1

Frenkie na DMie, Ferran na szpicy i powtórka z Betisu :)

6

Jakby Xavi miał taką czarna serię jak obecnie Flick to by go tu ludzie wyklinali na potęgę.. a Laporta ogranizował spotkania w celu omówienia przyszłości trenera.
Fakty są takie, że Xavi na tym etapie swojego pierwszego pełnego sezonu miał 14 punktów więcej niż obecnie Flick, a w kolejnym sezonie, w tym samym momencie, gdy był już "wyrzucany" przez wielu tutejszych userów i nie tylko, miał 5 pkt więcej..

4

Przypominam, że Xavi uratował sezon po Koemanie, bo z nim to ciężko by było o awans do LM, a w następnym wygrał La Ligę, notując na półmetku aż o 12 punktów więcej niż o cenie Flick. To przepaść!
Dodam jeszcze, że w ostatnim sezonie, w którym tak wielu chciało go zwalniać już w trakcie, Xavi na półmetku miał o 3 punkty więcej niż obecnie Flick..

15

Brak dla Frenkiego oceny za ten mecz na poziomie Yamala pokazuje jak kompletnie userzy tej strony nie znają się na piłce (ewentualnie są uprzedzeni do De Jonga).
To był Busi w primie w czystej postaci.
Dodatkowo ten opis w newsie...żenada. Frenkie rozpoczynał 3 z 5 akcji bramkowych w tym meczu. Grał jako DM i ewidentnie miał zadanie od Flicka by na grze na tej pozycji się skupić, a nie na graniu do przodu. To trzeba wziąć pod uwagę, a nie pisać, że "nie był widoczny w ofensywie". Busquets też nie był, w najlepszych latach zawsze był dyskretny i to była jego największa zasługa, to samo zagrał De Jong z Betisem.. choć była też ta "zabrana" mu genialna asysta do Yamala.

0

Problem w tym, ze Roque przyszedł do nas po rozegraniu łącznie około 160 minut w 3 meczach po powrocie po poważniejszej kontuzji, był bez formy, bez rytmu meczowego, bez kondycji, a u nas dostawał szczątkowe minuty i ciężko było się w takich warunkach odbudować.
On jeszcze teraz w Betisie, choć gra już całkiem sporo, nie jest na tym poziomie co był grając w Brazylii przed kontuzją, choć zaczyna wyglądać coraz lepiej.
Ogólnie jest to zdecydowanie gracz na Barcę, w normalnej dyspozycji dałby nam więcej od Lewego, nie statystycznie, ale rzeczywiście, bo on w przeciwieństwie do Lewego potrafi grać w piłkę, pracować dla drużyny, a nie tylko pod siebie i swoje zdobycze.

0

@Arekvip
Masz rację, tylko, że obecnie dla niego najlepszym "psychologiem" jest trener, który w pełni w niego uwierzy i da mu minuty na boisku, przekaże czego oczekuje w jego grze, pomoże mu poprzez wyznaczenie mu odpowiednich zadań, odpowiednich założeń taktycznych, etc.
Dokładnie tak jak to miało miejsce w przypadku De Jonga w meczu z Betisem, gdzie ewidentnie Flick w końcu zaczął zarządzać jego rolą na boisku, w końcu wystawił go na właściwej dla niego w naszym systemie pozycji DMa i nakazał nie zapędzanie się do przodu, tylko skupienie się na pracy właściwej roli DMa w Barcelonie. Efekt był taki, ze De Jong był jednym z 2 najlepszych zawodników tego meczu, obok Yamala.
Fati potrzebuje dokładnie takiego samego podejścia, plus dużo zaufania, bo ciężko wrócić, gdy dostaje się pół godziny, gra się całkiem nieźle, a następny raz pojawia się na boisku 10 meczów później.. na 10 minut w rozstrzygniętym dawno meczu.

0

@Greenalley
O, rzeczywiście, autokorekta po Hectorze się włączyła, tylko teraz już nie wiem czy w telefonie czy mi w głowie :)

A co do tych procentów to nie twierdzę, że nie masz racji, jednak mimo wszystko chciałbym zobaczyć Fonta jako prezydenta w następnej kadencji.. chyba, że Pique się zdecyduje, to wybór oczywisty.

8

Super wiadomość dla nas!
Haaland to taki szybszy Lewy..
Czas sprowadzić kogoś kto potrafi grać w piłkę, a nie tylko wykańczać akcje.

0

"Laska" sobie jak gdyby nigdy nic czesze włosy i opowiada przed kamerką o tym, że chce się rozwodzić, bo jej mąż się zmienił.. co za pojechane czasy.
I to niby już trwa od dawna, nie przeszkadzało jej to jednak w lansowaniu się na "wspieraniu męża" w czasie gdy niby to się tak bardzo zmieniał.
Wychodzi na to, że Roque po przyjeździe do Europy zmądrzał, zrozumiał z kim się związał.. szkoda, że dopiero po ślubie.

1

To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie, bo bez biegania jak króliczki na duracellach rozjechaliśmy Betis dzięki "po prostu" dobrej grze. I główna w tym zasługa grania w końcu w 11, bo bez Lewego i ustawienia De Jonga na DMie z zadaniami jak w przypadku starego dobrego Busquetsa, bez jakichś niepotrzebnych szarż ofensywnych.

1

Przy poprzednich wyborach zastanawiałem się długo kto byłby lepszym prezydentem, Laporta czy Fort. Ostatecznie, ze względu na 1 kadencję, Laporta zyskał w moich oczach minimalnie większe uznanie, powiedzmy 55 do 45 w dniu wyborów. Po czasie stwierdzam, że zbyt mocno sugerowałem się tą poprzednią kadencją i źle wybrałem, dziś dałbym 75 do 25 dla Forta.
Jeśli Pique nie zdecyduje się na kandydowanie już teraz to chciałbym zobaczyć Barcę pod rządami Forta. Myślę, że działałby rozważniej i zdecydowanie bardziej transparentnie niż Laporta.

0

@tomek1656
Nie, nawet 2 tygodnie się nie budował, bo do tego trzeba zaufania i minut na boisku, a tego nie dostał.

2

Fati>Rashford
Dać mu zaufanie poparte minutami i się chłopak odbuduje. Jak pójdzie do siepaczy z PL czy Turcji, z odbudową może być ciężko.

1

Obok Yamala najlepszy zawodnik wczorajszego meczu.
Wkleję swój komentarz spod innego newsa:

"3 akcje bramkowe rozpoczynał, w obronie świetny, chyba wszystkie długie piłki wygrał, przechwytywał, wprowadzał spokój, transportował piłki od obrońców wyżej, był zawsze pod grą, zawsze dawał opcje grającym przed nim kolegom, asekurował.
Taki Busquets w primie, nawet raz w stylu Busiego zwiódł rywali balansem. Szkoda, że mu asystę po VARze zabrali..."

Brak Lewego z przodu, brak konieczności wbiegania DMa w pole karne rywali, bo było tam komu grać, De Jong trzymający się pozycji i od razu super efekt.

1

Tylko 6 dla De Jonga pokazuje jak bardzo ludzie są tu do niego uprzedzeni, albo jak kompletnie nie znają się na piłce, albo jedno i drugie.
3 akcje bramkowe rozpoczynał, w obronie świetny, chyba wszystkie długie piłki wygrał, przechwytywał, wprowadzał spokój, transportował piłki od obrońców wyżej, był zawsze pod grą, zawsze dawał opcje grającym przed nim kolegom, asekurował.
Taki Busquets w primie, nawet raz w stylu Busiego zwiódł rywali balansem. Szkoda, że mu asystę po VARze zabrali, ale i tak zasłużył na najwyższą ocenę w drużynie, obok Yamala.

3

De Jong znów genialny na DMie, w dodatku skupiony tylko na grze na tej pozycji, bo z przodu pod nieobecność Lewego było komu grać i wbiegnięcia w pole karne DMa nie były potrzebne.

Ciekawe czy Flick wyciągnie wnioski..

0

@TroY_PL
Nie, w Barcy zamiast wykorzystać jego predyspozycje i ustawić na DMie, to zrobili z niego zawodnika, który ma wbiegać z drugiej linii w pole karne rywali. A on w Ajaxie może i grał jako b2b, ale był lepszy w grze z tyłu niż z przodu, nawet z powodzeniem grał pół sezonu jako stoper i dawał radę na poziomie LM.

1

Przy tym pierwszym golu dziś, jakby zamiast Olmo był Lewy to w momencie gdy piłka po strzale Gaviego wpadała do bramki Lewy by ją jeszcze opanowywał, albo Betis jechałby już z kontrą po jego złym przyjęciu i stracie ;)

1

@korn234
No dzisiaj optymalny jest, tylko na lewej obronie problem i z przodu mógłby grać Ferran za Olmo, choć i ten pokazuje dziś jak powinna grać w Barcelonie "9".

2

Frankie dziś w trybie Busquetsa.. asekuruje grających przed nim maluchów, nie pcha się do przodu, wychodzi po piłki od obrońców i transportuje je wyżej, trzyma pozycję, wygrywa pojedynki, przechwytuje piłki, utrzymuje piłkę w ruchu, bez zbędnego przetrzymywania.
DM idealny.

Chyba Flick w końcu wybija mu z głowy robienie tego czego robić nie powinien i co robi słabo (choć tutejsi znafcy uważają to za jego główny atut), czyli częste wbieganie z głębi pola, widać że nawet w trakcie mecze mu instrukcje przekazywał.
A bez tego nie ma problemów z powrotem, które tak wielu mu wypomina i ma więcej sił do pracy na swojej pozycji.

1

@Dfd222
Takim składem nie odpadniemy, bez Lewego nie przegrywamy, 1 remis i reszta wygrane ;)

1

W zasadzie do naszego najmocniejszego składu brakuje dzisiaj tylko Balde i ewentualnie Ferrana zamiast Olmo na szpicy.
Oczywiście niektórym zawodnikom brakuje jeszcze ogrania, bo wracają po kontuzjach, ale za jakiś miesiąc tak powinien właśnie wyglądać skład na najważniejsze mecze.

0

W końcu nasz najlepszy DM na swojej pozycji i zagramy w 11 :)

0

@Nightraider
By odbudować zawodnika z wielkim potencjałem.
Ale skoro klub zdecydował, że lepiej płacić mu masę kasy za nie granie, albo dopłacać za granie w innym klubie, skoro nas stać na wyrzucanie kasy i marnowanie takich talentów..

0

@mikooowariacie_
Raphinha był na wylocie przed sezonem, teraz jest liderem.. nie nauczył się nagle grać, to kwestia zaufania, a chłopak po kilku poważnych kontuzjach potrzebuje go jeszcze więcej..
Fati całkiem fajnie wyglądał na początku sezonu, ale nie zobaczyliśmy jak będzie wyglądał gdy złapie ogranie, bo Flick przestał go wystawiać. Dał mu ochłapy z Barbastro, przy 4-0.. tak się nie motywuje zawodnika.
Podobnie z Pau Victorem, tylko, że jego nie wypychają z klubu, więc sobie jeździ na mecze z drużyną i siedzi na ławce, po sezonie odejdzie i tyle go było.

0

Fati znów pominięty?
To jest to super traktowanie zawodników przez Flicka?
Już nie mówiąc, że inny przekaz płynie ze słów na konferencji, inny z działania..

1

CR godła Polski nie zasłaniał jak robił sobie fotki z naszymi ;)

6

@Aragorn
Nie, tutaj jest klucz:
"To, jak pokazał swoją siłę, zimną krew, było naprawdę niewiarygodne."

Był bez rozgrzewki, dostał dobre uderzenie, nie można go winić, że nie obronił tego strzału w takiej sytuacji. Ale to na niego nie wpłynęło i gdy już się rozgrzał, wszedł odpowiednio w mecz, bronił jak należy, a interwencja przy strzale Mbappe z końcówki to klasa więcej niż światowa.

24

Szczęsny wykombinował, że jak wpuści Penie na puchar to sam będzie grał w lidze, stąd ta czerwona :P

1

@Ibunk
Ty na poważnie?
Raphinha dostał zaufanie to się poprawił, umiejętności miał i ma, brakowało pełnego zaufania.
Lewy jak nic nie grał tak nic nie gra, nastrzelał goli głównie w okresie gdy reszta biegała jak nakręcona, jak nie szło to znów wszyscy to mogli zobaczyć, bo przestała go ratować lista strzelców.
Casado gdyby nie kontuzja Bernala pewnie do tej pory zbierałby ogony, albo odszedł na wypożyczenie. Z musu dostał zaufanie to zaczął dobrze grać, o jego talencie mówiło się już wcześniej.
Cubarsi już rok temu grał rewelacyjnie, tu się nic nie zmieniło, Inigo obrońcą był zawsze dobrym, problemem było jego zdrowie. Czy to dzięki Flickowi do tej pory się trzymał bez kontuzji? Jakoś wątpię.
Kounde czy Pedri grają to co już grali, nikt ich z jakichś czeluści nie wyciągał, Pedri wręcz lepiej wyglądał zanim go Koeman zajechał, ale wraca do formy, bo w końcu gra, a nie się ciągle leczy. Tu też nie widzę ręki Flicka, bo żyłuje Pedriego ile może.
De Jong, Fati, Gavi.. wszyscy po kontuzjach, żaden nie gra nawet w połowie na poziomie, na którym potrafi. Co ich łączy? Mała ilość minut i jeszcze mniej zaufania, choć Gavi zaczyna je dostawać.
A jest tez np. Pau Victor, grał bardzo fajnie na początku, później stracił minuty i zaufanie i nie ma chłopaka. To samo powoli zaczyna dotyczyć Ferrana, bo pokazał się z dobrej strony, a mimo tego Flick dalej trzyma się nazwisk..
Hector Fort w zasadzie skreślony, a gdy grał wcale nie odstawał od Kounde..


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?