytuacje, które trzeba ocenić z boiska, bo nie podlegają VARowi.. każda sytuacja podlega, a ludzie od VARu po takich meczach powinni mieć skończone kariery. Padolino Yamala i 100% karny za wejście Fermina. Nie powinni wołać głównego arbitra do monitora, tylko szybko i jasno przekazać mu odpowiednie decyzje, bo sytuacje były bardzo klarowne.

A co ankiety.. oczywiście remontada z PSG była szalona, bo z Benficą to był przekręt, nie remontada.

0

@Barca-Messi10
VAR to przemilczał, jak setki innych klarownych sytuacji, w których powinien zareagować, a z których chyba największa część miała miejsce w meczach Realu.

0

@Murazor
Ta powtórka pokazuje idealnie zajście, które miało miejsce chwilę wcześniej i do niego się głownie odniosłem w komentarzu.

Proszę, powtórka na której idealnie widać, że nie było żadnego nadepnięcia, około 14-15 sekundy:
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6v299/alternative_angles_of_benfica_penalty_shout_vs/?rdt=61492

A teraz ładnie przeproś za opowiadanie bredni.

0

@Murazor
Możliwe, że pisano, ale to nie byłem ja. Ja natomiast widziałem jak gra Fort i dlatego piszę, że to jeden z największych talentów na boku obrony w ostatnich latach.

Casado jakby nie kontuzja Bernala wciąż byłby nikim, Fort jakby dostał taką szansę jak Casado zrobiłby o wiele większą furorę, bo Marca zaraz wygryzie De Jong, a Forta już nikt by nie wygryzł.

0

@Pussy Patrol
Zdecydowanie nie. Zawodnik Benfici wygrał pozycję, a Fermin wbiegł w niego, popychając go na Szczęsnego i się od niego odbił, bo ten się zastawiał. O krzesełku nie ma mowy bo nawet nie było wyskoku, a gdy obaj są na ziemi taka pozycja jest jak najbardziej prawidłowa.

0

@Pussy Patrol
Fermin nie odskoczył, on się odbił od zastawiającego się przeciwnika, co świadczy o sile z jaką w niego wpadł.
Poza tym nogi lecą w tył, a ręce i tułów są na plecach rywala. Tego się nie da wybronić..

0

@David_Martin
Do sytuacji z Yamalem to bym bardziej porównał tą z 1,54 z tego filmiku:


Ba! Tutaj zdecydowanie więcej zrobili nasi żeby należał się karny, niż obrońca Benfici w przypadku Yamala. Yamal wykorzystał kontakt, ale wywrócił się sam, jakby nie chciał to by się nie wywrócił, a tutaj jest atak ręką na biegnącego zawodnika i powalenie go na murawę.
Natomiast Fermin najpierw wjechał ręką w plecy przeciwnika, a następnie wskoczył mu na plecy, spowodował upadek i popchnął na nadbiegającego z naprzeciwka Szczęsnego przez co jeszcze doszło do ich zderzenia i uderzenia gracza Benfici w głowę.. a za to nawet czerwona mogła się należeć.
Co jeszcze trzeba żeby był karny?

1

@VeB_Maciek_12
Skoro Balde bez większych problemów zdążył do piłki to samo wyjście Szczęsnego było błędem. On nie miał prawa w takiej sytuacji wybiegać.

A jeśli chodzi o karnego.. niestety, ale zawsze faulujący jest winien. Szczęsny mógł wyjść, skrócić kąt, ale nie musiał wjeżdżać w nogi przeciwnika.. i tak dobrze że zawodnik Benfici uciekał z nogami, bo jakby tego nie zrobił to mogłoby się skończyć dla niego kontuzją, a dla Wojtka kolejną czerwoną kartką.

0

@Litman
Fort po pół roku regularnej gry byłby lepszy niż Kounde na prawej obronie, to zawodnik na którego trzeba zdecydowanie postawić, a nie myśleć o sprzedaży..

0

@Pussy Patrol
Nie upada teatralnie, Fermin mu wjechał w plecy, że aż go odrzuciło. Skoro Fermin siłą swojego wejścia odbił się wyraźnie w tył to nie dziwne, że zawodnik Benfici został powalony przyjmując takie uderzenie.

I jeszcze jedno, tutaj szukasz teatralnego upadku.. a co powiedzieć o Yamalu wcześniej? :)

2

Co do błędów i VARu to tutaj w 1,54 jest fajna perspektywa z meczu z Benficą, z której widać że prędzej w tej sytuacji był faul niż na Yamalu:


A jeśli nie tu to chwilę później Fermina już na 100%.

VAR miał poprawić sytuację, a jest jeszcze gorzej, bo wcześniej człowiek jeszcze wierzył, że te błędy to przypadek, niedopatrzenie, słabość arbitrów, a teraz już ciężko w to wierzyć, gdy na VARze mają masę powtórek z wielu kamer i nie są w stanie podjąć oczywistych decyzji.

Jak wchodził VAR to napisałem coś takiego, że pojawił się zbyt późno, bo Real już zdążył ukraść kilka LM. Dzisiaj coraz bardziej jestem zdania, że nie miało to znaczenia, VAR znalazłby sposób by im pomóc bez goli CRa z 3 metrowych spalonych, bo akurat spalone to chyba jeszcze jedyne co ten VAR sensownie wyłapuje.

Przykre, że i my dostajemy czasem prezenty, głównie w mało znaczących dla meczów momentach, albo meczach o nic, bo np. z Benficą 3 punkty nam jakoś przesadnie nie były potrzebne, a w świat pójdzie, że to my kradniemy, bo biali odpowiednio wszystko nagłośnią, podczas gdy sami po cichu będą hurtowo korzystać na dobrodziejstwach VARu w ich stronę.

0

@Barca-Messi10
Przecież tu idealnie widać właśnie, że Fermin biegnie z wyciągniętą ręką w kierunku pleców rywala, najpierw tą ręką łapie kontakt, uderza rywala (to już jest faul na karnego), a później nadziewa się udem na tyłek/plecy gracza Benfici, który się zastawia i stąd odrzut nóg Fermina w tył, żaden odskok.


0

@Soetie
Masz inne ujęcie i ładnie przyznaj, że zmyśliłeś sobie to nadepnięcie i przeproś.
Idealnie widać w okolicach 14-15 sekundy gdzie były stawiane stopy, nie ma żadnego nadepnięcia:

https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6v299/alternative_angles_of_benfica_penalty_shout_vs/

@Pussy Patrol
Też sobie zobacz, masz tu potwierdzenie, że na zbliżeniu jest cały najważniejszy moment sytuacji i nie ma żadnego deptania ;)

0

@Inmessionate10
I jeszcze jeden filmik, okolice 14-15 sekundy, widać jak na dłoni gdzie są stawiane stopy, nie ma żadnego nadepnięcia:
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6v299/alternative_angles_of_benfica_penalty_shout_vs/

@Comentateiro
@partymaker
@Filarrr11
@Don_Padree
@kks1986
PS. Nie wszyscy na raz z tymi przeprosinami ;)

0

@David_Martin
Jeszcze jeden filmik, w okolicach 14-15 sekundy idealnie widać, że nie było nadepnięcia:
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6v299/alternative_angles_of_benfica_penalty_shout_vs/

0

@paquito88
Cała akcja z innej perspektywy (kluczowy moment w okolicach 14-15 sekundy), nawet ślepy zobaczy, ze nie było żadnego nadepnięcia:
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6v299/alternative_angles_of_benfica_penalty_shout_vs/

Jakbyś chciał mnie przeprosić to się nie krępuj, choć i tak nie odczytam ;)

0

@Barca-Messi10
Na filmie z głównej kamery widać, że zgięta ręka, od dłoni do łokcia, idzie na plecy zawodnika Benfici.
Niemniej jednak nadepnięcia nie było na 100%, a wskoczenie na plecy było na 100%. Karny więcej niż ewidentny, nie ma najmniejszego pola do interpretacji.

PS. Jak masz lepsze ujęcia to pokaż :)

0

@paquito88
Masz SYTUACJĘ W CAŁOŚCI w powtórkach, z ogólnej perspektywy i na zbliżeniu, w pierwszym komentarzu, ale specjalnie dla Ciebie wklejam raz jeszcze, bo widzę jakieś duże problemy masz, żeby zobaczyć rzeczy oczywiste, więc i ze znalezieniem linka możesz mieć problem:
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6url4/benfica_penalty_shout_against_barcelona_905/?rdt=64520

Jak ktoś chce udawać, że deszcz pada gdy plują mu w oczy to będzie, choćby opluli go od stup go głów..
(w oryginale brzmiało to inaczej, ale nie będę zniżał się do poziomu moich oponentów i Cię obrażał)

PS. W prawie obowiązuje coś takiego jak domniemanie niewinności i to ewentualną winę trzeba udowodnić, a nie niewinność. Winę Fermina widać jak na dłoni, wpadł w plecy rywala i spowodował jego upadek, tego nie da się podważyć. Jeśli twierdzisz, że pierwszym winnym jest zawodnik Benfici, bo najpierw nadepnął Fermina to udowodnij to nadepnięcie. Nie potrafisz, to niestety, ale jedynym winnym jest Fermin i nie ma dyskusji. Sędzia wydrukował nam mecz i takie są przykre fakty, przykre bo nam te 3 pkt do awansu z pierwszej 8 nie były koniecznie potrzebne, a smród po nich pozostanie na lata, jak po golach z 3 metrowych spalonych CRa czy innych drukach w drodze po 6 ostatnich LM Realu.

Z mojej strony EOT, więcej Twoich komentarzy nie będę widział, także możesz się nie produkować.

0

@Inmessionate10
Proszę, ten sam moment (rzekomego nadepnięcia) z 2 kamer, a później do okulisty proponuję ;)
https://zapodaj.net/images/f29c4385d2378.jpg

0

@David_Martin
I jeszcze takie potwierdzenie, ten sam moment (rzekomego nadepnięcia) z 2 różnych kamer: https://zapodaj.net/images/f29c4385d2378.jpg

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?