4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pussy Patrol
Nie, przypatrz się na tor lotu piłki i na ilość zbliżeń nóg. Tam wcześniej już nic więcej nie było.
Proszę, bo widzę że są niezrozumiałe problemy w ustaleniu tych samych momentów z 2 różnych kamer.
Po lewej moment rzekomego nadepnięcia z głównej kamery, po prawej dokładnie ten sam moment na zbliżeniu, widać że nie ma mowy o nadepnięciu:
https://zapodaj.net/images/f29c4385d2378.jpg
0
@Greenalley
No właśnie sęk w tym, że on właśnie na bardziej defensywnego DMa się zdecydował niż ofensywnego, bo Frenkie grał jakby z zakazem wychodzenia wyżej niż 2 pomocników przed nim, ciągła asekuracja, zabezpieczenie, jak Busquets za plecami Xavigo i Iniesty.
Nie wiem czy co mecz, ale idzie to w tym kierunku, że już niedługo powinien grać tam w większości, a szczególnie w tych najważniejszych. Już coraz częściej wchodzi za Casado, a że jest znacznie lepszy od niego to nie ma najmniejszej dyskusji.
W tej chwili to trochę jak sytuacja z bramkarzami, Flick jakby chciał postawić na Szczęsnego, ale głupio mu odstawić Penię, bo w zasadzie nic nie psuje, tak samo Frenkie i Casado. De Jong jest dużo lepszy, ale Casado nie psuje, jakiś poziom trzyma, więc jeszcze gra, ale już jest stale zmieniany..
0
@tomgron
Przytoczysz jakiś przykład gdzie popchnięcie, które uniemożliwiło zawodnikowi dojście do piłki było bardziej widoczne niż to wskoczenie przez Fermina na plecy rywala i nie było karnego?
0
@David_Martin
No właśnie "problem" w tym, że nie było tam nadepnięcia, a poza tym wejście w plecy było jeszcze przed zbliżeniem nóg obu zawodników:
https://zapodaj.net/images/1be43aef98378.jpg
Tu od 0,11 idealnie widać, że nie ma kontaktu nóg, nie ma nadepnięcia.
Porównując lot piłki z głównej kamery i tej na zbliżeniu widać, że nic tu nie zostało wycięte, bo już kilku zacietrzewionych hipokrytów sugerowało, że to nadepnięcie miało być wcześniej niż zaczyna się powtórka na zbliżeniu:
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6url4/benfica_penalty_shout_against_barcelona_905/?rdt=64520
0
@Murazor
Wystarczyłoby, że jeden z 2 wielkich błędów nie zostałby popełniony i wynik byłby w drugą stronę, a wtedy nikt by nawet przez moment nie pomyślał o jakimś mentalu.
0
Żaden mental, jedynie decyzje sędziego zdecydowały o wyniku..
0
@tomgron
Z tym, że tu jest nieprzepisowy atak bezpośrednio na zawodnika walczącego o piłkę, uniemożliwienie mu dojścia do niej.
Dodatkowo niebezpieczne zagranie w postaci pchnięcia zawodnika w kierunku innego (Szczęsnego), w wyniku czego następuje zderzenie i uderzenie w głowę, a to już jest podstawą by Ferminowi w tej sytuacji dać nawet czerwoną kartkę, a żółta to absolutne minimum. Karny ewidentny, nie podlega najmniejszym dyskusjom.
0
@Soetie
Nie, najpierw Fermin wpada w plecy rywala, dopiero jest zbliżenie stóp, ale nie ma mowy o jakimś nadepnięciu, co potwierdza filmik, który wrzuciłem.
Widać z głównej kamery, ze zbliżenie stóp w tej akcji jest tylko jedno i jest ono widoczne na późniejszym zbliżeniu, ale absolutnie nie ma tam kontaktu, nie mówiąc o nadepnięciu.
https://zapodaj.net/images/1be43aef98378.jpg
1
@Jacob94
Mam dokładnie to samo.
Oglądam mecze z ludźmi, którzy potrafią racjonalnie spojrzeć na sytuacje, pojawiają się czasami spory, jasne, ale jedna czy druga powtórka rozwiewa wątpliwości i prowadzi do wspólnego stanowiska. A tutaj pokazujesz ludziom, że nie było nadepnięcia, a oni w odpowiedzi z wyzwiskami, a w najlepszym wypadku już nie odpisują, bo wiedzą że nie mają racji, a nie potrafią się przyznać.
A później pod innym newsem wciąż piszą te swoje bzdury..
0
@Soetie
Dopiero od tego momentu jest jedyne w tej akcji zbliżenie ich stóp.
Porównaj sobie z początkiem filmu, gdy akcja jest z innej kamery.
Fajnie, że zauważyłeś iż Fermin leży na plecach rywala, musisz też zdawać sobie sprawę z tego, że jest to niedozwolone zagranie..
0
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1i6url4/benfica_penalty_shout_against_barcelona_905/?rdt=64520
Tu w 0,11, zatrzymujcie sobie klatka po klatce, doskonale widać, że nie ma najmniejszego kontaktu miedzy stopami Fermina i Barreiro. Nie ma tego wydumanego nadepnięcia.
0
@Rifek
Cóż, ja Ci tylko pokazuję chronologię, bo na obrazku nie widać siły uderzenia.
Teraz gdy już wiesz na co patrzeć zwróć uwagę na powtórce na impet tego uderzenia w plecy i zobacz, że to w jego wyniku zawodnik Benfici upada.
Karny 100%, nie ma miejsca na interpretację, nie ma znaczenie wydumane deptanie, bo najpierw był kontakt łokieć-plecy.
0
@RumbleDelivery
Problem w tym, że ich to nie brzydzi, zupełnie jak Ciebie, więc to Ty możesz dołączyć do białych, pasujesz mentalnie.
https://zapodaj.net/images/1be43aef98378.jpg
0
@TowarEK
Nie było podstaw do odwołania karnego dla Benfici. Ewidentne wejście Wojtka na wycięcie rywala, ten ratował się przed kontuzją przeskokiem nad Szczęsnym.
Samo wejście w nieprawidłowy sposób uniemożliwiło kontunuowanie akcji zawodnikowi Benfici.
0
@Inmessionate10
Nie było stempla, ale i tak chronologia:
https://zapodaj.net/images/1be43aef98378.jpg
0
@MagdJanko
Nie cała reszta jest be, chwalę go wciąż za wykończenie, choć ostatnimi czasy wyraźnie i w tym elemencie słabnie.
Za karnego z Realem czy tego drugiego z wczoraj (co go nie powinno być) też go chwaliłem, tak powinno się wykonywać karne, pewny nabieg i pewny strzał, super.
Ale te karne z zatrzymaniem.. no nieprawidłowe, bo jak weszły przepisy z tym zatrzymywaniem przy karnych to takie były nieuznawane jeden po drugim, dlaczego przestali to odgwizdywać, skoro przepisy się nie zmieniły? Ogólnie kiedy ostatni raz ktoś odgwizdał zatrzymanie przy karnym? Sędziowie to oleli, ale nie oznacza to, że te karne zaczęły być prawidłowe, jak były gwizdane na początku tak powinny być dalej nieuznawane. Niemniej jednak to inna kwestia, ja się każdego takiego karnego czepiam i będę czepiał, czy to strzela Lewy czy ktokolwiek inny.
I ja nie mam problemu z pochwaleniem Lewego, gdy jest za co, problem w tym, że w Barcelonie większość jego gry to totalna padaka, a jedynie jakieś 5% klasa światowa.
Jakie miejsce daje Yamalowi czy Raphinhi? On stoi w polu karnym, ściąga do siebie rywali i rygluje przestrzeń. Kończy się serią wrzutek, bo inaczej nie da się dojść do bramki rywali.
Flick gra tym co ma? Nie, on jest ślepo zakochany w Lewym. To takie patologiczne zaślepienie jak w przypadku kobiet notorycznie bitych i poniżanych przez męża.
Jak już opuchlizna z ust zejdzie i kobieta będzie w stanie coś powiedzieć to w zeznaniach stwierdza.. "nie jest taki zły, czasem kwiatka nawet przyniesie" i wraca do swojego tyrana, licząc, że znów za jakieś czas kolejnego kwiatka dostanie.
Flick ma Olmo, ma Ferrana, nawet Ansu, każdy da w grze o wiele więcej niż Lewy, ale Flick wciąż z opuchniętą od nieudanych przyjęć, podań, braku pressingu Lewego twarzą czeka na te sporadyczne kwiatki od niego w postaci wpisania się na listę strzelców.
I po pierwsze nie chcę gry bez "9", a po drugie nie trzeba przebudowywać całej ofensywy, jak pokazał mecz z Betisem. Ja chcę "9", ale mobilną, pracującą dla drużyny, techniczną, grającą kombinacyjnie, a jak już ma te wszystkie cechy to dopiero wykańczająca akcje. Ideał do naszej gry to Lautaro Martinez.
Czy nie poszaleją na rynku? Lewy zarabia taką masę kasy, ze jego odejście pozwoliłoby na zarejestrowanie 3 klasowych zawodników. A my kasę na transfery mamy, tylko miejsca w budżecie płacowym brak. Odejście Lewego uwolniłoby wielkie możliwości transferowe, na Lautaro stać by nas było spokojnie.
0
@Pedri16Future
@Don_Padree
@Rifek
@tomgron
Chronologia:
https://zapodaj.net/images/1be43aef98378.jpg
0
@Pedri16Future
Nie ma nadepnięcia, stopy były blisko, ale nie było nadepnięcia, nie widać go na powtórkach i nie ma reakcji Fermina, a gdyby było nadepnięcie leżałby i zwijał się z bólu jeszcze po golu Raphinhi.
Poza tym najważniejsze, nie trzeba rozstrzygać czy było nadepnięcie czy nie, bo zanim stopy się zbliżyły Fermin wpadł łokciem w plecy rywala. Chronologicznie nie ma najmniejszego znaczenia czy było to rzekome nadepnięcie.
0
@David_Martin
Oczywiście, że nur. Ale też oczywistym jest, że Fermin wpadł w plecy zawodnika Benfici przed golem Raphinhi i powinien być karny dla gospodarzy.
0
@Jacob94
Brawo za racjonalne podejście.
Dodałbym jeszcze, że tego domniemanego nadepnięcia nie było, nie widać go na ani jednej powtórce, a samo zbliżenie stóp nastąpiło po uderzeniu przez Fermina łokciem w plecy rywala.
Ogólnie gdyby zawodnik Benfici nadepnął Fermina to ten musiałby mieć chyba jakąś metalową płytkę na podbiciu żeby tego nadepnięcia nie odczuć, a nawet nie próbował udawać, że go coś zabolało.
0
"Holenderski sędzia Danny Makkelie dołożył swoje trzy grosze do wczorajszego partidazo, ale jak to bywa z arbitrami, gdyby chciał wypowiedzieć się na temat meczu, z każdej decyzji się wybroni."
Nie, nie wybroni się. Wybronią go głupi ludzie, którzy nie rozumieją piłki i przepisów.
Jeśli sytuacja z Yamalem jest na karnego to wyobraźmy sobie co by było gdyby w każdej takiej sytuacji dyktować karnego. Wyniki rzędu np. 15-14 byłyby na porządku dziennym..
A dyktowanie karnych wybiórczo za tego typu akcji to nic innego jak drukowanie.
"W kwestii kontrowersji, warto uważnie patrzeć na stopy zawodnika w czerwonej koszulce, który najpierw nadepnął Fermína, co w późniejszej fazie skutkowało wpadnięciem piłkarza Barcelony na plecy gracza Benfiki."
Nie było nadepnięcia to po pierwsze, po drugie zanim stopa zawodnika Benfici znalazła się w okolicach stopy Fermina ten zdążył uderzyć rywala łokciem w plecy powodując w konsekwencji jego upadek.
Także już sama chronologia zdarzeń działa tu na niekorzyść próbujących się doszukać czegoś co nie miało miejsca.
Real wygrywał ostatnio 5 razy LM po mega wałkach, obyśmy nie poszli ich śladem..
0
@FCBFan1223
Jasne, że tak.
A dyskutować nie ma o czym, Fermin wsadza łokieć w plecy zawodnika Benfici, karny 100%, nie ma miejsca na interpretację.
Szukanie jakiegoś deptania nogi Fermina, które nawet jeśli by było (a nie było) to już po uderzeniu łokciem w plecy, inaczej mówiąc po faulu Fermina, za który należał się rzut karny.
Nadepnięty korkami na stopę Fermin z pewnością leżałby długo na murawie i zwijał się z bólu, ale nadepnięcia nie było, więc nie leżał.
0
@MrCule_X
Lewy bredził, że nie było karnego, owszem, ale nie Szczęsny. On jak słusznie, choć dopiero teraz zauważyłeś, mówił że nie wie za co.. skupiał się na wybiciu piłki, nie widział to nie wie. Proste.
Poza tym jeśli zawodnik drużyny, przeciwko której karny miałby zostać odgwizdany mówi, że go nie powinno być to kompletnie niczego nie potwierdza, a jeśli przyznaje, że powinien być to mówi już wszystko.
Insynuacje, ze kibicuje białym możesz sobie wsadzić, bo się tylko ośmieszasz. Nie raz pisałem o ukradzionych LM Realu, o 3 metrowych spalonych CRa, o kładzeniu się Vasqueza z Juve, o czerwonej dla Vidala, za faul którego nie było, etc.
I na bieżąco, jak kalosze kolejny raz drukują pod Real też tu o tym piszę, bo nie ma drugiego klubu na świecie, któremu by tak pomagali.
I właśnie dlatego, nie będąc hipokrytą, zauważam też za każdym razem gdy to nam pomogą. Owszem, znacznie tego mniej, ale zabicie 1 człowieka to taka sama zbrodnia jak zabicie 4. Nie ma uniewinnienia za mniejszą ilość. Rozumiesz?
0
@kks1986
Proponuje Tobie i całej reszcie tych co nie potrafią być obiektywni przejrzeć moje komentarze w profilu po meczach wydrukowanych dla Realu, albo te o ukradzionych przez Real LM, bo ani jednej z ostatnich 5 nie wygraliby bez pomocy sędziów.
I właśnie dlatego nie będąc hipokrytą nie chce wygrywać przy pomocy sędziów jak od lat robią to biali.
0
@Don_Padree
Nie, ani na filmiku, ani po reakcji Fermina.
Gdyby tu było nadepnięcie to Fermin by jeszcze po golu Raphinhi tam leżał i zwijał się z bólu.
0
@Nightraider
Zgadza się, typowy Real, nic nie grają, sędzia wchodzi do gry i robi się wynik.
0
@lukmrz
Pamiętasz?
https://ds-images.bolavip.com/news/image/800/800/?src=https://images.worldsoccertalk.com/webp/WST_20121109_WST_73804_celtic-barcelona.webp
Niestety, ale większe posiadanie czy ilość sytuacji 3 punktów nie dają..
0
@novy1899
https://imgur.com/a/fhyBDlE
0
@Cule1797
Nie, tu nie ma miejsca na interpretację. Sędzia VAR wczorajszego meczu powinien zostać zawieszony dożywotnio za takie wielbłądy.
0
@MrCule_X
Nie, powiedział, że skupiał się na wybiciu piłki i dlatego nie widział czy coś tam było, dlaczego kłamiesz?
Co za pojechane czasy, że bycie obiektywnym tak ludzi boli, ze każdego obiektywnego oceniają jak wroga..