4Fabregas4
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2020
5 obserwujących
7 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Elvisek
Kładli by się tak samo często, tylko w tym jednym, kluczowym momencie w decydującym meczu Marciniak znów chciałby być najważniejszy i dałby kartkę, choć we wcześniejszych setkach takich samych akcji by ich nie dawał, podobnie jak wszyscy i nie sędziowie.
0
@45M4R
Widzisz, ja piętnuję tak samo te, na naszą korzyść jak na niekorzyść to mnie o kibicowanie białym posądzają.. także trudno być obiektywnym dzisiejszym świecie.
0
Komentarz usunięty
0
@Terroriser
Dlaczego znów kłamiesz?
Widziałem symulkę, była ewidentna, jak setki innych, których jednak sędziowie prawie nie karają żółtymi kartkami.
A w sytuacji gdy symulujący ma już kartkę na koncie odsetek pokazywanych za symulki kartek spada do jakichś 0,000000001%. Ale Marciniak ZAWSZE musi być najważniejszy na boisku, przez co jest najgorszym sędzią, bo najlepsi są tacy, których w meczach "nie widać".
1
Najgorszy sędzia świata, niejaki Marciniak znów (jak dziesiątki razy wcześniej) postanowił być ważniejszy od piłkarzy i zdecydować o wyniku meczu i awansu w LM.
Kiedy ostatni raz sędzia dał żółtą kartkę za symulkę zawodnikowi, który już miał taką na swoim koncie? 10-15-20 lat temu? I nie, nie dlatego, że tacy nie symulują, bo mimo VARu robią to nagminnie. Ogólnie, moim zdaniem, każda symulka powinna być karana żółtą kartką, ale.. nie była i nie jest, chyba że Marciniak postanowi sobie kolejny raz ustalać własne zasady, jak np. w półfinale LM w poprzednim sezonie, gdzie przepchnął Real do finału przerywając akcję bramkową Bayernu w doliczonym czasie gry, odgwizdując NATYCHMIAST spalonego, którego jak się okazało nie było. Tam też ustalił swoje zasady, WSZYSCY sędziowie czekają przy widocznych gołym okiem spalonych, nawet kilkumetrowych, by akcja się zakończyła i w razie czego VAR mógł skorygować decyzję, ale Marciniak w sytuacji na centymetry gwizdnął od razu..
0
Komentarz usunięty
0
@Terroriser
Na powtórkach, które wkleiłem jest właśnie bardzo dokładnie pokazane to co napisałem, tzn. że Fermin wskoczył na plecy rywala oraz nie został przez niego nadepnięty.
Odpowiedz na jedno proste pytanie, czy w piłce nożnej można wskoczyć rywalowi na plecy powalając go na murawę? (jakbyś nie zrozumiał, to pytanie retoryczne).
EOT.
0
@SeWo77
Tylko kto tu kogo w rzeczywistości wyjebuje na kasie..
0
@szyper
Może napisz od razu co to ma Twoim zdaniem udowodnić?
Bo jeśli to, że nasi skrzydłowi, oddający więcej strzałów z gorszych pozycji niż Lewy, strzelili mniej goli to tak, masz rację, strzelili mniej.
Tylko nie wiem czemu taka statystyka ma służyć? Ja nie porównuję ilości udanych dryblingów Yamala i Lewego, bo to nie ma sensu, tak samo jak powyższe porównanie.
Wiesz co jest miarodajne? Np. przeliczenie xG do ilości zdobytych goli, choć tu też należałoby po wykończeniowcu oczekiwać zdecydowanie lepszych wyników niż po skrzydłowych..
Lewy strzela, ja tego nie neguje, ale to jedyne co robi na miarę Barcelony.
Wyobraź sobie, że np. boczny obrońca świetne dośrodkowuje, nie ma wręcz w tym sobie równych, gdy gra zalicza masę asyst, ale słabo broni, rywale mijają go jak tyczki, nie potrafi dobrze podawać przez co zalicza masę strat i ogólnie ma słabą kondycję i nie nadąża za akcjami zarówno w jedną jak i druga stronę. Grasz takim zawodnikiem i ukrywasz go w taktyce, żeby nie musiał bronić, nie musiał rozgrywać, a mógł genialnie dośrodkowywać gdy nadarzy się do tego okazja czy szukasz zawodnika, który trochę słabiej dośrodkowuje, ale potrafi też wszystko inne?
I dodam, że pewnie są drużyny, dla których taki "jedynie" genialnie dośrodkowujący obrońca byłby bardzo przydatny, ale.. wyobraź sobie, że obecnie tak gra w BARCELONIE Kounde czy Balde. Wyobraź sobie, że któryś z nich ma problem by przyjąć piłkę, by celnie podać, by zatrzymać kogokolwiek w defensywie.. i jeszcze na dodatek, w obliczu wielkich problemów finansowych taki zawodnik zarabia najwięcej w drużynie, 3 razy tyle co Pedri czy 5 razy tyle co Gavi.
A później wpada tu ktoś z "ciekawostką", że taki zawodnik zalicza asystę 4 razy częściej niż zawodnicy, którzy najczęściej w drużynie dośrodkowują, pomijając wszelkie inne okoliczności, tzn. to jak słabo wygląda we wszystkich pozostałych elementach gry..
0
@Pingwinek
To ironia była.. bo przedstawiłeś sytuację jakby wtedy nie toczyła się gra i zajście było poza grą.
Za faule "bez piłki" (a dokładniej właśnie bez gry) czerwone kartki to norma, a minimum żółta.
Niemniej jednak zarówno w sytuacji z Cubarsim i Cissem, jak i w tych bocznych strefach, o których piszesz jest tzw. walka o pozycję, uznawana za normalną sytuację "w grze" i jako taka jest rozpatrywana. Tu nie ma znaczenia czy piłka już jest w strefie zajścia, czy potencjalnie ma tam dopiero zostać zagrana, faul jest faulem i karny ewidentny, szczególnie w obliczu podyktowania go wcześniej za analogiczną sytuację z Martinezem, gdzie piłka również była poza strefą, a nawet więcej, nie miała szans by do strefy zajścia dotrzeć, bo miał ją już w posiadaniu bramkarz.
0
@Terroriser
Sam stwierdziłeś, że nie ma tam mowy o karnym, "bo najpierw Fermin został nadepnięty". Udowodniłem Ci więc, że nie został.
Karny jak złoto, bo Fermin wskoczył na plecy rywala i spowodował jego upadek. Proste i oczywiste dla kogoś kto nie jest hipokrytą.
A sytuację z Inigo sędzia oceniał dokładnie z takiej samej pozycji jak ja, na podstawie tych samych powtórek, także znów kulą w płot ;)
0
@Rejn
Czy w takiej sytuacji, jeśli kilku tutejszych userów przy każdej możliwej sytuacji pisze komentarz, w którym mnie oznacza to znaczy, że mi zazdroszczą? :)
Wracając do Lewego, ja piszę głównie o słabej grze Lewego, a nie jego zarobkach.
Temat zarobków poruszam w kontekście słabej sytuacji finansowej klubu, sytuacji nie do pozazdroszczenia.
Pozbycie się z listy płac kontraktu Lewego uzdrowiło by sytuację klubu i w tym kontekście pisze o jego zarobkach, tylko w tym.
A na dowód tego, że mu nie zazdroszczę pensji napiszę coś co już kilka razy pisałem, pewnie nawet więcej niż o samych obecnych zarobkach.. życzę Lewemu żeby jak najszybciej dostał kontrakt z pensją nawet kilkukrotnie większą niż ma obecnie u nas, a takie dają obecnie np. w Arabii. Dla niego i dla nas sytuacja idealna, win-win.
0
@Firestone
Jak to nie mieli? Grali w młodszych kategoriach. Fort od dłuższego czasu nie gra nigdzie, raz na x meczów dostanie minuty i ciężko żeby w takim przypadku błyszczał, a gdy wcześniej wchodził do drużyny jak Yamal i Cubarsi, robił podobne wrażenie do nich, tylko na skrzydle i stoperze brakowało ludzi, więc oni dostali prawdziwe szansę. Casado nie miałby za sobą debiutu w reprezentacji, a i pewnie grałby teraz na jakimś wypożyczeniu, może nawet w 2 lidze gdyby nie wakat na DMie na początku sezonu, który i jemu umożliwił pokazanie się w regularnej grze.
Nie mam wątpliwości, że takiej szansy potrzebuje też Fort i to jedyne czego mu brakuje by stał się gwiazdą.
0
@Terroriser
Nie dostrzegłeś faulu, za to bez najmniejszych problemów zauważyłeś nadepnięcie na stopę Fermina, nadepnięcie, którego na 100% nie było, co potwierdzają bez najmniejszych wątpliwości powtórki, do których linki wrzuciłem.
I taka to dyskusja ze znafcą, którego jedynym argumentem jest poparcie wśród innych, sobie podobnych, którzy w razie potrzeby, jak im plują w oczy bez zawahania mówią, że to deszcz pada.
0
@DonFerdinando
Na jakiej postawie stwierdzasz, że Cubarsi włożył mniej siły?
Czy wyznacznikiem faulu jest użyta siła?
Czy siła użyta przez Cubarsiego nie wystarczyła do spowodowania upadku przeciwnika?
Czy spowodowanie upadku przeciwnika nie jest faulem?
1
@Cule1797
Idealne zwycięstwo? Szybkie 3/4-0 do przerwy i luźne granie w drugiej połowie, jak za Pepa.
Niemniej jednak nie napisałem, że wysokie wygrane z zajechaniem drużyny nie mogą cieszyć czy nie cieszą mnie samego. To, że zauważam fakt, że niepotrzebnie przez 90 minut gramy jak o życie w meczu, który po 30 minutach jest zamknięty, nie oznacza, że z takiego zwycięstwa się nie cieszę.
Co do sędziowania.. jeśli wygrywamy wysoko i sędzia popełni błąd przy takim wyniku to nie ma on już wpływu, choć sam w sobie też nie powinien się zdarzyć, zwłaszcza w dobie VARu. Natomiast przy wyniku na styku każdy taki błąd powoduje bezpośredni wpływ na wynik i to bardzo razi. Ja nie jestem hipokrytą, jak wielu tutaj, jak przeszkadza mi takie wygrywanie innych, szczególnie białych, tak nie podoba mi się też wygrywanie w taki sposób przez drużynę, której kibicuję.
0
@Pingwinek
Czyli faul bez piłki=czerwona kartka..
0
Dokładnie tak samo piłką nie interesował się Cubarsi łapiąc później Cissa, szkoda, że wygrywamy w taki sposób..
0
@Firestone
Jakby Cubarsi, czy nawet Yamal grali tyle co Fort to pisałbyś o nich w podobnym tonie. Regularność i zaufanie to klucz.
0
@kejdzi
Absurd, bo.. Inigo nie miał najmniejszych szans na dojście do piłki?
0
@Terroriser
A Ty z tego co pamiętam miałeś obejrzeć sytuacje z błędami sędziego po meczu z Benficą "gdy wrócisz do domu".. wygląda na to, że bardzo długo wracasz, bo oczywiście nie podejrzewam Cię, że typowo, jak wielu tutaj, nie potrafisz przyznać racji gdy Ci się ją pokaże prosto w twarz i uciekasz od tematu.
PS. Puste frazesy jako odpowiedź na niewygodne fakty to też typowa taktyka tutejszych znafców, "zero konkretów", jak u Stanowskiego :)
1
Niech się Kounde spóźnia jak najczęściej, Fort to talent na poziomie Cubarsiego i powinien grać tyle co on.
1
@Rejn
Zacytujesz mój wpis, w którym ZAZDROSZCZĘ Lewemu zarobków czy zmyślasz sobie jak wielu innych tutaj?
0
Jeśli był karny za faul na Inigo to w każdym innym meczu, w każdej takiej sytuacji też powinien być karny, inaczej to już jest drukowanie.
Ale czego ja oczekuję, skoro Cubarsi w tym samym meczu, taki sam faul popełnił i tu już karnego nie było..
Nie lubię wygrywać jak dziś czy z Benficą, po błędach arbitrów.. i nie ma tu najmniejszego znaczenia, że inni (czyt. biali) wygrywają w ten sposób częściej.
2
Cubarsi nie zrobił wcale mniej niż Ciss żeby można było podyktować karnego, także do przerwy na farcie, dzięki sędziemu.. dawać Ferrana za hamulcowego, bo Rayo ciśnie..
6
Super decyzja, roczna pensja podzielona na 2 sezony, czyli w przyszłym sezonie zarobi o połowę mniej, a później aktywacja klauzuli odejścia przez klub i do widzenia..
0
O jaa, jeszcze Ferran za Lewego i skład byłby rewelacyjny..
3
Wystarczy nie dawać strzelcom bonusu i odgwizdywać zatrzymywanie się przy wykonywaniu karnego jak było to robione wcześniej, bramkarze będą mieli większą skuteczność.
1
Żaden z wymienionych.
Idźmy na całość po Lautaro, który już dawno powinien był tu trafić i nie byłoby teraz problemów z chowaniem Lewego na boisku żeby jak najmniej przeszkadzał drużynie w graniu.
1
W końcu gra na swojej pozycji to i chce zostać :)