Aequlibre
Dołączył/a: luty 2026
Mielno
1 obserwujący
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Dlaczego Gordon nie jest dla Barcelony ?
Szybko przyszedł i też szybko może niewypalić.
1. Gordon bazuje na grze w otwartej przestrzeni. Barcelona gra bardziej na zamkniętego rywala. W lidze hiszpańskiej ogólnie jest mniej sprzestrzeni. To świetnie działa w Newcastle i Premier League, ale Barcelona historycznie potrzebuje skrzydłowych:
- genialnych technicznie w ciasnych sektorach,
- kreatywnych w ataku pozycyjnym,
- potrafiących rozbijać niski blok.
Gordon nie jest typem zawodnika, który kontroluje tempo gry jak dawni skrzydłowi Barçy. Bardziej przypomina „vertical winger” niż klasycznego piłkarza pod DNA klubu.
2. Cena może być absurdalnie niebezpieczna :
- Barça nadal ma ograniczenia finansowe,
- potrzebuje też wzmocnień w innych sektorach,
- taki transfer może zablokować inne ruchy.
Pytanie :
„Czy Gordon jest aż tak wielkim upgradem, żeby wydawać na niego praktycznie cały budżet?”
3. Nie jest gwarancją liczb
Nie ma się co oszukiwać ale on nie jest maszyną:
30+ goli,
20+ asyst,
regularnego rozstrzygania wielkich meczów. Tego zabrakło w ostatnich dwóch latach LM.
To bardziej bardzo solidny skrzydłowy niż superstara formatu:
Lamine Yamal,
Raphinha prime,
czy dawnych Neymarów/Suárezów.
Jeśli płacisz „gwiazdorską” cenę, kibice oczekują piłkarza robiącego różnicę co tydzień. Tym bardziej w Lidze Mistrzów.
4. Może blokować rozwój innych
Jeśli Gordon przyjdzie za ogromne pieniądze, będzie musiał grać regularnie. To może:
- ograniczyć rozwój młodych,
- wymusić przesunięcia pozycji,
- stworzyć problem hierarchii
- nie przyjdzie nikt inny, kto mógłby lepiej pasować lub być tanśzy
5. Adaptacja Anglików poza Premier League bywa trudna
To stereotyp, ale częściowo prawdziwy:
- tempo ligi hiszpańskiej jest inne,
- sędziowanie inne,
- mniej przestrzeni,
- więcej gry kombinacyjnej.
Wielu piłkarzy z Premier League wyglądało genialnie w Anglii, a potem przeciętnie w Hiszpanii.
6. Barça potrzebuje bardziej „game changera”
Wielu kibiców powiedziałoby:
„Jeśli już wydawać tyle pieniędzy, to na piłkarza absolutnie elitarnie kreatywnego albo world-class napastnika.”
Gordon może być dobry…
ale czy jest zawodnikiem, który:
wygrywa Ligę Mistrzów ?
zmienia status drużyny ?
buduje erę?
Tu pojawia się największa wątpliwość.
Z drugiej strony — żeby być uczciwym — Flick mógłby go uwielbiać za pressing, intensywność i pracę bez piłki. Dlatego ten transfer może mieć też sens sportowy. Ale jeśli chodzi o stricte argumenty dla sceptycznych kibiców Barcelony, to właśnie:
- cena,
- profil nie do końca „barceloński”,
- brak statusu superstara,
byłyby najmocniejszą linią krytyki.
0
@filip1998 Tak, po tym co widziałem to zupełnie tak bym go opisał. Gordon jednak dalej nie jest wcale lepszy. Płacisz 80 mln. Zajmujesz miejscu komuś innemu. Tracisz czas. Być może sukcesy i ogromne wpływy finansowe... Tutaj trzeba naprawdę podejmować bardzo konkretne i przemyślane decyzje.
0
@heniusss nie wiem jak długo śledzisz Barcelone, ale niezależnie od tego, czy masz wrażenie, że podczas każdego okienka poczyniono coś nie tak ? Rok temu sprowadzono Yoana Garcie - rewelacyjny transfer, ale nie kupiono nikogo pomimo odejścia I.Martineza. Sprowadzono Olmo, który nie był transferem koniecznym, a takim był raczej N.Williams, czy po prostu pozycja skrzydłowego. Można tak co lato wracać do czegoś i spojrzeć na to jak na działania nie do końca logiczne, normalne, obiektywne, produktywne, konieczne i jakkolwiek to nazwieksz. Żaden transfer nie ma gwarancji sukcesy, ale za każdym razem kalkulujesz zanim wydasz, dlatego ja robię to samo i moja ocena jest taka - Gordona to katastrofalna decyzja.
1
@heniusss ufam Flickowi, ale ufałem też innym trenerom, jednak transfery były niewypałami.
1
@Romario87 szanuję :)
1
@Oskar28 Oglądając te kilkanaście spotkań Newcastle to Elanga wyglądał najlepiej w ataku. Woltemade grał zaskakująco dobrze, ale niewiadomo czemu siedział na ławce.
0
@Roobo Gin z sokiem jabłkowym polecam :)
4
@blakkudium dopiero co kupili Semenyo, mają Doku i oni chcą skrzydłowego jeszcze, chyba na ławkę, może Gordona jeszcze dadzą radę wyrwać.
3
@Kapitan9 ja ostatnio byłem tak źle nastawiony do Ferrana, jeszcze wcześniej do Griezmanna i Dembele.
1
@Romario87 Dobrze, ja nawet zachęcam żeby robić screena, jak sie pomyle to trudno, ale co jak się nie pomylę ? Na wszelki wypadek to ja też porobie screeny :)
0
@Donnie_Darko Nie. Ja podałem : "10 goli z czego 4 z Kazachstanem i ogólnie połowa goli z rzutu karnego. W lidze jeszcze gorzej, tylko 3 gole z gry znowu połowa z karnego. " - czyli w lidze 6 bramek i w LM 10 bramek, połowa z rzutu karnego. Jedyny błąd to brak doliczonego gola z pucharu ligi angielskej.
0
@majkiii ja o Cancelo nic złego nie mówiłem :)
0
Dalej kibicuje Bayernowi
1
@Roobo Gorgon albo Gondola :D
0
@heniusss no to lipa, będziemy żałować zobaczycie
1
@Donnie_Darko "10 goli z czego 4 z Kazachstanem i ogólnie połowa goli z rzutu karnego. W lidze jeszcze gorzej, tylko 3 gole z gry znowu połowa z karnego. " Ty nie umiesz czytać, więc nie mam czasu na bezsensowne dyskusje. Elo
1
@novy1899 Tak, Flick to wspaniały trener, ale też potrafi podejmować złe decyzje - patrz chociażby liczba minut Yamala. Ja oczywiście Gordonowi życzę wszystkiego najlepszego, ale uważam, że to zbyt drogi transfer i nieodpowiedni. Powinniśmy kupić kogoś innego.
1
@heniusss Życzę mu wszystkiego najlepszego. Zobaczymy po dwóch sezonach czy miałem dobrą intuicję :)
1
@Donnie_Darko jeśli chodzi o skuteczność Gordona, to ma 4 najgorsze statysytki jeśli chodzi o wszystkich piłkarzy w PL w tym sezonie.
0
@Donnie_Darko dlatego, że liczysz statystyki Raphiny tylko z ligi angielskiej. Jak chcesz porównać jednego i drugiego zawodnika pod tym względem - bądź bezwzględny.
0
@Derean to on nie odchodzi do realu ?
1
@heniusss Ja to wszystko rozumiem, jednak po tym jak oglądałem mecze Newcastle i Gordona uważam, że on tutaj nie pasuje, jest zbyt drogi i to nie jest zawodnik, którego potrzebujemy. Oczywiście ja tu jestem tylko kibicem i to są tylko moje odczucia i moje zdanie, ale zamierzam być w nim konsekwentny - tak jak byłem w przypadku Dembele, Griezamanna, Ferrana i paru innych. Ja po prostu bym kupił innych zawodników.
0
@novy1899 tak już mu piszę i na pewno wchodzi w dyskusję :D Ja Ci tylko mówię o swoich odczuciach, jestem przeciwnikiem tego transferu i pozostanę nim do samego końca.
0
@heniusss Ja nie patrzę na odnotowaną prędkość, na boisku widać kto biega szybciej, 9 na 10 by powiedziało, że Rashford jest szybszy od Kounde. Przyspieszenie jest ważniejsze niż szybkość, ponieważ na pierwszych metrach mijasz przeciwnika, zobacz jak to robił Messi chociażby. To trochę dziwne, że na 9 był Olmo, a nie było Raphinhy, czy Rashforda, zgadzam się. Yildiz byłby do wyjęcia za 80 mln, Juve nie gra w LM, zgłasza się po Ciebie Barcelona, więc naciskasz na transfer. Jeśli by się nie udało, to zawsze masz plan B - Godts, on za rok będzie warty 3 razy tyle. Yeremay właśnie wchodzi do La Ligi. Nie dziwię, że Newcastle jest otwarte na rozmowy, kiedy się mówi o kwocie 80 mln, jak dla mnie on niej jest wart nawet 60 mln, na które jest wycieniany. Rashford gra w reprezentacji jego kosztem, to wiele mówi.
0
@kamilop Dembele to przykład, że wystarczy dobry trener i zawodnik, który nie biegał nagle biega, więc argumenty za Gordonem, że on biega to jest dla mnie jakiś farmazon
1
@Romario87 nie, to akurat poznałem kiedyś przy okazji :)
0
@Donnie_Darko napisałem, że miał 3 bramki z gry w lidze, podałem poprawny wynik, a Ty podałeś błędne dane o rzutach karnych i też się nie poddajesz :)
Raphinha miał 11 bramek i 4 z karnego, czyli miał ogółem więcej bramek i więcej bramek z gry tak samo. Asysty Raphinha miał 3, a Gordon 2 asysty. Ja podaje liczby w lidze, czyli poprawnie, a Ty podajesz liczby z ligi i ligi mistrzów, w której Raphinha przecież nie grał, więc zwyczajnie manipulujesz statystykami, żeby mieć tylko rację - słabo.
0
@kamilop przychodzi jako 9, możesz być pewien na 26 meczy 3 gole z gry, 3 z karnego i 2 asysty.
0
@Destroyer_of_Worlds prawdopodobnie na 9. Oshimen, Undav, Oyarzabal lepsze opcje. Gość ma naprawdę kiepską skuteczność, a my jej potrzebujemy, w LM to było widać najlepiej.
0
@Arden no coś Ty, a dlaczego miałby być ?