3

Piękna okładka Mundo Deportivo :)

Niemniej jednak wygląda to trochę jak takie przepychanie się dzieci w piaskownicy, dlatego wciąż czekam aż ktoś w pełni obiektywnie zacznie wytykać wszystkie błędy, te na plus i te na minus, taka stała rubryka, co kolejkę podsumowanie WSZYSTKICH błędów arbitrów i liczenie czarno na białym ile pomyłek na czyją korzyść i czyją niekorzyść, do tego tabela zweryfikowana o te "pomyłki".

0

@kanver_
Chyba wziął przykład Hansiego "nigdy nie będę mówił o pracy sędziego" Flicka..

0

Każdy chciałby mieć takiego szefa jak oni, co chwali pracowników niezależnie od tego jak pracują... a kalosze jeszcze narzekają, że nie są bronieni? :D

3

A ta co się najpierw zaszczycona chwaliła pocałunkiem z Prezesem i była dumna z porównań w stylu "jak Sara z Ikerem" wciąż się czuje pokrzywdzona? Ciekawa za ile by jej się odmieniło z powrotem na tą prawdziwą reakcję.. a nie udawaną na potrzeby zakłamanego, obłudnego świata, który za pomocą choćby wielu wpisów w mediach społecznościowych, "nakazał" jej się po czasie czuć inaczej niż rzeczywiście czuła..

0

Oczywistym jest, że Realowi sędziowie więcej pomagają niż zabierają, a takie medialne akcje mają jedynie zaciemnić ten obraz, zatrzeć ogrom drukowania na ich korzyść, uwypuklić pojedyncze błędy w drugą stronę.
Niemniej jednak z jednym należy się zgodzić, system jest tak zrobiony żeby chronić sędziów. Oni powinni być karani, sędziować za darmo jeśli popełnią oczywisty błąd jakich popełniają setki, być relegowani, albo mieć kończone kariery przy rażących błędach, mających znamiona celowości błędnej decyzji. Oni mają się bać popełnić błąd, mieć z tyłu głowy świadomość, że ich błędy w sytuacjach podlegających VARowi mogą skończyć im karierę. Tymczasem jak oni mają sędziować poprawnie, skoro niezależnie od tego co zrobią to są chwaleni, albo w najgorszym przypadku usprawiedliwiani, bo "praca sędziego jest trudna"..
Ogólnie jako Barcelona powinniśmy pójść w podobnym kierunku jak Real, uwypuklać błędy arbitrów, ale w przeciwieństwie do tych hipokrytów powinniśmy pokazywać wszystkie błędy, także te, które nam pomagają, nie narzekać na krzywdzenie nas, tylko na ogólną złą jakość pracy arbitrów, bo na ogólnej poprawie w tym zakresie powinno nam zależeć, a nie jak białym, jedynie na tym by znów popełniane były tylko "dobre błędy".

0

@ShawnC
Rozwijasz się widzę, już nie tylko obrażanie mnie, ale też naszych zawodników..

4

Frenkie w końcu pograł regularnie na DMie i.. od razu więcej pochwał zbiera.
A ja od lat piszę o tym, że w naszym systemie gry jego miejsce jest na DMie.. jednak ludzie nie znający się na piłce zawsze mają jeden koronny "argument", że "wszyscy trenerzy" wiedzą lepiej wystawiając De Jonga na innej pozycji.
Niech Flick idzie za ciosem, a już niedługo będzie przebita sytuacja z Raphinhą, gdzie pod koniec poprzedniego sezonu większość chciała go sprzedać, a teraz mało kto sobie wyobraża taki ruch, bo De Jonga to wręcz wyrzucić wielu by chciało, a za chwilę nie będą sobie wyobrażali drużyny bez niego na DMie w kluczowych meczach.

2

Tak jest! Gavi musi mu jakieś szczątkowe minuty załatwiać przy 7-1, ale Flick go chce zatrzymać.. po co ma się chłopak rozwijać, lepiej niech gnije na ławce..

0

@jimmyltd
O jaa, to może jak będzie miał 50 lat, będzie strzelał chociaż po 10 na sezon.. to byłby dopiero ewenement.. co tam wyniki drużynowe, co tam trofea, Barca dla Roberta.. mes que un club!

0

@Ares!
Matematyka, biologia.. szkoda tylko, że z w-fu pała i chemii z drużyną brak..

1

@Gilbert Viviane
Kiedyś byłem młody i głupi, myślałem tak jak większość z Was, ktoś strzela gole to jest super, nie strzela to zły. Miałem to szczęście, że z czasem przyswoiłem masę zawiłości taktycznych w piłce i zacząłem ją rozumieć zupełnie inaczej niż zwykły Janusz. Teraz już to proste, głupie myślenie, oparte na liście strzelców zostawiam innym, a sam mogę oceniać to co widzę z zupełnie innej perspektywy.

Wielu moich oponentów nie rozumie tego co ogląda i to normalne, że będzie przez to moje fachowe obserwacje negować, jednak jedna kwestia, niezależnie od poziomu rozumienia piłki rzuca się w oczy.. zdecydowana większość moich oponentów nie potrafi prowadzić dyskusji, a jedynie rzuca inwektywami w moim kierunku.
Ja dokładnie argumentuję moją opinię na temat Lewego, podaję statystyki, masę różnego rodzaju potwierdzeń na moje stwierdzenia w różnych tematach, filmiki, screeny, ale i tak czytam, że jedynie obrażam Lewego.. od osób, które bez ani jednego argumentu pod moim adresem piszą tylko: debil, głupek, niedorozwinięty, upośledzony, etc.
Nie rozumiem tego kompletnie dlaczego @Redakcja na to pozwala, ograniczając się jedynie do kasowania takich wpisów, gdy już je zgłoszę.
Droga Redakcjo, czy takiego poziomu tej strony oczekujecie? Czy takich userów tutaj chcecie? Tacy mają brylować w komentarzach? To jest docelowy odbiorca treści na stronie? Nie ten co chce dyskutować, merytorycznie argumentować, tylko ten co mając odmienne zdanie potrafi jedynie obrażać i wyzywać?

1

@Mitch_Atleta
Inni napastnicy potrafią też coś poza wykończeniem akcji i grają dla drużyny, a nie dla siebie o Złotego Buta.

1

O jaaa, on tylko 2 Złote Buty w karierze miał? Gość jedynie od strzelania goli, któremu niemyślący ludzie chcieli nawet Złotą Piłkę przyznawać?

1

@Ryoumen
Teraz już mamy, w momencie oddawania Nico nie mieliśmy..
Inna kwestia, że De Jong już zaczyna sadzać Casado na ławce, a Bernal nie wiadomo czy zdoła się odbudować.

0

@YETImaciek
Ja pisałem o wynikach w La Lidze, które są najbardziej miarodajne, gdzie Luuk strzelał dla nas co 107 minut, a Lewy (obecnie) co 123.

Niemniej jednak doceniam, że zadałeś sobie trudu, by moje stwierdzenie zweryfikować i przedstawiłeś wyliczenia (ja nie sprawdzałem jak wyglądają wyniki ogółem, ale też są ciekawe), choć już samo to porównywanie (ze względu na brak jakichkolwiek argumentów poza strzeleckimi) świadczy o tym jakiej (byle)jakości piłkarzem jest Lewy dla Barcelony, właśnie na poziomie Luuka De Jonga, którego tak wielu (choćby tutaj) wyśmiewało i wyzywało od drewniaków.

1

@dzefrej234
Mógłby grać rotacyjnie z De Jongiem na DMie i czasami u jego boku nieco wyżej, minut by miał pod dostatkiem.

0

@ShawnC
Ile? Jakieś 2/3 w których na tej pozycji rzeczywiście grał. A to wynik rewelacyjny, biorąc pod uwagę, że nie był ograny na tej pozycji po seriach występów gdy był ustawiony wyżej.

1

Ogólnie to szkoda, że pozbyliśmy się Nico, byłby idealnym zmiennikiem dla De Jonga na DMie.

A Borussia jak weźmie Cherkiego za te 22,5 mln to znów ładnie na tym wygra, jego ktoś za 2-3 lata kupi od nich za kilka razy tyle.

0

@SelloutCrowd
Dziękuję za Twój niezwykle ważny i cenny, merytoryczny głos w tej dyskusji..

23

Oby ten transfer Nico w ostatnich sekundach okienka dopiero, żebyśmy już nie zdążyli przetracić kasy w tym okienku.
Trzeba zbierać na napastnika..

0

@xavi890
Kolejny co tylko wyzywać i atakować personalnie potrafi bo nie ma argumentów na obronę naszego najsłabszego i jednocześnie najwięcej zarabiającego zawodnika w kadrze.. jakie to.. polskie.. januszowe.. cebulakowe

0

@Nightraider
Dokładnie tak samo jak ci co najpierw wyzywali mnie gdy pisałem o tym, że De Jong to nasz najlepszy DM, a teraz go chwalą i chcą żeby grał w pierwszym składzie kosztem Casado?

Przyjdzie i taki czas, że zrozumieją też jak bardzo traci(ła) nasza gra na wystawianiu Lewego za nazwisko..

0

@Nightraider
Ty też oporny na prawdę? Czy zakompleksiony i dowartościowujesz się na siłę chwaląc kogoś z kim łączy Cię jedynie narodowość?

0

Komentarz usunięty

0

@Nightraider
Bo wtedy dopiero co wrócił po kontuzji i nie grał na DMie ;)

0

@bryzabity
A dlaczego miałbym to chcieć przewidywać?


2

"Za polskim napastnikiem stoją przede wszystkim liczby."

Tylko i wyłącznie liczby, przy czym cała reszta jest tak tragiczna, że te liczby musiałby potroić żeby wyszło na plus.

1

Myślałem, że pismaki w końcu poznali się na transferze Lewego do Barcy, a to o kolejny wałek sędziowski chodziło..

2

De Jong na DMie.. i wszystko jasne :)

0

@kanver_
Z Benficą sędzia nam mecz wydrukował, a Ty wrzucasz ten mecz do naszych najlepszych?
Nie ma z kim gadać..

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?