0

Skocznie takie jak te idealnie ukazują ułomności systemu przyznawania punktów za wiatr...FIS sobie zażyczył system mieć, inżynierowie zrobili co mogli, a wyszedł taki potworek. Odległości pomiędzy czujnikami są za duże, nawet uśrednienie warunków w danej płaszczyźnie niewiele pomaga. Idealnie pokazały to grafiki, gdy po jednej stronie wiał wiatr pod narty, a po drugiej był już o 200 stopni inny. Zawodnicy lecą na różnych wysokościach, zupełnie innych niż czujniki, a prędkości wiatru, ze względu na lepkość płynów, wzrasta wraz z wysokością...już pomijając to, że w niektórych fazach lotu wiatr w plecy pomaga, pod narty przeszkadza, a tutaj system tego nie uwzględnia,,,

2

Czy to już pasta?

0

Jak Real grał z Betisem w rundzie jesiennej to myślałem, że Madryt na spokojnie ugra 3 punkty...:D

25

"Najlepsza liga świata!11!1 Już mamy jedna drużynę w półfinale" xD

3

Tak zabłysnąłeś, że aż zgasło :D

/chociaż pewnie chodzi ci o aktualnie grających - tak czy inaczej, poziom nie wzrósł :D

1

zostałem kupiony :D

1

Wincyj czegoś w tym stylu! :D

0

No w tym sezonie już tak, strata jest tak wielka, że nie ma sensu się zbytnio spinać. Wszystko to efekt zawalenia pierwszej części sezonu. W Pucharze Króla też wystarczy grać na full w kilku meczach, a jednak odpadli. Za długo trwał dołek formy.

1

Z drugiej strony w przypadku Marcelo było tak, że gdy zmarł jego dziadek - najważniejsza osoba w jego życiu, to na pogrzeb nie pojechał. Bo wiedział, że sam dziadek by tego nie chciał, nie chciałby opuszczenia przez wnuka Mistrzostw Świata. A sam Marcelo powiedział, że gdyby zobaczył zrozpaczoną rodzinę, to na zgrupowanie by już nie wrócił.

0

No właśnie w tym rzecz, że ludzie na siłę kombinują. Jakieś inne metody płatności, przemianowania, ktoś inny za ladą...Sklepy w tygodniu też są długo otwarte, takie Tesco chyba do 23, a w środku spotykam o tej godzinie tylko obsługę. Jak ktoś jest do wszystkiego zawsze "anty", to jeszcze bym jakoś zrozumiał, bo po prostu w ten sposób żyje i tyle. Ale jednocześnie nie widziałem, że trzeba przynosić pieczątki z mszy w kościele :D

1

Prawdopodobnie to, że kolega zakłada dość optymistycznie długi czas swojego życia skoro do śmierci = na wieki :D

2

"Gdy na obiad mama przynosi pierogi"

0

Paryż się chyba za dużo Piasta Gliwice naoglądał xD

0

Wybacz, nowy system powiadomień nie pomaga :/
Udzielam się raz za 2-3 miesiące, regularne komentarze przestałem dodawać chyba z niecałe 2 lata temu :P

17

Ale tak ogólnie, to dlaczego jest w koszulce Realu jak to raczej decyzje na korzyść Atletico? :D Bo tak? :P

0

no właśnie pokazuje, że jednak 6059710 :P

5

A tam narciarstwa. To jest akurat sport najbardziej uzależniony od warunków, bo ciężko jest utrzymać w dobrym stanie trasy przy +5 stopniach w zimie, a trenować trzeba cały rok. Róbmy tak jak Holendrzy - oni stawiają głównie na łyżwiarstwo i z każdych zawodów wywożą worek medali. A sportów zimowych, do których uprawiania wystarczy hala z lodowiskiem, dobrym trenerem i chęciami jest sporo. Do tego wybudować tory bobslejowe....i można bić się o medale. Ale potrzeba pieniędzy, chęci, kadry :D

21

Ilość ludzi nie ma z tym nic wspólnego. Po prostu leży infrastruktura, jej dostępność, szkolenie jak i wpajanie priorytetów młodym ludziom :P

0

No to transfer klepnięty :D

8

Ronaldo w opasce kapitana jak w reprezentacji Portugalii, jakby mu +10 chęci do gry dodawało. Nawet się cieszył z goli kolegów. Jak mam co do niego mieszane uczucia, to dzisiaj bardzo dobry mecz.

0

Wiem wiem chłopaki, żartuję sobie :D

1

Można to też nazwać dorastaniem i lekką zmianą priorytetów, ale mogę się mylić :D

0

Czyli nadal byłbyś jednym z najlepszych strzelców na świecie...w takim razie dlaczego nie zarabiasz milionów w czołowym klubie tylko gdybasz? :P

^wyglądamy obok siebie trochę dziwnie xD

1

Nie no, osobiście się jakoś na ten transfer nie napalam, powiem więcej - ja bym wolał Kane'a czy Icardiego. Najbliższe miesiące nam pokażą co się święci :D

3

A skąd wiesz, że Icardi nie odniesie poważnej kontuzji za rok, pół roku? Bale też miał być następcą Ronaldo, wielką zmianą pokoleniową, a zapowiada się, że odejdzie szybciej niż Portugalczyk. Inwestycje to ryzyko :P

10

Żebyś się nie zdziwił :P Styl Roberta pozwala mu na granie na wysokim poziomie jeszcze spokojnie z 5-6 lat. Perez już dawno gwiazdy nie kupił, a ostatnie wpadki z młodzikami mogły mu uświadomić, że w szatni potrzebni są też zawodnicy doświadczeni.

Ale co racja to racja - pisanie w naszych mediach o Realu i Robercie będzie nie do zniesienia

A to o kroku w tył...bądźmy szczerzy, Bayern dalej już nie ruszy niż jest aktualnie. Tylko Barca i Real gwarantują walkę o najważniejsze tytuły, reszta klubów ma "wyskoki" co kilka lat.

0

Ja dałem +2.5 w meczu Juve...:/

2

Messenger od kilku ładnych dni ma problemy z dostarczaniem wiadomości

2

Nie wiem czy Opatrzność próbuje mnie uchronić czy to jakiś problem ze strony STS - też macie problem z wpłatą pieniędzy na swoje konto?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?